Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415101

Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2580 : 12 Januar 2011, 21:21:46
zakaj ne smejo imeti niti kapljice agresivnosti v svojih žilah ...




zakaj morajo imeti dvojno, nepropustno dlako ..



in kaj je njihovo delo ...















btw ... niti eden od psov, ki so tu delali, ni FT vzreje ... in niti eden ne rabi plaščka iz neoprena, pa kljub temu, da so nekatere slike iz lova pri  -20 ...


Black is beautiful ... and it goes with everything!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2581 : 12 Januar 2011, 21:40:02


Black is beautiful ... and it goes with everything!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2582 : 12 Januar 2011, 21:42:17
Meni osebno ti FT labradorci niso niti najmanj všeč. Tako kot je že bilo rečeno, ti psi sploh niso več podobni labradorcem.

Mi je pa ta fox barva zelo zanimiva, še nisem sploh zasledila takšnih labijev  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2583 : 12 Januar 2011, 21:53:10
Tule na teh slikah ni sicer ni niti enega Fox red labija ... ampak ja, so fletni :-)

Black is beautiful ... and it goes with everything!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2584 : 12 Januar 2011, 21:55:28
Vem ja  :) Sem prej na enih linkih jih zasledila  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2585 : 12 Januar 2011, 22:03:55
Ko si omenila plašček iz neoprena. To je fansi varijanta in ga labradorci ne potrebujejo. Je pa priročen za delo v blatu saj ni pes po tem tako umazan, sploh če se potem pelješ daleč z avtomobilom psa lažje očistiš, tudi v gozdu med vejevjem daje večjo zaščito pred ostrimi vejami. Jaz ga uporabljam občasno, pa ne zaradi temperature, ampak predvsem zato kar sem napisal.

Pa še ena slikice Maxi z plaščkom:


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2586 : 12 Januar 2011, 22:09:39
Jaz imam za mojo prinašalko 'plašček' za delo v gosti podrasti, da nima čisto popraskanega fronta. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #2587 : 12 Januar 2011, 22:12:25
To na sliki je toliko umorjenih divjih rac, ali gosi ? (se ne spoznam ravno dobro...) Mi je kar grozno, res...mi je kar žal, da sem pred spanjem pogledala v to temo.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2588 : 12 Januar 2011, 22:33:53
To na sliki je toliko umorjenih divjih rac, ali gosi ? (se ne spoznam ravno dobro...) Mi je kar grozno, res...mi je kar žal, da sem pred spanjem pogledala v to temo.

Tisto na sliki so fazani  ;) Vsako leto pač pride letni odstrel...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2589 : 12 Januar 2011, 22:39:44
ja ... fazani, pa race ... a si vegi??
ker tole je še malo .. ravno par dni nazaj mi je frend iz norveške pravil, da so bili na lovu ... pes je oddelal svoje in prinesel 210 kosov :-)))
al pa pujsi, kure pa kravice, ki jih pojemo ... saj smo na istem ...

Black is beautiful ... and it goes with everything!


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #2590 : 12 Januar 2011, 22:49:36
Ne, nisem. Samo nisem navajena takšnih slik - fotk. Me vedno nekako prizadenejo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2591 : 12 Januar 2011, 23:05:56
Evo, en lep fox red  ;) http://blackforklabradors.com/Our%20Boys/Tate.html
Penara labradors imajo kar nekaj labijev te barve. In eni v Švici imajo tudi lepe...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2593 : 12 Januar 2011, 23:10:07
Lisičjaki so tut meni ful všeč. Mogoče se mi uresniči želja in enkrat enega uvozim :)

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2594 : 12 Januar 2011, 23:16:16
Evo, en lep fox red  ;) http://blackforklabradors.com/Our%20Boys/Tate.html
Penara labradors imajo kar nekaj labijev te barve. In eni v Švici imajo tudi lepe...

U ja, lušten  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2595 : 12 Januar 2011, 23:27:48
Eh, tale link http://penara.com/index.html

Ta barva je sploh še dovoljena po standardu, ni to že pretemna rumena :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2596 : 12 Januar 2011, 23:45:35
Po standardu so lahko lisičje rdeči.
Meni najlepši so pa takile  :P :

(foto by: Maja B.)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2597 : 13 Januar 2011, 07:26:03
Ta na zadnji sliki od Chance mi je lep :-*

A je z barvami enako kot pri zlatih prinašalcih? Včasih so bili precej temenjši. Danes pa srečuješ praktično samo še zelo zelo svetle. Kot otrok vem, da sem videvala samo črne labradorce, svetli se mi zdi so bili tako v manjšini kot so danes čokoladke ali pa še bolj.



Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2598 : 13 Januar 2011, 08:48:01
Ninci ... tisti na mojih zadnjih dveh slikah je Chesapeake .. ja je pa res lep ... poleg tega da je lepotni prvak v parih deželah je tudi prvak v delu ... "beauty & brains" :-) pa na taprvi jih je tudi par natlačenih ... :-)

Black is beautiful ... and it goes with everything!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2599 : 13 Januar 2011, 08:52:25
Ja, nekako tako kot pri zlatkotih, moda se spreminja  ::) Variira od čisto svetlo rumene do te lisičje. Meni so temnejši rumeni na splošno všeč, ker so potem tudi "angel wings" bolj izraziti  ;D Sodeč po statistikah, še vedno menda prevladujejo črni labradorci, čeprav so rumeni kmalu za njimi, rjavi pa v porastu. Se tudi meni zdi, da jih je vedno več. Verjetno je tako zato, ker so bili še pred leti samo črni dovoljeni ali nekako tako. Rumeni in rjavi sploh niso bili zaželeni, ampak so se vedno znova pojavljali, zato so potem le ostali. Bila je celo teorija, da so rumeni bolj butasti  ::) Mislim, da je bil celo tu nekje objavljen članek na to temo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2600 : 13 Januar 2011, 09:03:16
Evo, nekaj o lisjačkih.
Skozi čas http://www.littleriverlabs.com/foxred.htm Kakšno hudo ime, tudi dobesedno - Tabasco :o

Odtenki rumene v slikah   http://www.woodhavenlabs.com/yellows.html

Nekoč bom imela tudi jaz morda enega izmed njih  :-[ :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2601 : 13 Januar 2011, 09:09:53
Ja, nekako tako kot pri zlatkotih, moda se spreminja  ::) Variira od čisto svetlo rumene do te lisičje. Meni so temnejši rumeni na splošno všeč, ker so potem tudi "angel wings" bolj izraziti  ;D Sodeč po statistikah, še vedno menda prevladujejo črni labradorci, čeprav so rumeni kmalu za njimi, rjavi pa v porastu. Se tudi meni zdi, da jih je vedno več. Verjetno je tako zato, ker so bili še pred leti samo črni dovoljeni ali nekako tako. Rumeni in rjavi sploh niso bili zaželeni, ampak so se vedno znova pojavljali, zato so potem le ostali. Bila je celo teorija, da so rumeni bolj butasti  ::) Mislim, da je bil celo tu nekje objavljen članek na to temo.

Itak ker so blond :P :D

Ninci ... tisti na mojih zadnjih dveh slikah je Chesapeake .. ja je pa res lep ... poleg tega da je lepotni prvak v parih deželah je tudi prvak v delu ... "beauty & brains" :-) pa na taprvi jih je tudi par natlačenih ... :-)


Res je lep :-*. Mogoče bom pa še kdaj kakega retrieverja imela :D




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2602 : 13 Januar 2011, 09:15:37
Jaaa, to delite :o fotke unih ta delovnih od Chance :-*
lepi, lepi labiji :))))
Naj jih cimvec pristane v Sloveniji iz razlicnih vetrov, da bo vzreja labijev v Slo sla spet pravo pot :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2604 : 13 Januar 2011, 11:25:20
Chance, a nalepiš še linkd od koga so tisti psi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2605 : 13 Januar 2011, 16:09:44
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/labradorka-podarim-oglas1272942868  ???  :'(
Podarijo mlado, rodovniško labradorko.
Ja in z odličnim rodovnikom :) Če verjameš :)
Pa mislim da sem v tem času zasledila še par mladih labradorcev, ki se oddajajo/prodajajo, ker za njih kar naenkrat ni več časa. Grrr

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2606 : 13 Januar 2011, 18:52:48
Po mojem lastniki ugotovijo, da niso psi tako "pametni", kot so mislili. Ne pa da bi jih vzgojili, šolali in podobno...ker predvidevajo, da z znanjem že pridejo v nov dom  ::) Marley and me stil ;) Ker drugače res ne vem zakaj bi se oddajalo toliko mladih labradorcev. Sej razumem, da se kdaj komu zgodi, da enostavno ne more več primerno skrbeti za psa, ne pa vsem že kar po nekaj mesecih, po možnosti v puberteti. Moj prejšnji je bil v tem obdobju prav katastrofalen, vse znanje od prej je šlo v pozabo in sva imela nenehne boje kdo bo koga, kdo je bolj trmast. Na srečo sem zmagala >:D :)
Škoda, da je tako, da prej ne premislijo... :'(


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2607 : 13 Januar 2011, 21:31:46
Jaaa, to delite :o fotke unih ta delovnih od Chance :-*
lepi, lepi labiji :))))
Naj jih cimvec pristane v Sloveniji iz razlicnih vetrov, da bo vzreja labijev v Slo sla spet pravo pot :)

Blumina ... samo ena stvar me je zmotila v tvojem postu ... "da bo vzreja labijev v Slo šla spet pravo pot" ... razen parih ljudi ki jih lahko naštejem na prste ne roke vzreja Labijev v Slo nikoli ni bila na pravi poti ... MHO ... ampk tako pač je ...

Black is beautiful ... and it goes with everything!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2608 : 13 Januar 2011, 21:34:57
Chance, a nalepiš še linkd od koga so tisti psi?

Čara ... če te zanima kak poseben pes ti lahko povem na ZS ... drugače pa niti eden od teh psov ni v lasta kakega vzreditelja ... vsi so v rokah ljudi, ki imajo izključno samce, nimajo niti spletne strani, in ne reklamirajo svojih psov ... radi delajo s svojimi fanti in to je to ....  :)

Black is beautiful ... and it goes with everything!


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #2609 : 13 Januar 2011, 22:06:20
Jaz imam za mojo prinašalko 'plašček' za delo v gosti podrasti, da nima čisto popraskanega fronta. ;)
Ja Azu, razumem ... ampak pri labiju ali pa čiziju ki imata popolnoma drugačno dlako to ni potrebno ... neoprene uporabljajo pri Labijih američani, ker imajo njihovi lovci v glavnem "single coat" ki pa se seveda ne obnese pri delu v nizkih temperaturah ... sezona za lov pa vsi vemo kdaj je ... 

Black is beautiful ... and it goes with everything!