Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415127

jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 04 Februar 2008, 08:28:23
Pri nas smo našli samo en zobek-mami ga je našla ko je stoplia nanj in jo je fino zbodel v nogo :o!
Pri petih mesecih je veterinarka rekla, da ima vse zobke skoraj že zamenjane.
Sedaj tudi ne grize več tako kot prej, ko se mi je zdelo, kot da ima šivanke namesto zobkov!
Sedaj im občutek ,ko se igrava  ;D, da ne stisne preveč.



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #631 : 04 Februar 2008, 17:31:11
Mene pa zanima kako in s čim češete svoje labije. Mi je prodajalka v trgovini rekla, da imajo labiji poddlanko in da moreš z glavnikom česati v nasprotni smeri rasti dlake. Jaz tega nisem prakticirala. Sem ga česala z krtačo, pa ni bilo glih najbolje ker je preredka. Sem probala kot mi je rekla v trgovini in mu je res šlo ven nekaj več dlake. Povejte, je to prav.

lp

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #632 : 04 Februar 2008, 17:33:01
Midve imava gumijasto krtaco od Konga. Cesem jo pa v smeri rasti dlak in ji vse pobere ven..



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #633 : 04 Februar 2008, 20:41:07
Midve imava gumijasto krtaco od Konga.
Midve tudi. Pa še eno krtačo z gostimi kovinskimi ščetinami. Samo je obema Kongova bolj všeč. Dlako fino spravi ven, edino potem je treba nekaj dlake še z roko ali drugo krtačo odstranit s kožuha ali pa psa nahecat, da se strese.  :P
Glavnik pa je bolj primeren za dolgodlake pse in ne za kratkodlake.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #634 : 04 Februar 2008, 20:41:58
no js mam več krtač. tisto ko ma tak tanke zobce da še bolho pobere, grabljice pa žimasto al kak se reče-da gre umazanija stran ;D

drugač pa še nekaj slikc naše. morem pa rečt da se učima show pozo pa nama ne gre in ne gre in ne gre. :-\ noče biti pri miru-ma kdo kak predlog






sasha daj še ti prilimaj kako slikco svoje

lp



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #635 : 04 Februar 2008, 22:00:21
Načeloma so gumijaste krtače boljše, od kovinskih naj bi dobili prhljaj (? sicer ne vem , zakaj?), uživajo pa z vsako krtačo, v smeri in nasproti smeri rasti dlake (nasproti še bolj, in z gumijasto krtačo je vse skupaj tudi kar dobra masaža 8)) in z vsake se ob enem krtačenju pobere par dlani zbite dlake. Če ga pa občasno še posesaš, je pa sploh cel žur :P

lp ž & l & h


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 05 Februar 2008, 07:37:11
Jaz mam tud gumijasto in kovinsko krtačo, ki ima na eni strani ščetine take plastične kot ena metla na drugi pa kovinske kot tanka žica. Se pa tud vedno sam otrese in potem fino vrže dol še kero packarijo. Pa itak te labiji so full čisti, jaz vem ko pridem v tem vremenu iz sprehoda je v eni uri lep kot da bi ga skopala-skoraj! Ker naš je skoz zunaj v koči in so mi svetovali naj ga ne kopam prehitro in ne krtačim pretirano-da ne zgubi tisti kožuh, ki ga greje! Krtačim pa ga v smeri rasti dlak in obratno! :)

Eno vprašanje, a vaši labiji pridejo k vam in ubogajo, ko vidijo drugega psa. Ker naš mali čim vidi drugega psa že dirka ko nor k njemu. Pa za avtomobili, kolesarji in motoristi-to je cev žur tečt za njimi. Kako je to kaj pri vas?
Jaz ga tako odvajam da mu vedno rečem NE in ga pohvalim kadar uboga. Ali imate še katero drugo taktiko.
Zanimivo mi je, da mi to počne kljub temu, da ima fant motor, da se rad vozi z avtom uglavnem od malega pozna vse te stvari. :-\




jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 05 Februar 2008, 08:04:20
Še nekaj, ali kdo uporablja kliker za učenje?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #638 : 05 Februar 2008, 09:57:58
Ja midve uporabljava kliker :)

Moja je tudi cisto nora na druge pse in druge ljudi, zato zdaj pospeseno vadiva odpoklic. Tega pa delava s piscalko. Vsakic ko pride k meni je ful pohvaljena, dobi priboljsek in se poigrava se.
Imam pa problem, ker ce greva kam v guzvo bi ona sla do vsakega, ki ga srecava in skakala nanjga ::) Moram pogruntat kaj narest..

Black beauty: bom prilepila kaksno slikico, samo da jo poslikam..zdej je ze nekaj casa nisem, ker se ukvarjava z zobki..imam vse krvav, ker so ji zaceli ze taveliki izpadat :-\



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #639 : 05 Februar 2008, 10:06:50
Pri nas je isto,  po nas več ne skače, skače pa po vseh drugih, ko pridejo k nam, vsi se kregajo, ker grejo vedno umazani od nas.  >:(

Gianja


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #640 : 05 Februar 2008, 10:43:48
Evo mojo Zaro :)






Je pa zdej reva zacela menjat une tazadnje zobe ki so ful veliki in imam doma vse krvavo :-\



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 05 Februar 2008, 10:49:04
MI JE ŽE LAŽJE K NI SAM MOJ TAK LUMP!

Kolikšna pa je cena tega klikerja! A lahko kdo, ki ga uporablja mal opiše kako deluje-oddaja zvoka al kako-jaz pojma nima o tem!
Sem že nekaj po netu brskala sam nisem dobila kakšnih dobrih inf.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #642 : 05 Februar 2008, 11:07:23
Jack stane okoli 1,5€. Je pa to ena taka mala skatlica velikosti cca 2×4 cm, noter ima pa tak kovinski trak, ki naredi klik ko ga pritisnes dol. Upam da ti je vaj priblizno jasno..ne znam drugace opisat..bi mogla videt :)
Fora je v tem, da vsakemu kliku sledi nagrada. Obvezno! Klikas vsako vedenje, ki ti je vsec.. Najprej vse klikas brez ukazov, ko pa pes pokapira kaj hoces od njega dodas zraven se ukaze.

To je na hitro to..ce te pa se kaj zanima pa vprasaj..



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 05 Februar 2008, 11:12:56
Zdej mi je jasno-v bistvu se mi zdi fajn zadeva!
Hvala ;)



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 05 Februar 2008, 11:29:59
NAŠ POZER-KOK GA TEŽKO SLIKAŠ K TOK MIGA



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 05 Februar 2008, 11:41:31
ŠE ENA, KAKO VI SLIKE PRIPENJATE MENE ZMERI FULL HECA?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #646 : 05 Februar 2008, 11:53:05
Jack ne pisati z velikimi tiskanimi crkami, ker to pomeni da vpijes ;)

Jaz prilepim sliko tako, da jo shranim v en spletni album, kliknem z desnim gumbom nanjo in dam properties. Dam je address, ki ga skopiram. Na forumuj kliknem na prvo ikonico (vstavi sliko) in prilepim address, ki sem ga prej skopirala..



jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 05 Februar 2008, 12:24:54
Se opravičujem glede velikih črk-nisem bila pozorna.



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #648 : 05 Februar 2008, 12:32:14



To je naš, vem da pri labradorcih ni dovoljena oz. zaželjena valovita dlaka, pa jo moj vseeno ima na hrbtu, po sredini hrbta ima tak en 15 cm pas od vrata do repa.

Gianja


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 05 Februar 2008, 12:35:01


super, ratal mi je prilepit sliko - hvala  :)



Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #650 : 05 Februar 2008, 12:38:50
kolko pa je jack star sedaj.



še ena, ko je mislil, da je človek oz. se mu je fajn zdelo ležat in sedet na stolu

Gianja


jack

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 05 Februar 2008, 13:01:32
Jack bo imel 9. februarja 7 mesecev!



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #652 : 05 Februar 2008, 13:44:23
Če ga pa občasno še posesaš, je pa sploh cel žur :P
Hi, hi, sem mislila, da ima samo moja takšne čudne "uživancije"  :P Sesalec je definitivno največji žur, sploh če je gor tisti ta ozek nastavek, ki fajn ropota in najmočneje vleče ...

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #653 : 05 Februar 2008, 13:51:30
Eno vprašanje, a vaši labiji pridejo k vam in ubogajo, ko vidijo drugega psa. Ker naš mali čim vidi drugega psa že dirka ko nor k njemu. Pa za avtomobili, kolesarji in motoristi-to je cev žur tečt za njimi. Kako je to kaj pri vas?
Jaz ga tako odvajam da mu vedno rečem NE in ga pohvalim kadar uboga. Ali imate še katero drugo taktiko.
Zanimivo mi je, da mi to počne kljub temu, da ima fant motor, da se rad vozi z avtom uglavnem od malega pozna vse te stvari. :-\
Te zadeve so povsem normalne, ker so labradorci v končni fazi le lovski psi in imajo kar precej nagona - zato pa šibajo za vsem, kar se premika. Seveda se zadeva da umirit, samo morate delati na tem, ker samo od sebe to ne bo izginilo.
Pri nas je Luna šibala za vsem, kar se je premikalo - kolesarji, konji, ptice, tekači, vozički ... še preden sem se zavedla, je že ni bilo več. Potem smo se pa začeli odvajat. Vedno sem jo imela na vrvici in ko je bilo kaj tako zanimivega, smo vadile preusmerjanje pozornosti. In za vsako pozornost meni je bila nagrajena. Podobno je bilo pri srečevanju z ljudmi (seveda je bilo treba vsakega pozdravit, mu pogledat v roke, vrečko, ... sploh zanimivi pa so bili otroci, pa vozički ...). Z vztrajnostjo so se seveda zadeve izboljševale in Luno sem imela na vedno daljši vrvici. Ko smo bili tako daleč, da vrvica sploh ni bila več potrebna, sem jo začela odpenjat in smo se enkrat srečevale z vrvico enkrat brez.
Sem jo pa uspela veliko hitreje odnavadit dirkat za kolesarji, ... kot pa pozdravljat ljudi. Da greva lahko mirno na sprehod in ljudi ignorira sem dosegla šele nekje pri njenem drugem letu starosti. Se še vedno zgodi, da gre kakšnega povohat, sploh če jo ogovorijo, ampak načeloma pa pridno ignorira.

Samo vztrajnost in doslednost, pa bo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #654 : 05 Februar 2008, 14:05:34
Pri meni je bilo tako, da ko je bil majhem mladiček so vsi pravli "iiiii kak je lepi, ga lahko pobožam", seveda sem dovolila, zdaj ko pa je že 8 mesecev pa več ne pustim (skače), oz. ni več takšnih želj mimoidočih. Smo pa enkrat srečali v gozdu drugega labija in njegovega prijaznega lastnika, ki je rekel naj ga spustim da se malo igrata. Res sta se igrala, potem pa ko smo odhajali v drugo smer sem se pa z tem fantom dogovorila, da grem jaz naprej in ga bom klicala , pa da vidimo če bo prišel. Pa je prišel in bil izdatno pohvaljen.

Gianja


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 05 Februar 2008, 15:20:04
Jack bo imel 9. februarja 7 mesecev!

Hihihi od Abby-jina najboljša prijateljica bo pa 10. februarja stara 1 leto.



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #656 : 05 Februar 2008, 17:52:39
lušni kužiji vsi po prek. gianja ampak tvoj je pa specialen z rdečim noskom pa na stol se spravi :o

ej sasha a greš na celjsko razstavo-winter winner. a gre še kdo drug z svojim labijom?

jack, se pa tud midve učima s klikerjem. sicer sma zdaj še bol pri osnovah, boma šle pa tud v šolo naslednji mesec :) ti je pa na hitro že tak sasha napisala finto klikerja. da poveže klik z nagrado. pol je pa frajer 8)

je pa žami tud nora na vse ljudi in pse in obvezno začne skakat. ne more da ne bi. ampak če pridejo obiski se jo naprej pride da se malo umiri more tam sedet, pol je pa normalna gre do njih, ni pretirano vsiljiva. tisti prvi trenutek jo je treba malo bremzat ker je kr preveč vsiljiva. in potem itak zgrabi za vse kje kaj visi...vrvica, šal karkoli ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #657 : 05 Februar 2008, 19:05:21
black beauty: ne naju ne bo..je prevec zivc da bi blo to kul ;)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #658 : 06 Februar 2008, 14:29:18
oh škoda...bi ble konkurenca :P me prav zanima če bo še kdo v baby razredu :)

a boš sploh razstavljala z njo? pa zakaj bi bla preveč živc a ti ni lepo stala v razstavni pozi?



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #659 : 12 Februar 2008, 15:55:11
Ciao!
Že dolgo se nisem nič javila pa vidim da kar napredujejo vaši labiji. Eni tko eni tko ;) Je pa novica ta, da je mojga Rusha začela dajat teta puberteta in ni več tko poslušen kot prej. Ko ga imam spuščenega ga moram imeti ves čas na očesu, ker se je začel ful oddaljevat. No trikci pa ostale zafrkancije za v cirkus pa brez problemov laufajo in se jih zelo hitro tudi nauči.
Sedaj sva končala malo šolo in se drugi teden vpiševa za B-bh...

love animals