Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415522

anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1680 : 22 Maj 2009, 10:26:55
Pozdravljeni Blondie in Ana! Tudi midva bova pri g. Jarcu vzela eno psičko.
Naši pa bo najverjetneje ime Žuža :)

Pozdravček!
Darja

Zdravo,
pa smo že tri... kot si napisala v sosednjem forumu, bi bilo lepo, da ostanemo v kontaktu, da se bodo bratci&sestrice še kdaj igrali skupaj. Upajmo, da bodo tudi ostali za. Fajn bi bilo pa tudi za nas, lastnike, ker smo se nekako navezali na vseh 7 mladičev :)
Drugače pa naša ima tudi čisto malo belih dlakic ... ima pa drugačno dlako od vajine, krajšo. Pri velikosti pa sem na prejšnjem obisku opazila, da že ni več take razlike. :D


še vedno iščem mladička (zlate barve če je mogoče)...če kdo ve za katerega naj sporoči...HVALA!

Mato, jaz sem legla labradorcev spremljala na strani kluba retrieverjev: http://klub-retrieverjev.si/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=42



blondie*

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1681 : 22 Maj 2009, 13:26:00
Zdravo,
pa smo že tri... kot si napisala v sosednjem forumu, bi bilo lepo, da ostanemo v kontaktu, da se bodo bratci&sestrice še kdaj igrali skupaj. Upajmo, da bodo tudi ostali za. Fajn bi bilo pa tudi za nas, lastnike, ker smo se nekako navezali na vseh 7 mladičev :)
Drugače pa naša ima tudi čisto malo belih dlakic ... ima pa drugačno dlako od vajine, krajšo. Pri velikosti pa sem na prejšnjem obisku opazila, da že ni več take razlike. :D
Tudi jaz bi bila za to :)
Lp, Zala

“Vsi ki ne poznajo kakšnega okusa je šapon niso nikoli oprali psa.” (Franklin P. Jones)


mato888

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1682 : 22 Maj 2009, 19:34:42
Pozdravljeni Blondie in Ana! Tudi midva bova pri g. Jarcu vzela eno psičko.
Naši pa bo najverjetneje ime Žuža :)

Pozdravček!
Darja



Ima ta gospod še kakega samčka na razpolago???



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1683 : 23 Maj 2009, 09:51:26
Ima ta gospod še kakega samčka na razpolago???

Ima še enega. Pošljem na ZS kontakt.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1684 : 23 Maj 2009, 10:04:11
anas sem videla, da je mama legla rumena, oce rjav, mladici so pa vsi crni :o Fajn to :D



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1685 : 23 Maj 2009, 11:19:46
Ja, kot da niso njuni. :D Me je že skrbelo, da nekaj ne štima, ampak sem na internetu prebrala, da je to možno, če starša nosita v sebi črne gene. Vzreditelj je računal na to, da bo imel rumene in rjave mladiče, dobil pa je same črne. Ampak jaz sem zadovoljna, ker so mi najbolj všeč črni.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1686 : 23 Maj 2009, 22:01:34
Črni mladiči iz take kombinacije so še najbolj pričakovani, tako da to ni nič čudnega.

Drugače so pa vsa legla objavljena v Kinologu, na strani SKR pa zgolj legla članov društva.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1687 : 26 Maj 2009, 09:48:47
Punce a pa je vzreditelj teh psov pojasnil zakaj je paril rjavega z rumenim? Tole namrec ni ravno zazeljena paritvena kombinacija..



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1688 : 26 Maj 2009, 09:51:56

Torej, za začetek sporočim, da nas je 4 iz reševalskih vrst (več testov) + Sasha + Rudageba s tega foruma (PRA in mogoče še kaj)? Skupno rabimo za sedaj 6 x 2 "cheek swabs".


Tole si verjetno mislila black beauty, ane? Ona je rekla, da bi testirala PRA in barve..



dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #1689 : 26 Maj 2009, 11:52:03
Punce a pa je vzreditelj teh psov pojasnil zakaj je paril rjavega z rumenim? Tole namrec ni ravno zazeljena paritvena kombinacija..

Meni je vzreditelj, še preden so bili mladički skoteni, rekel, da bodo po vsej verjetnosti črni. Bi pa prosila za pojasnilo, zakaj ta paritvena kombinacija ni ravno zaželjena.  :-\ V čem je problem?



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1690 : 26 Maj 2009, 16:14:24
Jaz o barvi mladičev pred kotitvijo nisem spraševala. Da je želel rumene (in rjave) sem sklepala, ker je enkrat omenil, da so njemu bolj všeč rumeni labradorci kot črni. Možno, da se motim, saj je - kot pravi DSS - očitno vedel, da bodo najverjetneje črni.

Sasha, tudi mene zanima zakaj ta kombinacija ni zaželjena. Gre samo za to, da črna barva pač trenutno ni najbolj v modi ali so še kakšni drugi razlogi?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1691 : 26 Maj 2009, 17:58:29
Gre se za to, da imajo scasoma potomci (ni nujno da prvi ali drugi rod) vedno slabso pigmentacijo (jetrni smrcki, presvetle oci,...), zato je ta paritvena kombinacija nezazelena in je marsikdo ne prakticira..



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1692 : 26 Maj 2009, 21:49:18
Jaz o barvi mladičev pred kotitvijo nisem spraševala. Da je želel rumene (in rjave) sem sklepala, ker je enkrat omenil, da so njemu bolj všeč rumeni labradorci kot črni. Možno, da se motim, saj je - kot pravi DSS - očitno vedel, da bodo najverjetneje črni.
Vzreditelj mora vedeti, kakšne barve dajo različne kombinacije - ma to je osnova.
Pa če so mu tako všeč rumeni, pa naj bi paril z rumenim samcem, pa bi imel celo leglo rumeno. Da pa pari rumenega in čokoladnega zato, da bi dobil črne mladiče, je pa malo "nenavadno". Bi veliko lažje to dosegel, če bi paril s črnim samcem, sploh če je to črni samec brez rumenega gena. Pa še pigmentacija ne bi bila tako vprašljiva.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1693 : 26 Maj 2009, 22:57:19
Slabenje pigmentacije ni tak problem... Kolikor vem tudi ni dokazov o direktni povezavi med genetiko barv in pigmentacijo. Torej ni dokazano, da bo imel npr. coko pes, ki ima romeni gen slabso pigmentacijo, kot tudi, kolikor vem, ni direktne povezave z barvo oci. Ce pa ima kdo kak clanek, ki govori o tem, pa bi bil vesel, ce mi ga poslje..

Vecji problem je, da je obstajala moznost, da bi dobil "narobe" pigmentirane mladice oz. mladice z nezazeljeno pigmentacijo tj. rumene s coko pigmentacijo.
Sam tega ne bi delal, ker v tem ne vidim smisla in se da takemu eksperimentiranju izognit, sploh pa ce ves kaj bi rad dobil. Dedovanje barv je pac treba poznat - vsaj priblizno. Tako da se strinjam z Luno.

Drugace pa, kdo pa je oce? Rod. ime?

Idefix: naceloma sem zainteresiran, tako da bi prosil, ce tudi zame narocite eno scetko (eno imam se doma, ampak nisem ziher ce uporabljajo iste), moram pa se malo pobrskat po tujih forumih kako je na stvari s temi testiranji.

lp



meskal

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1694 : 27 Maj 2009, 10:55:19
V tem primeru, vsi mladiči nosijo čokoladni in rumeni gen. Če se bodo v bodočnosti, novi lastniki odločili za paritev, svetujem da si ta link pogledajo.....in ne bo nobene nezaželjene pigmentacije. Kar jaz vem, pes označen "NBP" (brez pigmentacije), v nekaterih državah ne more imeti rodovnika.

http://www.blueknightlabs.com/color/coatcolor.html

Jaz sem na Laboklinu testirala barve (treba je označit če se želi samo eno ali obe)....100% zanesljivo!!! Plačala sem 53,00 evrou (obe barvi) in v roku 36 ur, sem dobila rezultate po mailu in v treh dneh po pošti.



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1695 : 27 Maj 2009, 11:00:41
Uf, olajšanje ... sem se  bala, da je pri dedovanju kakšna povezava med barvami in dednimi boleznimi. Pigmentacija sploh ni problem, saj je itak ne nameravava pariti (bo takoj sterilizirana), niti nimava razstavnih ambicij. Se pa v bistvu pri nobenem od mladičkov ne kaže, da bi imel kaj svetlejši gobček (morda oči). Je pa res, da imajo skoraj vsi nekaj belih dlakic na prsih, dva pa celo manjšo liso. Ampak ta je dopustna?

Se strinjam, da bi vzreditelj moral poznati osnove dedovanja barv... Do sedaj je pač vedno paril le rumene z rumenimi ali črnimi. Ima pa ta Jarc že več kot 20 let izkušenj s to pasmo, uporablja jih za lov. Do sedaj pri psih iz njegove vzreje, niso pokazale nobene dedne bolezni (vsaj tako pravi). Sedaj ima dve rumeni samici, obe zelo prijetnega karakterja, zato sva se tudi odločila za to leglo. Všeč nama je, kako skrbi za mladiče, se ukvarja z njimi. Daje nama nasvete glede hrane, vzgoje...  Pa priporočil ga je Jože Velikonja, za katerega sva se pozanimala (tudi na tem forumu), da je dober vzreditelj. Najprej sva hotela vzeti mladiča pri njem, ampak je žal imel samo enega.
Zavedava se, da gre za pasmo, kjer je treba biti še posebno previden z nakupom in da bi če bi še bolj vztrajala in čakala, bi lahko našla vzreditelja z več znanja. Ampak to ni nujno garancija za zdravega psa. Določeno tveganje obstaja vsakem primeru. Drži?

Aja, oče pa je Dren iz Dobrče.



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 27 Maj 2009, 17:30:00
V vročih dneh se mi vsak dan hladimo






idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1697 : 27 Maj 2009, 22:26:32
Jaz sem na Laboklinu testirala barve (treba je označit če se želi samo eno ali obe)....100% zanesljivo!!! Plačala sem 53,00 evrou (obe barvi) in v roku 36 ur, sem dobila rezultate po mailu in v treh dneh po pošti.
Kdaj pa je to bilo? Škoda, da smo zamudili - najbrž kakšna posebna ponudba, ali pa vas je bilo večje število (3% off za 3, 15% off za 5 ali več za teste za barvo dlake, myopatijo in narkolepsijo)?

Original Optigen je dražji, tako da predlagam, da ostanemo kar pri Laboklinu.

Sasha, kje pa je tvoj vet - mogoče res najbolje, da se zmenimo kar pri njem. Ali bi se lahko kar ti pozanimala, če bi odvzel in pripravil krvne vzorčke za pošiljanje? Če bi bilo to prekomplicirano ali predrago, pa sporočim, da rabimo 7 kompletov palčk za "cheeck swabs":

4x reševalski psi (vsak bo naročil po več testov na psa), po 1x Sasha, Black Beauty in potencialno Popo.

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1698 : 28 Maj 2009, 08:11:14
idefix: 300kosmatih v Ljubljani na Kajuhovi ulici. Vam je predalec?

Saj kri mora biti verjetno EDTA, ane?



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1699 : 28 Maj 2009, 09:39:59
Kri-EDTA, ja. Meni je 300 kosmatih OK, kolegici pa sta z obale in Gorenjske, tako da je itak vsaka destinacija v Lju ca enako daleč.
Sicer pa bom vprašala še par lastnikov LR-jev ta teden na izpitih DVRPS v Ljubljani, če bi bil še kakšen kandidat.

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1700 : 28 Maj 2009, 09:44:12
Ok, ko bos vedela koliko nas bo se bomo pa zmenili za termin na kliniki :)



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #1701 : 28 Maj 2009, 10:16:03
Mi smo nazadnje naredili tako, da so se scetke tistim, ki niso iz LJ poslale po posti in so odvzem opravili na svoji kliniki in potem vzorec poslali na na skupno tocko - tistemu, ki bo vzorce zbiral. Namrec, ce se iz Maribora do Ljubljane zapeljem porabim 20€, toliko pa tudi vprasanje, ce bo znasal popust, kar pomeni, da bi me testiranje lahko prislo drazje, kot ce bi testiral sam...
Samo v razmislek...  :)




*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1702 : 28 Maj 2009, 21:58:02
Saj kri zna vzeti vsak veterinar, to pa res ni noben problem. Pa tudi drago ni - jaz sem dala lani mislim da okoli 7 evrov za tak odvzem. Drugo pa je potem pošiljanje, ker mogoče bi šlo lažje, če bi jih poslali kar direktno iz veterinarske ambulante (da ne bi kaj komplicirali na carini).

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1703 : 28 Maj 2009, 23:21:37
Na Kliniki VF v Ljubljani bi tudi računali nekaj manj od 7€, bom pa še vprašala na Laboklin, če imajo še kakšen popust, če dobijo vzorčke od veterinarja - samo potem je pa tudi na kliniki najbrž cena druga.
Sicer pa se ne mudi - naslednji teden bo že vse jasno, pa carine tudi ni več. Na VF priporočajo navadno pošto, debelo kuverto, pa vsak vzorček dobro označen - najbrž kar vsak v posebni vrečki., potem pa vsi skupaj v isti kuverti

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1704 : 29 Maj 2009, 09:19:26
na 300 kosmatih je odvzem tudi 7€ :)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #1705 : 29 Maj 2009, 21:41:23
Ja dovolj je podložena kuverta.
Mogoče je bilo pri nas malo drugače, ker sem pošiljala v Ameriko in mi nihče ni znal povedat, kako mora biti označeno, ker gre le za biološki material. Na koncu sem označila zgolj tako, kot ima v navodilih Optigen, in je prišlo brez težav. So mi pa takrat na raznih poštah, ki sem jih preklicala, rekli, da bi bilo mogoče boljše, če je gor (na kuverti) tudi žig veta, glih zato, da se ne bi kdo vpičil, da pošiljam kaj sumljivega.

Aja pa preverite tudi, kakšno količino krvi se zahteva za test.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meskal

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1706 : 30 Maj 2009, 17:06:44
Idefix : to sem naredila že januarja 2008 in sem testirala 3 pse (verjetno je nekaj podražalo)...ah, ja...poslala sem kri.

Za vse teste je kolicina 0.5 - 1ml EDTA

Zakaj se 7€ placa za odvzem krvi?...to res mi ni jasno. Čisto nič nisem plačala, in poleg tega je on vse poštemplal, podpisal in poslal  potom GLS. V ponedeljek smo odvzeli kri, v torek zvečer sem imela že odgovor na mailu. 



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1707 : 31 Maj 2009, 13:13:31
Pozdravljeni!

Po dolgem času se javljam in to z zelo dobro novico. Če se še spomnite sem iskala rumenega samčka. Septembra smo ga rezervirali v Nursyland psarni in 19.5.2009 so se skotili mladički. Naš rumeni samček (ime mu bo Shay) je prvi pritačkal na svet. Je največji v leglu in je pravi lepotec. Končno se mi bo izpolnila dolgoletna želja. Nikoli pa mi ne bi uspelo brez vaših nasvetov in izkušenj rezervirati pri tako dobri psarni, zato bi se rada zahvalila vsem, ki ste mi pomagali pri izbiri. Posebna zahvala pa gre paty, skodelici kave, sashi in rashy. Hvalaaa!!!

 :D



Lp, maja



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1708 : 31 Maj 2009, 13:30:10
Maja še 1x čestitke.
P.S. Še vedno čakam slikco :P ;D :-9
Abby gre po vsej verjetnosti z nami na morje. :o



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #1709 : 31 Maj 2009, 17:16:13
Sem ti že poslala na GSM. Sem jih na žalost še ne morem prilepit ker nimam mojalbum.com- a. :-\