Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1414989

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #600 : 24 Januar 2008, 20:28:03
Hmmm...pa smo te zgresili ::)

No se pa kdaj drugic vidimo ;D

Lp,
Sasa



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #601 : 24 Januar 2008, 21:48:37
Univerzitetna psička, ki krajša dneve vratarjem in šudentom Mandi, ne vem če je rodovniška, dvomim.Je bajsika in je mlada, bi rakla da okrog pol leta.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #602 : 25 Januar 2008, 18:11:20
Marko: nisi edini ki komaj čaka gonitev tvoje psičke in upa na najboljše :)
Zelo rada bi vaju spoznala in mislim da bi bil lahko to čisto lep nedeljski izlet do vas...v kratkem!
P.S.:ne me vikat...nisem še tolk stara:)

Jst sm bla pa v ned na razstavi v LJ...po eni strani luštno za vidt, po drugi kar malo mučno...
Ampak čokoladk sm pa več pričakovala...



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #603 : 25 Januar 2008, 21:15:40


evo po dolgem času lorda, ki bo letos upihnil enajsto svečko. :]

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #604 : 25 Januar 2008, 22:47:29
lauri: no, potem pa te moram razveselit. Trixy me je danes prijetno presenetila in se zacela goniti. Upam da bo vse Ok in da bomo cez priblizno deset dni sli parit ;) Tako, da bodo mladicki malo prej kot so bili pricakovani, kar pa je seveda dobrodoslo :D
Drugace pa se seveda lahko oglasis.

Tosy: Lord je Lord v pravem pomenu besede. prava staresina :)

Lep pozdrav, Marko



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 26 Januar 2008, 21:09:40
Jeeej, full vesela  :), si mi polepšu dan!!! Noro! Veliko sreče vama želim...upam da se kmalu vidimo ja...
Meni je čisto superca, če bodo mladički preje... ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #606 : 27 Januar 2008, 13:11:10


Tole simpatično črno bitje sem pa jaz spoznala pred kratkim. Je rodovniška, ime ji je Naja. Pravzaprav...pred kakšnim letom je imela leglo (poletje 2007), pa me zanima če kdo pozna kakšnega lastnika mladičev ali pa je kakšen lastnik mogoče celo logiran? Leglo je bilo na črko B.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #607 : 27 Januar 2008, 17:12:38
popo vso srečo pri parjenju in želim ti uspešno leglo.
Sicer ti bom to tako še sproti zaželela, ko bodo kakšne sveže novice.  ;)

Nisem toliko na tekočem: je psarna že registrirana?  ;D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 27 Januar 2008, 18:11:05
Ooo popo kdaj pa približn bi potem bli mladički. Ker js bi mela ful še enga labija :P.



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #609 : 27 Januar 2008, 18:36:21




Naš labi z svetlim smrčkom (kmalu bo pust pa mu ga pobarvam na črno :P).

lp

Gianja


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #610 : 27 Januar 2008, 18:57:35
Flatka: hvala. Ej, za psarno me sploh ne sprasuj, ker ze sestavim mail, da bi ga poslal pa si premislim. Mislim, da bom jutri zbral pogum, da dejansko stisnem send :) Bo treba pocasi.
Najverjetneje grem v sobot ali nedeljo parit.

Lp



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #611 : 27 Januar 2008, 21:07:14
popo tud js ti želim da bo paritev uspešna, kar se pa psarne tiče pa le pošlji. nas je pa vedno več ko bi radi meli vzrejo labekov...zanimivo. še malo pa bo fejst huda konkurenca ;)

drugače pa še ena slikca naše miss :P

ko se učimo show pozo


sm hotla večjo fotko prlimat pa je očitno prevlka :-\

lp



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #612 : 28 Januar 2008, 00:11:36
Hvala Black Beauty. Kokurenca pa je seveda zelo dobrodosla. Dokler se dela v prid pasmi, korektno in dobro, je to super za populacijo labradorcev. Le ne tak nacin bo prihajalo vedno vec dobrih psov iz tujine, kasneje pa iz lastne vzreje, in genski krog se bo vecal. :) Pri meni bo sicer se trajalo najmanj 2-3 leti do prihoda naslednje psicke, toliko da si v naslednjih letih ne zaprem vzrejne moznosti.  za naprej pa bomo vidli kako se bo zivljenje odvilo. Nazalost zelja ni vedno vse.
Psarna pa gre najverjetneje jutri naprej. Za vsak slucaj ce bi predolgo trajalo.

Lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #613 : 28 Januar 2008, 07:47:51
Super novička za slovensko labrador sceno  :P ;)
Me pa zanima (sicer bom to vprašanje postavila še v kakšni bolj splošni temi), glede na to, da se mi zdi da kar veliko veš o vzreji psov, kje si se največ naučil? Me je počasi začela zanimati ta tematika pa sploh ne vem kje naj začnem nabirati znanje. Kakšna literatura? Dobro verjetno tudi internet, vendar za začetek bi jaz rada kaj slovenskega pa ne vem kje naj začnem. ::)
Lp pa veliko sreče v soboto/nedeljo  ;)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #614 : 28 Januar 2008, 09:56:42
Kokurenca pa je seveda zelo dobrodosla. Dokler se dela v prid pasmi, korektno in dobro, je to super za populacijo labradorcev. Le ne tak nacin bo prihajalo vedno vec dobrih psov iz tujine, kasneje pa iz lastne vzreje, in genski krog se bo vecal. :)

popo se popolnoma strinjam s tabo ;D mogoče ne bi blo slabo če bi se kdaj dobili pa podebatirali na to temo ;)
vem da želja ni vse, da je veliko odvisno od okoliščin. tud sama čakam da vidim kak se bo razvila tamala, me je tak strah za njene kolke da ne morem povedat. je pa tak ko na fendri, non stop skače. sploh se je ne da umirit.... :( pravi hiperaktivc, pa trmasta da groza in strah...

m_tejch sicer vprašanje ni namenjeno meni ampak največ se naučiš z izkušenj, vsaj js sm se. veliko novih informacij pa pomenijo poznanstva z vzreditelji ;) drugače je pa veliko informacij na internetu. le vedet moreš kaj iščeš in kje. drugače je pa tuki pomoč foruma ;D

lp



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 28 Januar 2008, 12:15:04
Še enkrat bi zastavila vprašanje do kdaj labiji rastejo, do katereaga meseca? :-[

lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 28 Januar 2008, 12:47:49
Ja to tudi mene zanima. Saj je moja labradorka stara 7mesecev in je zelo majhna :-[. Koliko so pa približno veliki vaši labiji????



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 28 Januar 2008, 13:53:54
Moj ima 27 kg in je visok nekje 45 cm-plečna višina brez glave). Približno, nisem ga merila, samo vem do kje mi seže. Bom ga zmerila bolj točno, no tehtala ga pa nisem že kake 10 dni, tako da je približno. Sedaj je star pol leta in 20 dni, pa mislim da še raste.



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #618 : 28 Januar 2008, 14:21:27
Do kdaj raste je tezko tocno dolocit. Popolen razvoj doseze relativno pozno. Nekateri se razvijajo tudo do 3-4 leta. Ampak to so bolj finalizacije. Visino pa ponavadi dosezejo okoli leta in pol oz. malo prej. Je pa res odvisno od psa do psa. Eni gredo skozi kriticno obdobje, nekje od 5 meseca do 8-9. Takrat se pri nekaterih doloceni deli telesa razvijajo hitreje kot drugi. To ni pri vseh. Ampak pri vecini se to potem popolni. Ni pa nujno.

Ucis se tako kot pri drugih stvareh...cim vec literature in branja. Neprecenljive so tudi izkusnje ostalih izkusenejsih vzrediteljev. ljudje, ki imajo dolgoletne izkusnje ti lahko marsikaj svetovat. Zato pridejo prav razstave. Jaz velikokrat hodim sam na razstave, kjer spoznavam veliko ljudi, dobim kak nasvet in to je to. Idelano je ce ima sogovornik rad pivo, ker traja nekaj casa da ga popijes. V tem casu pa lahko marsikaj zves ;) Potem pa ohranis stike preko maila in vprasas dolocene stvari. Treba se je cimvec vkljucevat in obiskovat razlicne prireditve. Sam se na skorajda vsaki preizkusnji retrieverjev, grem na tekme, na vecino razstav, itd.
Drugace pa je seveda treba dobit tudi pravilno literaturo. Vsem, ki bi se radi malo bolj poglobili v vzrejo labradorcev toplo priporocam knjigo Advanced Labrador Breeding. To je definitivno biblija o labradorcih. Se da knjigo narocit preko Amazona. Drugace je pa zelo vredu knjiga tudi The ultimate labrador retriever.

Drugace pa sem vedno odprt za razlicna srecanja. Sicer bo Trixy imela naslednjih nekaj mesecev placac dopust in bo doma polezavala, jaz pa komot pridem na kako kavico ali pir ;)

Lp, Marko



Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #619 : 28 Januar 2008, 15:30:51
Idelano je ce ima sogovornik rad pivo, ker traja nekaj casa da ga popijes. V tem casu pa lahko marsikaj zves ;) Potem pa ohranis stike preko maila in vprasas dolocene stvari.

Marko, ti si car   :P  :o  :o  :o

... drugače pa držimo pesti in šape da boste uspešni in da boste pridelali zdrave, pametne in lepe mladičke, ki si bodo našli odlične lastnike ... saj ne da dvomim glede na mamo in ata   ;)

en lep pozdrav Trixy tudi od našega veselkota, ki spi zimsko spanje  :)

lp, tina

Black is beautiful ... and it goes with everything!


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #620 : 28 Januar 2008, 19:27:11
Se moram začeti malo več pogovarjati, sicer sem v letu 07 obiskala skoraj vse razstave ampak roko na srce nisem z nobenim vzrediteljem spregovorila niti besede, edino z zinko no, ki me je skoraj okregala ker ga hranim z canidae, ker po njenem je boljše Mignior cane  ::) ::) ::)
Mogoče pa v Celju s kom začnem komunicirat ;), pa hvala za priporočilo za knjige, to me je najbolj zanimalo, ker ubistvu preden koga kaj konkretnega vprašam moram pa nekaj le vedeti, da lahko sploh kaj smiselnega vprašam.
lp  ;)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #621 : 29 Januar 2008, 10:16:41
Moj je star 8 mesecev in ima 35 kg, se mi zdi da v višnino ne bo več zrastel. Smo pa prešli z Eukanube na Canidae, pa kaka manj, prej po eukanubi 6- 7  kupov, zdaj 3-4.
lp

Gianja


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #622 : 29 Januar 2008, 10:33:08
Najprej vsem hvala za odgovor, predvsem tebi Marko ker se res potrudiš. :)

Jaz sem imela včeraj nek pripetljaj, sem se kar vstrašla.  :o
Imela sem Jacka odvezanega na polju in ko je nekaj metrov stran zagledal tri letnega fantka s kužkom in njegovega očeta je stekel k njim-in valda sem se full ustrašla da ga ne podere. In ta naš frajer se je potem igral s kužkom, ampak fantek je bil bolj zanimiv, ulegel se je pred njega in se igral z njim. Mali ga je z neko palčko čohal po glavi in skakal okoli Jacka, upil in se smejal. Nisem mogla verjet kako je bil previden do malega. Itak ubogal me ni, da bi prišel k meni. In kadar zagleda drugega psa je čist zmešan in bi se z vsakim igral in podil.  >:(



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #623 : 01 Februar 2008, 22:55:48
mi smo pa začeli zobke menjavat, smo že škrbasti :D mankajo 3je zobki. čeprav se mi zdi ful hitro-4 mesece je zdaj stara.
kdaj so vaši labiji začeli menjavat zobke?

lp



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #624 : 01 Februar 2008, 23:11:37
mi smo pa začeli zobke menjavat, smo že škrbasti :D mankajo 3je zobki. čeprav se mi zdi ful hitro-4 mesece je zdaj stara.
kdaj so vaši labiji začeli menjavat zobke?
To je čist običajna starost za menjat zobke. Nč panike. Sicer sem pa pri svoji jaz to tako opazila, da so bile igrače krvave in da se je v njih našel kakšen zobek.  :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #625 : 02 Februar 2008, 10:04:39
*luna* hvala :)

no mene zdaj 3dni ni bilo doma, pa ko sm prišla sm jo ven pelala pa se mi je že takoj zdelo da je možno da ji zob manka ko sma se igrale. pol sma pa not prišle, ne svetlobo pa sm ji zobke pogledla, pa je škrbika :P
itak moji tastari niso nič opazli-sej oni so čisti antitalenti za to :-[

lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #626 : 02 Februar 2008, 10:05:49
Moja je tudi zacela pri 4 mesecih menjat zobe :) Pa jih se kar menja pa je ze 1 mesec mimo ::) ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 02 Februar 2008, 13:20:45
Abby je pa pri ene 4 mescih menjala zobke. Samo mogoče mal prej ali pa kasnej. Se ne spomnem več :-[. Smo pa najdl samo 3 ali pa 4. Najdla sm jih pa, ko sva se uzuni igrale, da sva kej vlekle potem je pa spustila pa začela po tleh vohat pa sm pogledala pa sm vidla da je zobk 8) :P.



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 03 Februar 2008, 17:00:59
No, pri nas pa so zobki šli v "predelavo".   :P



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #629 : 04 Februar 2008, 00:14:42
Ej Tina, midva se zmeraj imava cas pogovorit. hehe  >:D ::)
Hvala za zelje.  8)
Se slisimo te dni. Rabim nekaj informacij! ;)

Lp, Marko