Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415185

popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1650 : 11 Maj 2009, 22:39:44
No, OK, javnosti podatkov ne more bit, če se še za teste ne da zmenit: ker obstaja možnost napak in škodovanja pasmi  ::)

So pa lahko za vse ostale zadeve, a ne?  ::)

Drugace pa sem, kot sem ze povedal, itak za testiraje. Postopek je isti kot za PRA. Lahko se vzame bris ali kri.
Idefix: ce te zanima imam ze zdaj navodila kako in kaj (za testiranje PRA). Ti jih lahko posljem.
Prav tako sem se ze prejsnic pozanimal, ce lahko testiras vec zadev z enim vzorcem, in naceloma ni problema, ce le ne testiras prevec zadev.



Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #1651 : 11 Maj 2009, 22:46:07
Idefix - o javni dostopnosti podatkov se bomo lahko pgopvarjali takrat, ko bomio imeli nekaj takega, kot je tole http://www.labrador.de/zucht_datenbank.html

Prej je pa popolnoma nesmiselno sploh razglabljat o tem ... ljudem je načeloma neugodno povedat že to da ima pes C kolke, kaj pa šele kaj drugega ... če kaj poveš te itak pribijejo na križ (poglej si malo postov višje), če nič ne poveš se pa pač itak nič ne ve in je vse v najlepšem redu, a ne ? ... :-(

na žalost je to pri nas tako ... ko bodo pa VSI zdravstveni rezultai psov javni bo pa druga stvar...  pa KO SI BODO LJUDJE V GLAVAH DOLOČENE STVARI MALO UREDILI ....

Black is beautiful ... and it goes with everything!


wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1652 : 14 Maj 2009, 13:40:38
Pa spomladanskih slik










ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1653 : 14 Maj 2009, 16:05:21
Lepe slikce. :-*



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1654 : 14 Maj 2009, 22:18:08
Cena za test EIC v Nemčiji je 50€ + davek; za odvzem vzorcev sluznice lahko pošljejo sterilne vatke na palčki (zastonj) z navodili. Torej je treba zraven cene analize računat še poštnino. Vatk bodo poslali toliko, kot sporočimo, da jih rabimo. Pri nas bi se zbrali ene 4 v roku ca 2 tednov.

Link na zahtevani spremni dokument: http://www.laboklin.de/pdf/en/lab_order/lab_order_genetic_sine_formular.pdf

Tina, s kakšno pošto ste pošiljali zadnjič vzorčke za analize PRA? Navadna, priporočena, hitra, DHL, ...? Se še kaj spomniš, kakšna je bila cena za poštnino? Je pa za vse plačal SKR, mi pa smo plačali klubu, ne?

Ali bi se na  Pragerskem lahko dogovorili v okviru SKR? (mene sicer tja ne bo)

lp ž & l & h


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1655 : 18 Maj 2009, 16:50:19
Evo še malo od nas... :P










idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1656 : 18 Maj 2009, 18:13:15
Primer javne objave rezultatov EIC in CNM testov na domači strani nemške psarne:
http://www.von-den-rheurdter-kuhlen.de/html/news.html
02. Januar + Ergänzungen
Hier die vorliegenden EIC- und CNM- Testergebnisse der bereits gestesteten Hunde -
EIC - Testergebnisse
Enjoy (Joy) von den Rheurdter Kuhlen - EIC  frei
.....
Finja von den Rheurdter Kuhlen - EIC  frei
.....
Glen von den Rheurdter Kuhlen - EIC  Träger
(Enjoy von den Rheurter Kuhlen/EIC frei  x  Kelland Black Hussar)
.....
CNM - Testergebnisse aller Zuchthunde (und derer, die es noch werden wollen) meiner letzen 4 Würfe  …von den Rheurdter Kuhlen (ab E-Wurf von 2001):
Enjoy (Joy) von den Rheurdter Kuhlen - Myopathie CNM / frei
Filby von den Rheurdter Kuhlen - Myopathie CNM / frei
Finja von den Rheurdter Kuhlen - Myopathie CNM / Träger
(Enjoy von den Rheurter Kuhlen/CNM frei  x  Pinedale Daniel)
 ....

Trenutno smo za EIC test 4 kandidati, čakam pa še na odgovor za CNM in morebitne druge teste (za PRA je sicer moj že testiran) na osnovi istih vzorčkov "cheek swabs".
Še kakšen interesent?

lp ž & l & h


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #1657 : 18 Maj 2009, 20:39:30
js bi svojo testirala za PRA, pa verjetno še test za to kere barve nosi  ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1658 : 18 Maj 2009, 21:49:45
Tudi jaz sem interesent za PRA..



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1659 : 18 Maj 2009, 23:40:00
RUDAGEBA:

Lepa sta, hodiš z njima kaj v šolo (predvsem z tamlajšim- našo žlahto). Koliko je tamali velik in težak, naša ima pri 10 mescih 53 in 27 kg



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1660 : 19 Maj 2009, 09:56:16
Wragec

Naš Lunček ima zdaj 57cm in 31 kg. V primarjavi z psičko se mi zdi prav "masiven". Lun trenutno hodi z mojim bratom v malo šolo, septembra bo pa nadaljevalni. Starejša psička je tudi šolana. Zdaj se trenutno ukvarjave z agilitijem čeprav se mi zdi, da ni prav navdušena he, he!

Kaj pa ti delaš z svojo psičko?

LP



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1661 : 20 Maj 2009, 13:09:12
Ja tudi midva hodima v malo šolo in je zelo pridna, največ problemov mi dela odpoklic, ampak se tudi to popravlja. Je pa naša danes postala ženska, dobila je namreč prvo m.......



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1662 : 20 Maj 2009, 14:50:42
Cene za različne teste + popusti na količino za Laboklin v Nemčiji - vse brez davka (računam, da je +ca 20%):

Coat color brown or yellow: 50 €
Both colors together: 71.50 €
Narcolepsy: 50 €
myopathy: 50 €
prcd-PRA (with Optigen certificate, we will send the sample to Optigen in America): 143 €
prcd-PRA (without Optigen certificte, we will send the sample to our partner lab in europe): 66 €
 
10 % popusta za 3 ali več vzorčkov za miopatijo, barvo in narkolepsijo;  15 % popusta za 5 ali več vzorcev za te teste.
 
Vzorčki za vse teste so lahko "cheek swabs" (dva na psa). Vendar je za prcd-PRA in narkolepsijo bolje poslati EDTA-krvne vzorčke.
 
"cheek swabs" lahko odvzamemo sami, zaradi zagotalvjanja identitete psa pa bi bilo mogoče bolje, da jih odvzamemo pri veterinarju, ki potrdi ID. Bi pa predvidevala, da ni potrebno za PRA zahtevati certifikat Optigen, ker imamo tudi ostali iz SKR certifikat Laboklinov.

V naslednjem tednu bom še preverila, kako je s pogoji plačila: vsak sam ali skupno in vnaprej - v tem primeru se bomo dogovorili za blagovno-denarno menjavo - ob odvzemu vzorčkov hkrati tudi plačilo v kešu in hkrati s pošiljanjem (bolje uporabiti DHL) plačilo računa v Nemčijo na licu mesta.

Torej, za začetek sporočim, da nas je 4 iz reševalskih vrst (več testov) + Sasha + Rudageba s tega foruma (PRA in mogoče še kaj)? Skupno rabimo za sedaj 6 x 2 "cheek swabs".

In za EIC in mogoče še kakšen test računamo na 15% popust, za ostale (PRA in barva) brez popusta.

Mogoče se pa le pridružita tudi Chance in Popo?

lp ž & l & h


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #1663 : 20 Maj 2009, 15:03:26
Ja tudi midva hodima v malo šolo in je zelo pridna, največ problemov mi dela odpoklic, ampak se tudi to popravlja. Je pa naša danes postala ženska, dobila je namreč prvo m.......


Naš je sicer v šoli priden vendar so mu zadnjič ko je bil v šoli podivjali hormoni, saj je namreč bila ena psička, ki se je gonila. Brat je rekel, da se mu je popolnoma "zmešalo"

lp



mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1664 : 20 Maj 2009, 15:27:44
še vedno iščem mladička (zlate barve če je mogoče)...če kdo ve za katerega naj sporoči...HVALA!



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1665 : 20 Maj 2009, 17:02:57
še vedno iščem mladička (zlate barve če je mogoče)...če kdo ve za katerega naj sporoči...HVALA!

Poišči malo po internetu in kot sem ti že napisala ne kupuj psa na hitro in brez rodovnika. ;)

Drugače ima pa psarna oldfriends še vedno na razpolago psičko. Več podatkov si poglej na njihovi spletni strani.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1666 : 20 Maj 2009, 23:13:17
Hm koliko pa zaupaš testu brez certifikata?

Definitivno pa so bolj sigurni testi s krvjo, sploh če je z vzorcem kaj narobe. Pri Optigenu je tako, da če pošlješ krvni vzorec in je z njim nekaj narobe, ti ponoven test naredijo brezplačno, če pa pošlješ "cheek swabs" in kaj ne štima, moraš ponovno testiranje še enkrat plačat. Jaz nisem hotla tvegat.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1667 : 21 Maj 2009, 07:08:24
Zdravo,prosila bi vas za malo pomoči.Znanci so se odločili,da bi v njihovo družino prišel nov član.Iščejo rodovniškega mladička pasme Labrador Retriver čokoladne barve.Pes bi bil predvsem družabnik,vendar pa želijo,da je iz dobre vzreje.Info lahko tudi na ZS.
Hvala že vnaprej.
LP Tjaša



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1668 : 21 Maj 2009, 07:55:20
Narobe si prebrala:
Certifikat firme Optigen iz ZDA ima eno ceno, Certifikat firme Laboklin (oz. njihovega partnerskega laboratorija) iz Nemčije pa pol manjšo.

Za certifikat (analiza prcd-PRA), katerega smo prejeli v okviru akcije SKR, smo odvzeli vzorec "cheek swab" - sline in povrhnjice notranjosti ustne dlesni - smo odvzeli vzorec pred mestno vet.kliniko junija 2007 (organizirala Tina - Chance 05), odposlano je bilo na Laboklin v Nemčiji 21.06.2007, moj rezultat je datiran 09.07.2007. Laboratorij ima akreditacijo (normalno za laboratorije = ISO 17025)  in njegovi certifikati so enako zanesljivi kot od firme, od katere so kupili licenco. Tedaj sem za test plačala 46€ (čeprav je bila prvotna kalkulacija, da bo analiza stala 106€, tako da sem 'zapravila' pol manj od planiranega stroška).

DNA iz povrhnjice ustne sluznice je enak DNA-ju iz krvnega vzorca, če je vzorec pravilno odvzet. Torej, če ni v ustih drugih organizmov ali njihovih ostankov. Zato smo na odvzem vzorčkov pripeljali pse tešče, pred jutranjim hranjenjem.

Jaz laboratoriju zaupam, tako kot, glede na domače strani tujih psarn LR (predvsem gre, jasno, za delovno vzrejo), večina Evrope.

lp ž & l & h


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1669 : 21 Maj 2009, 10:19:10
Sicer pa bom vseeno povprašala tudi na Optigen v ZDA, ker cena za EIC test, kot primer, je v USD približno enaka ceni Laboklinovega laboratorija v EU.

Saj pretirano mudi se nam ne, če se dogovorimo za odvzem in pošiljanje vzorcev v prvi polovici junija, bo kar OK?

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1670 : 21 Maj 2009, 11:56:43
Meni je kul. Kje pa bomo naredili odvzem vzorcev?



dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #1671 : 21 Maj 2009, 12:07:41
Pozdravljeni Blondie in Ana! Tudi midva bova pri g. Jarcu vzela eno psičko.
Naši pa bo najverjetneje ime Žuža :)

Pozdravček!
Darja




blondie*

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1672 : 21 Maj 2009, 14:59:26
Lepo :)! Katero psičko bosta pa vzela?
LP Zala

“Vsi ki ne poznajo kakšnega okusa je šapon niso nikoli oprali psa.” (Franklin P. Jones)


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #1673 : 21 Maj 2009, 15:29:49
Hm, to je pa težko razložiti z besedami, ker so si vse tako podobne... Upam, da bo uspelo vstaviti slikico (sem bolj nova na forumu  :-\). Slikica bi morala biti v priponki.

LP
Darja




blondie*

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1674 : 21 Maj 2009, 15:49:51
Ja zlo so si podobne ja. A ma mogoče belo liso?

“Vsi ki ne poznajo kakšnega okusa je šapon niso nikoli oprali psa.” (Franklin P. Jones)


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #1675 : 21 Maj 2009, 15:54:29
Ja, saj je samo ena psička brez. Ena ima malo večjo liso, dve pa malo manjšo (nekaj dlakic). Naša ima nekaj dlakic belih. Katera je pa tvoja?



blondie*

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1676 : 21 Maj 2009, 16:28:35
Moja ima malo večjo :)

“Vsi ki ne poznajo kakšnega okusa je šapon niso nikoli oprali psa.” (Franklin P. Jones)


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #1677 : 21 Maj 2009, 16:36:29
Sem jo videla. Srčkano bitjece!!!!!
Sicer so pa vsi taki cukrčki, da bi jih človek kar vse imel  :) ;D :-*



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1678 : 22 Maj 2009, 00:03:54
Meni je kul. Kje pa bomo naredili odvzem vzorcev?
Nekje v Ljubljani? Se še dogovorimo, mogoče proti koncu naslednjega tedna poiščemo par veterinarjev.
Za en teden bom namreč +- mrknla z neta. Upam, da medtem dobim ponudbo iz ZDA.

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1679 : 22 Maj 2009, 08:08:06
Jaz bi vzela kar pri sebi na kliniki..ce ima se kdo zeljo se lahko probam zmenit za kaksen skupinski popust odvzema vzorcev :D ;)