Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415102

rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1080 : 27 Avgust 2008, 17:09:54
Živjo čokoladko :D, še slikic prosim...preden odraste seveda :D

love animals


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1081 : 27 Avgust 2008, 23:56:34
Zdravo Tjasa!
Zdaj bom pa lahko tamalega tudi tukaj spremljal :)

Ko sem ga nazadnje videl je bil se tak  ::)




še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1082 : 28 Avgust 2008, 23:21:11
Wafel tale tvoj je pa extremist  :o
( Poudarek na lepoto)  ;D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1083 : 29 Avgust 2008, 07:21:43
  :o Kakšen lepotec!!!  :o



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1084 : 29 Avgust 2008, 11:57:39
dajte še eno slikco vašega lupčka



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1085 : 31 Avgust 2008, 21:55:56
Moja pikica bo jutri dopolnila 1 leto :o Joj kako hitro gre cas...

Sem pa prav ponosna nanjo..so jo same misice..zadnje noge ima prav kitaste in ko se napne so trde kot kamen..

Evo jo babo mojo:






še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1086 : 01 September 2008, 16:59:15
vse najboljše tvoji pesjanki! :-* Naj bo zdrava in mičkeno poredna :-[

Upam, da bo/je uživala za svoj rojstni dan.   ;D
 
Lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1087 : 01 September 2008, 19:20:18
Je uzivala :D ;)
Danes mi je blestela na treningu, tako da sem ful ponosna nanjo :o



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1088 : 01 September 2008, 20:51:06
VSE NAJBOLJŠE ZARA!!!

Seveda, da je blestela na treningu, ko pa je damica stara že 1leto! :P
Ful je lušna res! :o
Tm na ta drugi slikci je pa podobna moji kadar se jo zbudi in te potem tako gleda. :D
Danes sem pa Abby kupila zobno ščetko in pasto. V setu sta tisti dve ščetki za na psrst in tista ta velika pa seveda pasta-z mentolom. Najprej ubistvu nisem hotla pucat zobkov samo nočem pa, da ima že zdaj čisto rumene zobe. :-\ Bilo je pa res poceni tam okrog 6€. Sem se res odločala kupiti-ne kupiti. Pa sem si rekla škodit pa res ne more. ;D :P



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 01 September 2008, 21:17:18
Res je fletna,  :) druga slikica je res prav posrečena  :D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1090 : 09 September 2008, 08:20:17
Abby na vsake toliko casa daj svoji surovo kost (pojdi v leclerc pa reci, da rabis mlado govejo kost) in ji daj to za glodat. Bos videla kako si bo fajn spucala zobke ;)



Bimbo

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1091 : 09 September 2008, 15:37:43
Hello,
nekaj me pa zanima? A je pri nas sploh mogoče dobit kje tale bolj delavski tip labradorca?



Wafel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1092 : 11 September 2008, 08:12:18
Bimbo. Kolikor vem, je labradorec pač labradorec ;), "delavskega" (pod tem razumem delovnega?) naredi lastnik.  :-\ Bodo še izkušenejši kaj rekli na to temo?
LP,



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1093 : 11 September 2008, 08:17:46
Bimbo delovna linija pri nas zaenkrat se ni tako zastopana. Ali te zanima nakup in kdaj priblizno? :)

Wafel zal se bo tudi pri labijih zacela pasma vedno bolj locevat na dve liniji, ker psi, ki ustrezajo razstavnim standardom, preprosto ne zmorejo tako zahtevnih treningov.. :-\



Wafel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 11 September 2008, 15:28:04
Torej, al' lep al' pa pameten ;D
Tukajle pa je eden, za katerega pravijo, da bo lep :) :) :)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1095 : 11 September 2008, 15:56:38
Torej, al' lep al' pa pameten ;D
Tukajle pa je eden, za katerega pravijo, da bo lep :) :) :)

Ta je že prečudovit!  >:( :P :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1096 : 11 September 2008, 16:19:46
Bimbo. Kolikor vem, je labradorec pač labradorec ;), "delavskega" (pod tem razumem delovnega?) naredi lastnik.  :-\ Bodo še izkušenejši kaj rekli na to temo?
LP,

Razlike so tudi ali pa se posebno pri tej pasmi ogrooooomne.
Zato se pred nabavo res pozanimajte, ker drugace sledi razocaranje. Kot pri mnogih poznanih...

Blumina



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1097 : 11 September 2008, 17:02:19
Wafel sori, sam men razstvni labradorci niso prav nic lepi.. Pocasi bodo zaceli spominjati na ene aligatorcke (nizki, pa tko debeli, da se se komaj premikajo).. ::)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1098 : 11 September 2008, 17:07:55
Se strinjam s Sasho...razstavni labradorci gredo preveč v ekstreme. Na zadnji razstavi sem jih gledala...dva psa sta se mi zdela tako čudna, ker sta delovala, kot da sta na res kratkih nogicah. Ko sem prišla bližje, sem videla, da so nogice sicer čisto normalne, je pa toliko tolšče, da se je celotni spodnji del telesa premaknil oz. povesil dol  :o
Da ne omenjam, da ko sta v ringu tekla, se je telo kar treslo  :P
Saj je lepo, da psu nič ne manjka, ampak kar je pa preveč , je pa preveč...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1099 : 11 September 2008, 17:10:55
nyssa da jaz pridem z mojo na razstavo me zaprejo, da stradam psa ;D Pa ima 25 kg, kar je cisto po standardu..res pa je, da je teh 25 kg samih misic :D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1100 : 11 September 2008, 17:34:26
Glede na trend, dvomim, da bi Zari sploh priznali, da je labi  :D
Suha pa še mišice?  :o
Nezaslišano  ;D

Wafel,delovnega psa že naredi lastnik, če z njim kaj dela. Delovna linija pa je druga zadeva. Pri tej pasmi so razlike med delovno in razstavno linijo ogromne.
Če primerjaš ''delavko'' Zaro s kakšnim hudim šampionom, mislim, da ti bo vse  jasno  :-\
Podobno je pri zlatkotih...poznam jih nekaj par, ki tehtajo krepko nad 40 kg,niso pa se sposobni podit s psom okoli več kot dve minutki  :(



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1101 : 11 September 2008, 17:39:22
Lina, delavka.... tako in drugače :o.




Žal nimam slik s treningov.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1102 : 11 September 2008, 17:50:36
Joj kolk je luskana :o

Jaz zal tudi nimam nobenih slik s treningov :( Al pozabim vzet fotoaparat s sabo, al pa nimam casa..



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1103 : 11 September 2008, 17:55:39
Zidarka  8)
Pa vidim, da tapecira tud rada  :D

Multi pes, ni kaj  :-*  :-*  :-*



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1104 : 11 September 2008, 18:34:58
Mene pa samo nekaj zanima... po katerih kriterijih dolocite delavnega labradorca? Po delovnih sposobnostih al zgolj po izgledu?

Pri sebi imam vse standarde za labradorce, ki so kadarkoli bili zapisani, tudi prve zapiske o pasmi...nikjer ni govora o suhih, hitrih labradorcih, ki jih lahko vidite na kaksnih preizkusnjah v tujini. Povsod jo govora o psu, ki je sposoben tezkega dela, je vzdzljiv, eksploziven, itd. Od kdaj je pomembno kako hitro pes prinese padle fazane, race, itd.? Zame je pomembno samo to da jih prinese, ce jih bo pa prinesel v 10ih ali 15ih pa mi dol visi.

Ce pogledamo zadnji standard, ki je bil sprejet l.1987, pise:
Strongly built, short-coupled, very active; broad in skull; broad and deep through chest and ribs; broad and strong over loins and hindquarters
Najveckrat uporabljena beseda je BROAD (sirok) in pa prva besedna zveza, ki povzame vse - Strongly built (mocne telesne zgradbe). To je labradorec.
Okej, se strinjam, so ekstremi, ki tudi meni niso vsec. Ampak vseeno, labradorec je od nekdaj bil mocan pes, TODA njegova konstitucija mu mora omogocati normlano delo. Tu je catch. labradorec mora bit sposoben za delo, da je pravi labradorec! Kaksno je to delo je pac odvisno od vsakega posameznika in za kaj bo psa uporabljal. Res je, za opravljanje posameznih nalog je primernejsi pes lazje konstitucije. V tem ne vidim nic narobe. Labradorec je pes, ki se uporablja za miljon stvari, saj je zaradi svoje vsestranskosti uporaben na razlicnih podrocjih. In popolnoma razumem, da je za npr. resevanje primernejsi "lazji" pes. In se enkrat povdarjam, s tem ni nic narobe!!! Ravno zaradi te vsestranskosi mi je labradorec tako blizu.

Skratka, vsak ma svoj pogled in svoj ukus...ampak standard je standard. Preveliki, pretezki, "mastino" glave, presuhi, prenizki, itd.; nic od tega ni po standardu. Standard je taksen kaksen je, tak bo ostal.

Delovna linija pa je druga zadeva. Pri tej pasmi so razlike med delovno in razstavno linijo ogromne.
Če primerjaš ''delavko'' Zaro s kakšnim hudim šampionom, mislim, da ti bo vse  jasno  :-\

hm...nocem provocirat, to ni moj namen, ampak vseeno: mi lahko prosim razlozis razliko med delovno in razstavno linijo?
Jaz imam v pedigreju kr nekaj odlicnih delavcev... Oce moje psice je velik, robusten pes. Pa je 7 kratni klubski zmagovalec v delu, državni prvak v delu, pa tudi Show prvak v svoji drzavi. Takih je se kr nekaj...No, je moja tamala iz delovne linije? Je moja delovni tip? So mladici iz trenutnega legla delovni tip?
Njihov oce ima 42kg, je mocne konstitucije, dober razstavni pes...pa ima opravljen IPO in Radni izpit... In ne samo to, na nek nacin je tudi v rokah lovca in se uporablja v pravem lovu, ne samo preizkusnjah... Je to klasicni razstavni pes, al je to delavec?
Jaz bi odgovoril na to, da je preprosto labradorec. To kar more bit!

Ceprav se to naj ne bi delalo, bom to vseeno nardil in kopiral sliko iz ene spletne strani.


Vir: Psarna Upwards

Tale psicka...je premocna za delo? Psica je finski show ch. Uporablja pa se tudi za delo. In ne samo to: psica je finski Filed Trial ch, Finski Blood tracking ch. Tudi kot senior hodi na lovske izlete in dela...



To je tema, ki je bila obdelana ze mali milijon krat. Jaz sem povedal samo povedal svoje mnenje oz. le majhen delcek od tega kar bi lahko povedal. :)

Lp, Marko



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1105 : 11 September 2008, 18:44:14
Torej, al' lep al' pa pameten ;D
Tukajle pa je eden, za katerega pravijo, da bo lep :) :) :)

PREČUDOVIT!!! Sploh nimam kaj drugega za reči, res, pomoje se bo razvil v res prekrasnega psa. Zaradi takšnih kot je tvoj, me pa vedno spet zagrabi da bo naslednji pes še en samec in ne samička :P

Drugače se pa tudi jaz strinjam da labradorec mora biti močne konstrukcije, je pa seveda na razstavah za videti tudi kaj drugega in če je pes debel/zamaščen se to še en sme primerjati z močno konstrukcijo.



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1106 : 11 September 2008, 18:51:47
/../če je pes debel/zamaščen se to še en sme primerjati z močno konstrukcijo.

Bravo! Long story short. hehe  :P



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1107 : 11 September 2008, 18:54:14
Marko tu se pa zal s tabo ne strinjam. Delavni labradorec je tisti, ki dela, to je res.
Nikoli pa me ne bos preprical, da je en "razstavni" labradorec sposoben 2 urnega treninga veckrat tedensko. Ce ne drugega, ga slej kot prej zacnejo zafrkavat sklepi, zaradi prehude obremenitve.

Poleg tega lepo pise zazelena teza pri zapovedani visini. Psicke 54-56 plecne in 25-32 kg, samci 56-57 cm plecne in 29-36 kg.

In ja, mocne telesne zgradbe, kar pa pomeni misice, ne pa mascobo, kar vidis na danasnjih labijih (no razen redkih izjem). Se pravi jih je ogromno izven standarda ::)

Ne vem , zakaj se samo mi se nekaj upiramo in se gremo nedelitev na linije, medtem, ko je to v tujini ze zelo dobro razvito. V Avstriji je npr. pri zlatkotih zelo lepo vidna ta razlika.

Se enkrat: razstavna linija so mocni labiji (zal zaradi mascobe, ne zaradi misic), ki grejo ze v te ekstreme, da bodo kmalu zaceli vleci trebuhe po tleh + da sploh ne vidis razlike med prsnim kosem in trebuhom, ker je vse v isti linija, delavna linija pa so bolj suhi, misicasti labiji.



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1108 : 11 September 2008, 19:12:12
In ja, mocne telesne zgradbe, kar pa pomeni misice, ne pa mascobo, kar vidis na danasnjih labijih (no razen redkih izjem). Se pravi jih je ogromno izven standarda ::)
Izven standarda niso. Zakaj bi bili? Od kdaj pa je zamascenost faktor za ugotavljanje ali je pes po standardu  ::) To je zgolj na plecih lastnika.
Sem ogromno po razstavah in sem ze nekajkrat dozivel situacijo, ko je pes dobil odlicno ocena, ampak je sodnik lepo poveda: excellent dog, but has to much fat. Sorry. No CAC, CACIB,...whatever. :) Dobi oceno 5, ker pac ustreza standardu in nima vecjih napak, apak ker ni v pravi kondiciji pac ne osvoji naslova. Simple!

Citiraj
Nikoli pa me ne bos preprical, da je en "razstavni" labradorec sposoben 2 urnega treninga veckrat tedensko. Ce ne drugega, ga slej kot prej zacnejo zafrkavat sklepi, zaradi prehude obremenitve.

Moj namen ni nikogar prepricevat. Res ne. Vsak ima svoj pogleda n zadeve, ampak dodal bi pa to:

Ne samo da bo zmagal na razstavi, ampak bo vzdrzal tudi trening; pa ne samo trening, ampak vsakdanje trdo delo! Imas zgoraj prilepljeno sliko. Dober primer. Ampak to je zmozen samo dober pes. Labradorec v pravem pomenu besede.

Evo se enega - Oce moje Trixy:



Po sliki sodec bi rekel da ima preko 40kg oz. tu nekje. Pa vseeno, kot sem ze napisal:
Trials:
NFT Mankovce 02 - I.p., r.CACT, club winner
JSMP Lucenec 03 - I.price
NFT  Mankovce 03 - I.p., CACT, club winner
JSMP Caradice 04 - I.p., CACT, club winner
NFT Mankovce 04 - I.p.,r.CACT
MFT Velka nad Iplom 04 - I.p., r.CACT
JSMP Mala nad Hronom 05 - I.p., CACT
MFT Mala nad Hronom 05 - I.p., r. CACT, club winner
MFT - Mala nad Hronom: 09.12.2006 - I. p. CACT - National champion of work
NFT Caradice 07 - I.p., CACT, club winner
IFT Besa 2007 - CACT, CACIT, club winner

Pri 6 letih pa tako poleti, ceprav mu sila gravitacije ni naklonjena.  :P



lp







Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1109 : 11 September 2008, 19:31:59
Na labradorce se ne spoznam kaj preveč in mi povečini niti niso všeč kar se tiče izgleda, samo tale psička mi je pa res všeč:

 :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)