Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415543

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2310 : 01 September 2010, 11:58:32
Iz malega


zraste veliko


Zara vse naj naj za tvoj 3. rojstni dan! :-* :-*



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2311 : 01 September 2010, 12:42:27
Vse najboljše, Zara!!  :-* :-*



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2312 : 01 September 2010, 13:11:27
Juhu! Vse najboljse!



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2313 : 01 September 2010, 13:23:52
Vse najboljše Zara!  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2314 : 01 September 2010, 13:36:22
Vse najboljše  ;D


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2315 : 01 September 2010, 14:47:09
Vse najboljše  Zara  :-*

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2316 : 01 September 2010, 17:43:49
Vse naj naj. ;D



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2317 : 03 September 2010, 19:32:04
No pa da še jaz malo napišem o novem članu na Pesjanarju :D

Naša prisrčna čokoladna kepica se je skotila 15.5.2010, je eden in edini med 6 sestricami.... K nami je prišel poln energije, tako kot se za labradorca spodobi  ::), vsak dan se naučimo nekaj novega,tako da že pridno uboga lastnico  8)...seveda ima tudi "žlehtnobno" stran,ker imamo že vse rože obgrizene, vsi vrtni palčki morajo biti na varnem, da ne govorimo o okrasnem ribniku na vrtu,ki je njegova specialiteta  :P...

Tukaj je še nekaj slik čokolade  :)









sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2318 : 03 September 2010, 19:38:56
A tole je pa Popotova čokoladka?  :o



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2319 : 03 September 2010, 19:52:21
Tako je  ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2320 : 03 September 2010, 19:54:37
Tole sem pa tudi jaz uganila  :P
Kako pa je ime lepemu čokoladku? Ali sem kje spregledala  :-[


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2321 : 03 September 2010, 20:21:43
Soulpatcher's Buddha po domače pa Flip  ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2322 : 04 September 2010, 12:26:13
sasha malo pozen vse najboljse Zari za tretji rojstni dan!  :-*

ursa_9 me veseli, da si se oglasila tu, in predstavila svojega Flipa  :o Mimogrede, super ime si izbrala :D ;D Upam, da se kdaj srecamo kje, da se v zivo spoznam malo cokoladko  ;) Krasen je!  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2323 : 04 September 2010, 12:32:43
Super predstavitev male čokoladne zverine  ;) :-*



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2324 : 04 September 2010, 13:26:54
Hvala  :)...

Ovcka: če si iz Trbovelj, tistih 15 min ni nič, tako da se lahko kamot kdaj zmenimo za kakšno srečanje  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2325 : 04 September 2010, 16:04:16
Smo iz Trbovelj ja, pa vcasih se potepamo po Zagorju (hodiva tja v KD na agility pa na sprehod v europark) :) Se bomo zmenili, ja  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2326 : 05 September 2010, 09:55:58
joj je cuker! Kake ucke! Sigurno jih bo kmalu zacel izkoriscat  :P
Zleht pa vcasih mora bit, ce ne ni ta prav!
Veliko veselja s Flipom se naprej!



vizualni

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2327 : 05 September 2010, 21:23:32
Pozdravček,
mi kupujemo labradorca, mladička, fantiča,
pa žal, po vseh teh oglasih na bolhi enostavno ne veš komu verjeti in komu ne,
ter kje kupiti zdravega mladička?
Če lahko kdo pomaga z napotkom in nasvetom, kam, na koga se obrnit, bomo zelo veseli vsake pomoči!
LP

"Naš desetletni MIK je preminil pred dnevi in zdaj je velikaaaaa praznina"



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2328 : 05 September 2010, 21:30:41
Pozdravček,
mi kupujemo labradorca, mladička, fantiča,
pa žal, po vseh teh oglasih na bolhi enostavno ne veš komu verjeti in komu ne,
ter kje kupiti zdravega mladička?
Če lahko kdo pomaga z napotkom in nasvetom, kam, na koga se obrnit, bomo zelo veseli vsake pomoči!
LP

"Naš desetletni MIK je preminil pred dnevi in zdaj je velikaaaaa praznina"

Imate ZS.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2329 : 05 September 2010, 21:40:41
Pozdravček,
mi kupujemo labradorca, mladička, fantiča,
pa žal, po vseh teh oglasih na bolhi enostavno ne veš komu verjeti in komu ne,
ter kje kupiti zdravega mladička?
Če lahko kdo pomaga z napotkom in nasvetom, kam, na koga se obrnit, bomo zelo veseli vsake pomoči!
LP

"Naš desetletni MIK je preminil pred dnevi in zdaj je velikaaaaa praznina"

Samo ne na bolhi iskat psa! Če želite rodovniškega psa, labradorca, se je najboljše obrnit na: http://www.klub-retrieverjev.si/ (pod legla, je objavljeno eno leglo). Tudi tukaj planirajo leglo: http://luncas.vovk.si/mladicki/legla.html

Splača se malo počakat, kot pa kupit "čistokrvnega brez rodovnika", po takšnega raje v zavetišče, boste veliko več naredili!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2330 : 05 September 2010, 22:03:44
Tudi preverjeni in dobri vzreditelji imajo oglase na bolhi, tako da ni nujno, da tam ne dobiš dobrega psa ;). Samo treba je ločit zrno od plevela, kar pa je včasih težko. Tudi legla, ki so najavljena na straneh klubov niso nujno perfektna. Oče legla, ki je objavljeno na strani je na teh straneh že večkrat omenjen, ker imajo njegovi potomci probleme z OCD-jem ;) Sicer dvomim, da je iz majskega legla še kakšen mladič na voljo, ampak zgolj v razmislek, da se ne boste odločili preveč na hitro ;)




aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2331 : 05 September 2010, 22:48:09
No to je res, ampak večina jih da na bolho iz obupa, ko ne morejo prodat. Ne rečem da vsi.

Potrebno pa je razbrat nekatere znake, da je z tem oglasom nekaj narobe:
- čistokrvni brez rodovnika (teh ni, to so mešančki)
- vsak z rodovnikom ti bo napisal vzrejne ocene, ocene slik kolkov in komolcev, pokazal rodovnik in napisal prednike
- obvezno moraš videt mamo in vsaj kakšno sliko očeta
- če se prodaja pse več pasem (ok nekateri vzreditelji imajo 2) sploh če ni mame zraven roke proč
- cena - če je prepoceni je to alarm da je lahko kaj narobe (labradorca z rodovnikom za 200€ ni, pričakuj vsaj 500€)

Sej ne rečem da je z kakšnim psom od teh kaj narobe (če ni ravno uvožen iz kakšnega puppy milla), samo pravi labradorec ima rodovnik, ostalo so mešančki, pa čeprav izgleda kot labradorec.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2332 : 05 September 2010, 22:48:41
vizualni najprej povej, kaj želiš od psa (razstave, delo, vzreja), ti je pomemben spol/barva, koliko si pripravljen odšteti za psa, kdaj bi ga želel kupit,...
Potem ti pa lahko svetujemo kako in kaj ;)



vizualni

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2333 : 06 September 2010, 00:41:23
No, da obrazložim, kaj me je pripeljalo do brskanja po forumih in člankih.
Pred 10-timi leti smo kupili "kao" čistokrvnega labradorca Mika, pr Matoši v CE (naivneži)!
Sicer pa smo tega našega reveža vsaj rešili iz tiste luknje. A že od začetka je imel epileptične napade in zdaj
pred tednom dni poginil zaradi srčnega infarkta, drugače pa brez kakršnihkoli drugih zdravstvenih problemov.
Naj povdarim, da je po stasu izgledal čudovit labradorec, njegova osebnost prekaša po moje, vse druge pasme,
vsaj naš Mik je bil enkraten prijatelj in družinski član.
Samo govoriti ni znal:o))
Ker je žalost neutolažljiva, sploh pri otrokoma, iščem novega ljubljenčka, ki bi mu posvečali vso pozornost.
Zaradi teh navedenih lastnosti iščemo zopet labradorca, ni toliko važno ali svetel ali čokoladni ali črn, samo da je
labradorec. Cene sem spremljala in so za čistokrvnega z rodovnikom okol 500 EUR.
Najbolj važen faktor mi je zdravje, sam da dobimo zdravega mladička,
pa naj nam zgrize nekaj čevljev in še kakšen kos ograje, to je vse nadomestljivo:o)))))
Hvala vsem za nasvete in pomoč
lep večer
Simona



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2334 : 06 September 2010, 08:15:13
Se meni samo zdi ali letos ni bilo toliko legel labradorcev kot prejšnja leta? Tako po občutku... Opažam pa znatno povečanje nekaterih drugih pasem, popularnost in to ::)
In seveda, mnogo več oglasov za nerodovniške  :(
Aja, še to. Eni odsvetujejo iskati preko Bolhe in podobnih oglasnikov, na zvezi retrieverjev ali pa kinološki zvezi tudi ni  vse objavljeno... Kje potem lahko še gledaš? Dobro, forumi, ampak tega ne poznajo vsi, še vedno ne. Prav tako ne oglašujejo vsi :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2335 : 06 September 2010, 08:22:19
Na kinološki zvezi imajo podatke za vsa prijavljena (rodovniška) legla v Sloveniji

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2336 : 06 September 2010, 11:33:41
*sara* pa jih na internetni strani tudi objavljajo? Kolikor sem zadnje čase pregledovala, je bolj malo (starejše objave) :-\ Mar ni legel? Drugje sem jih vseeno več zasledila(rodovniških)
Pomeni to, da je najbolje kar poklicati, verjetno. Sprašujem zato, ker tudi jaz nabiram informacije in poizvedujem za morebitna legla. Ampak bolj intenzivno začnem okoli novega leta. takrat bom šele nadlegovala tu na forumu ;)


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2337 : 06 September 2010, 15:01:10
kot je sara napisala, na strani od KZS so vsa rodovniška legla. sicer se včasih zgodi da niso najbolj ažurirani podatki, vendar objavijo vse ;)

inanna, letos je bilo ogrooomno legel, vendar so bila vsa spomladanska, pa 3/4 je bilo čokoladnih :) je tudi tak, da se spomladanski mladiči kar lažje prodajo kot jesenski, ker še vedno ljudje nekako mislijo, da so spomladanska legla boljša ::)

Cene sem spremljala in so za čistokrvnega z rodovnikom okol 500 EUR.

cene se gibljejo od 500-900€. s tem da tako nizko ceno imajo ponavadi malce "slabši" vzreditelji. drugače so cene kar 700, 800€. drugače pa kot so že napisali. edino jesensko napovedano leglo je leglo od psarne Lunca's.
al pa počakat na pomlad, ko bo spet malo več legel ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2338 : 06 September 2010, 15:09:12
Če že niso na strani, pa je seznam legel (in mislim da tudi paritev, naj me kdo popravi, če se motim) v kinologu

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2339 : 06 September 2010, 15:17:59
black beauty in *sara*, hvala :) Ja, verjetno bo kar to razlog, spomladi nisem še nič gledala, trenutno je pa kriza. Kinologa sem pa samo julij/avgust videla.
Jaz bom tudi raje spomladanskega mladička, ampak ne, ker bi mislila, da so boljši ::) Najprej moram malo preboleti izgubo prejšnjega psa, doma vse prenoviti za novega (shopping :o) in se ponovno poučiti kako in kaj z mladičem. V 15. letih marsikaj izgine iz spomina, bo spet vse od začetka :P Povrhu vsega so pa spomladi daljši in toplejši dnevi, vsekakor bolj primerni za veliko dejavnosti na prostem. To mi veliko pomeni, prav tako pa tudi psu, po mojih izkušnjah.
Da ne omenjam, da bi zdele na hitro res težko našla kaj primernega. Imam čas, oz. si ga bom vzela 8)