Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415031

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1620 : 03 Maj 2009, 18:44:22
Ne nisem pri Old friends. Sm jo izbrala pri vzrdeitelju Žarkotu iz Vrtojbe.
Še slikca če mi jo bo ratal naložit.


Aha,....

Sem mislil, da pri Old Friends.

Lušna mala!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1621 : 05 Maj 2009, 14:50:47
Pozdravljeni Pesjanarji ... (to je moje prvo sporočilo na tem forumu  8))

Ne nisem pri Old friends. Sm jo izbrala pri vzrdeitelju Žarkotu iz Vrtojbe.
Še slikca če mi jo bo ratal naložit.


Midva sva s fantom bova tudi tam vzela psičko kot Blondie - mislim, da smo se v nedeljo srečali.  :) Drži?

Izbrala sva tole psičko:
(vsaj mislim, da je ta prava ... na slikah so si vse tako podobne  ;D)

Klicala jo bova Lu (rodovniško ime pa je nekaj na A ... Ara, Ajka, Aga? kar bo ostalo :))

Več slik z obiska pa tule: http://picasaweb.google.com/ana.slavec/Lu3ObiskLegla?feat=directlink

Mimogrede, g. Žarko ima še enega črnega samčka za oddajo, če koga zanima.

Lp,
Ana



mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1622 : 05 Maj 2009, 18:19:08
Sem nov na forumu in vse lepo pozdravljam.


V kratkem imam namen kupiti labradorca. Iščem mladička zlate barve. Če kdo ve za kakšnega, mi naj prosim sporoči....hvala!

 :) :) :)



blondie*

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1623 : 05 Maj 2009, 18:37:25
Ja bo kar držalo da smo se srečali :)
LP Zala

“Vsi ki ne poznajo kakšnega okusa je šapon niso nikoli oprali psa.” (Franklin P. Jones)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1624 : 05 Maj 2009, 18:40:11
Sem nov na forumu in vse lepo pozdravljam.


V kratkem imam namen kupiti labradorca. Iščem mladička zlate barve. Če kdo ve za kakšnega, mi naj prosim sporoči....hvala!

 :) :) :)

Povej, če bi ga rad kupil v SLO ali se ti ni problema zapeljati v kakšno drugo državo. Ali ti ni težko počakati na psa še kakšno leto(mesec) ali bi ga kupil takoj? No, ko mi vsaj približno odgovoriš na ti 2 vprašanji ti lahko posredujem nekaj linkov kjer bi se našle psarne. ;)

Psi iz te psarne so mi izredno všeč:
http://pagesperso-orange.fr/etang-balancet/etangbalancetGB.htm



mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1625 : 06 Maj 2009, 15:33:43
Ja psa bi kupil v Sloveniji če bi se dalo.Najprej  bi iskal v Sloveniji potem pa bi šel pogledat kam drugam še ja. Am pa rodovnik ni obvezen da je. Psa  pa bi rad dobil čim prej kar se da... :(



mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1626 : 06 Maj 2009, 15:35:56


Psi iz te psarne so mi izredno všeč:
http://pagesperso-orange.fr/etang-balancet/etangbalancetGB.htm



Ti labradorci so pa res zelooo lepi :-[ :-[ :-[



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1627 : 06 Maj 2009, 16:02:05
mato888, jaz ti svetujem, da se prvo malo pozanimaš o pasmi (v kolikor se mogoče še nisi) in pa da psa ne kupuješ brez rodovnika in še posebej ne od danes na jutri  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1628 : 06 Maj 2009, 17:42:29
mato888, jaz ti svetujem, da se prvo malo pozanimaš o pasmi (v kolikor se mogoče še nisi) in pa da psa ne kupuješ brez rodovnika in še posebej ne od danes na jutri  ;)

Se strinjam.
V Sloveniji se cena rodovniških giblje od 500-900€. Itak si pa najprej preberi temo glede rodovnika. Najprej se malo pozanimaj itd. Sicer pa ne vem če bi rad psa brez rodovnika zakaj bi ga potem hotel iti iskat v tujino ::). No ti priporočam, da si malo več prebereš o rodovniku in se potem odločiš za nakup rodovniškega psa. ;)
Sem šele zdaj prebrala en tvoj post. Ja se pravi, da bi bil to nakup kot je že macika rekla z danes na jutri. Dej se raje pozanimaj še o pasmi, rodovniku itd.



mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1629 : 06 Maj 2009, 19:37:44
Hvala za nasvet!
Am ne sej mal se odločam ali z rodovnikom  ali brez.Če pravite da je fajn če je rodovnik potem je že tako. Se pa že dolgo zanimam za labradorce in že dolgo imam željo ga imet. Zato sem začel malo iskati in se zanimati kako je s tem. :-\ :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1630 : 06 Maj 2009, 19:55:42
Hvala za nasvet!
Am ne sej mal se odločam ali z rodovnikom  ali brez.Če pravite da je fajn če je rodovnik potem je že tako. Se pa že dolgo zanimam za labradorce in že dolgo imam željo ga imet. Zato sem začel malo iskati in se zanimati kako je s tem. :-\ :)

No potem se pa res dobro pozanimaj, da ne bo k tebi prišla ena (z)mešana mrcina tako kot pri nas.(Čeprav ne rodovniška ljubljenka vseh)
Pa poišči res dobrega vzreditelja, ki mu ni samo za denar in počakaj tudi kakšno leto, če vzreditelj nima legla ne odnehaj počakaj tistih par mesecev, da k tebi pride zdrav predstavnik pasme. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1631 : 06 Maj 2009, 21:12:35
mato kontaktiraj forumašico z nickom *Luna* ima psarno Luncas http://luncas.vovk.si/, če ne planira mladičkov, te bo pa sigurno znala usmerit na kakšno dobro leglo. Ali forumaša Old Friends, ki ima trenutno leglo (glej par sporočil pred tvojim prvim ;)).



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1632 : 06 Maj 2009, 21:49:29
mato kontaktiraj forumašico z nickom *Luna* ima psarno Luncas http://luncas.vovk.si/, če ne planira mladičkov, te bo pa sigurno znala usmerit na kakšno dobro leglo. Ali forumaša Old Friends, ki ima trenutno leglo (glej par sporočil pred tvojim prvim ;)).



Pri Old friends mislim, da je prosta še ena psička iz legla:  http://www.oldfriends.hr/stenci.htm

Čez slaba dva meseca pa pričakujejo tudi mladičke iz kombinacije Šapa x Rocco.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1633 : 10 Maj 2009, 18:40:26
Nov test za EIC (Exercise Induced Collapse: http://www.cvm.umn.edu/vdl/ourservices/canineneuromuscular/home.html )  pri labradorcih:

http://www.cvm.umn.edu/vdl/prod/groups/cvm/@pub/@cvm/@vdl/documents/asset/cvm_93648.pdf

Sicer najbrž pri nas ni razširjen, sicer bi o tem kolapsu ob aktivnosti že kaj več vedeli, pa vseeno:

Mogoče bi SKR spet organiziral skupinsko zbiranje in pošiljanje vzorcev? Piše, da je cena analize 65 USD.

+1


lp ž & l & h


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1634 : 10 Maj 2009, 23:27:08
Nekaj več o tem :
http://www.birchfen.de/html_inhalt/health/eic.html

Drugače pa ima licenco za Evropo Laboklin:
http://www.laboklin.de/frame.php?lang=en


Black is beautiful ... and it goes with everything!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1635 : 10 Maj 2009, 23:31:10
Čez slaba dva meseca pa pričakujejo tudi mladičke iz kombinacije Šapa x Rocco.  ;)
Lp Z.

A ja ... a spet bodo imeli mladičke ?

Black is beautiful ... and it goes with everything!


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1636 : 11 Maj 2009, 07:33:10
Si na Laboklin že vprašala za ceno?

lp ž & l & h


Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1637 : 11 Maj 2009, 14:48:15
A ja ... a spet bodo imeli mladičke ?

vaše vprašanje pa sploh ne razumem??? :-\
ja spet bomo imeli mladiče od Šape.,zadnje smo imeli pred letom dni....,zdaj pa bo oče po prvič Rocco ;D

to pa je naša mala princeza ;)
Abba Old Friends




Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1638 : 11 Maj 2009, 15:33:33
@ Old Friends ... hej, saj ni nič narobe  :) Sem pa res mislila da je imela Šapa leglo lani jeseni ... :-)
Sem prepričana da bodo fletni mladički  ;D

@ Idefix - ne, nisem nič spraševala za ceno, vem pa da ni drago (nekje sem slišala da tam okoli 35 EUR)

Kar pa se tiče cene PRA testiranja, pa sedaj obstaja zelo ugodna varianta preko Laboklina, le da ti ne pošljejo na OptiGen, temveč v Francijo (Genindexe).
Nemški klub ima ceno samo 60 EUR !!!!
Če bi se našlo kaj že vnaprej zainteresiranih bi pa seveda z veseljem šli v akcijo ...

Black is beautiful ... and it goes with everything!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1639 : 11 Maj 2009, 15:43:02
Tina jaz sem interesent za PRA :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1640 : 11 Maj 2009, 15:51:14
Imam eno vprašanje. Namreč naslednje leto se mi po vsej verjetnosti pridruži še ena psička. Ampak ne vem katere pasme bi bilo bolje labi ali aussie? za vse, ki imate kakšne izkušnje prosim odgovorite. Kaj bi imeli vi raje psa druge pasme ali še 1x isto pasmo?

P.S. Old friends prečudovita je =*
Lp Monika & Abby



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1641 : 11 Maj 2009, 17:16:11
Jaz sem malo skepticen glede tega testa za EIC. Sem malo bral tudi tuje forume in tudi vzrediteljem v tujini se porajajo dvomi o kredibilnosti testiranja.
Ze ce preberem prvi odstavek na strani Laboklina me zmoti en stavek:

A mutation in the canine dynamin 1 (DNM1) gene is very likely to be fundamentally responsible for EIC.

Ce preberem naprej...oni testirajo ravno ta gen (DNM1) za katerega malo prej navajajo, da je najverjetneje glavni gen pri razvoju EIC.

Sicer je super stvar, da so dosegli napredek tudi na tem podrocju in definitivno testiranje ne more skodit. Pa vendar ... ce prav razumem vse skupaj, testiranje ni 100% zanesljivo!

Bi pa se dotaknil se ene teme. Vse to dogajanje glede EIC se je zacelo pred nekaj meseci. Nekaj znanih psarn je javno objavilo rezultate testiranje, tudi tistih, ki so pokazale, da je pes genetsko obolel. Med carrier-ji pa je tudi nekaj znanih plemenjakov...
V tem casu sem se pogovarjal tudi z raznimi vzreditelji in bil precej sokiran, da ljudje, ki se ze nekaj let ukvarjajo z vzrejo nimajo pojma kaj je to oz. je njihove vedenje o bolezni razvito zgolj do mere, da pac vedo da obstaja.
Ko sem enemu izmed njih razlozil kaj to je, mi pove, da ima psicka enega drugega vzreditelja najverjetneje to bolezen. Namrec, nekoc je na lovski tekmi kar neankrat omagala. Opomogla si je po 15-20 minutah. So mislili, da je pac izcrpana od vrocine, ali si je celo nategnila kaksno misico. Skratka, niso imeli blage veze kaj bi lahko bilo narobe. Tako moj sogovornik, kot tudi vzreditelj omenjene psicke, zalagata celotno Hrvasko z mladici. Pa tudi v Sloveniji se najde kaksen.
(samo v vednost: imen ne mislim pisat, tudi po ZS ne)

Mislim, da je bolezen prisotna tudi pri nas, vendar je ne lastniki, ne veterinarji, po mojem mnenju, ne znajo prepoznat. Dopuscam pa tudi moznost, da nekateri vedo, da se nekaj dogaja pa so tiho. Da ne govorimo, da obstaja moznost, da je pes obolel (ne samo carrier) in ne kaze znakov boelzni...

Je pa tako bolj ali manj pri vseh boleznih. Ne vem ce sem ze zapisal, ampak par let nazaj sem razlagal "vzrediteljem", ki nas prostor vsako leto zalagajo z lepim stevilom mladicev, kaj je PRA. Zakaj pregled oci, kaj se preglejujejo in kaj je to DNK testiranje za PRA. Zalostno...

Drugace sem pa itak interesent za testiranje. Cena je ugodna, tako da se kljub ne-100% zanesljivosti, definitivno splaca testirat.



Lep pozdrav, Marko


+1



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1642 : 11 Maj 2009, 18:12:14
Test za EIC:
Sem zainteresirana in bom poskusila sporočiti o možnosti še nekaj lastnikom labradorcev. Po moje ene 5 bi nas bilo že vnaprej dogovorjenih, če bi organizirala, Tina? ? ? ? ? ?

In mogoče bi lahko za nekatere kandidate hkrati odvzeli vzorce za PRA in za EIC - v vsakem primeru je možno kot vzorec uporabiti slino na sterilni vati na palčki ?

Ja, po moje bi se tudi našlo še kakšnega LR-ja v Sloveniji, ki je že kdaj omagal ob naporu ali razburjenju - mogoče je kdo celo menil, da je šlo za kap, ali pa enostavno niso znali identificirati pojava.

Sicer pa se bodo možnosti testov in zanesljivost v bodoče gotovo še razvijali, saj je bil končni članek objavljen šele v drugi polovici 2008 in v letu 2009, pa vseeno - gre tudi za vzpostavljanje sistema testiranj in pilotni pregled pojava EIC v Sloveniji!

Viri, katere citirajo na ameriški strani EIC:
Patterson EE, Minor KM, Tchernatynskaia AV, Taylor SM, Shelton GD, Ekenstedt KJ, Mickelson JR. A canine dynamin 1 mutation is highly associated with the syndrome of exercise-induced collapse. Nature Genetics 2008; 40(10): 1235-1239
Taylor SM, Shmon CL, Adams VJ, Mickelson JR, Patterson EE, Shelton GD. Evaluations of Labrador Retrievers with Exercise Induced Collapse, including response to a standardized strenuous exercise protocol. Journal of the American Animal Hospital Association, January 2009.
Taylor SM, Shmon CL, Shelton GD, Patterson EE, Minor K, Mickelson JR. Exercise Induced Collapse of Labrador Retrievers: Survey results and preliminary investigation of heritability. Journal of the American Animal Hospital Association, November 2008; 44: 295-301.
Taylor SM. Exercise-induced Weakness/Collapse in Labrador Retrievers In LP Tilley and FW Smith (eds), 2008, Blackwell's Five Minute Veterinary Consult: Canine and Feline (4 th edition). 458-459.

lp ž & l & h


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1643 : 11 Maj 2009, 20:09:35
Na žalost, po vsem kar sem prebrala in kar sem uspela izvedet iz "prve roke" je tale test za EIC trenutno (in tudi za moje pojme) precej nezanesljiv in morda kdaj tudi zavajajoč ... so psi, ki so bili genetsko testirani kot "affcted", so aktivni, delajo in pri starosti 5 - 6 let niso imeli pojava bolezni ... so psi, ki so bili označeni kot prenašalci pa so se jim dogajale epizode EIC-a... to kar se sedaj dogaja (včsih se zazdi kot lov na čarovnice) me spominja na čas, ko PRA test še ni bil izpopolnjen kot je sedaj. In je prihajalo do pomot ... včasih na veliko škodo določenih psov.

Če imaš koga zainteresiranega za PRA test (obenem se lahko naredi npr. tudi test za RD) bom zelo vesela ... bi se poskusila dogovorit, da ob določeni šifri, podpisu na obrazcu, niti ni potreben skupen odvzem in skupno odpošiljanje materiala, kot smo delali prejšnjič ...

Drugače pa.. prii vsej poplavi genetskh testov, ki so trenutno dostopni, se včasih vprašaš kam bo vse skupaj še šlo ...

Je pa nekaj kar na žalost niso pogruntali in kar tudi na žalost ne bodo, in za kar bi jaz osebno dala marsikaj in bi plačala denarja kolikor bi ga bilo treba ... Displazija kolkov in komolcev ... boleče, lahko rezultira s prezgodnjo smrtjo psa, povzroči ogromno trpljenja ...
če bi kdo tole "skunštval" bi si zaslužil Nobelovo :-)

lp tina

Black is beautiful ... and it goes with everything!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1644 : 11 Maj 2009, 20:18:59
pomojem bo tudi black beauty interesentka za PRA test ;)

Kar se pa tice displazije pa pomojem ne bo nihce dobil Nobelove ;D Mogoce bi lahko pogruntali vzrok za prirojeno displazijo, za pridobljeno je pa loterija.. Skoda, res..



Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1645 : 11 Maj 2009, 20:37:08
pomojem bo tudi black beauty interesentka za PRA test ;)

Saj gre samo za njo, zakaj le  .. ali pa za kogar koli drugega ... moral bi biti obvezen, če se mene čisto privat vpraša ....  :-)

Pa seveda, da so rezultati javni, ne da se zgovarjajo na neklo varovanje osebnih podatkov in podobno, ne da se jih potlači nekam pod tepih, ne??? Tako kot za vse druge teste, vključno s kolki in komolci ... kaj mi pomeni izvid A če pa jih ima 5 bratov ali sester v leglu D pa tega ne vemo, pa da sta bila dva operirana zaradi FCP-ja ... ko bomo enkrat tako daleč kot so skandinavci ali nemci (pa zadnje čase tudi sosedje avstrijci) bomo nekaj naredili ... dotlej pa ne bo nič ... na žalost .-(

Black is beautiful ... and it goes with everything!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1646 : 11 Maj 2009, 20:43:54
Tina a ti mogoce ves..kaj pomeni ce ima npr. rumen labradorec nekje na telesu crno piko ali obratno (crn z belo piko)? Se to tolerira ali je tako velika napaka, da pes dobi vzrejno prepoved?

Me matra firbec, ker sem v tujini videla rumeno psico s crno piko in zvedela, da je sterilizirana. Zal nisem imela casa izvedeti ali je sterilizirana zaradi te pike ali zaradi cesa drugega..

Jah, glede na to, da je v zdajsnih casih PRA test ze zanesljiv, bi bilo mogoce res fajn, da bi bil obvezen.. pa se strinjam s Tino, da bi bilo fajn, da bi bili rezultati javni..prav tako mi je vsec, ker imajo ene psarne objavljeno zdravstveno statistiko mladicev, se pravi rezultate PRA, kolkov in komolcev..



Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1647 : 11 Maj 2009, 20:55:57
Tina a ti mogoce ves..kaj pomeni ce ima npr. rumen labradorec nekje na telesu crno piko ali obratno (crn z belo piko)? Se to tolerira ali je tako velika napaka, da pes dobi vzrejno prepoved?

Belina na črnem /čokoladnem/rumenem) psu je dovoljena (v mejah), recimo belina na prsih je še dovoljena in ni problematična ... seveda v določenih mejah, ne pa da bi bile npr. cele prsi bele. Belina na prsih je itak po standardu dopustna... Črna pika na telesu je sicer "mismark" ampak mislim da tu ni potrebe da se to pretirano sankcionira... (primer so recimo "hailstone" labradorji) drugo je pri psih ki so "splashed", "brindle" ali imajo "ožige"... se pojavlja, in niti ne tako redko,. tudi pri nas smo imeli primere , in približno se da vedet od kje to izvira .. samo to je pač lepotna napaka ... pa psa nič ne boli če je slučajno narobne barve, a ne? Tako kot pri rumenih flatih ... moramo se pač zavedat, da naši psi niso bili "od boga dani", ampak jih je naredil človek ... a ne ???


Black is beautiful ... and it goes with everything!


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1648 : 11 Maj 2009, 21:06:57
In je prihajalo do pomot ... včasih na veliko škodo določenih psov.

Tocno to sem hotel povedat ze prej.
Ko enkrat ima nek izvid, vecina preprosto preneha razmisljat z zdravo pametjo, ampak se zanasa samo na tisti rezultat. Ce test ni 100% in dopusca odstopanja, prav lahko pride do situacije, ko se to odstopanje pojavi pri npr. zelo zazeljenem in produktivnem plemenjaku. Testiranje pokaze, da je pes DNK FREE, v bstvu pa je "carrier". V najhujsem primeru se bodo vsi lastniki psic, ki imajo testirane psice "carrier" ali "affected" obrnili na njega, ker je dober plemenjak in ima za razliko od ostalih "na trgu" opravljeno DNK testiranje.
Sami veste koliko legel dober plemenjak oplodi v enem letu. Pomnozite to s stevilom mladicev. Potem pa razmislite o dejstvu, da jih bo najmanj pol "carrierjev" in se tega ne bodo zavedali (pa tudi testirali ne bodo, ce je BAJE mama DNK FREE in oce DNK FREE!!!).Bodo pa parili naprej! Prav tako pa se lahko vprasamo koliko bo direktno "affected", ce bodo k plemenjaku hodile psice ki so DNK "affected" in "carrier" z mislijo, da parijo z samcem, ki je DNK free.
En sam samec lahko naredi tezko p!"%arijo za naslednjih 10-15 let...
A si predstavljate kaksna stala bi nastala??? Jaz si niti nocem!

Kar se tice javnosti podatkov, pa se absolutno strinjam.

Javni podatki so ena izmed glavnih informacij, ki bodocim lastnikom omogoca odgovorno izbiro vzreditelja in mladica.
Mislim, da bi kljub neumnosti naroda, velik procent ljudi izbral "manj-nevaren" nakup, ce bi le lahko pogledal v bazo podatkov in videl crno na belem vse zdravstvene izvide samca in samice, kot tudi njunih prejsnih legel.
Koliko dobrega bi to prineslo mislim da ni potrebno povdarjati.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1649 : 11 Maj 2009, 22:31:21
No, OK, javnosti podatkov ne more bit, če se še za teste ne da zmenit: ker obstaja možnost napak in škodovanja pasmi  ::)

Sem poslala poizvedbo za ceno za EIC, v Angliji sicer Laboklin računa 67 funtov, kar je precej več od Ameriške cene (65 dolarjev).

Ko dobim ceno za test iz Nemčije, jo zapišem semle skupaj z linkom na njihova navodila za pošiljanje vzorca. Potem se pač lahko vsak sam odloči o javnosti rezultatov in številu potomcev.

lp ž & l & h