Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415169

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1020 : 17 Avgust 2008, 22:46:02
Zanimanja za psičke je ogromno, bi rekla, da kar enako kot za samce - vsaj moje izkušnje so take. Pa se mi zdi, da se tisti, ki iščejo samico, tudi prej bolj pozanimajo, več sprašujejo in so pripravljeni tudi dlje čakati nanjo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 18 Avgust 2008, 09:11:27
 Evo nas  :)

jaz si želim imeti samca. čeprav so ponavadi bolj trmasti, se ne navežejo toliko nate, dlje časa se s tabo primerjajo-kdo je boljši in kdo je "gazda" .psičke pa nočem imeti predvsem zaradi krvavitve, ter zaradi tega, ker je  ne bi dali sterilizirati in oči v zagrajenem vrtu ne bi imel pesjaka. in ne želim tvegati da bo okrog hiše polno samcev, ali da bi po možnosti vdrli na dvorišče, ker potem bi oči znorel če bi imeli mladičke. sterilizacija pa odpade. pa še če bi imela nesterilizirano psičko se bojim, da ko bi šla na spehod bi me v času gonitve spremljali drugi psi...so pa samičke ponavadi res bolj mirne, ubogljive, prijazne, bolj se držijo doma....je pa malo različno od psa do psa.

Da grem sedaj  k vprašanjem   :-[
Koliko vaši kosmatinkoti pretečejo na dan?
Kolikokrat se pa kopate in ali uporabljate kaj posebnega?
a obstaja kakšen šampon po katerem pes veliko manj dlake zgublja in nima vonja. Obstajajo kakšni taki čudeži?   ???

Se bom ustavila za danes  :-[




rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1022 : 18 Avgust 2008, 10:02:39
Meni je pa iskreno povedano popolnoma vseeno kaj imam, psa ali pa psičko. Vem samo, da mi je življenje brez kosmatinca veliko manj pisano kot z njim. Imajo pa vsi ogromno pozitivnih lastnosti, tako, da se meni osebno zdi brezveze izpostavljat pluse in minuse določenega spola, kajti iz lastnih izkušenj vam lahko povem, da je moj labi veliko bolj navezan na dom kot pa sosedova labradorka, ki vsak dan izgine za par ur ::)

love animals


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1023 : 18 Avgust 2008, 12:31:59
rashy: a je tole letelo name?hh ..saj sem napisala da so ponavadi samci taki in ponavadi samice take, vendar da je različno od psa do psa-da obstajajo izjeme. hočem povedati da pravila ni je pa ponavadi tako.

to je samo moje mnenje.oprosti če misliš da se motim.

se pa strinjam s tabo da važno je , da imaš psa. če ti seveda veliiiiiko pomeni!

so pa vsi cukri.  :-*

Lp



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1024 : 18 Avgust 2008, 14:09:26
ej na nobenga ni letel-z mano se je res lažje pogovarjat u živo :D :D :D kajti tole pisanje mi ne gre ravno od rok ;)

love animals


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1025 : 18 Avgust 2008, 14:10:55
če bi pa lahk mela 2 psa, bi si pa zbrala psa in psičko - pa valda da labrador pasme  :D  :D  :D (sam o barvi bi pa premisla, oba črna, enga belga mogoč  ::),......)

love animals


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1026 : 18 Avgust 2008, 15:47:41
Rashy hvala :-*






ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1027 : 18 Avgust 2008, 22:26:15
Naša labradorska duša je pa na "bolniški"-ušesni ;D.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1028 : 19 Avgust 2008, 06:41:41
Midve sva se pa pozdravile :D

Sej ne mislit, da jo je angina ovirala pri kaksnem divjanju ::)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 19 Avgust 2008, 08:53:52
A potem prideta na pesjanrsko srečanje? ???



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1030 : 19 Avgust 2008, 09:34:38
monika kaj pa je z ušeski?a kakšno vnetje?bogica....upam da se čimprej pozdravi.


Sasha:lepo da je tvoja že zdrava.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1031 : 19 Avgust 2008, 10:55:31
Učeri, ko je šla mami zjutri vn je šla tm v uno pšenico(sej veš-tja nama je šla tudi dan pred tem) in je prišla ven in je začela z glavo otresat in se praskat po ušesu. Potem je bla čist mirna domov je pa kar zlaufala. Preden jo je mami obrisla je pa že ležala. Učeri je bila čisto mirno a je proti večeru za nekaj minut postala spet divja. Zdajle spet leži. Ko pride mami iz službe gremo pa do veta.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1032 : 19 Avgust 2008, 11:59:44
Abby naju zal ne bo, ker imam jaz drug teden izpit in se moram pospeseno ucit. :(



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1033 : 19 Avgust 2008, 14:56:43
o škoda.jaz sem si zelo želela da prideta!



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1034 : 19 Avgust 2008, 20:13:06
No da jaz malo poročam. Šli smo k veterinarju. Z desnim ušeskom ni nič levi pa je bil malo krvav. Čeprav smo bili vsi začudeni saj se je Abby praskala po desnem. Vet je reku, da je verjetno kakšno seme padlo not a je že šlo ven. Dobila je še kapljice, ki jih mora dobiti vsak dan.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1035 : 19 Avgust 2008, 22:02:18
še ena ljubiteljica psov: pa drugic ;) Al se pa kdaj kje v Lj dobimo :)



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 19 Avgust 2008, 22:24:30
ja sasha...dobimo se pa komot!hehehe... :P  :o

upam da se Abby ušesek čimprej porihta!



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1037 : 20 Avgust 2008, 01:20:11
ja sasha...dobimo se pa komot!hehehe... :P  :o

upam da se Abby ušesek čimprej porihta!

se bi še jaz uštulila zraven ;D :P

hvala



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1038 : 20 Avgust 2008, 12:49:38
ti kar!¨

ni za kej pa drugič še   8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1039 : 22 Avgust 2008, 13:43:33
Imam vprašanje glede legel labradorčkov. Kolegica in njen fant planirata mladička spomladi in me zanima, kje se da dobiti podatke o planiranih leglih oziroma če bi mi lahko kar vi malo svetovali, če veste za kakšno dobro leglo.  :-[ :-[ Hvala.


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 22 Avgust 2008, 14:11:16
tudi jaz planiram mladička spomladi tako da...se priporočam za odgovore...!hvala



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1041 : 22 Avgust 2008, 14:25:45
V Slo ali v tujini?

Podatke o planiranih leglih se dobi na spletni strani kluba retrieverjev in na KZS. Samo pomojem nimajo podatkov za toliko vnaprej..



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1042 : 22 Avgust 2008, 14:38:08
Mislim, da bi bilo tudi v tujini OK.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 22 Avgust 2008, 17:29:32
POglej tudi na kakšno spletno stran. Nely goldi bo po moje zihr mela kej.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1044 : 22 Avgust 2008, 18:22:36
Jaz vama svetujem, da ze sedaj kontaktirata Slo psarne. Se prej se odlocite kaksnega psa zelite? Za na kavc, boste delali z njim, za razstavljat,...
Ko boste to povedal vas lahko lazje usmerimo v kaksno psarno ;)

Se vedno je moje mnenje, da bi rajsi kupila labija v tujini, zato da pride malo sveze krvi v Slovenijo.

Razlika je tudi v cenah..na Hrvaskem so okoli 400 € (meni osebno zanimivi psarni sta Danubian Blues in pa Golden Drop). Skandinavci imajo meni super pse (nekoc bo eden iz tam gor moj), vendar pa so cene ze visje - tam okoli 800€.
V Sloveniji se cene gibljejo nekje med 400-800€ (kolikor je meni znano). Pri psarnah, ki so registrirane v Sloveniji, bi jaz vzela mladicka samo pri ene treh..se pa dostikrat pojavljajo kaksna super legla pri resevalcih, tako da se splaca tudi to malo preverit.

Upam da sem vama kaj pomagala..



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1045 : 22 Avgust 2008, 18:48:19
sasha, super, hvala. Itak da vse pomaga. Mislim, da bo pes bolj v smislu spremljevalca na sprehodih. Bom naprej sporočila, kaj ste svetovali pa bomo videli, kaj bo rekla.  :)


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 22 Avgust 2008, 19:16:51
no jaz bom psa vzela iz Slovenije.na spletnih straneh sem že gledala ampak za toliko vnaprej ne piše.

nekaj tistih meni v redu psarn bom kontaktirala in jih verjetno tudi obiskala. :D  psa bom imela za hišnega ljubljenčka. razstavljala se ne bova. :o bom pa šla z njim v pasjo šolo in bova tam delala dokler nama bo všeč . :o

cena psa mi pa ni pomembna. ;) naj bo črna ali rumena barva.

psarne ki so meni všeč so: nursyland  :P(prosila bi za malo več podatkov o psarni če kdo ve), e castro ad fluvium frigidum, lunca's,   in mogoče še nely goldy.  soulpatcher's pa ne ker bodo imeli zaenkrat same čokolade.   kakšna so vaša mnenja?


hvala za zdajšnjo pomoč



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 22 Avgust 2008, 21:47:57



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1048 : 23 Avgust 2008, 07:39:26
še ena ljubiteljica psov: saj si kar zadela moje psarne :D  ;)

Nursyland po mojih info se nekaj casa ne bodo imeli legla, drugace je pa Nada super vzrediteljica. Ima ena pri nas v pasji soli njeno psicko in je rekla, da imata z Nado super odnos. Lahko jo poklice in vprasa karkoli.

Lunca`s ima zdaj mladicke, tako da dvomim, da jih bodo imeli spet spomladi.

Soulpatcher`s bo imela cokoladke in crne (vsaj kolikor jaz vem, bo Popo vec povedal), vendar pa tudi ne planira naslednjega legla vsaj se kaksno leto.

No, pa ze skoraj pridemo do tega, da gres lahko na Hrvasko po psa ;D

Ne, resno...na tvojem mnenju bi ze sedaj poslala mail tem psarnam, se predstavila, povedala kaj isces in jih povprasala o prihajajocih leglih. Potem bos tudi videla a bo kaj tu, ali bo treba se kje drugje pogledat.



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 23 Avgust 2008, 09:50:05
Uuu sasha. Jaz sem mislila kakšne bodo zdaj pritožbe glede psarn in kako me boste skritizeral. Vsaj majčkeno. Potem pa zadetek v polno. Juhu! No zdaj imam občutek da imam vsaj nekaj pojma.

Sasha za nursyland bi te res nekaj prosila. Naj tvoja prijateljica prosim vpraša, če splomadi res ne bodo imeli legla.  :-\ Ali pa mi daj njen mail ali telefon da jo kar sama vprašam. Karkoli od tega bo pa zelo v redu. najlepša hvala Sasha.

Ja ...za Lunca's vem da jih ima letos tako da...po mojem legla res takrat še ne bodo imeli.  :-[

In ja, izgleda da bo treba res na hrvaško po psa.  :(  Mene samo skrbi, da mali kuža ne bo izdržal poti do doma. Da bo po poti kaj bruhal, da mu ne bo dobro....ne vem. Skrbi pač.
A mpak saj če so preživeli pot nekateri jo bo tudi moj kajne?!
No, potem vas bi pa prosila, da mi podate kakšne informacije o psarnah oz. vzrediteljih na Hrvaškem, ker se za te psarne nisem nikoli kaj preveč zanimala( imela sem v glavi da bo moj pes iz SLO, ampak če pri nas ne bo legel...  :'()

Aja.Iz Hrvaške vem samo za vzreditelja Željka Perka.