Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415183

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2250 : 12 Avgust 2010, 16:43:53
Psi po gozdu ne smejo tekat nenadzorovano, zato je gospa dobila že par opozoril, ki se jih ni držala in zaradi tega ji je lovec dal lekcijo. Ni imel namena psa ubit, ampak preprečit nadaljno maltretiranje svojih varovancev. Obadva sta počela po zakonu prepovedana dejanja in zato je krivda na obeh straneh.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2251 : 12 Avgust 2010, 16:45:13
Nika itak da je krivda na obeh.

Na koncu je spet nastradal pes zaradi neodgovornega lastnika.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2252 : 12 Avgust 2010, 17:30:37
Ja, oba sta kriva, se strinjam...ampak verjetno bi se to gospo tudi dalo prijavit, kaznovat ipd.(ne poznam zakonov), ne pa poškodovat psa.
Sicer sem prepričana, da bi lahko ugotovili, kdo je bil strelec, če slučajno še ne vedo.
Iz lastnih izkušenj pa tudi vem, da lovci zelo hitro grozijo in tudi "ukrepajo". Se mi je zgodilo na domačem travniku, 50m od hiše - gozda ni v bližini, niti divjadi - in mi je lovec grozil, da bo psa ustrelil, če ga ne privežem. Je doma 300m stran, njihov cucek pa leta naokrog po celi vasi, brez nadzora >:(


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2253 : 13 Avgust 2010, 11:23:22
Glede na to, da je bila lastnica "kaznovana" s stroski pri veterinarju, s... bi bilo dobro najti se strelca in tudi njega strafati z ustrezno lekcijo - sicer se bodo taki iz tega naucili, da lahko mirno vse povprek strelajo, brez kazni.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2254 : 13 Avgust 2010, 16:51:56
Barbara, 100% se strinjam s temle...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2255 : 13 Avgust 2010, 17:17:51
Dvomim da se bo tule našel oz. sankcioniral strelec...žal :-\

Jaz bi takemu odvzela dovoljenje za nošenje orožja..če se ne zna brzdat, potem naj ga nima!



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2256 : 13 Avgust 2010, 21:04:50
Sam se ne bo predal, drugi ga pa tudi ne bodo... :-\ Zdej edino, če bo policija ukrepala...


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2257 : 13 Avgust 2010, 21:57:45
Zara je uživala na morju :D








Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2258 : 13 Avgust 2010, 22:17:13
Sasha, super fotke :) Krasna je :-*


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2259 : 13 Avgust 2010, 22:23:39
Inanna hvala :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2261 : 17 Avgust 2010, 13:27:35
A tale zadnji bajer je v Grosupljem?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2262 : 17 Avgust 2010, 15:04:08
Tam nekje ja. Naj bi imel najtezji vstop v vodo, tako da ce gre pes tukaj not, bo sel povsod.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2263 : 17 Avgust 2010, 15:08:10
Zakaj najtežji vstop? Zarad unih pilotov ob robu?




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2264 : 17 Avgust 2010, 15:34:07
Naklon je vecji v primerjavi z vstopi/izstopi kjer sem bila, pa blato, ki se "udira", prav tako so tudi tisti piloti nevarni... pes, ki brezglavo kar skoci v vodo res ni za tja, ker bi zaradi eventuelne "napake" zasovrazil vodo in vse skupaj. Missy recimo obvlada vse skupaj, uporablja minimalno mozno energije oz. vse naredi natancno, s cim manj koraki/zamahi in cim bolj varno - njo je res lepo gledati, kako dela (imata pa z instruktorico ze kilometrino za sabo). Po drugi strani je moja Heidi (CCR) se mlada, izredno nora na vodo, a je bila vsaj toliko previdna, da ni kar skocila not, brez da bi preverila (potem pa skace, vsaj iz plitvega v globoko, tu in tam gre tudi normalno). Gea (NSR) pa prav tako kot Missy ne skace v vodo (OK, parkrat je), je izredno previdna, uporablja cim manj energije, a se se uci (tu in tam se ji pa "tollersko zmesa"). Bolj bi lahko utemeljila nasa instruktorica, ki ima po mojem ze vsako "uporabno" luzo v mezincu.

Kjer je lazji vstop, grem tudi jaz brez problemov notri:


Kjer je tezji, pa se nisem sla - me sicer tudi ne mika (ker je tudi vse bolj blatno, skratka nemikavno - razen za fotoaparat):


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2265 : 17 Avgust 2010, 15:58:58
Inštruktorica je Irena, ane?

Je pa ful zanimivo gledat pse, kako hodijo v vodo. Eni skačejo kot norci, eni so pa bolj fini in iščejo čim lepši dostop. Moja je npr. ta druga kategorija... Sam ko je pa enkrat v vodi je pa ne dobiš ven :D




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2266 : 17 Avgust 2010, 16:24:12
Ja.

Po vstopanju v vodo je tvoja enaka kot Missy (poleg tega, da sta iste pasme in tudi barve ;)). Sicer ne poznam toliko labradorcev da bi imela statistiko, a morda je to na pasmi, da so bolj previdni, modri in ne skacejo v vodo brezglavo (a po mojem se da vsakega nauciti vse - tudi metanja sebe v vsako luzo brez predhodnega razmisleka). Prav tako jo je res krasno gledati kako dela v vodi - vse naredi popolnoma premisljeno, gre po najlazji oz. najbolj varni poti (z razliko od Heidi - ona izbere najkrajso pot ne glede na varnost, samo da cim hitreje pride do prinosila). Se pa je prav v tem bajerju videla prednost vecjih prinasalskih pasem v primerjavi z manjsimi - kjer je Heidi lahko se vedno ven zlezla, Gea ni mogla; Heidi je lahko prinosilo pobrala iz vode tudi tako, da se je iz kopnega le sklonila v vodo. Prav tako Gea tezje prime vecja prinosila, kjer Heidi nima problemov. Tako moras s "picajzli" delati se vec - doma jim dajemo razlicno tezka prinosila, da se jaca ugriz, razlicno velika prinosila... pri Heidi glede tega ravno ni problemov.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2267 : 17 Avgust 2010, 20:34:55
Moj je tudi vedno pregledal nabrežje in izbral najprimernejšo pot za noter...lepo počasi in previdno - potipal s taco po vodi, prav tako previdno tudi ven.
Tu, v bližini doma, kjer pozna v nulo, pa samo akcija ;) - razen tam kjer se enostavno ne da na hitro...
So pa zabavni, se posebno, ko so 1x v vodi, koliko užitka  :D
Missy je zelo lepo psička. Kje pa imata te treninge, se da to kdaj kam priti pogledat?

p.s. je bil danes kdo v BTC z rumenim labradorcem, "parkiranim" pred Diamant-om?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2268 : 17 Avgust 2010, 20:38:11
Inanna kako je pa kaj tvoj labi? Si že kaj razmišljala, kje boš vzela naslednjega?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2269 : 17 Avgust 2010, 21:15:50
Zelo slabo. Zdej en dan moram končno rečt, da je to to  :'( Sej smo že vse zmenjeni, samo še pokličem, pa kar ne morem  :'( Že 2 dni noče jest nič drugega kot najljubše piškote (tisti masleni, živalice), pa ga razvajam...
Ja, internet imam praktično cel pregledan ::) Res so mi lepi eni na meji Švica/Italija, ampak ne vem kako je zdravstveno pa to. Rodovniki mi zgledajo ok in vse, dobro bi bilo dobiti kakšne insajderske informacije ali pa koga, ki se bolj spozna na te zadeve, jaz to nisem  :-[ Gledam pa tudi pri naših sosednjih državah, da bi bilo bližje in grem lahko večkrat na "obisk"...
Sej bi ga vzela tudi v SLO, ker ne bi bil za vzrejo, a enostavno ne vem kje...napovedanih legel niti ni, želje pa dokaj specifične  8)
Nekako imam pa željo do pomladi dobiti novega.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2270 : 17 Avgust 2010, 21:18:55
Inanna pošlji mi na zs ogledane psarne pa ti lahko svetujem  :)

Jaz pa že komaj čakam, ker če bo vse po sreči mi bo božiček letos prinesel čisto posebno darilo ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2271 : 17 Avgust 2010, 21:24:16
Sasha: Opa, kakšno pa? Takšno, ki laja :P Iz kje, če ni skrivnost...ali pa na ZS


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2272 : 17 Avgust 2010, 21:34:35
Ja Inanna, takšno črno ki laja :D
Iz Danske bo..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2273 : 17 Avgust 2010, 21:48:48
Super  :)
Hvala za pomoč  ;)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2274 : 18 Avgust 2010, 12:05:02
Kje pa imata te treninge, se da to kdaj kam priti pogledat?

"Vadisca" za prinasanje se menjajo - morda nekaj casa na eni lokaciji, a ko se tam osvoji, se gre na drugo, prav tako se menja ura in dan - danes smo imeli jutranji trening v vodi, kjer naj bi bil PNZ.

Poslusnost (za prinasalce oz. z elementi dela prinasalcev) se dela v okolici Sentjakoba (tu se gre dol iz avtoceste). Naslednji teden zacneva tudi medve s Heidi, ampak poslusnost od zacetka (nisva sicer kot "Marley and me", bistveno bolje pa tudi ne), Gea pa bo delala ze naprej. Prav tako se bova po PNZ in osvojeni poslusnosti za WT tu pripravljali za BBH in potem sli delati izpit v drustvo, ki ga bo priredilo. Po tem pa predvsem WT (dvomim, da bo imela energije se za kaj drugega).


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2275 : 18 Avgust 2010, 18:25:12
Evo, mesec dni stara slika. Se vidi kako ni več čisto črn, ampak že kar rdečkast. Od blizu zgleda kot da ima pramene, fancy  ::)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2276 : 18 Avgust 2010, 18:53:08
Inanna a je rodovniški? Če ja, mi lahko zaupaš od kje?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2277 : 18 Avgust 2010, 20:03:47
Ne ni, bil je "nesreča"  :P Mama je bila rodovniška, razstavna in delovna psica - menda res vrhunska za tiste čase, a je sosedov pes ponoči nekako uspel priti skozi ogrado, zjutraj je bil pa še vedno tam, ker ven ni znal oz. ni mogel (pomanjkanje interesa, verjetno) ::) Bil je pa mešanec labradorec - nemški ovčar, iz bližnje hiše.
Tako je Teo Labrador Wanna-be ;) Je pa, razen malo drugačnih ušes, precej tipičen predstavnik (tedanjih) labradorcev. Psice se še danes dobro spomnim in je bila res lepa, takšnega bi sedaj v bistvu rada našla  :-[  8)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2278 : 19 Avgust 2010, 14:15:54
Inanna moje iskreno sožalje :'(

Upam, da boš črnuha obdržala v lepem spominu in da bom čimprej našla novega člana, ki bo počel lumparije namesto njega..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2279 : 19 Avgust 2010, 17:06:38
Ni ga več, odšel čez mavrico pred pol ure  :'( :'( :'(