Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415437

ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2850 : 07 Junij 2011, 21:07:28
Iz katere psarne je ta čudovita rumena kepa, če smem vprašat  :)?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2851 : 07 Junij 2011, 21:22:48
Veliiiiika luža  :D

Ta zadnja je pa v stilu: Jaz Tarzan, ti Jane  ;D ;D ;D

Hja, ta zadnja...zaradi tega konstantno prekinjanje igre z manjšimi psi...vse bi imel za plen 8) Pa tale pudeljček se sploh ni pustil in ga je prav fino narenčal, samo si Wai ne da dopovedat :o ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2852 : 07 Junij 2011, 21:25:01
he he... trmica :*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nniinnaa__

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2853 : 15 Junij 2011, 00:14:26
Pozdravljeni!

Sem čisto nova na forumu in imam nekaj vprašanj. Bila bi zelo hvaležna, če mi izkušeni pesjanarji odgovorite.
Odločamo se o nakupu labradorca - čokoladnega, samo ne vemo praktično nič o tem, katere psarne so dobre, kakšne so kaj cene, kako pogosta so legla, ...
Psičke ne bi vodili na razstave, iščemo predvsem novega družinskega člana. :) Imeli smo zlato prinašalko, ki pa ni imela rodovnika, tako da s samim sistemom rodovniških psov nismo seznanjeni. Zanima me tudi, kakšen je karakter v primerjavi z zlatimi prinašalci. (prebrala sem kar veliko o tej pasmi, samo bi vseeno rada zvedela, kaj več od lastnikov čokoladcev).
Prosim čim več komentarjev, vse pripombe in nasveti so dobrodošli. (Vem, da ste sigurno že veliko napisali o tem, ampak sem na forumih res frišna in se ne znajdem najbolj)   :-[

Hvala.
Lp, Nina



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2854 : 15 Junij 2011, 08:32:57
Živjo.

Najbolje bo, da si vzameš čas in prebereš celotno temo ali vsaj čim več. Tako tudi dobiš vtis o pasmi sami. In še kakšno knjigo o psih in pasmi.
Čokoladke se, razen po barvi, ne razlikujejo od rumenih ali črnih, zato je vseeno od katerih lastnikov informacije ;) Sicer pa ima čokoladko Ursa_9 in Popo.
Ste gledali film Marley and me? :P ;D
Z ZP nimam toliko izkušenj oz. ga nisem imela, da bi lahko primerjala. Verjetno zahtevajo več nege. Če je pes noter, se pa vsaj dlake ne zapičijo povsod...tako kot pri labijih :)
Pri obeh pasmah je potrebno biti pozoren na zdravstvene probleme in izbrati primernega vzreditelja. Si vzeti čas in poiskati v redu leglo.


nniinnaa__

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2855 : 15 Junij 2011, 16:51:35
Inanna:

Hvala za odgovor.
Sem že kar precej prebrala o labradorcih in kakor sem opazila so res zelo podobni ZP-jem, tudi kar se bolezni tiče. V bistvu me trenutno najbolj zanima katere psarne priporočate lastniki.
Pa rada bi zvedela okvirno ceno, da vidim kakšen zalogaj je to. Nimam najboljše predstave o tem, koliko stanejo takšni kužki, ker jaz res ne bi rabila nekih oh in sploh certifikatov, glavno mi je, da je kužek zdrav.

Lp vsem, Nina



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2856 : 15 Junij 2011, 16:55:53
Karakterno je več razlik :) In ne, da bi imela kaj proti ZP, ampak jaz se zanj ne bi odločila, pri meni ni bil nikoli niti v ožjem izboru. In niti ne znam pojasniti zakaj.
Kako, da ste se potem odločili za labija in ne za zlatkota?

Cene v Sloveniji so nekje med 600€ in 900€, kolikor sem seznanjena.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2857 : 15 Junij 2011, 17:24:28
Nevem zakaj ampak jaz se tudi nebi odločil za ZP  ;)

Certifikati pa niso za razstave ampak dokazila da so predniki zdravi zato če želiš zdravega psa (100% vsekakor noben ne more garantirati) iščeš vsekakor potomca psa, ki ima opravljena vsa testiranja, ne samo tista obvezna.

Tako kot si napisala ravno iščeš psa z vsemi možnimi zdravstvenimi spričevali (to bi tako vsak naj gledal) ni pa pomembno če je potomec razstavnih šampionov (kar tudi dviguje ceno psu). Najboljše pa da tudi pogledaš na klub za retrieverje, kjer imajo tudi več o tem napisano.


nniinnaa__

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2858 : 15 Junij 2011, 19:07:52
K labradorcu se nagibamo iz več razlogov.
Predvsem iščemo psičko, ki bi imela rada ljudi, reskreacijo (tako v gozdu kot po mestu), veliko smo v naravi in velik kriterij je, da pes obožuje vodo.
Imeli smo prinašalko, ker so bile to moje otroške želje. Zdaj pa je na vrsti, da se mu izpolni želja, moj fant. On si je od nekdaj želel labradorca, doma nikoli niso imeli psa, zato mi zdaj, ko živiva skupaj nonstop teži :) s čokoladnimi labradorci. Ker pa bi bil to kuža, ki bi bil kdaj tudi pri bratu in mami, se nekako skupaj odločamo, kaj bi bilo najbolje. Ampak mislim, da moj ne bo odstopil od labradorke :)

Hvala obema za info!

Lp, Nina







zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2859 : 16 Junij 2011, 21:40:57
Hal ima tule nekaj novih slikic: http://www.ten-oakes.at/html/erwh.html ga moram it spet kaj pogledat :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2860 : 18 Junij 2011, 16:49:31
Dobrodošli mali Velvetlinečki  :o  :-*



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2861 : 18 Junij 2011, 22:52:15
Velvetline's predstavlja leglo Z:



3 črne punce, 3 črni fanti in 1 rumen fant ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2862 : 19 Junij 2011, 12:02:38
 :-* :-*




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2863 : 20 Junij 2011, 22:41:49
1. slovenska labradorka na 1. slovenskem dogtrekkingu, Tess:

Tako (po karakterju in izgledu) bi pa tudi jaz imela, ni suha, ni debela, ni majhna, ni velika... taprava in skulirana.

Cisto v prvi vrsti:




sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2864 : 23 Junij 2011, 17:36:25
Za vse, ki ste mi na privat pošiljali vprašanja čisto sveže informacije..

Torej, tečaji bodo. Za nas jih bo izvajala pasja šola Citydog. Točen datum začetka (predvidoma avgusta/septembra) in termini bodo objavljeni na strani Kluba retrieverjev.
Člani kluba bodo imeli popust.




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2865 : 05 Julij 2011, 22:16:13
Prijateljičina psička Tisa  :)  :-*
Super kuža, zelo prijetna in živahna  :)










barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2867 : 12 Julij 2011, 20:27:42
A jaz prav vidim in je tole FT labi?

Tale poslušnost oz. poleg je pa super za vidt, ampak pri kakšnih uporabnostnih preizkušnjah popolnoma neuporaben :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2868 : 12 Julij 2011, 20:47:11
To misliš pri lovskem delu?
Jaz sem itak pristaš tega, da se s psom delajo različne stvari, čim več tem bolje. Je pa zelo uporaben za pozornost na vodnika, zavedanje telesa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2869 : 12 Julij 2011, 20:49:31
Ja čara, pri katerikoli dejavnosti, ki ni sterilno okolje poligona oz dvorane in je teren neraven, takle poleg ne pride v poštev..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2870 : 12 Julij 2011, 20:54:19
Zakaj pa ne?  Moja tudi v gozdu med koreninami tako hodi, kadar dobi preblisk, pa se ne spotika, saj psi vseeno vidijo kje hodijo.
Meni je tak poleg uporaben za med gužvo, po mestu, mimo kakega zoprnega psa, mačk, ovc, mimo nekoga ki se boji psov.

Saj ne rabi vsak psa takole učit, itak je poleg trik in nič drugega.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2871 : 12 Julij 2011, 21:20:19
"Tekmovalna" poslušnost je primerna samo za na poligon. Ja, lahko tak poleg uporabiš tudi v kakšni drugi situaciji, ampak, da bi lovski pes po gozdu hodil poleg in buljil v gospodarja pa ravno ne pride v poštev. Moja tega niti slučajno ne počne, jo zmoti vsaka luknja in veja in zato šolskega poleg na takem terenu od nje sploh ne zahtevam. Še na kakšnem makedamu moram pazit, da je ne peljem mimo kakšne luknje, takoj začne preverjat po čem hodiva... Za gužvo imava pa čisto posebeno komando, ki pomeni, da naj pride bližje k meni in se ne vtika v mimoidoče. Nikakor ni treba, da bulji vame medtem, ko ji ljudje hodijo skoraj po glavi (ne moreš verjet kako jim ni jasno, da jaz in pes zavzameva več prostora kot ena oseba  ::)).

Je pa meni sicer tekmovalna poslušnost strašno všeč in tegale labija je prav užitek pogledat. Meni izgleda, da je FT, je na precej dolgih nogah. Prvi dve vaji se bom pa mogoče še jaz spravila naučit  :) . Imam končno spet novo idejo, rally-O vaje sva že vse obdelali...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2872 : 12 Julij 2011, 22:10:02
čara in kako po tvojem pes vidi kje hodi, če pa ima glavo navzgor in pogled fokusiran nate?

Več o tem, zakaj takle poleg pri delu ne pride v poštev pa ti je napisala že Roxy..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2873 : 12 Julij 2011, 22:51:45
Jaz imam raje, da zna pes lepo poleg hoditi oz. na popuščeni vrvici in je to to. Sicer dobro zgleda ta posnetek, ampak ni pa to RL ;)

Evo, takole se pa vsak dan nažira z malinami...in ga moram stran vleči ::) Pa hruške, jabolka, banane, lubenice...ni da ni.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2874 : 12 Julij 2011, 23:13:28
Tale pes je tekmoval v poslušnosti, če se ne motim. Tam je pač zaželjeno, da pes gleda vodnika in ga v takem položaju veselo spremlja. Če ga je vodnica uspela naučiti vse te vaje, ne dvomim da ga ne bi uspela naučiti tudi normalne hoje ob nogi, kjer pes gleda naprej. Imaš pač različno povelje za dve različni vaji...

To je letelo le na komentarje polega, o tem kako bi tak pes opravljal lovske preizkušnje nikakor ne morem soditi :) Bi pa po mojem mnenju pes z dobrimi zasnovami lahko brez težave delal tako lovske preizkušnje kot poslušnost prikazano na videu.

p.s. Se pa tudi meni zdi preveč preklast za labradorja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2875 : 12 Julij 2011, 23:21:03
Upam, da ni moj komentar izpadel, da ne vem, kaj je to poslušnost oz. "poleg" na poligonu :-[ Mi je povsem jasno.
Zagotovo je bilo vloženega veliko dela in seveda bi ta pes brez problema opravljal tudi drugačne naloge, kakor verjetno jih :)
Hotela sem samo izraziti mnenje, da meni ta šolska-tekmovalna poslušnost ni to to, kar si želim od psa :) In v RL (real life) je marsikaj drugače, tudi druge prioritete...
Vsekakor pa je vsako dodatno znanje samo dobrodošlo in lahko koristi v različnih situacijah.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2876 : 12 Julij 2011, 23:21:57
Če ga je vodnica uspela naučiti vse te vaje, ne dvomim da ga ne bi uspela naučiti tudi normalne hoje ob nogi, kjer pes gleda naprej. Imaš pač različno povelje za dve različni vaji...

Seveda se da. Psu je pa tudi kristalno jasno kdaj je na poligonu in je tako zadeva še lažja, če se šolski poleg uporablja le na poligonu...

Upam, da ni moj komentar izpadel, da ne vem, kaj je to poslušnost oz. "poleg" na poligonu :-[ Mi je povsem jasno.
Zagotovo je bilo vloženega veliko dela in seveda bi ta pes brez problema opravljal tudi drugačne naloge, kakor verjetno jih :)
Hotela sem samo izraziti mnenje, da meni ta šolska-tekmovalna poslušnost ni to to, kar si želim od psa :) In v RL (real life) je marsikaj drugače, tudi druge prioritete...
Vsekakor pa je vsako dodatno znanje samo dobrodošlo in lahko koristi v različnih situacijah.

Vsekakor je tekmovalna poslušnost samo dodatno znanje. Obnašanje v vsakodnevnem življenju mora itak vsak pes obvladat, šolski poleg ima pri tem bolj malo zraven.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2877 : 12 Julij 2011, 23:36:39
Jaz imam za lovsko delo, za vmesne vaje in poleg po terenu naučeno tako, da hodi ali ob meni in spremlja okolico ali rahlo za mano (glede na teren). Ko je pa na vrsti samo poslušnost ali pa recimo kot na WT-ju, kjer je moral pes iti poleg in ni smel gledat kam sodnik vrže/položi prinosilo (sodnik je bil ves čas ob meni), potem pa gleda naravnost gor, paradira in jo ne briga okolica.
V RL na povodcu pa hodi kot vsak vzgojen pes, mirno ob nogi, opazuje okolico in gleda pod noge.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2878 : 12 Julij 2011, 23:47:36
Meni je všeč oboje- šolski poleg in navadna hoja zraven mene, ne da me vleče. :)  Je pa tudi res, da moja ni biser vzgoje, sem jo tudi dobila že pri dveh letih in se še prevzgajamo...dolg proces.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2879 : 13 Julij 2011, 08:35:08
Zlo pridna sta! Meni je pa pes tudi po izgledu všeč  8) :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P