Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415102

Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1260 : 19 November 2008, 08:52:34
Živjo :)
hvala na dobrodošlici ;D
za sad samo gledim de je kaj pa de je kakšna zanimljiva tema :-\
ja mamo enega fanta ki išče nov dom, je bil rezerviran za kupca iz Indije pa je odustal, neznam kaj se dogodili, kapuru pa sve je pustil tak da je mališa još kod nas, več ga ima lep komad >:D >:D
lp



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 19 November 2008, 16:08:49
Speak english please... All of us do not understand croatian.



Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 20 November 2008, 09:10:13
Speak english please... All of us do not understand croatian.

Here the government really friendly atmosphere ...
thanks to welcome Mr. Globus.,
I see that we are not welcome here. I hope that you and a nice way to accept when you come to our forum.,
all the best



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #1263 : 20 November 2008, 10:16:21
zdravo....

ko berem kake take poste skoraj ne morem verjet svojim očem

Mr.globus mislim da ima old friends svojo pravico govora in sicer v takšnem jeziku kot paše njemu in ne v takšnem ki paše tebi....
če te kaj moti, to ni naš problem ampak tvoj! teh postov pač ne rabiš brat saj te nobeden ne sili!!

jaz osebno znam hrvaško tako da me to čisto nič ne moti, očitno pa ne moti tudi ostalih, ti pa si edini kateremu to ne ustreza in se greš neko pomembno osebo na tem forumu ali kaj >:( mogoče bi ti moral povedati še v kitajščini ali kaj da bi tebi to ustrezalo?? >:(

je veliko drugih načinov kako povedati da hrvaško pač neznaš,  prosiš za pomoč druge(nas na forumu) in ti razložimo če je kaj nerazumljivega
nikakor pa ni način da s svojim arogantskim in vvzvišenim nastopom tkole napišeš tale post!! razmisli malo

na tem forumu so dobrodošli vsi!! tudi ljudje z drugih držav, če pa maš kaj proti temu enostavno ne sodeluj v teh pogovorih

old friendsne sekiraj se...kar lepo sodeluj na našem forumu,..tako vsaj vemo kaj se dogaja v naši sosednji državi na področju kinologije ;) :P

pa lep pozdrav vsem skupaj

grega

A dog is for life, not just for Christmas!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1264 : 20 November 2008, 10:33:32
gregecc sem hotla nekaj podobnega napisat ;)

Ce komu kaj ne pase naj ne bere!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1265 : 20 November 2008, 10:34:43
gregecc hvala! 8)



Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1266 : 20 November 2008, 12:56:45
Živjo :(
kao prvo-jaz se zares trudim da bi bil razumljiv na slovensko anpak znam da ni najboljša, morate pa priznat da je blizu ::) i ne razme je samo onaj ki je noče razmet., :(
meni kod vzreditelju je zelo pomebno da sem na tekočem kaj se pasme tiče pa me zanima i to kaj se dogaja v meni bližih državah in se več dogl čas želim uključiti v vaš forum jer mislim da morem nekaj iz izkušnji povedat in sicer veliko od vas naučit.,
sem aktiven in na srpskem tako kod in na hrvaškem forumu in znam veliko o labradorjima in uvijek iščem več ker mislim da sam tak more pravi vzreditelj napredovat..,
nebi pa htel da sem razlog razprav in prepiranja na forumih :(
jaz sem se tukaj pridružil z dobrimi nameni a međususjedske odnose lahko zapustimo politikom naj se oni brigajo za to :P ;D :P ;D
sve najboljše ;D
Marko



skodelica kave

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1267 : 20 November 2008, 14:01:11
Pozdravljen Marko. :) ;)



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1268 : 20 November 2008, 18:58:45
cim vec nas je, bolje je! 
ne glede na to od kje smo.  8)
 pa lep pozdrav tudi od mene Old Friends  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1269 : 20 November 2008, 19:15:50
Old Friends dobrodosel na forumu  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1270 : 20 November 2008, 20:14:07
Marko, drago mi je da si postao clan ovog foruma. Ti dobijes informacije iz Slovenije a mi iz Hrvatske. haha  8)

Back to Slovene...

Pred mescom dni smo imeli srecanje Soulpatcherjev iz prvega legla. Sicer niso prisli vsi, ampak kljub temu smo bili sklepcni. haha  ::) Da malo zacinimo temo je tukaj nekaj fotografij. Porocilo in vec fotografij pa je na nasi spletni strani pod rubriko novosti.

      
SP's All you need                             SP's Absolute Delight              SP's Amazing Wafel - Charlie (Wafel s foruma)

In pa se ena fotka mojih malih delavcev. Vse, ki so prisli smo preizkusili tudi na divjad in vsi so se super odrezali, kot boste lahko prebrali v porocilu. Slik prinasanja pa nazalost ni ravno veliko, ker sem jaz skakal okoli s tistim fazanom, ostali pa so imeli prevec dela z opazovanjem...




Lep pozdrav, Marko



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1271 : 20 November 2008, 23:02:42
Old Friends dobrodošel. Pa ne se sekirat zaradi jezika, se bomo že sporazumeli  ;)

Popo a take mrcine so že tvoji tamali.

No mi imamo pa v soboto srečanje in komaj čakam, da vidim naše krokodile. Je bil pa danes Lucky malo na čuvanju pri nas in kar nisem mogla verjet, kako velik je že. Je vse prečekiral, če je še tako kot je bilo, najbolj zanimiv mu je bil pa maček.  :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1272 : 20 November 2008, 23:17:41
hehe, Luna, ja, prave mrcine so ze  8) Sej tvoji niso nic kaj manjsi, a ne  :P
Pri nas je blo na pikniku prav zabavno. Tamali so noreli, plavali, se igrali...mi pa smo se pogovarjali, pili, jedli...in pa pazili, da nas mali divjaki ne zadenejo, ko brezglavo divjajo okoli. sej ves kako je to...haha  ::)

Pa dodaj se kako fotko, da nebo ostalo samo pri besedah...  ;)

LP



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 21 November 2008, 12:37:38
popo lepi so zrastli  :D


off topic: Ne vem kaj se kregate.. Lepo se sem prosil Old Friends, če lahko piše v angleščini, ker hrvaško zelo slabo razumem (in verjetno nisem edini). Če pa prošnjo sprejmete kot napad pa tudi vredu.



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1274 : 21 November 2008, 17:56:01
http://translate.google.com/translate_t#

tule se da vse prevesti ;)  (če se hoče)

sicer pa lep pozdrav vsem ljubiteljem labijev!

Nina & Rush






love animals


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 21 November 2008, 18:47:08
Aja? S takim mišljenjem pa dajmo kr vsak v svojem narečju pisat.. saj se razume če se hoče.. samo prebrat je treba 5x  ::) Ne bom se več vmešaval tako da mirno kri  ;)

BTW v pravilih piše, da "Za pisanje uporabljajte slovenski jezik..."



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 21 November 2008, 18:53:10
Mr_Globus, si edini, ki se tukaj pritožuješ nad jezikom... vsi ostali se pač potrudimo in zadeve razumemo. Saj ni treba veliko  :P  Konec koncev sta si hrvaščina in slovenščina zelo podobni, pa če priznaš ali ne.
Vsekakor je razlika, ali se piše po domače oziroma v narečju, ali pač v hrvaščini/angleščini/nemščini... (če ne drugega, se da hrvaščino/angleščino/nemščino... prevesti z google translatom, narečja in spakedravščine se pa ne da!) ::)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1277 : 22 November 2008, 10:33:30
Jap, v slovenskem jeziku...a angleščina je pa slovenski jezik?  ::)
Če ne razumeš hrvaško ( sama imam tudi kdaj probleme  :-[ ) pač vprašaš na forumu koga za prevod...mislim, da nihče ne bo užaljen, sploh pa tisti, ki je pisal post, ki ga ne razumeš in se bo magari potrudil razložit. Sploh pa...jezike se učit je strašno zabavno in še koristno zraven, zato imaš tukaj idealno priložnost, da osvojiš kako novo besedo  :P



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #1278 : 22 November 2008, 17:48:24
no da se še malo jaz oglasim...danes je bil za nas dan d...slikanje kolkov in komolcev namreč :)

na pot smo se odpravili že zjutraj in po precej dolgem čakanju na klikniki smo le izvedeli rezultate: kolki A/A in komolci 0/0  :o :o končno olajšanje ;)

lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1279 : 22 November 2008, 20:48:17
Cestitke tebi in Žami za super rezultate!!  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1280 : 22 November 2008, 20:51:55
Mateja to je pa bilo olajšanje, ane? :o :D

Cestitam! ;)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #1281 : 23 November 2008, 11:52:15
hvala obema za čestitke ;D

joj sasha niti sanja se ti ne kakšno olajšanje je to blo, ko je reko da ni nobenega dvoma da so kolki A,da so idealni oblike 8) zdaj me končno ne bo več bolelo in skrbelo za njene kolke ko se mi bo valala pa drajsala po tleh ;)

lp



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1282 : 24 November 2008, 17:50:34
Kje ste jih pa slikale?

Ja pa valda da je super, da ima tvoja kužika tko fajne kosti in sklepe ;)

čim več takšnih ;)

love animals


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #1283 : 25 November 2008, 12:49:34
Kje ste jih pa slikale?

po dolgem premisleku sem se na koncu odločla in šla kar v zagreb :) mi je bolj všeč da ni anastezije,ker jo tamala prenaša zelo slabo, pa še bližje mi je kot pa ljubljana ;)



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1284 : 26 November 2008, 13:29:01
Pozdravljeni!  :P

Zdaj bom sicer nekoliko zašla z teme vendar imam eno vprašanje!
Želela bi z svojo psico opravljati izpit PNZ, zanima me če ima kdo kakšno izkušnjo, oziroma na koga se lahko obrnem glede tega (sem pisala mail na SKR) vendar za zdaj nisem prijela nobenega odgovora!?
Zanima me tudi če se priprave za PNZ lahko opravljajo tudi na drugih krajih po sloveniji ne pa samo v okolici ljubljane?

Najlepša hvala  ;)




*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1285 : 26 November 2008, 13:36:56
Na PNZ se lahko pripravljaš v okviru SKR-ja (ponavadi so imeli enkrat do dvakrat letno tečaje ob sobotah - če prav vem je bil del tečajev v okolici Ljubljane, del pa na Pragerskem) ali KD Orf.
Je pa fajn oz. celo pogoj, da je pes vsaj malo poslušen. Kontaktiraj mogoče oboje, pa se odloči. Pri SKR-ju je imel včasih čez tečaje Andrej Emih, ne vem pa kako je sedaj. 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1286 : 26 November 2008, 13:51:59
Hvala za tako hiter odgovor. Bom kontaktirala navedene.

Sam za info: glede poslušnosti nimave težav, z psico sve opravile BB-H, redno sve na agility-ju(tekme in treningi), tako da mislim da glede tega nebi smelo biti težav.
Zanima pa me ali so mogoče še kaki drugi pogoji ...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1287 : 26 November 2008, 15:26:18
PNZ lahko pes opravlja do starosti 24 mesecev..



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #1288 : 26 November 2008, 18:17:39
U mašina, zakaj pa samo do 24 mesecev? To morava pa pohitet mi2. Kaj pa je pol vzrejni pregled? Potrebuješ za vzrejnega tudi PNZ?

love animals


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1289 : 26 November 2008, 19:15:55

Danes sem kontaktirala gospo na KD Orf in mi je povedala, da res samo psi do starosti 24 mesecev lahko opravljajo PNZ in to mende ce nameravas vzrejat (v ta podatek nisem 100%).
Svetovala pa mi je, da bi lahko sla na working test oz. na tecaj za to. No v glavnem zmenile sve se, da pridem enkrat pogledat ko bodo imeli trening, potem pa se bom odlocila kako in kaj. Vsekakor pa zelim probati kaj novega ker vcasih imam obcutek, da je psica na agilityju ze malo zdolgocasena.

LP  ::)