Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415543

black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3090 : 16 Januar 2012, 10:42:29
je tako, hvala sasha :D

tudi njegova sestrica Velvetline's Zylonna je bila super na svoji prvi razstavi. Oba dneva je dobila oceno zelo perspektivno in zasedla drugo mesto! :D

pa še foto dokumentacija:



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3091 : 16 Januar 2012, 12:36:35
Ma vi ste res super  :o!! Vas ni potem fajn imeti za konkurenco hehe  8)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3092 : 31 Januar 2012, 13:26:51
No pa je Heba dočakala svoj prvi sneg  :o Veselje je bilo nepopisno!







zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3093 : 04 Februar 2012, 17:09:57
Nika4, od kod je tvoja labradorka? Luštna zgleda :D

Nekaj novih slikic od Hala.


palčka, palčka





lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


momokika

  • Gost
Odgovori #3094 : 06 Februar 2012, 15:24:16
Joj vi vsi mate tak lepe labradorce jaz bi sicer dala tudi slike od moje selly gor samo jih žal ne znam :(   edina ki je gor je slikica na profilu drugače pa mam črno labradorko amak so mi vsi všeč od čokoladnih do rjavih belih oziroma rumenih.Pa vsi ki ste dali slikice gor vedite,da občudujem vaše pse. :-*



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3095 : 06 Februar 2012, 15:48:18
Zoe, koliko je pa tvoj Hal star?

Jaz pa nimam pravega labradorčka, ampak mešančka labradorca (dečko iz vasi, oče je pa korenjak iz sosednje vasi  ;D ), pa bi kljub temu sem prilepila sliko in vprašala za mnenje.

Jaz namreč non-stop poslušam, da je moj Pako presuh in naj ga več hranim. Sej on bi res pojedel več (veliko veliko več), ampak če se bom ravnala po njem bo itak tolk jedel, da bo skoz bruhal pa še redil se bo po mojem.

Ima 30 kg, star je pa dobrih 7 mesecev. Višine še nisem merila, lahko pa tudi to naredim, če mi kdo pove kje in kako se meri.
To je pa tudi najnovejša slika, ki jo imam.

Meni se zdi čisto ok, ampak a so standardi za labradorce res tako drugačni od mojega Pakota, da me že vsak drugi sekira glede tega?





Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3096 : 06 Februar 2012, 15:50:59
Plečna višina se meri v plečih (rameno). Torej, od tal do pleč.
 

Dogs are best friends ever!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3097 : 06 Februar 2012, 16:01:04
Hal ni moj. Je od kolega, pa se vsake toliko dobimo na sprehodu. Star pa je 11 mesecev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3098 : 06 Februar 2012, 17:15:16
Klaudija če mu ne vidiš reber, mu jih pa z lahkoto zatipaš, če greš čez trebuh, potem je ok ;)



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3099 : 06 Februar 2012, 22:38:47
Reber ne vidim, jih pa vsekakor čutim.
Torej se bom še bolj naučila vse po vrsti ignorirat, hvala  :)
Pa zmerla ga bom še tudi enkrat te dni, tako da vidim kakšen je v primerjavi s pravimi labradorčki.
Hvala vsem za komentarje.
Zoe, tudi če ni tvoj je treba povedat da je precej lep  ;D



momokika

  • Gost
Odgovori #3100 : 07 Februar 2012, 09:04:39
Jaz bi pa prosla za nasvet meni so pa vsi govorili,da je Selly predebela in,da mora malo shujšat.Seveda sem jih poslušala in zdaj se mi zdi,da je kar shujšala.Ampak zdaj,ko je tako mrzlo ji dam malo več ampak se bojim,da bo spet debela.Ampak saj bom spomladi več z njo zunaj in upam,da bodo njeni kilogramčki šli dol.Toraj ali ji naj zdaj devam isto količino kot spomladi ali naj ji dam malo več?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3101 : 07 Februar 2012, 10:46:32
momokika, če jo imaš zunaj, ji daj malo več, ker tudi več porabi...če pa je v hiši, verjetno ni potrebno.
Prejšnjemu psu, ki je bil ves čas zunaj, sem čez zimo dajala v bistvu en dodaten obrok na dan - zajtrk. Ko se je ogrelo, se mu je sam odpovedal.
Vsekakor pa se v 1 tednu že opazi razliko v + ali - in primerno zmanjšaš ali povečaš količino hrane.


momokika

  • Gost
Odgovori #3102 : 07 Februar 2012, 12:04:17
Ja saj malo več ji itak dam drugače je pa zunaij.Samo mene najbolj skrbi kaj bo spomlado no saj bom tekala z njo ampak vseeno.Sem pa brala da psi najbolje izgubijo telesno težo če plavajo pa me zanima če je to res?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3103 : 07 Februar 2012, 12:28:16
Psi z vsakim gibanjem lahko izgubijo telesno težo. Plavanje je najboljše zato, ker se lahko pes pri tem veliko giba brez, da bi prekomerno obremenjeval sklepe. Za labradorce je to najboljša možna rekreacija. Mojo najbolj zmatra plavanje in to tako, kjer res plava dalj časa, ne samo prinaša žoge iz vode.



momokika

  • Gost
Odgovori #3104 : 07 Februar 2012, 13:29:34
Aha no moja še nikoli ni plavala pa zato malo okoli sprašujem kaj bi bilo najbolje zanjo  :)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3105 : 07 Februar 2012, 13:40:35
http://www.youtube.com/watch?v=JiA1Qb3a1_k

Hiter trening prinašanja na sprehodu, ko še ni blo toliko snega :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3106 : 07 Februar 2012, 13:56:14
ko še ni blo toliko snega :)

pri nas ga je zdaj ravno toliko kot na posnetku... :'(



momokika

  • Gost
Odgovori #3107 : 07 Februar 2012, 13:59:48
http://www.youtube.com/watch?v=JiA1Qb3a1_k

Hiter trening prinašanja na sprehodu, ko še ni blo toliko snega :)

Hvala Roxy.
pri nas je pa snega veliko preveč toliko ga je blo da danes zjutraj nisem mogla v šolo ti ga z veseljem malo podarim XD



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3108 : 07 Februar 2012, 13:59:56
Aleshor, pridna punca :) Koliko snega imate?
Tvoja gre vsaj lepo iskat...moj se zakadi na polno in se ustavi 1m naprej od prinosila ::) Ne vem, kako bi ga navadila, da se že prej začne ustavljat in bi lepo pobral...
Je pa včeraj pomagal nečaku, ki je metal palice in kamne v reko, kjer ni bila zamrznjena...je vse nazaj ven nosil, da ni bilo treba iskat v snegu novih >:D Še dobro, da ni bila globlja od 20cm in je namočil samo noge in glavo :D

momokika, koliko pa je stara? Očitno sem spregledala...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3109 : 07 Februar 2012, 14:05:47
pako je lep poba tak kot mora bit. Nič presuh.  ;) Bolje kaka kila manj, kot preveč. Isto pri ljudeh.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3110 : 07 Februar 2012, 14:14:53
Innana. Vsakic, ko bo ze blizu prinosila, mu ustrezno piskaj s piscalko, da bo prej ko slej povezal ustrezne piske z mikrolokacijo in se bo ob piskanju sam ustavljal za natancno preiskavo terena. Hitrosti ne zmanjsuj (dobro je, da gre hitro tja in hitro nazaj). Sicer pa delas marke, ali pa gres s psom celo cisto zraven marka, gres stran, morda mark spremenis v memory, lahko pa celo dummy stoji pokonci, da ga vidi ze na dalec in s tem vadi tek v ravni crti...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3111 : 07 Februar 2012, 14:25:21
Roxy bremza kadar mora počakati, da prinosilo pade na tla (se žoga ustavi) in gre šele potem iskat. Ali pa, če vržem tako, da ne vidi in mora najprej poiskat. Če štarta istočasno kot jaz vržem, tudi leti kot sneta sekira... Žoge se je naučila tako lovit, da jo ujame v zraku, ko se odbije od tal in ni treba nič bremzat, ampak lepo v loku odvije potem nazaj do mene. Seveda sem se tudi jaz mogla naučit lepo metat  :P . Mi je tak način bolj všeč, manj obremenjuje prve noge, ker ni treba bremzat.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3112 : 07 Februar 2012, 14:26:29
pri nas ga je zdaj ravno toliko kot na posnetku... :'(

Če pride še ena pošiljka bo preseglo magično mejo pol metra  :)  :-\

Sma tudi v takem snegu kaj probala, ampak sma oba potem iskala aport, se preveč zakrije pod snegom  :D


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3113 : 07 Februar 2012, 14:33:04
Barbara10, kako pa sploh delaš s piščalkami? Je niti nimam in ne vem kaj točno bi z njo... Pisk preden je zraven ali kako? Nisem čisto razumela :-[ In kakšen pisk, enojen, dvojen, dolg? Verjetno je dobro imeti različne za različne ukaze, kakšni so običajno?
V bistvu se prepozno ustavi, kadar točno vidi kam je pristalo. Ne glede na to ali steče ob mojem metu ali mora počakati na pristanek. Ker se mu RES mudi ::) :D
Če mora pa  poiskati, se sicer zažene, ampak se malo prej ustavi in začne gledat in vohat okrog.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3114 : 07 Februar 2012, 14:46:47
V bistvu se prepozno ustavi, kadar točno vidi kam je pristalo. Ne glede na to ali steče ob mojem metu ali mora počakati na pristanek. Ker se mu RES mudi ::) :D

Kaj pa, če ga malo dlje pustiš čakat? Da ga mine tisti prvi naval "navdušenja" in da četrt prestave nižje?

Če pride še ena pošiljka bo preseglo magično mejo pol metra  :)  :-\

Sma tudi v takem snegu kaj probala, ampak sma oba potem iskala aport, se preveč zakrije pod snegom  :D

uau  :o . Pri nas pa niiič! Roxy je zakon iskat igrače v snegu :) Na snegu se obnaša kot v vodi...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3115 : 07 Februar 2012, 14:48:55
Roxy, huda fotka! :o :D

Hja, še večji zagon dobi,ker mora toliko časa čakat, da lahko gre ::) Kdo bi ga razumel... Samo ustavlja se pa res tako, da me kar boli ;) Pri njemu neka srednja hitrost, mislim, da ne obstaja :D


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3116 : 07 Februar 2012, 22:38:51
Jaz namreč non-stop poslušam, da je moj Pako presuh in naj ga več hranim. Sej on bi res pojedel več (veliko veliko več), ampak če se bom ravnala po njem bo itak tolk jedel, da bo skoz bruhal pa še redil se bo po mojem.

Ima 30 kg, star je pa dobrih 7 mesecev. Višine še nisem merila, lahko pa tudi to naredim, če mi kdo pove kje in kako se meri.
To je pa tudi najnovejša slika, ki jo imam.

Meni se zdi čisto ok, ampak a so standardi za labradorce res tako drugačni od mojega Pakota, da me že vsak drugi sekira glede tega?

Hihihihi, isto je pri moji. Vsak ko mu povem, da je moja psička labradorka rečejo: A res, labradorka je? Pa tako suha! Res ne vem, a mora biti labradorec res debel, da ga smatrajo za labradorca? Moja psička je stara 8 mesecev, ima 20,5 kg in 53 cm plečne. Mislim, da to sploh ni malo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0

momokika

  • Gost
Odgovori #3118 : 08 Februar 2012, 16:06:00
No tu je pa Selly





sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3119 : 08 Februar 2012, 16:25:45
Mi pa tudi pozimi treniramo ;D