Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415249

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2070 : 09 Februar 2010, 17:57:21
Še en par slik moje škratke

protestirala za v knjižnico

moja bajsika

pozerka



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2071 : 09 Februar 2010, 18:00:39
Tica, prava lepotička je, izbira hrane pa super. Če je prava labika, ji bo sigurno šla v slast  ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2072 : 13 Februar 2010, 09:31:47
Roxy vse najboljse!!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2073 : 13 Februar 2010, 16:18:44
Roxy, vse naj naj :-*


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2074 : 14 Februar 2010, 13:47:07
Sem danes malo pogledla po netu psarne.Če se bo kdo slučajno zanimal za labradorca so tukaj imena psarn (malo iz dolgačasa)
Lunca's
Dee Fair Take A Risk
Velvetline's
Southern star
Woefdram's
Tylah
Odorosas
Capronca
Danubian Blues



A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2075 : 14 Februar 2010, 13:56:08
No da se vam ne bo treba tko mučit s psarnami tukaj jih je ful veliko iz cele Evrope.
http://www.european-labrador-breeder-list.com/html/breeder_list.html
http://www.eurobreeder.com/breeds/labrador_retriever.html



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2076 : 14 Februar 2010, 17:17:29
Daj lepo prosim ne pišite bedarij.

Ron**Kala: Dee Fair Take a Risk ni psarna, ampak je to rodovniško ime enega samca.

Poleg tega samo v Slo obstajajo vsaj še 3 psarne, ki jih nisi naštela.




Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2077 : 14 Februar 2010, 17:55:22
Ja sej nisem dala imen vseh psarn.Pa tudi te imena sem prekopirala z ene spletne strani in tam je pisalo da so vse to psarna,tako da ne vem kaj naj rečem.No ne bom več blabatala bederij

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2078 : 14 Februar 2010, 19:38:04
S tem, da verjetno na spletni strani pišejo povezave do spletnih strani, ki pa jo lahko najdeš, če ime tega samca vpišeš v google.
pa ene par itak ni slovenskih, če si hotela dat imena slovenskih psarn..



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2079 : 15 Februar 2010, 13:41:29
Ovcka, aska, hvala!  :)



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2080 : 15 Februar 2010, 16:06:25
Nekaj slik naše čokoladke












ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2081 : 15 Februar 2010, 18:12:47
wragec jaz slik ne vidim ???

Evo pa še eno vprašanje za poznavalce pasme.
Moje želje so bile imeti avstralca pa moji mami pač niso všeč in ima ona raje labije ali pa kakšne mastife. No pa sem šla danes pač gledat psarne, ki vzrejajo delovne linije, ker bi raje imela delovnega psa kot razstavnega. In sem ugotovila, da so delovni čisto drugačni od razstavnih. Imajo večja ušesa, so veliko bolj vitki,...
Ali je to pri vseh delovnih labijih ali so pač to kakšne izjeme? In če je pri vseh tako zakaj?

*delovne mislim kot lovske

Evo primerjava:
lovski:

razstavni:



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #2082 : 15 Februar 2010, 18:25:25
Ja ma čudno jaz jih vidim, bom še enkrat naložil












ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2083 : 15 Februar 2010, 21:20:28
Zdaj pa vidim ;)

Lušna je! :-*



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2084 : 15 Februar 2010, 21:28:34
Jaz dobesedno ljubim <3 vse čokoladke  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Krasna je  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2085 : 15 Februar 2010, 21:40:37
Ker me dosti ljudi kontaktira na ZS kakšno je moje mnenje o SLO psarnah, ga tule napišem javno.. sama bi trenutno priporočala edino dve psarni (Velvetline`s in Soulpatcher`s), saj sta edini, ki imata svoje pse testirane za večino genetskih bolezni.
Res, vse pohvale (tudi zaradi super socializacije mladičev in izrednega ukvarjanja z njimi že v leglu) in upam, da bosta tudi v prihodnje delali v dobro pasmi :)

Da ne bo pomote..govorim o psarnah, ne morebitnih posameznikih, ki nimajo prijavljene psarne..




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2086 : 17 Februar 2010, 15:10:25
wragec jaz slik ne vidim ???

Evo pa še eno vprašanje za poznavalce pasme.
Moje želje so bile imeti avstralca pa moji mami pač niso všeč in ima ona raje labije ali pa kakšne mastife. No pa sem šla danes pač gledat psarne, ki vzrejajo delovne linije, ker bi raje imela delovnega psa kot razstavnega. In sem ugotovila, da so delovni čisto drugačni od razstavnih. Imajo večja ušesa, so veliko bolj vitki,...
Ali je to pri vseh delovnih labijih ali so pač to kakšne izjeme? In če je pri vseh tako zakaj?

*delovne mislim kot lovske


Pri vseh prinasalskih pasmah, kjer imas delovne (resevalce...) in razstavne, so delovni vitkejsi, bolj agilni... (lazje jih nosis, ce se jim kaj zgodi), na razstavah pa imajo tako ali tako raje "bajse". Je pa tako (vsaj pri tollerjih): da se v leglu lahko rodijo oboji (levo Gaya, desno Gea - sestrici - slika je iz CACIB Ljubljana 2010). Imata razlicna usesa: Gea bolj mesnata, bolj podobna mami...



Delovni labradorci naj bi bili nizji in vitkejsi od razstavnih - skratka, "uporabni".

Vendar lahko ravno tako delas z razstavnim psom (samo naceloma nosis vecjo tezo, imas malcek okornejsega psa...). Enako je pri sprinterjih (misice) in dolgoprogasih (vitki - vzdrzljivi) - pri ljudeh.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2087 : 17 Februar 2010, 15:15:40
Bolj je pomembna razlika med delovnim in razstavnim v "karakterju": eni so bolj za delo in jih je potrebno bolj zaposliti, drugi so bolj "u izi" (sploh pri kaksnih huskyjih - ce vzames mladica od mame, ki zivi le boks, vprega, ne mores pricakovati, da bo to tvoj idealni spremljevalec - v takem primeru se raje odlocis za razstavno linijo, ki so bolj "socializirani" oz. pripravljeni na zivljenje cloveka iz 3. tisocletja (prezaposlenega)).


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2088 : 18 Februar 2010, 15:36:24
Barbara10 hvala, sicer pa sem si že na wikipedij nekaj prebrala o tem...



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #2089 : 02 Marec 2010, 15:23:29
Hvala, sem se še malo zanimala in zdaj čakam na pošiljko Orijena, da preverimo če ji je všeč (v kar sicer sploh ne dvomim, ker je res požeruh mali).
Dodajam pa še slikico, da pokažem kako hitro rastemo.
Lp vsem

Tica, kako kaj z malo čokoladko? Je kaj pridna? ;) D V šolo že hodi?
Ji je Orijen všeč?



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2090 : 02 Marec 2010, 16:32:19
Ša malo slik moje lepotičke





Adijo

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2091 : 02 Marec 2010, 17:05:45
Živjo!
Ja, ravno sem hotela prilepit se kakšno slikco naše čokoladke Kale. Ravno danes praznuje 3 mesece. Moram priznat, da postaja malenkost bolj pridna, ampak prsti, hlače in rokavi ji še vedno preveč teknejo. V šolo greva prvič ta vikend, če bo vreme zdržalo (Bajka) - se že veselim! Orijen pa ji brez dvoma tekne, čeprav smo jo morali navajati zelo počasi, ker je takoj začela driskat, če je bilo razmerje preveliko...zdaj pa mislim, da bo v redu! Je pa tako, da še vedno vsako noč vstajamo - je bilo že zelo dobro, tako da je spala do 6h, zdaj pa mora ven že ob cca 4, 4:30  ??? Čez dan komaj kaj pokaka, ponoči in zgodaj zjutraj pa vse nadoknadi  ::) Čisto jo fascinira odsotnost snega - to je zanjo čisto nekaj novega - in sploh noče bit v stanovanju! Cepljenje za kužne bolezni smo že dali skoz, čez cca 1 mesec imamo steklino, potem pa mesec za tem še enkrat. To me malo skrbi, ker vem, da cepljenje ni najboljša zadeva, vendar se poleti za dobro leto seliva na Švedsko, tam pa so precej zahtevni  :-\ Upam, da se vse dobro konča!
No, prilagam še dve slikici naše "KaleLumpe".
Upam, da vsi zelo uživate na sončku!



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2092 : 02 Marec 2010, 17:13:57
Zelo je lepa  :-* :-* :-* :-* :-*
Samo eno vprašanje.
A je vaši zudi ime Kala  :o :o :o :o :o :o ????????
Moja labradorka (slikce zgori) je ime Kala

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #2093 : 02 Marec 2010, 20:32:02
Čisto jo fascinira odsotnost snega - to je zanjo čisto nekaj novega - in sploh noče bit v stanovanju!

:D Našo tudi, čeprav zanjo to ni nič novega.. Nič ji ni jasno in zmedeno išče, kje bi lahko opravla potrebo, pa ne najde nikjer snega.  ::)
No, Kala na Švedskem ne bo imela toliko skrbi, saj tam traja snežna odeja dalj časa kot pri nas ;)

Ima pa zelo lepo barvo.. Meni na splošno rjavi labradorci niso tako všeč, ampak ona ima tako temen odtenek, da mi je.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2094 : 02 Marec 2010, 20:48:26
Jaaaa, naša je tudi Kala  8) Vem pa še za eno črno labradorko Kalo, tako, da mamo že kompletni barvni trojček  :o



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2095 : 02 Marec 2010, 20:52:00
Heheheheheh... no lepo  :P :P :P :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2096 : 02 Marec 2010, 21:12:01
Heheheheheh... no lepo  :P :P :P :P

Zmanjšaj količino smeškov v svojih sporočilih! Velja za vse teme!

Lp, nina



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2097 : 02 Marec 2010, 21:20:09
Pri nas imamo pa na počitnicah ponovno eno črno labiko :)

Valda ne rabim govort, da je cel žur :D



katja_89

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2098 : 13 Marec 2010, 22:31:04
A ve kdo kaj o psarni Capronca s Hrvaške??? Sama razmišljam, da bi pri njih vzela mladička...



Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2099 : 16 Marec 2010, 12:01:32
jaz vem dosti., malo prej smo se čuli., smo prijatelji in se skoro svaki dan čujemo in znamo sve o svojim psima.,
Sve vrhunsko., od genetike psa, prehrane i brige o psima pa sva parenja so ciljana pa linijski si odgovarjajo.,i Capronca točno zna kaj hoče in kam njegova vzreja ide tako da sve pohvale za psarno in odločitev katja je super.,

a sad pa kad več pišem tu, ovak javno pozivam "slovenko" ki lastnikima ki so kupili psa (žuto samico v psarni Capronca a oče je moj Rocco) poveda in laže da je Rocco imel kolke B potem pa smo napisali A da se javi meni in jaz joj bom plačal sve stroške pota i snimanje na Vetrinarskom fakultetu v Zagrebu s Roccom da se osebno uveri kakve kolke ma Rocco in  po njenim besedama da kad se Rocco pojavil je imel kolke B a sad pa kakti ma A da je to čista laž.
Rocco Sable Blues je kao štene od 7 tjedana došao k meni iz Češke, osobno sam išao po njega i sa navršenih godinu dana snimali smo kolke i laktove in ma HD:A, ED: O/O., če nekoga zanima originalno potrdilo s Vet. fakulteta pošlem na pp...
in prosim da naprej ne širi gluposti in samo vznemirja lastinke te samčke s informacijama koje su smešne in če jo bilo kaj zanima zna de sam.,