Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415070

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2550 : 10 Januar 2011, 23:24:10
Evo nekaj slikic FT-jev:



Meni tudi niso všeč. Sploh mi nimajo ne tipičnega prijaznega izgleda, ne lepe konstitucije. Tudi za moj okus mora biti glava močna, gobec kratek, močan rep ....

Pa še nekaj nice repkov:


Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2551 : 11 Januar 2011, 00:10:07
Ne, Nadja, vsi so nastali iz istih prednikov, in meni niso znani viri, iz katerih bi lahko nedvoumno sklepali o križanjih z drugimi pasmami po tem, ko je bil standard sprejet in obe liniji uvrščeni pod enotni standard (FCI). Mislim tako na zapiske kot na genetske teste.
Sem pa pred nekaj leti izmenjala nekaj mailov z znano evropsko vzrediteljico show linije, kjer sta bili slučajno hkrati dve legli, eno njene mame, začetnice psarne v eni državi, in drugo njeno, v drugi državi, z različnimi cenami - eno leglo je bilo precej dražje zaradi pomembnejšega samca. No, ko sem omenila, da bi želela narediti tudi genetske teste kot zasnovo genetske baze LR pri nas (namreč v našem laboratoriju v Ljubljani, od testov očetovstva dalje), je bilo z dopisovanji konec.

Pa še opomba: po standardu je rep labradorca podoben vidrinemu repu, širok na bazi in se postopno oža proti konici repa (very thick towards base, gradually tapering towards tip).

lp ž & l & h


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2552 : 11 Januar 2011, 01:25:36
hej

Sem sla malo raziskovat..  ;) ;)

No, lepa zgodovina o prvih primerih pasme je tule, hkrati z opisi kako so ti psi izgledali.. Brskanje po bazi nazaj vse do zacetka napisano samo se potrdi: klik..

Tule so slikce iz prvih field trial tekmovanj, kjer se vidi, kaksni so bili labradorci v zacetku 1933.. Potem je pa se nekaj zgodovine na to temo..  ;) zoe ce se ti bo dalo preberi tale zadnji link, pa se part 2 in 3, mogoce kaj pise o tem, kar te zanima.. Nisem brala vsega  :-[

Na tej strani je kar nekaj zanimivih clankov, tako da ce koga zanima, si jih lahko prebere.. Meni je pa sicer najbolj zanimiva tale spodnja slikca, kjer so labradorci precej podobni danasnjim, tistim normalnih linij, ne debelih extremov na razstavah in ne suhim glistam oklicanih za field trialerje  ;)  :P


Slika je vzeta iz tule.

Pa se ena ful zanimiva stran s slikcami pasme skozi leta: klik8)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2553 : 11 Januar 2011, 08:06:39
Ovcka full fajn link, sploh zadnji :o Meni tisti iz 1929 in 1944 izgledajo zelo podobni field trial-om.
Drugače pa Zoe, od Romana tamlada psica je čista Field Trial linija pa se lahko še pri njemu malo pozanimaš kaj in kako ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2554 : 11 Januar 2011, 08:26:21
No, slike povedo vse :) Ampak očitno so bile v vseh teh letih kar razlike med psi, od leta do leta, enkrat bolj ozkih potez, drugič malo močnejših.
Tudi prvotni Field trial niso bili taki suhci, kakršni so sedaj.
Noben ekstrem mi ni všeč :P
Pes iz npr. leta 1968 mi je lep. Črni psi na teh starih slikah so pa bolj slabo vidni, no, tudi na zdajšnjih, če ni dobre osvetlitve  ::)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2555 : 11 Januar 2011, 08:31:31
Drugače pa Zoe, od Romana tamlada psica je čista Field Trial linija pa se lahko še pri njemu malo pozanimaš kaj in kako ;)

Meni je Indi ful simpaticna, ampak ce ne bi vedela, ne bi niti pomislila, da je labradorec  ;)

battito animale


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #2556 : 11 Januar 2011, 09:20:45
ko ste ze tolikokrat omenili Indi, jo pripopam, da vidite malo mis  ;)
sliki sta svezi, na 1. je s svojo mamo Blackthorn Ascello. Jaz sem Indino vzrediteljico vprasla glede teh krizanj z borderji in grayhoundi in pravi, da drzi. pri field trail psih se lahko pojavijo visje prelomljena usesa in malo daljsa, valovita dlaka, kar naj bi bilo posledica borderske krvi.
jaz se strinjam, da na pogled ne moras lih s sigurnostjo rect, da je to labradorec, ampak meni je super psicka in ce bi iskala labija, bi bil sigurno tak atlet.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2557 : 11 Januar 2011, 09:53:02
No, slike povedo vse :) Ampak očitno so bile v vseh teh letih kar razlike med psi, od leta do leta, enkrat bolj ozkih potez, drugič malo močnejših.
Tudi prvotni Field trial niso bili taki suhci, kakršni so sedaj.
Noben ekstrem mi ni všeč :P

Tocno to sem hotela pokazati.. Prvotni labiji niso bili tako masivni kot so sedaj, tudi malenkost ozje glave so imeli, ampak telo je bilo se vedno mocno (ne debelo), ampak skladno, repi siroki in mocni, vidrasti, narejeni za delo v vodi. Skozi leta je sla pac vzreja v dve smeri, razstavno in delovno linijo, kjer so sli in ena in druga stran prevec v ekstreme.. Samo se vseeno se mi zdi, da so sle delovne linije prevec, ker kot ste same napisale, delovni labi niti ni vec labradorcu podoben, ampak bolj kaksnemu pticarju.  :( Saj verjetno karakterno so super psi, in tudi na izgled so lustni, ampak za mojo predstavo labradorca to ni to. In ce bi se kdaj odlocila za to pasmo takega nebi hotela imet..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2558 : 11 Januar 2011, 10:18:25
Ok, hvala, zdaj mi je jasno. Ni mi šlo v račun, da bi pod isto pasmo bili zapisani v bistvu dve različni pasmi (ker sem mislila, da imajo različen izvor, opravljajo različno delo in zgledajo drugače).

Koliko časa nazaj pa so mešali druge pasme? Se mi dozdeva, da si v sodobnem času tega ne bi mogli privoščiti.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2559 : 11 Januar 2011, 10:29:46
Meni je Indi ful simpaticna, ampak ce ne bi vedela, ne bi niti pomislila, da je labradorec  ;)

Ja, ampak to je tako kot če primerjamo pri avstralcih npr. Tano in Urmasa ;) Meni je razlika med field in razstavnimi labradorci popolnoma enaka kot pri razstavnih in delavnih avstralcih. Kaj je tisto pravo je pa najbrž nekje vmes ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2560 : 11 Januar 2011, 10:34:20
Si nasla super primerjavo :D ja saj se strinjam, tisto "pravo" je nekje vmes :)

Ceprav mene pri FT labradorcih moti predvsem to vmesavanje drugih pasem (sicer zdej eni pravijo da ja, eni da ne, kaj je res ???) standard si itak vsak intepretira po svoje.

battito animale


lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #2561 : 11 Januar 2011, 10:44:00
ja ninci, tocno tako je. in pri obeh pasmah lahko reces, da ti je pes vsec, standarden pa pac ni. je pa res skoda, da se na obeh straneh precej izgublja.
 najboljse bi bilo narediti novo pasmo z novim standardom, ki bi mu psi ustrezali, ker imajo veliko kvalitet, ki bi jih bilo super vzrejat naprej. ker mislim, da se pri avstarlcih in kot je rekla sasha, tudi pri labijih, se vedno najdejo tudi psi, ki ustrezajo standardu in imajo se vedno dovolj delovnega nagona. pri ausiju bi iskala takega, pri labiju pa ne, ker mi ravno zaradi standardnega videza in konstitucije niso zanimivi.
 Na madzarskem lahko field trail psa paris samo s field trail psom, z razstavnim tipom ne. ne vem, kako je drugje. tudi vzrejna dovoljenja dobijo FT na madzarskem na podlagi delovnih rezultatov, pri videzu jim gledajo skozi prste (lahko bi rekla, da kdaj kar mizijo).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2562 : 11 Januar 2011, 10:55:35
No, ampak delovni avstralci še vedno delajo to za kar je pasma nastala. In tudi večinoma so v okviru standardov. Če pa niso je to odvisno od linije, ne od priponke "delovni".

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2563 : 11 Januar 2011, 11:01:27
Me je že jezik srbel, da bi se oglasila.... saj počasi se bo prišlo tudi pri nas do nekaterih ugotovitev - tega namreč, kar nam je nekaterim že dolgo jasno. :D :D
brez drastičnih posegov spreminjanja pasme - te ali one.
In : ne glede na zahteve/želje ekstremov na tej ali oni strani OT - pri moji pasmi se držiš samo standarda, pa je vse OK. : :)


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Atidi

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2564 : 11 Januar 2011, 11:08:33
Dostikrat se zgodi, da so FT manjši in zaradi tega ne po standardu. Zdaj, kdor se gre vzrejo in želi imeti rodovniškega psa, je to pomembno. Meni je bilo bolj pomembno zdravje in vzdržljivost. Preveliko labijev sem videla, ki enostavno niso bili zmozni teka, ne govorim o dolgih progah, vemo da labi ni dolgoprogaš. Vsaj en tek tja pa nazaj, po domače. Pa ni šlo. Veliko jih podleže skupaj z lastniki želji po hrani in premalo gibanja in imamo čokate pse. Zadnjič sem bila prav žalostna, ko sem pri veterinarju ob standardnem cepljenju srečala labradorko, staro 5 let, s popolnoma deformiranimi kolki, koleni, komolci, krepko čez normalno težo  :-[ žalostno. "...ko pa tko rada je in je tako prijazna..." No tu ni pes nič kriv.... - Meni ugaja ne pretirana slokost in s tem atletska postava, čeprav ima labi še vedno zalogo tolšče in kože.
Naša je zdaj stara 7 mesecev, bo še zrasla, a bo verjetno pri manjših. Njena mama ima 55cm. Že vzrediteljica je rekla, da so to psi pod 25kg. V vsem ostalem so pa labiji. Vidrast rep, o ja. Predvsem pa zelo praktična vidrasta dlaka, ki jo samo obrišeš in je pes za noter po sprehodu  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2565 : 11 Januar 2011, 11:12:33
Me je že jezik srbel, da bi se oglasila.... saj počasi se bo prišlo tudi pri nas do nekaterih ugotovitev - tega namreč, kar nam je nekaterim že dolgo jasno. :D :D
brez drastičnih posegov spreminjanja pasme - te ali one.
In : ne glede na zahteve/želje ekstremov na tej ali oni strani OT - pri moji pasmi se držiš samo standarda, pa je vse OK. : :)



Ne razumem :-[

Lilit mogoče imajo pa nekatere linije več druge pa manj vmešanih drugih pasem.



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #2566 : 11 Januar 2011, 11:15:25
No, ampak delovni avstralci še vedno delajo to za kar je pasma nastala. In tudi večinoma so v okviru standardov. Če pa niso je to odvisno od linije, ne od priponke "delovni".
saj o linijah govorim.  pri labradorcih je isto. imas delovne pse, ki nimajo v sebi prav nic FT linij. in tak je bil pomojem prvotni pes.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2567 : 11 Januar 2011, 12:29:06
Lira, taka je bila mama mojega prejšnjega "labradorca". Dobra delovna psica in še uspešna na razstavah. Škoda, ker ata ni bil čistokrven  :-\
Ravno to mi je bilo všeč v članku, katerega link je dala Ovčka...zakaj ne kombinirajo delovno uspešnih psov, ki imajo ok izgled, s psi, ki so bolj razstavnih linij, ker pač ni nujno, da se s tem izgubi delovni potencial. Zakaj vsi mislijo, da ne more več biti labija, ki bi bil uspešen tako delovno, kot razstavno oz. bil sposoben dobro delat in imel hkrati pravi izgled ??? Smisleno vprašanje avtorja... Zagotovo tudi razstavni v sebi še nosijo določene sposobnosti, ki pač niso izražene ali so zatrte, ampak s pravo paritveno kombinacijo, bi kakšen dober primerek ven prišel...in počasi naprej v tej smeri. Evo, če field trial lahko parijo samo s field trial, ni čudno, da pridejo ven (za moje pojme) netipični labradorci. Pa sem prepričana, da se med labiji bolj "obilnih" linij tudi najde dober delavec. Dobro, da mi ni za vzrejo, drugače bi naredila celo znanost iz tega ::)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2568 : 11 Januar 2011, 13:20:08
Veste kaj je pri vseh teh pogovorih najbolj hecno?
To, da vsak, ki vzreja neko doloceno vrsto let in se drzi neke odlocitve, je preprican, da je tisto njegovo pa to, kar doloca standard.
Ko pa ta iste pse pogleda nekdo drug, pa se lahko vcasih le za glavo prime...

Sama sem zelo proti, da se v neko pasmo vmesava druge pasme... to potem so ze krizanci in zametek druge pasme... pac moje mnenje, ceprav so mi vsec na primer, ce smo ze pri labijih, tudi FT.
Besed pa ne bom izgubljala vec pri ubogih labi pokvekah, ki se ne morejo vec gibat, ne plavat, ne premikat se, kaj sele tect. To videti je pa le se za zjokat se zraven!!! Ja, med drugim njihova vzrediteljica je prepricana verjetno, da so najlepsi predstavniki po standardu...
Meni so vsec ravno pravi labiji. Mocni, energije polni, sposobni plavat, noret, skakakt, tekat, z veliko zeljo po delu labiji...
In to nikakor niso speha polni, kratkonogi predstavniki. Morajo pa vseeno se biti labiji za pogledat, ampak ne vrece speha kot se jih vidi na razstavah vecinoma...

Enako je z vsemi ostalimi pasmami... Ko na primer vidim fotko psa predstavnika "moje pasme" mocnega kot odrasel vec letni samec, je pa star le nekaj mesecev me prime groza. Kaksen sele bo, vedno pomislim... no, to je pa ze druga tema... in isto je pri labijih, pri nemcih, pri , pri, pri...

Blumina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2569 : 11 Januar 2011, 23:01:21
Zdej se je pomešalo vse skupaj: delovne linije, field trail, razstavne linije ....

O tem smo na dolgo in široko tu že pisali (hvala popo za obširne seminarje  ;)):
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=317.msg321005#msg321005
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=317.msg320710#msg320710

Labradorci kot taki so samo eni. Res je, da so razstavni praviloma močnejši, delovni pa malo bolj nežne konstitucije, vsi pa ustrezajo standardu in vsi bi morali biti sposobni opravljati delo, zaradi katerega so bili vzrejani: to pa je prinašanje iz vode, vlečenje ribiških mrež, prinašanje na kopnem na kratke proge. to vse zahteva močno konstitucijo, impulzivnost, vzdržljivost.
Američani pa so naredili svoje "linije" in zraven vmešali še druge pasme, tako da field triali niti pod razno ne ustrezajo standardu labradorca. Te pse so uporabljali tudi za druge faze lova, predvsem pa za intenzivno delo (dolge proge) po kopnem. FT-ji tako konstitucijsko niso dobri za to, kar so prvotno počeli labradorci.

Labradorci niso bili nikoli namenjeni "teku na dolge proge", zato je utopično pričakovati, da bo labradorec šel tečt maraton. Lahko bo pa cel dan delal to, kar je njegovo delo, in imel zvečer še vedno energijo za igranje.

Pa prosim ne spet govorit o debeluhih itd ... ker debelost nima veze s konstitucijo. Ja žal mnogi ne skrbijo dobro za psa, mnogi mislijo, da bodo slabo konstitucijo zakrili z debelostjo .... ampak to nima veze z osnovno konstitucijo, ki jo ima pes.
Prav tako je nesmiselno v isti koš metati psice, ki so kot mladiči sterilizirane, ali pa tiste, ki jim štejejo vsak briket, ki ga pojejo ... Te niso švoh konstitucije zaradi genetike, ampak zato, ker niso razvite. Nerazvito telo je pa nekaj povsem drugega kot razvito telo z nežno konstitucijo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2570 : 11 Januar 2011, 23:13:46
Se pravi imajo FT labradorci drugacne rodovnike?

battito animale


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2571 : 11 Januar 2011, 23:48:30
Ne, FT imajo enake rodovnike, samo na predstavitvenih straneh imajo vpisanih več delovnih naslovov, pogosto več testov (genetskih), nekateri imajo koeficient inbreedinga ob najavi legla.
Najde se pa tudi strani, kjer so 'čudno' izbirali pare, ali imeli po 5 legel z isto psico; nekateri očitno niti ne znajo jezika besedil o zgodovini pasme in mešajo način treninga (gl. linke od Ovčke na prejšnji strani) s križanjem (torej sami propagirajo mešance s formalnim rodovnikom?)

?Nikjer nisem opazila, da bi kaj posebnega pomešali (linije)?

Razvitost - labradorci se razvijajo do svojega 3. leta; način prehrane ali prezgodnja sterilizacija pač vpliva na možnost, da se v času rasti in razvoja izrazijo dedne zasnove, ki se sicer ne bi. Pa to ne pomeni štetje briketov, ampak "puppy" hrana (ali sprememba hormonskih razmerij), ki vzpodbuja prehitro rast.

Je pa res, da je maščevje zelo dobra toplotna izolacija, katero izkorišča precej morskih sesalcev, in širše šape bolje služijo plavanju. Za primorske (ali jezerske) dežele in ribiče nedvomno tudi pes iz razstavne linije lahko dolgoročno ohranja zdrave sklepe (če res nima prirojenih zdravstvenih težav). Saj zato so terapije in priporočena gibanja za pse s poškodbami sklepov predvsem plavanje; gibanje po kopnem se omejuje.
Pa  saj mogoče smo vsi tukaj izbrali labradorca za svojo pasmo tudi zato, ker je skoraj pravi vodni pes?
In bi morali labradorce razstavljati v vodnem ringu?

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2572 : 12 Januar 2011, 10:06:32
Malo OT v tem trenutku, ampak na razstavi nisem videla psov z močno konstitucijo, kakršni naj bi labiji bili, temveč debele pse. Večinoma so bili nekaj takega, na srečo pa ne vsi. Ni linije od zgoraj, od strani, niti enega rebra, bore malo mišic, riti kot teleta, nizki...da ne omenjam viseče kože na glavi pri nekaterih posameznikih - sharpei, doga ???  Za dotične ne verjamem, da bi bili sposobni opravljati kakšna bolj zahtevna dela, za kar so namenjeni, pa sploh ne. In to so krivi lastniki. Vseeno pa mislim, da bi bil lahko marsikateri dober v tem, če bi bil razgiban in imel manj kg, po možnosti od mladiča naprej ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2573 : 12 Januar 2011, 10:31:26
Na razstavah so debeli psi, bolj pujsom podobni. Žal. Ne vem kako jim sodniki ne dajo oceno manj zaradi debelosti. In jih je prav žalostno pogledat, ko jim vamp miga sem in tja, namesto, da bi se videle mišičaste.

Dvomim, da so razstavni kaj bolj močne konstitucije, ker se skozi vso to zamaščenost bore malo mišic otipa. Gredo že res v skrajnosti- v škodo zdravje psa. Me prav zanima če takšen labi ob taki kilaži zdravo in aktivno dočaka 15 let?

Madžarski vzreditelji rumenih labijev in z eno kratkodlako škotinjo. Na hitro sem poškilila, njihovi psi mi izgledajo agilni, močni (zame malo premočni-so mi povsod prekle bolj všeč). Ampak če primerjaš s tem kaj se najde po razstavah, so kar vzorni.

http://merryvillelabradors.mlap.hu/#/html/18138929/render/start-page

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2574 : 12 Januar 2011, 11:09:20
Ne, sej konstitucijo imajo močno oz. močnejšo kot FT, to definitivno. Samo hotela sem poudarit, da ni bila konstitucija razlog, temveč hrana  ;)
Ti Madžari nimajo nič napisanega o testih. Samo pri Merry.
Full lepo, da so posvojili Jupitra  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2575 : 12 Januar 2011, 11:12:11
Sem opazla. To bi blo fajn rodovnike sčekirat-mogoče zaradi paritvene kombinacije-clear, non carier ni bilo potrebe? Če bi te zanimali mladiči od njih pol ji sprašaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2576 : 12 Januar 2011, 11:41:02
Sej jaz še pri tistih, ki imajo napisano, vprsašam. Nekateri imajo še kaj povedat, eni pa sploh nič ne objavljajo, ampak samo po mailu povedo. Čisto odvisno.
Zdaj sem s tremi v kontaktu, pri enih bodo imeli mladiče čez cca 14 dni, dvoji še čakajo gonitev. Upam, da bo kje kakšen rumenček, sicer bom imela pač črnega  :P ;D


Atidi

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2577 : 12 Januar 2011, 12:58:25
Enkrat je ena stara sodnica odgovorila na vprašanje o standardu in izgledu psa: "Če pes izgleda kot labrador potem je labrador, če pa izgled vleče na druge pasme potem ni labrador."
še tole je za pogledat, zdajle je eno leglo s psičko v skupni reji, eno pa še pričakujejo ....
http://www.beechdale.at/news/
in tole
http://www.ragweed.at/zuchthuendinnen/



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2578 : 12 Januar 2011, 13:53:24
Tale Ragweed - meni izgledajo vsecno :) ostalo boste pa itak poznavalci raziskali :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2579 : 12 Januar 2011, 14:18:17
Meni pa ni slab ta samec Parky, s katerim so parili v Beechdale. Pa tudi Tommy je kar lep. http://www.fernshotgundogs.co.uk/At-Stud.php Vsaj zgledata labradorca, ne pa podobna vsem možnim ptičarjem in goničem in kdove... In ta močna rumena barva ali celo fox red, je meni zelo všeč. Samo kaj, ko so tako redki, vsaj bližje nam. Čisto preveč so popularni taki mlečno rumeni. Menda je bila prvotna rumena mnogo bolj temna, bližje tej fox red kot pa beli. Tudi najstarejše slike in opisi kažejo na to...
Tisti FT čisto zgoraj na tej strani (prilepila *LuNa*?), mi pa sploh niso všeč, niti najmanj.