Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415031

sebastjanse

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2610 : 14 Januar 2011, 09:12:49
Takole pa mi uživamo z našim Labijem Lifeom



Več slik in nekaj video posnetkov pa si lahko ogledate na njegovem blogu http://life.pozanimaj.se/




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2611 : 14 Januar 2011, 09:55:06
Kakšen lepotko je tale tvoj Life  :-* Kako ste se že navadili drug na drugega?
Vidim, da je prišel iz Lunca's  :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2612 : 14 Januar 2011, 10:28:27
Ja Azu, razumem ... ampak pri labiju ali pa čiziju ki imata popolnoma drugačno dlako to ni potrebno ...

Tudi za CCR tega ne rabis... potem samo poberes iz kravzlov ven, kar ne spada noter.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2613 : 14 Januar 2011, 11:25:27
Chance05 Mene zanima od kod so ti psi prišli-vzreditelj, kombincija mogoče?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2614 : 14 Januar 2011, 13:11:01
Life dobrodošel tudi tu :)

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2615 : 14 Januar 2011, 13:44:03
Jaz sem pri moji že vlekla trnje dol z nje. :-\ Ne samo iz dlake, ampak se ji je zapičilo v kožo.
Pa malo bolj je vidna v jeseni, ko delava v gozdu, če ima gor odbojni plašč (ki ji tudi ščiti prednji del).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2616 : 15 Januar 2011, 19:31:16
Nekaj fotk z današnje razstave. Se opravičujem, ker so bolj slabe kvalitete, sem bila brez mojega fotoaparata  ::) :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2617 : 15 Januar 2011, 19:31:51
 :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2618 : 19 Januar 2011, 09:38:06
Se je že kdo srečal z EIC sindromom (Exercise Induced Collapse Syndrome)?

http://www.ukcdogs.com/WebSite.nsf/News/ExerciseInducedCollapseSynd06232009083302AM

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mojahana

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2619 : 19 Januar 2011, 10:24:19
moja hana pa danes praznuje že 8 let  :D vse najboljše pikica moja <3<3



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2620 : 19 Januar 2011, 12:24:36
zoe v Slo imamo dva psa potrjena EIC affected. Eden kaže simptome, drugi ne..

Je pa žal v Slo zaenkrat testiranih samo okolo 12 psov :(



Lab Retriever

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2621 : 19 Januar 2011, 12:47:20
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in me zanima par stvari.

Nameravam kupiti Labradorca, svetle barve. Imel sem mesanca med labradorcem in rottweilerjem (glava od labradorca, ostalo bolj rott., crne barve). Po nekaj letih brez druzinskega spremljevalca sem se odlocil za nakup novega. Zadnja odlocitev med pasmami je Labradorec.
Sedaj pa iscem mladicka. Kar nekaj stvari sem prebral o rodovniskih in nerodovniskih in pogledal tude cene rodovniskih in te so  :-\. Vem kaj pomeni rodovniski pes, ampak po pravici povedno se mi zdi, da so cene previsoke. Psa ne mislim imeti za voznjo po razstavah, ampak da ga vzojim v socializiranega in agilnega psa (sem sportnik, zato gibanje vsak dan ne bo problem).

Pomoc bi potreboval pri:
1. Kje dobiti kuzka, ki ni 400 EUR? Ali kdo pozna koga, ki bo imel leglo? Isce pa se SVETEL SAMCEK. Kot sem napisal, vem kaj pomeni rodovniski, vendar ne potrebujem rodovniskega, ce je moznost dobiti ''cistokrvnega''
2. Kako je z nakupom kuzka iz Hrvaske? Ali takoj potrebujem potni list? Ali je se kaj taksnega, kar bi potreboval za nakup iz tujine?

Vem, da nekaterim ne bo vsec ali moje mnenje o nakupu nerodovniskega kuzka ali moje sporocilo, vendar je to moje mnenje in povem kar mislim.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2622 : 19 Januar 2011, 13:02:19
Čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo. Rodovnik ni list papirja s katerim lahko hodiš na razstave, ampak potrdilo o prednikih psa.

A ko bo pa pes imel zdravstvene težave boš pa imel denar za veterinarja?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2623 : 19 Januar 2011, 13:04:43
Stroški vzdrževanja psa že v prvem (najkasneje drugem pri manjših psih) letu presežejo strošek kupnine. Je za razmislit...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #2624 : 19 Januar 2011, 13:22:24
Ne poznam cen mladičev, ampak a se sploh dobi mladiča iz dobrega legla za 400€?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2625 : 19 Januar 2011, 13:25:03
Odvisno od pasme...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #2626 : 19 Januar 2011, 13:27:18
Odvisno od pasme...

Na labije sem mislila.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2627 : 19 Januar 2011, 13:28:06
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in me zanima par stvari.

Nameravam kupiti Labradorca, svetle barve. Imel sem mesanca med labradorcem in rottweilerjem (glava od labradorca, ostalo bolj rott., crne barve). Po nekaj letih brez druzinskega spremljevalca sem se odlocil za nakup novega. Zadnja odlocitev med pasmami je Labradorec.
Sedaj pa iscem mladicka. Kar nekaj stvari sem prebral o rodovniskih in nerodovniskih in pogledal tude cene rodovniskih in te so  :-\. Vem kaj pomeni rodovniski pes, ampak po pravici povedno se mi zdi, da so cene previsoke. Psa ne mislim imeti za voznjo po razstavah, ampak da ga vzojim v socializiranega in agilnega psa (sem sportnik, zato gibanje vsak dan ne bo problem).

Pomoc bi potreboval pri:
1. Kje dobiti kuzka, ki ni 400 EUR? Ali kdo pozna koga, ki bo imel leglo? Isce pa se SVETEL SAMCEK. Kot sem napisal, vem kaj pomeni rodovniski, vendar ne potrebujem rodovniskega, ce je moznost dobiti ''cistokrvnega''
2. Kako je z nakupom kuzka iz Hrvaske? Ali takoj potrebujem potni list? Ali je se kaj taksnega, kar bi potreboval za nakup iz tujine?

Vem, da nekaterim ne bo vsec ali moje mnenje o nakupu nerodovniskega kuzka ali moje sporocilo, vendar je to moje mnenje in povem kar mislim.

Nerodovniški čistokrvni labradorci ne obstajajo! To so kvečjemu mešančki. ;)

P.S.: Poglej se ravno oddajajo mladički, sicer mešančki z nemškim ovčarjem. :)


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2628 : 19 Januar 2011, 13:28:21
a, ostalo bolj rott., crne barve). Po nekaj letih brez druzinskega spremljevalca sem se odlocil za nakup novega. Zadnja odlocitev med pasmami je Labradorec.
Sedaj pa iscem mladicka. Kar nekaj stvari sem prebral o rodovniskih in nerodovniskih in pogledal tude cene rodovniskih in te so  :-\. Vem kaj pomeni rodovniski pes, ampak po pravici povedno se mi zdi, da so cene previsoke. Psa ne mislim imeti za voznjo po razstavah, ampak da ga vzojim v socializiranega in agilnega psa (sem sportnik, zato gibanje vsak dan ne bo problem).


Očitno si si premalo prebral o rodovniških/nerodovniških. Jaz bi pri labradorcih še posebej razmislila o nakupu psa, katereg starši imajo pregledane kolke in vse ostale zdravstvene teste. Če nimaš 500eur za rodovniškega psa, kje boš dobil 2000 evrov za operacijo displazije ali 500 eurov za operacijo OCD?
Če ti ni pomemben rodovnik, ker očitno misliš da se ga potrebuje za razstave naj ti bo potem vsaj zdravje pomembno.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2629 : 19 Januar 2011, 13:29:30
Ja za 500€ vem da se dobi rodovniškega labradorca v Slo, vem pa ne kako je s kvaliteto...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2630 : 19 Januar 2011, 13:31:48
Psa ne mislim imeti za voznjo po razstavah, ampak da ga vzojim v socializiranega in agilnega psa (sem sportnik, zato gibanje vsak dan ne bo problem).

Če hočeš takega psa, ga kupi v leglu, kjer so vsaj starši pregledani za kolčno in komolčno displazijo. Labradorci so glede tega zelo rizična pasma. Med nerodovniškimi pregledanih psov ni... Lahko pa pobrskaš po spletnih straneh zavetišč, mešancev z labradorci je ogromno.

2. Kako je z nakupom kuzka iz Hrvaske? Ali takoj potrebujem potni list? Ali je se kaj taksnega, kar bi potreboval za nakup iz tujine?

Nekaj o tem je tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9670.0 , sicer o uvozu iz Srbije (za Hrvaško niso tako strogi pogoji),a  s povezavami, kjer si lahko pogledaš kaj rabiš za uvoz psa v Slovenijo.

Ne poznam cen mladičev, ampak a se sploh dobi mladiča iz dobrega legla za 400€?

Moja je bila, preračunano iz tolarjev, nekaj čez 400€ pred 5 leti. S trenutnimi cenami pa nisem na tekočem...Ampak se mi zdi, da so kar višje.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2631 : 19 Januar 2011, 13:39:50

Pomoc bi potreboval pri:
1. Kje dobiti kuzka, ki ni 400 EUR? Ali kdo pozna koga, ki bo imel leglo? Isce pa se SVETEL SAMCEK. Kot sem napisal, vem kaj pomeni rodovniski, vendar ne potrebujem rodovniskega, ce je moznost dobiti ''cistokrvnega''
2. Kako je z nakupom kuzka iz Hrvaske? Ali takoj potrebujem potni list? Ali je se kaj taksnega, kar bi potreboval za nakup iz tujine?

Vem, da nekaterim ne bo vsec ali moje mnenje o nakupu nerodovniskega kuzka ali moje sporocilo, vendar je to moje mnenje in povem kar mislim.

Malo si premalo bral, ti bom kr na kratko odgovoril:

1. v zavetišču
2. V vsakem primeru rabiš potni list, tudi če je kupljen v Sloveniji in nikoli ne gre preko meje (ZZZiV)

Sicer pa rodovnik kot je že bilo povedani, ni samo list papirja, če ti ni pomembno idi v zavetišče tam posvoji kakšnega psa, jim nekaj malega doniraj, nikakor pa kje drugje.

99% ljudi takšnih nasvetov tako ne upošteva, tako da dosti sreče pri zdravju, upam pa, da če bo zbolel ga neboš zavrgel ampak bo deležen zdravljenja, če sedaj nimaš 500€ za labradorca.

Evo, to si oglej: http://24ur.com/preprodaja-bolnih-psov.html


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2632 : 19 Januar 2011, 15:42:18
Preberi vse, kar so že drugi napisali...in razmisli!
Sicer se pa na Hrvaškem dobi labije od 300 eur naprej, ampak glej, da imajo starši pregledane vsaj kolke in komolce. Pa z uvozom ni takih problemov, z nekaterimi se da celo zmenit, da ti ga pripeljejo čez mejo, ko je čas za to. Pogledat jih greš pa že prej.
Pri nas so nekje od 500 - 800 eur, večinoma. Malo preberi po forumih kje imajo ok pse in kje ne. Zelo dobrodošle informacije.
Italija, Avstrija pa od 1200 naprej. In to po možnosti z manj pregledi kot pri nas, so me eni v Avstriji te dni kar razjezili s ceno 1500€, pa imajo starši pregledano le HD, ED in PRA. In tudi ostalo nič posebnega.
Jaz sem tudi mislila, da ga bom dobila za nekje 600€, ampak sem sedaj že precej povečala zgornjo mejo  8) In iščem približno nekaj takega kot ti...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2633 : 19 Januar 2011, 16:10:51
Preberi vse, kar so že drugi napisali...in razmisli!
Sicer se pa na Hrvaškem dobi labije od 300 eur naprej, ampak glej, da imajo starši pregledane vsaj kolke in komolce. Pa z uvozom ni takih problemov, z nekaterimi se da celo zmenit, da ti ga pripeljejo čez mejo, ko je čas za to. Pogledat jih greš pa že prej.
Pri nas so nekje od 500 - 800 eur, večinoma. Malo preberi po forumih kje imajo ok pse in kje ne. Zelo dobrodošle informacije.
Italija, Avstrija pa od 1200 naprej. In to po možnosti z manj pregledi kot pri nas, so me eni v Avstriji te dni kar razjezili s ceno 1500€, pa imajo starši pregledano le HD, ED in PRA. In tudi ostalo nič posebnega.
Jaz sem tudi mislila, da ga bom dobila za nekje 600€, ampak sem sedaj že precej povečala zgornjo mejo  8) In iščem približno nekaj takega kot ti...

Jaz pa ne smatram, da so forumi relevantno mesto,kjer izveš, kdo je dober vzreditelj in kdo ni.
Vsekakor priporočam obisk vzrediteljev in veliko vprašanj in pričakujte  tudi veliko vprašanj s strani vzreditelja. In na srečo je tuid pri nas vedno več vzreditelejv, ki skrbno in selektivno oddajajo svoje mladiče.
Res ne vem - kako lahko mladiča dobro vzdržuješ, če nimaš ustrezne vsote za nakup - saj samo dobro šolanje stane ene 300 €.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2634 : 19 Januar 2011, 16:23:57
Lahko ti svetujem, da še enkrat dobrooo premisliš, zavedaj se da so labradorci zelo rizična pasma kar se zdravja tiče, že z določenimi rodovniškimi linijami so hudiii problemi (jaz osebno), da nerodovniških sploh omenjam ne. Toplo ti polagam na srce, da raje malo počakaš dokler ne privarčuješ določene vsote ali se pač odločiš za mešančka. Zavedaj se, da pred veterinarji smo vsi enaki, in vsi plačamo ogromne zneske, ko gre kaj narobe, zato se resnično splača potruditi pri nakupu dobrega labradorca. In v Sloveniji se cene dobrih rodovniških labradorcev vrtijo od 700€ naprej.

Če predpostavimo, da ga ti dobiš za 200€, se zavedaj, da v prvem letu potrebuješ še okrog 1850€, če predpostavimo, da je njegova edina zdravstvena težava v prvem letu le alergija(vsak mesec žakelj kvalitetne hrane minimalno 50ex 11mesecev, ceplenja v prvem letu življenja 100€, recimo da rabiš boks za v avto 200€, posteljo 50€, pasja šola 150-200€, oprema 100€, pa predpostavimo, da ga doleti alergija, ugotoviš, da potrebuje dietno hrano min 70€na mesec, pregled pri veterinarju s terapijo 80€, kontrola in spet terapija 50€, ugotovite, da hrana ne pomaga, svetujejo ti test s terapijo 500€, da ne govorimo, da te namesto alergije doleti kaj velikooo hujšega in dražjega kot naprimeri operacija križnih vezi, da ima kakšno genetsko bolezen, kolke za operirati, pa omenila nisem nobenih priboljškov, kosti, krtač, igrač,....potem smo že na 2000....)Še enkrat, razmisli, če se splača varčevati pri nakupu!

Za povrh vsega pa ko se enkrat pojavijo težave, recimo s kolki, pozabi, da bo s teboj sploh še lahko hodil v hribe....



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2635 : 19 Januar 2011, 16:24:59
aaa pozabila sem še na morebitno sterilizacijo/kastracijo, verjetno tudi okrog 300€....



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2636 : 19 Januar 2011, 16:25:39
Šolanje je še najmanj pri vsem tem, dosti več te pridejo veterinarske usluge (redno ceplenje in izredno zdravljenje), prehrana, oprema... Povprečno moraš sigurno računat vsaj 100€ na mesec za psa kot je labradorec, to je 1200€ na leto! (to je res minimum)

Se pa strinjam, da pri nas najdeš dobre vzreditelje in sorazmerno poceni labradorce. Mogoče za 500€ res ne dobiš mladičkov razstavnih šampionov ali delavno vrhunskih staršev, je pa vseeno lahko odličen pes.

Lahko pa počakaš par mesecev in daš vsak mesec ta znesek na stran in maš potem dovolj denarja za nakup!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2637 : 19 Januar 2011, 18:14:48
Za 500€ pri nas dobiš mladiča staršev, ki imajo pregledane kolke in komolce, čisto solidne vzreje. Dobiš pa tudi za 500€ in več, psa z raznimi drugimi problemi - slaba vzreja.
Ne, forum ni nujno pravi način za iskanje, ampak dobiš mnogo informacij. Jaz sem na ta način ugotovila kje ne bom vzela psa. Sicer verjetno ne bi vedela. Marsičesa ne moreš ugotoviti samo preko pogovora z vzreditelji. In tudi tule se najdejo taki, ki imajo rodovniške pse, za katere so kasneje izvedeli, da so sumljive ali neprimerne vzreje. Če si prebereš celotno temo "Labradorec", marsikaj ugotoviš, ampak RES! :P Pa še na katerem drugem forumu in si lahko ustvariš mnenje...


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2638 : 19 Januar 2011, 21:26:50
Na Hrvaškem imajo zeloredki sploh pregledane komolce, poleg tega niti njihovi pregledi kolkov niso relavantni, ker slikajo brez sedativa ...
Inana pri nas ima bore malo psov test za PRA, tako da imajo še vedno več pregledov v tujini.
O vzreji pri nas pa raje ne bi, prav tako o relavantnosti forumov. Se včasih hvalijo taka legla, ko je že na daleč videti, da nekaj ne štima, ampak je nekdo videl tistega psa in se mu je zdel super ....
Vsak se mora pa zase odločit, saj bo on sam živel s posledicami svoje odločitve - takšne ali drugačne.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


lab

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2639 : 19 Januar 2011, 21:29:37
Pozdravljeni,
naj poskusim še tukaj dobit kakšno informacijo, če je imel kdo podobne probleme.
Namreč imam labradorca starega 10 mesecev, vse lepo in prav, lepo se uči, hodiva v šolo, ubogljiv,..., kar naenkrat stopim iz hiše (namreč je spuščen na ograjenem dvorišču) in psa nikjer? potem se gospodič kar naenkrat prikaže izven ograjenega prostora (pobeg 1.). doleti ga kazen, pa je nekaj dni uredu. potem pobeg drugič, kazen, pobeg 3. kazen,....... opazil sem da se ga nobena kazen ne prime!!!! nimam pojma kaj naj naredim? a ima mogoče kdo podobne izkušnje? kako ste jih odpravili? sicer psa ne spuščam več iz nadzora in ko ga pustim samega ga zaprem v pesjak. kaj priporočate?????? a bo mogoče s časom to "izginlo" ali bo še huje????


LP,
Tomaž & Lab