Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415601

1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #870 : 21 April 2008, 21:22:45
ojla
še nekaj zanima koliko gibanja potrebuje vaš labi pri kakšni starosti?
katera psarna labijev vam je pri srcu? to pomeni,da vzrejajo ZDRAVE lepe rodovniške labije. zanimajo me vse barve.
samo da pojasnim.sama se ne odločam za nakup, vendar bi mi bila ta informacija zelo dobrodosla.hvala
urska
      hovhov



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 22 April 2008, 18:13:42
Glede gibanja je pomoje to odvisno od psa do psa. Meni ljubše psarne pa so ubistvu use :-[. Krempljčke pa jaz moji ne strižem. Saj se ji tolk obrabijo. Razen 5, ki pa ji ga odstriže veterinar, ko pridemo tja. To je pa kar pogosto :-[.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #872 : 22 April 2008, 18:43:26
se nekaj.kako pogosto peljete svoje labije k veterinarju(samo tako na pregled)?katero pasjo šolo ste obiskovali(seveda mora učenje potekati s pomočjo pozitivne motivacije)?

hvala 
          urska

caw ;D ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 24 April 2008, 13:56:43
Jaz peljem samo kadar je res kaj narobe včasih že, če smo kašlja :-[. Drugače pa ne pogosto razen, ko je treba cepit.
Abby je bila v šoli kar pri meni :-[. Sem jo naučila: sedi, prostor, tačko, drugo tačko, glas, hop, dej petko, čaki, pejdi,...
Pa naučila sem jo, da potrebo opravi tam pri greznici. Je tak hribček pa visoka trava in nihče ne hodi tja.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #874 : 24 April 2008, 14:17:04
Jaz mojo peljem do veterinarja kadar je kaj narobe (npr. vnetje oci, itd.) in za obvezna cepljenja.. Ko je pa menjala zobke sva bili pa kar na 2 tedna tam, ker je najprej kazalo, da ji bodo krivo zrastli..

Midve hodiva v KD Orf..mi je vsec, ker so male skupine (npr. me smo samo 3), in ker je sola prvotno namenjena retieverjem vsebuje tudi veliko elementov prinasanja..

Kar se pa tice psarn..pomojem ce malo preberes kaksne forume hitro vids katere psarne ti ljudje absolutno odsvetujejo. Ena izmed njih je Olivland (sama se nisem spoznala nobenega njihovega psa, ki ne bi imel ful nekih problemov). Meni npr. so vsec manjse psarne, kjer nimajo veliko psic in legel..

Ali kupujes labija da te zanimajo psarne? :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #875 : 24 April 2008, 14:28:02
hvala za odgovore
sama ne kupujem labija,vendar bom informacije nekomu posredovala
caw



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #876 : 24 April 2008, 16:17:21
živjo!
mam še eno vprašanje za vs.
pri labradorcih tok poudarjajo da se pojavljajo težave s kolki oz. displazija kolkov.pa me samo zanima če je imel kater od vaših labijev to težavo( upam da ne) al pa če je imel tko na splošno kej težav z zdravjem in kako ste jih odpravli.

hvala in lp, maja



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #877 : 24 April 2008, 18:53:57
pri labradorcih tok poudarjajo da se pojavljajo težave s kolki oz. displazija kolkov.pa me samo zanima če je imel kater od vaših labijev to težavo( upam da ne) al pa če je imel tko na splošno kej težav z zdravjem in kako ste jih odpravli.

ja naš starejši pes, prihaja iz olivland psarne ima displazijo kolkov. sicer ga nismo slikali, ampak tako vidno šepa da sem 99,9% da jo ima. tega se ne da rešit, no ja edino umetni kolki bi bli rešitev, ampak tak hudo pa še ni. :) pač pazimo da se giblje po terenu ki čim manj obremenjuje njegove kolke, pa da ne gremo predaleč z njim. pa raje večkrat po malo kot pa 1krat preveč.

uh težav z zdravljem je blo pa že kr nekaj, na srečo smo vse uspeli uspešno sanirat. najboljše je če labija peleš k vetu pa ti ta potem da prava zdravila. če pa si malo bolj v stroki al pa je labi mel že vsega in svašta, tak ko naš, pa lahko potem sam zdraviš doma.

evo ravno nazadnje je naša mala sračka skoraj pojedla svojo ovratnico >:( in seveda košček le te je ostal skoraj v grlu...da se je napol dabla... :'( pa tak sm jo hvalla na začetku kak je pridna pa nič ne grize in uniči...da zdaj ne naštevam kaj vse je že šlo...od njenega potnega lista dalje :P kaj čemo če pa so nedovoljene stvari 10krat bolj zanimive od igrač 8)

lp



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #878 : 24 April 2008, 20:18:22
moj je iz olivlanda in ima alergijo(ne vemo na kaj, ampak 90% ni hrana), težave s hrbtenico(ravno pred tednom dni je bilo spet nekaj hudo narobe), po novem tudi epilepsijo, na tački mu nekaj raste in kot posledica se mu med blazinicami nonstop vnema, tako, da razmišljamo o operaciji,( priporočajo tudi citološki pregled tkiva, če bi bilo slučajno rakasto), občasno tudi malo čudno hodi, tako, da verjetno so tudi kolki v pi**i pa še bi lahko naštevali. Žalostno uglavnem. Star je pa 6 let in recimo, da so se težave začele pojavljati nekje med 4, 5 letom.
zato vsekakor svetujem PREMIŠLJEN nakup
lp



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #879 : 24 April 2008, 20:27:26
m_tejch kje pa se vašmu labiju pojavla alergija? Ker fantov labi ima tut neki tako kod da alergijo, samo na hrano zgleda da ni. Se mu po trebuščku naredijo kraste pa kožo ima bolj temno. Drugače pa ima čez zimo čisto lep trebušček. Aja, pa epilepsijo ima tudi  :'( Je na tabletah  :'( Kolki so zaenkrat (trk, trk) še vredu.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #880 : 24 April 2008, 20:35:30
Po tačkah se mu je dlaka začela barvati na oranžno rjavo(drugače je pa svetel labi) in sta že 2 veta rekla, da so glivice(mallasezije), in da je to ponavadi posledica alergije. Sedaj se je stanje kolikor toliko ohladilo, ko dežuje mu spet zelo potemnijo.Smo pa dobili za glivice že vse živo od Peroxy derm šampona, dietnega hillsa, otonazola, injekcije kortizona,....in ni bilo nekega efekta. Najbolj mu pomaga ozodermin krema in mogoče tudi hrana, ker sedaj dobiva  le ribe, riž, krompir in noja, po počasi kosti za žvečenje. No po 3 mesecih je ta mesec prvič dobil eno pasjo palčko neznanega izvora ::) Se mu pa velikokrat ko najintenzivnejše menja dlako po trebuščku tudi takšne črne luskice dol luščijo vendar ne vem kaj je to. Trenutno se bolj posvečamo težavam s hrbtenico in pa temu, da ima od včeraj potrjeno epilepsijo, vendar ne bo na tabletah, ker smo ugotovili, da se mu je to pojavilo že enkrat prej. Se pravi, da je v 3 , 4 letih dobil le 3 šibke napade in vsi so bili povezani s stresom,tako, da mi ne ostane drugega kot, da ga ful pazim.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #881 : 24 April 2008, 20:43:40
Njegov Kan je sprva imel tudi redke napade (ko je kdo prišel domov, pa je bil vesel, med igro zaradi razburjenja, ...) pa se niso tako pogosto ponavljali, pa sva rekla, da še nebova šla, dokler se pojavi eden na pol leta. Ko je pa okoli božiča imel 4 na en dan, pa sma šla  :-\

Nama je veterinar rekel da ima alergijo najverjetneje na riž, samo potem nimam pojma, kako da pa pozimi ni nič  ???

Drugače pa nekih večjih zdravstvenih težav z njim ni, razen tega da je občasno tečn ko smrt...sumimo tablete proti epilepsiji.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #882 : 24 April 2008, 22:46:21
alja: kontakt in ostale informacije najdes na www.soulpatchers.com

Lp



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #883 : 25 April 2008, 06:48:06
ojla :)
zanima me kaksna se vam zdi psarna Tylah?ima kdo psa iz tega legla?
lp :)



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 25 April 2008, 14:55:52
ok...hvala! po vaših odgovorih sodeč se ne bom odločila za labradorca iz psarne olivland, se bom pa še bolj pozanimala , da se bom odločila prav.pa upam d bo z vašimi labiji use v redu-black beuty ,  mteych in macika.
 
1x2xx3xxx: no js ne vem ravno velik o tej psarni, vem pa čigava u bistvu je in lahko (če te kej zanima) vprašam, samo itak da bojo svojo psarno zelo pohvalil. sem pa slišala, da je ta psarna najboljša v ljubljani, ampak da psi te psarne nimajo dobrih kolkov oz. da je bilo eno tako leglo, kjer so bili kolki slabi.nisem prepričana zato naj ti raje odgovori še kdo drug.

lp, maja



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #885 : 25 April 2008, 15:04:22
Jaz lahko predlagam psarno DANUBIAN BLUES http://point-of-royal.com/lab/home.html iz katere je moj Rush. Najdeš ga tudi na tej spletni strani (na roza ležalniku  ::) ). Kadar sem imela kakšne pomisleke, napade panike, dvome je bil vedno vzreditelj prva oseba, na katero sem se lahko obrnila in vedno me je znal pomiriti in svetovati. Do danes (trkam na les) resnično še ni kazal nobenih težav, je pa res bolj med mirnimi labiji, ampak samo kadar je sam ( u družbi je norc  :P ). Men ful pomeni, da 400 do 700 eurov pustim vzreditelju, ki dela v dobro pasme in je pripravljen spremljati mladiče dokler ne odrastejo. Že sam nakup je bil tako zelo čustven....ne da se opisati, kako lepo je mladička uredil, umil, poslikal in pocartal preden smo ga odpeljali. Tud denarja si ni kar zatlačil u žep ampak ga je pustil na mizi in rekel Rašu: "Vidš kolko si ti vreden?" RES lep pristop. So pa tudi nekateri, k se delajo tko fajne in prijazne in oh in sploh pa jim nasedamo...Zato pa mamo forume, na srečo  ;)

love animals


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #886 : 25 April 2008, 15:22:01
ojla :)
Rashy hvala za odgovor, vendar bi mi bolj prav prisla kaksna psarna iz Slovenije.Če pa ne, bo pa tole vredu.

Vam in vasim kuzatom zelim lepe in soncne počitnice :)
caw :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #887 : 25 April 2008, 21:15:25
Rashy iz katere države pa je Rush. Maja hvala za prečudovit sprehod bova mogle še ponovit. Pa lahko greve na PST ali pa na Golovc.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #888 : 25 April 2008, 21:24:15
Abby iz Hrvaske je Rush ;)



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #889 : 25 April 2008, 21:46:44
oj!
abby-z veseljem.hwala teb in tvoji pujski.tut js sm se imela ful dobr.za tiste ki ne veste----)z abby sva bile danes na sprehodu z njeno abby.to se mau čudn sliš ampak vseen. res maš zlo luštno labradorko. pa če imaš kašno slikco se priporočam...hm...pa res še lahko še kdaj vidve, zaradi mene tut na PST lahko greva, al pa na golovec-mogoče bl polet da abby ne bo vroče. joj kok je luštna...pravi cukr.za pojest....upam da bo naslednje leto uspela spoznat mojega Kana.

se pa pridružujem vprašanju, ki ga je postavla 1x2xx3xxx-psarne v sloveniji??



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #890 : 25 April 2008, 21:49:45
rashy, kako daleč pa je od ljubljane do te psarne na hrvaškem???oziroma kako dolgo se do tja furaš???hvala

lepe počitnice



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #891 : 25 April 2008, 22:09:03
ena od psarn je tale Tylah.


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #892 : 25 April 2008, 22:15:27
ojla :)
Chanel,za psarno Tylah vem. Sem pa malo nazaj vprašala kaksna se vam zdi.
Ima kdo psa iz te psarne? Kaksne izkusnje?
caw :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #893 : 25 April 2008, 22:29:17
Meni osebno njihovi psi niso vsec po konstituciji, moti me tudi to, da parijo iste kombinacije po veckrat (pac se mi zdi da se s tem ful zapira dedna linija, kajti potem imas lahko npr. 15 labijev ki imajo iste starse), ni mi vsec da ko psica odsluzi svoje jo oddajo nekomu drugemu (nedolgo nazaj so oddajali njihovo psicko ker so jo "upokojili", ne vem pa ce so jo potem res oddali), pa se par stvari sem slisala od ljudi ki so pri njej vzeli pse (baje jim je rekla naj hranijo svoje mladicke z hrano energy :-\), tako da jaz ne bi vzela psa pri njih..

Tudi jaz sem bila nekaj mesecev nazaj na istem kot vi - izbira psarne, in sem se pozanimala kar pri nekaj vzrediteljih, zato vem vse to.

Odvisno je tudi to, kaj mislis potem poceti s psom..ga mislis razstavljati, ga imeti za lovske preizkusnje ali le kot hisnega ljubljencka..



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #894 : 26 April 2008, 10:32:59
Fantov Kan pa je iz psarne Boltvinski http://freeweb.siol.net/boltvin/index.htm

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #895 : 26 April 2008, 15:48:01
ojla :)
Macika a vas kuza je ok? Vse super? Povej malo.
Oni vzrejajo kar stiri pasme(ne me zdj čict spluvat,samo...) a se vam zdi to vredu?Povejte kaj mislite.Nobenega ne obsojam samo vprašam!
caw :)



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #896 : 26 April 2008, 17:03:57
Pred dvemi leti sem imela pri Boltvinskemu že zaaranega črnega labija pa sem ful vesela, da sem takrat spoznala prijateljco, ki mi je toplo odsvetovala nakup pri njemu, ker je lepo al pa grdo rečeno "štepar" in so imeli ljudje, ki so kupovali pri njemu pse slabe izkušnje. On dela samo za keš in ne zaradi ljubezni do vzreje in do psov samih. Pa že to, da vzreja po 4 pasme naenkrat ti veliko pove. Poleg tega pa sem psarno še dolgo spremljala in glede na to, da je imel takrat samo 1 labiko, so bila legla non stop. Men se je čisto zameru >:( >:( >:(
Kar se tiče ostalih znanih slovenskih psarn se je zame vse končalo, ko je prišlo do cene plus tega, da so me pri eni psarni kar priganjal naj ga zaaram, drugače bo šel drugam(pazi! še neskoten in nikoli neviden mladiček). Takrat jim kot kupec nisem bila več zanimiva in nisem prejela nobenega odgovora več. Čist kontra temu je bil Rašev vzreditelj, ki je ceno argumentiral in me ni k nakupu čisto nič silil ali pa priganjal :) Res je, da je do tja 400 km, sam je avtocesta in ni panike.  Rekel je celo naj pridem samo pogledat, če ne drugega, bom pa vsaj videla njegove pse :)Lepo u izi pa gre ;) Je pa čist poleg Donave, tko da se kužeki lahko kopajo kokr se hočjo  :P

love animals


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #897 : 26 April 2008, 17:11:55
ojla :)
se mi je kar zdelo,da se boste strinjali z mano. Rashy, mogoce bodo pa res vzeli kar s tvoje psarne.Hvala
caw :)



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #898 : 26 April 2008, 21:09:22
ojla :)
Rashy šele zdaj sem opazila,nisem mislila iz tvoje psarne ampak iz tiste,ki si jo predlagala.
Se nekaj. HD je verjetno oznaka za opravljen test slikanja kolkov,ali kaj podobnega??
caw :)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #899 : 27 April 2008, 21:55:43
Pri naših sosedih imajo psico iz psarne Boltvinski in je bila pri dobrih 2-letih že 3-krat operirana. Poškodbe je imela pa že v leglu. Na žalost to ni edini tak primer iz te psarne. Odloči naj se pa vsak sam.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si