Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415003

idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2940 : 26 Avgust 2011, 13:47:30
Ne.

lp ž & l & h


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2942 : 26 Avgust 2011, 14:40:35
Zakaj bi jo pa dala kastrirat?
Je pa stvar tvoje odločitve. Pridobi si informacije, ki so pozitivne in negativne, potem pa se odloči. Za gonitveni ciklus je bojda najboljša orientacija mati tvoje psice.
Jaz sem sicer bolj za ne, kot za ja. Imam kastrirano psico-nikoli več ne dam kastrirat psico/psa...zgolj in samo v primeru resnih zdravstvenih težav, kjer je neizogibna kastracija. Ali pa če že dobim takega psa/psico.

nekaj informacij je pa tukaj

http://www.naiaonline.org/pdfs/longtermhealtheffectsofspayneuterindogs.pdf
http://www.stop-msn.com/dangers.html
http://dogtorj.tripod.com/id79.html

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2943 : 26 Avgust 2011, 14:49:42
Ja si bom še malo prebrala. Nekdo mi je rekel, da so sterilizirane psice manj dovzetne za razne bolezni (rak, ...), zato sem začela o tem razmišljati. Pa še eno drugo vprašanje. Do katere starosti je priporočljivo psa nositi po stopnicah in ga nasplošno paziti zaradi sklepov? Moja ima že 8kg in je precej težka za nosit  ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2944 : 26 Avgust 2011, 14:53:42
Najbolje, da poiščeš temo o strilizaciji, jo dobro prebereš in si ustvariš svoje mnenje. Namreč nasprotujočih si mnenj je veliko. Meni zgodnje sterilizacije niso niti najmanj všeč, če že, potem bi rekla, da je bolj primerno po drugi gonitvi (ampak to je čisto moje mnenje). Moja je sterilizirana, ampak zaradi težav, drugače verjetno ne bi bila. Sterilizirat sem jo dala po tretji ali četrti gonitvi.

Po stopnicah sem jaz mojo nosila nekje do 15kg se mi zdi, glavno je, da po stopnicah ne divja, še posebaj navzdol. Ena debata o tem je tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11472.0



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #2945 : 26 Avgust 2011, 14:54:05
Ja res je da hitro jejo in pojejo čisto vse, kar jim daš. Zdej sem moji psički povečala hrano na 70g/obrok, kar je tudi spodnja meja na Artemisovi tabeli in se mi zdi, da je to ravno prav zanjo trenutno. Sicer je včeraj izbruhala čisto cel en obrok, samo imam na sumu posušeno piščančje meso, ki ga je jedla kot priboljške ali pa prevelik kos posušene goveje kože, ki ga je pojedla naenkrat. Tako da to smo ukinili in zdaj je vredu.

Me pa zanima pri kateri starosti naj dam psičko sterilizirati, če se za to odločim. Priporočajo pred prvo gonitvijo, ampak kdaj je to? Imate vi kastrirane/sterilizirane pse?

Maxi je sterilizirana in bi takoj ponovil, tudi pri vseh mojih naslednjih psih bo enako. Bila je po prvi gonitvi ampak ne namerno, pač gledal sem malo na mesec in ne na starost.

Zakaj ja, enostavno ker je veliko+ pri steriliziranih psicah, od tega da nimaš težav 1-2 meseca na leto, da nimaš vseh sosedovih psov, ki norijo ta dva meseca, da se ti slučajno višek gonitve ne pojavi ravno med sozono, da je ne preobremenjujem z dodatnim stresom (za oba  :P ) med gonitvijo in z navidezno brejostjo, da se slučajno "ne zgodi" in še vsi zdravstveni plusi!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2946 : 26 Avgust 2011, 15:09:53
Moja je bila sterilizirana pred prvo gonitvijo - pri 14 mesecih.

Jaz bom vse svoje psice, ki ne bodo namenjene vzreji sterilizirala. Tudi naša prejšnja psica je bila sterilizirana (pasma briard) in ni imela nobenih težav, povezanih s sterilizacijo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2947 : 26 Avgust 2011, 15:23:40
Blagor tistim, ki nimate težav...jaz pa (mešanka z labijem)
-jesti mora Light hrano in še to dobiva 330g (350g ob dnevnem palninarjenju) dnevno, predpisanih je 400g na tabeli, lačna je skoooz, priboljške je treba dobesedno prešteti in preračunati v obrok in izbirati zeeelooo puste, ne zanima je več toliko igra s psi, 1-2 meseca po kastraciji ji je želja po igri in divjanju drastično padla, postala je žleht do psic
-da ohranja količino gibanja, se moram jaz bolj angažirat in z njo vred hodit, prej sem ji lahko 20min skupaj metala žogo in je hotla še
-težo ima zdaj enako kot pred kastracijo-zato ker dobiva 1/3 manj jesti, drugače postane pujs
-postala je bolj občutljiva na cepiva proti kužnim in steklini

Rak se ne razvije na organih ki jih več ni, pospeši pa prezgodnja kastracija drugo bolj zlovešče oblike raka-žal je tako.O tem je bilo že toliko povedanega.

In gonitve niso problem, so normalen del življenja, če imaš psico. Problem so, če ima hude navidezne brejosti in kake druge resne zdravstvene težave.

Treba je pretehtat vse + in -, da potem ni kakih presenečenj, ko se pojavijo točno tiste stvari, ki so opisane pod negativnimi. Veterinarji trobijo samo pozitivne stvari, kar pa je zavajanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2948 : 26 Avgust 2011, 15:29:08
No, jaz imam pa labiko, pa moj tast ima doma 3, pa so vse sterilizirane. Ena od teh treh njegovih je po 1 (!!) gonitvi fasala tako zaprto piometro, da bi psica skoraj poginila.

Po sterilizaciji se nobena od teh 4 psic ni karakterno spremenila, se zredila, polenila, nima inkontinence (pa je ena stara že 11 let, druga pa 6) niti nobenih drugih težav.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2949 : 26 Avgust 2011, 15:32:15
Dejstvo je, da so tako - in +, slednji predvsem za lastnika. Najbolje, da se o tem razgovorite v temu namenjeni temi ;) Tam je več kot dovolj prepira, sploh zadnje čase :P

Nika4, prilepi kakšno fotko ;D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2950 : 26 Avgust 2011, 15:37:14
Ja, vsak ima svoje mnenje glede s/k. Obstajajo in + in -, vsak se sam odloči, kateri pretehtajo. Eni jo podpiramo, drugi pač ne. Je pa fajn, da ji odgovorimo tudi lastniki labijev, saj ima konec koncev doma labiko ;)

Jaz sem tudi Zaro nosila nekje do 7-8 meseca. Potem je pa hodila na povodcu po stopnicah (no sej..iz postelje pa na posteljo je pa skakala že od 3 meseca naprej ::)).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2951 : 26 Avgust 2011, 15:53:39
Pri nas nismo imeli labradorcev ampak goldne in smo jih nosili po stopnicah samo toliko časa, dokler niso bili dovolj veliki, da so lahko se skobacali sami - nekje 6 - 7 tednov, nič več - res pa je, da je teh stopnic samo 20. kar pomeni, da so hodili po štengah gor in dol še ko so bili v leglu. Tudi sicer so lahko tekali in skakli kolikor jih je bila volja. Tistih, ki so ostali doma tudi kasneje nismo nič šparali - pa ni bilo nobnen displazije. Edino kar je treba paziti je, da ne divjajo po štengah dol, pa izogibati se je treba grobi igri zlasti z težjimi psi.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2952 : 26 Avgust 2011, 16:17:29
Zaenkrat je edini stranski učinek sterilizacije pri moji odpadanje dlake nonstop, več dlake ima in sezonska menjava traja dlje in se začne precej pozno (poletno menjavo je letos začela intenzivno šele avgusta). Ni se zredila, kvečjemu imam problem jo zredit, karakterno ni nič drugačna, še vedno se igra in divja.
Jaz nisem ravno proti sterilizaciji, ker sem doživela tumorje na seskih (s ponovitvijo) in piometro pri prejšnji psici, ki je imela z povrh še slabo srce in je morala na stara leta na operacijo... Ampak, kljub tistim nizkim procentom za pojavljanje tumorjev na seskih, mi zgodnje sterilizacije niso všeč, ker se mi zdi bolj "zdravo", da pes najprej psihično in fizično odraste.

Roxy že nekje od 5 meseca starosti (vsaj mislim, da je bilo takrat tistih prelomnih 15 kg) hodi dnevno po stopnicah v drugo nadstropje, večkrat na dan. Zaradi tega nima nikakršnih težav.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2953 : 26 Avgust 2011, 16:45:00
Jaz sem ga po stopnicah kar nekaj časa nosila, ampak predvsem zato, ker imamo marmor in drsijo. Pes pa štorast in še trapast ::) Sicer pa vedno z njim, držala za ovratnico, da je šel lepo počasi, to je bistvo. No, tako še vedno...

Se pojavljajo kakšne razlike med steriliziranimi labradorkami v primerjavi z drugimi pasmami?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2954 : 26 Avgust 2011, 16:46:42
Se pojavljajo kakšne razlike med steriliziranimi labradorkami v primerjavi z drugimi pasmami?

Ja, malo drugače je, če bo brala odgovore od ljudi, ki imajo neke majhne pasme, kjer je možnost inkontinence manjša, ali pa če bo brala za svojo pasmo oz. za velikost svoje pasme, ane? ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2955 : 26 Avgust 2011, 16:50:19
Ne bi vedela...ker se za sterilizacijo nikoli nisem zanimala. Zato sem tudi vprašala :P

Vem pa za eno samojedko, ki je inkontinentna po sterilizaciji, to je vse, kar se tega tiče. Nekatere druge imajo razne drugačne probleme, ki jih posredno pripisujejo sterilizaciji, dokaza pa seveda ni.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2956 : 26 Avgust 2011, 18:45:31
K/S: po moje je kastracija samca precej manj problematična od sterilizacije psice. Že poseg - saj pri psičkah sploh ni usklajeno, kaj vse naj bi operirali.
No, pa Žimota pač ni bilo še potrebno operirat, čeprav ima že diagnozo hiperplazije prostate. Sicer pa v času, ko je bil v polni iskalni kondiciji in motiviran za iskanje, ga tudi gonečka ni premamla od iskanja - je pa ponavadi po najdbi pomarkiral, pa kakšne predhodne novice tudi - pač, vse je odvisno od motivacije. Z ugašanjem treningov  je tudi vse več branja novic in interesa za vonjave psičk.

Stopnice:
Žimota sem nosila po stopnicah dol ene 6 mesecev; pri 24 mesecih je imel vse sklepe ok (HD A1/A1, ED 0/0). Problemi s komolcem so nastopili kasneje.

Malega ne nosim po stopnicah, ker je mnenje vzrediteljice, da to ni potrebno (pravi, da edino pač ni za pretiravat). Na vrtu, po katerem so mladički kobacali pri njej, je kar nekaj stopnic in malo višjih poličk, čez atere so se zvračali. Pri meni se pa je že kar nekajkrat prehitro pognal po stopnicah dol, se skotalikal z lestvi-podobnih stopnic, pri skokih (za zdaj ga še bolj prijazno ustavljam pri skakanju name) se včasih prevrne tudi na hrbet - naredi salto nazaj....  ::)
Bomo v času 1 ali 2 let videli, kje vse ga lomim.

lp ž & l & h


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2957 : 26 Avgust 2011, 19:22:44
Sterilizacija, kastracija...  Pro et contra... Never ending storry...
Predvčerajšnjim je bilo pestro....

Še vedno mi te teme dvignejo "pritisk" na 200.  Še vedno prisotni jeza in bes. In še vedno se "znerviram"...  Zakaj?  Ker vestni lastniki (da ne bo pomote - ne pišem o zapuščenih živalih, govorim o živalih, ki imajo "vestne in skrbne lastnike" ) svojo MLADO in ZDRAVO žival pohabijo...  Ji odrežejo in izrežejo "priveske", ki jim niso po godu... Samo, da je njim udobneje... Pod pretvezo zdravja... Pa me ima, da bi jaz nekoga od pisočih kar sterilizirala oz. kastrirala... Pohabila... In to v "imenu" zdravja... Kao bolje preprečiti, kot zdraviti...
Invalidnost 3. kategorije...

Zakaj pa se odločate za psice?  Če se že zdaj, ko je praktično psička še "pasji otrok", bojite, kaj vse bo "fasala" zaradi gonitve...
Vzeli bi samca...
Ups... Pozabila sem, da je samec praktično 24 ur na dan v "pripravljenosti"... In da tudi  ne želite imeti popišanih vogalov...  Ja, čez "udobje in lagodje" ga pač ni...

In sem zopet na " začetku".. Never ending story...

Morda pa niste dorasli  vlogi "pasjega skrbnika"?...

Morala sem se oglasiti...Tako, zdaj pa me lahko "raztrgate"...

Pa lepo se imejte. Vikend je pred vrati... Zaslužen.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2958 : 26 Avgust 2011, 19:40:14
Enim pa zgleda vročina škoduje :D

Saj bo boljše - za nedeljo napovedujejo ohladitve  :P >:D



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2959 : 26 Avgust 2011, 19:47:20
Obup  ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2960 : 26 Avgust 2011, 19:54:40
ursa_9: kako ste vi? Daj še kakšno novejšo slikico, da spet malo vidimo tvojo čokoladko ;)



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2961 : 26 Avgust 2011, 20:19:59
Našega mulca malo puberteta daje, tko da bo treba začeti še bolj z intezivnimi treningi, če mislima jeseni iti na PNZ  ;)...ga sedaj bolj kot delo kaj drugega zanima  :P, ampak upam da bova prišla skozi to obdobje uspešno, ker naju čaka jeseni še izpit za BBH, tako da bo pestro  :)...tukaj pa nekaj slik pubertetnika...








sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2962 : 27 Avgust 2011, 11:51:39
Ah itak da bo - takrat ko gre zares te znajo lepo presenetit ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2963 : 28 Avgust 2011, 16:21:33
Glede sterilizacije še ni dokončne odločitve. Jaz sem proti, partner je za. Tko da bojo še vojne  ;D. Nekako se izvajata dve vrsti sterilizacije, če sem prav informirana. Za eno vem, da odstranijo jajčnike, za drugo ne vem kaj naredijo. Katera je bolj "naravna" za psa? Vem da nobena, ampak vseeno. Pri nas je kar veliko stopnic (drugo nadstropje). Se je že navadila, da se vsede pred stopnicami, da jo dvignemo. Jo bomo nosili dokler ne bo pretežka  ;)

Off topic: Kako se doda slike???



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2964 : 28 Avgust 2011, 17:39:51
Večinoma pri sterilizaciji (pri mladih psicah) odstranijo samo jajčnike, če so slučajno kakšne spremembe na maternici, odstranijo tudi maternico. Obstaja tudi možnost prevezave jajčnikov, ampak ne vem, če se kdo tega poslužuje. Po tem se psica še vedno goni in za nekoga, ki zna poskrbeti za to, da se psica ne spari, je tak poseg precej brez potrebe...



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2965 : 28 Avgust 2011, 21:54:49
ima kdo kakšne podatke o tem kaj se je dogajalo na današnji trboveljski razstavi?  :)

bil kdo zanimiv prijavljen, kdo je dobil BOB, karkoli, da si potešim radovednost? ;D



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2966 : 29 Avgust 2011, 22:30:16
Da se malo pohvaliva...

Naša Soulpatcherka Asya je dobila v razredu mladih odl.1, PRM  :o

Njen bratec Flip pa prav dobro oceno...

Mislim da smo bili edini domači  :P

LP,
Laura



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #2967 : 31 Avgust 2011, 09:51:51
Kje bojo legla v jeseni (ali pozimi, spomladi)? Lahko tudi v tujini.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2968 : 31 Avgust 2011, 15:50:54
Včeraj sva bile z mojo labiko Hebo na prvi uri male šole v KVRP Struževo v Kranju. Bilo je 7 psov v skupini in ona edina je non stop lajala in jokala in spuščala res nenavadne zvoke. Vsi prisotni so kar gledali kaj ta mali pesek izdavi iz sebe  ;D Res je tudi da je bila najmlajša. Učimo se po sistemu pozitivne motivacije s klikerjem in moram rečti, da je že prva ura dala rezultate pri moji nagajivki. Zdaj sploh lahko grem na sprehod z njo tako da hodi z mano. Prej sem jo morala bolj kot ne vlečt za sabo  :D Me pa zanima če je dovolj mala šola, da pes postane dovolj ubogljiv ali je potrebno nadaljne šolanje. Koliko časa ste jih vi šolali? Samo mala šola ali tudi nadaljevanje?

Off topic: še vedno ne vem kako prilepiti slikce. Anyone please!!! :'(



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2969 : 01 September 2011, 07:13:37
Pikica moja zlata, vse najboljše!  :-*