Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415414

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3150 : 20 Februar 2012, 09:40:50
A prav na tej strani, lejca? No, saj Paypala nimajo (več ???). Jim bom poslala email, da vidim, kakšen bo odgovor. Me prav zanima.
Imajo pa tudi takšne oprsnice za plavanje :)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3151 : 20 Februar 2012, 10:01:59
Ja, točno iz te strani  :o. Takrat so še imeli paypal. Sem pa potem plačala z viso in smo se zmenili, da če ne ugotovijo napake pri paypalu, naj mi trgajo z vise, drugače pa bom plačala s paypalom. So našli napako in sem plačala s paypallom, plačilo z viso pa so stornirali. V glavnem res so se potrudili in bili zelo prijazni.





Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3152 : 21 Februar 2012, 08:23:12
Odgovor:
Thank you for your interest in our products. We do ship overseas, however we do require a $500.00USD minimum. Due to the increasing shipping, support and unexpected customs delays we have experienced lately we can no longer afford to support smaller orders. We do have international customers who sell our harnesses. You may try to contact a dealer we continue to ship to in Slovenia: Alenka Spazzapan s.p.

No, potem so navedli celoten naslov, kontakte in se ponovno opravičili za nevšečnosti.
Torej, Citydog it is  ;)
Bom pa vseeno še malo pogledala, ker nekaj US trgovin sem našla, zagotovo so tudi takšne iz EU. Za vsak slučaj.

Labradorci radi vlečejo, a ne ::) :D


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3153 : 21 Februar 2012, 08:32:06
Hvala. Še dobro, da imamo v Sloveniji koga, ki jih uvaža.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3154 : 21 Februar 2012, 13:23:13
Živijo!

Naša Asya je bolj pri tamalih in me zanima,
če ima kdo od vas transportni box Atlas car 80? ???
Tega bi skoraj da spravila v avto, velikost 100 pa že močno dvomim...
Kakšne imate izkušnje...bi bil dovolj velik?

Ker sedaj imam pa res dovolj prevažana na zadnjem zicu  :-\
Sej je fuuuul pridna med vožnjo, po večini spi, ampak pranje pregrinjal, brisanje sedežev... >:(
Groza, sploh sedaj bo katastrofa, ko bo povsod živ blat...

Hvala za odgovore...

Uživajte v toplih sončkastih dneh z svojimi pesjančki...

Laura



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3155 : 21 Februar 2012, 14:49:48
Lauri, jaz imam Atlas, ampak navaden model. Žal niso enake številke...sem pa gledala Car100 za mojega, če ti to kaj pomaga. Če je tvoja bolj drobna, bi bil manjši (80?) verjetno čisto cool. Pa gresta še v kakšno trgovino poskusit  ;)

Sasha, katero velikost imaš sedaj oz. katero si naročila? Sensible ali Sensation model? Kolikor berem je razlika le v širini ???

Lejca_, našla sem 8) http://www.cleanrun.com/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=602&ParentCat=202
Worldwide shipping piše, Slovenija je na seznamu, plača se lahko s PP. Vem, da so nekateri že naročali tu, bom povprašala v primerni temi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3156 : 21 Februar 2012, 15:04:18
Kolegica ima za svojo labradorko Atlas 80. Normalno skoči noter, se obrne in leži :)
Če tvoja lahko počne vse to v 80-ki, bo v redu. V avtu je itak manj več in bolj varno   :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3157 : 21 Februar 2012, 15:50:10
Lauri, najbolje, da greš skupaj s psom v trgovino in sprobaš. Pri meni je prodajalka (v Mr. Petu) še nesla boks ven, da smo sprobali, če gre v avto. Sicer je pa za prevažanje Atlas car 80 pomoje dovolj. Jaz imam sicer navadni Atlas 60 in ima Roxy prostora čisto dovolj, še nori in piruete lahko dela notri  ::) . Samo leže raztegnit se ne more, ampak boks itak ni namenjen daljšemu bivanju.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3158 : 21 Februar 2012, 16:55:18
Jaz imam za Zaro na zadnjih sedežih Atlas 50. Sem šla malo primerjat tele car in navadne variante, pa naj bi bile navadne bolj trpežne (ob trku).

Inanna sedaj sem imela sense-ible medium, zdaj bom pa vzela sense-ation medium/large.
Razlika med njima je v tem, da ima sense-ation tiste trakove, ki gredo čez trebuh iz drugega materiala, ki naj bi manj "ribal".



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3159 : 21 Februar 2012, 17:52:19
Moja dva se včasih tudi skupaj stisneta, doma, kjer imata boks odprt: Atlas 50 :)
Sicer se pa kuža bolje počuti v manjšem 'brlogu', in v temle boksu se Žimo kljub že malo trdim sklepom lepo obrača, mali, ki je sicer že večji od Žimota, pa itak kar pogosto spi na hrbtu :)
Oba sta zelo vesela boksa in gresta not, če se le da, tudi za celo noč, če se jima tako zdi (jasno, ne oba hkrati - to je bolj posebnost, ko si hoče mali prilastit boks, pa je Žimo že not  ::) )

lp ž & l & h


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3160 : 21 Februar 2012, 17:58:00
Jaz imam za Zaro na zadnjih sedežih Atlas 50. Sem šla malo primerjat tele car in navadne variante, pa naj bi bile navadne bolj trpežne (ob trku).

nikakor ne, če so na sedežu in po možnosti točkovno pritrjene  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3161 : 21 Februar 2012, 19:25:19
Jaz imam Atlas 60, pa je za moj okus skoraj majhen, ampak, kot pravite, je bolje tako. Na boku ne more ležat s stegnjenimi nogami...ali jih ima v zrak ali pa čisto pokrčene. Sedet z zravnano glavo pa ne more že pol leta :D
Meni je Car varianta bolj všeč zgolj s stališča zračenja, poleti bi bil verjetno primernejši, čeprav imamo klimo ???
Tako in tako pa kupujem novega že nekaj mesecev, ker imam A60 sposojen za nedoločen čas :-[ :) Preveč izbire ::)

Sasha, potem bo Wai verjetno rabil kar large. Ga moram res natančno izmerit. Aha, to je potem razlika. Nekaj so eni pisali, da so širši trakovi...
Je pa zanimivo, da je bilo največ omemb teh oprsnic ravno na labradorskih forumih ali pa od lastnikov labradorcev. Naključje? :o :D


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3162 : 21 Februar 2012, 22:14:26
Lauri, mislim, da bo Atlas 80 čisto dovolj, če je res drobna...
Jaz delam v Mr.pet Kranj in če si iz okolice Kranja, lahko prideš k "nam" sprobat, ali pa v katero koli drugo Mr.pet trgovino. Mi vedno svetujemo, da če se le da, poskusite priti z kužkom, ker le tako lahko veš za 100%.. Seveda ga lahko sprobaš tudi, če gre v avto.
LP, Lara

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3163 : 21 Februar 2012, 22:37:08
Hvala vsem za pomoč:)
Larra, sem iz Šk.Loke, tako da se bom res oglasila pri vas ;D (v Tušu?, boste prinesli ven?, psom vstop najbrž prepovedan...:( )
Pa da probamo psa spravit notr in preverit, če zadeva gre v moj avto  ???
Mislim da je odločitev že padla... ::)
Ker imet navadnega na zadnjem zicu, s tem prav veliko ne pridobim... :-\



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3164 : 21 Februar 2012, 23:18:31
Citiraj
Ker imet navadnega na zadnjem zicu, s tem prav veliko ne pridobim...

Pridobiš na čistoči in varnosti in izgubiš nekaj vidnega polja (odvisno od velikosti boksa in avta).



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #3165 : 22 Februar 2012, 15:24:40
Lauri, notri lahko prideš z psom, skozi stranski vhod pri baru Baroco.
Box pa tudi lahko probaš dati v avto :)
Drugače sem pa tudi jaz nad temi boxi zelo navdušena...nekako mi bolj "sedejo" kakor navadni boxi. Pa še tako fino se ga da razstavit in očistit..
Te kontaktiram na ZS :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3166 : 22 Februar 2012, 15:46:52
Varnost in čistoča vskakor, želim pa pridobiti tudi na prostoru (frej zadnje zice ;))
Ker sedaj se gospa vozi na zadnjih sedežih,
pripeta s pasom in če imam že še kakega potnika, ki sedi zraven nje zadaj...khm... :P

Lara, javi mi na zasebno, kako delaš te dni...in kako drug teden, če ne uspem priti še ta teden...
Da se oglasim ko boš ti tam, če boš imela kaj zaslužka na moj račun  :)
In hvala za pomoč!!!  ;D
P.S. Ko boš zagledla podivjano čokoladko, ki nekoga vleče za sabo...no, to bova midve  :P



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3167 : 22 Februar 2012, 15:50:21
Še eno vprašanje imam za vas, najbrž je o tem že kje kaj napisanega, pa vendar...
Asya mi je že nekaj dni zapored prinesla igračko in zacvilila...no, nekako zagodrnjala zravn...
Danes pa se je šetkala po stanovanju z tisto piskajočo kuro v gobcu in zraven godrnjala/cvilila...
Navidezna brejost???
Pregledala sem ji seske in je vse na svojem mestu, kot mora biti, nič nabreklega. Čas za gonitev tudi še ni.




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3168 : 22 Februar 2012, 19:09:46
To je delal moj prejšnji pes in tudi Wai občasno...reakcija na piskanje :D Lahko, da je isto pri vama...


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3169 : 22 Februar 2012, 19:19:47
Ne, ne...Ker ima to kuro že od malega in se ne igra z njo, niti je ne stisne da bi piskala :-\
Samo nosi jo tja in sem, trapast gleda in jokca :'(
Prov smešno simpatična je :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3170 : 22 Februar 2012, 19:34:49
Aja, razumem. Pa misliš, da je res navidezna brejost? Verjetno bi imela potem ša kakšne druge znake ??? No, dokler je samo to, ni panike.
Hmm, zagotovo obstaja tudi tema o tem in je kaj več napisanega.

Drugače je pa Teo vedno full cvilil in stokal, ko je nosil naokrog njegovo najljubšo račko. Zelo redko jo je sploh toliko stisnil, da je piskala. Zanimivo je pa tudi to, da jo je pogosto dal v posodo z vodo :o :D 13 let jo je imel, edino ta piščalka se je pokvarila (verjetno zaradi vode), potem so jo pa naši pomotoma stran vrgli ::)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3171 : 22 Februar 2012, 19:52:59


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3172 : 22 Februar 2012, 21:57:42
Hvala Inanna :)
Najbrž ma res spet le svoje fore, bom pa pobrskala po temi o navidezni brejosti...hvala za link.
Ker dejansko sam s to kuro to počne...ta moment se ji dogaja...
Z drugimi igračami pa bi se cufala.
Tk da ja, zaenkrat brez panike:) Moj pes odrašča, haha:) pa je vedno bolj otročji  ::)



meggy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3173 : 26 Februar 2012, 19:52:47
Lauri,

naša Meggy se tut vozi v Atlas car 80, pa ji je čisto v redu. Je tut bolj majhna, tko kot sestrica. Včasih ga pa v hiši zamenja za posteljo, tko da je prostora sigurno dovolj.

LP



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3174 : 27 Februar 2012, 08:37:21
Mogoče bi koga zanimal članek oz. pismo, ki je bilo pred kratkim objavljeno v Vet Record http://veterinaryrecord.bmj.com.

Tole je kratek opis povzet z interneta: "It presents as a severe generalised stiffness, even at rest, and is being seen mostly in young male dogs (2-16months). Owners may percieve it as a lameness but it seems to be a neurological problem. Range of motion in the joints is restricted, weight is thrown forwards and the dog may become unable to get up. Anyone with a dog showing such signs is asked to ask their vet to contact the authors.
Please feel free to cross-post this to labrador forums. Most vets get and read the Vet Record but not all so the more lab owners know about this emerging problem the quicker a diagnosis can be reached for affected dogs."


Žal mi ne uspe najti linka do članka, ker ne vem točno, kdaj je bil objavljen.
 
 


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3175 : 27 Februar 2012, 08:45:03

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3176 : 27 Februar 2012, 09:09:25
Aha, no, potem ga pa zato nisem nikjer videla  :-[ Hvala za link. So pa kar cene >:D
Mogoče se kje pojavi še kakšna obnova ali odziv na to...


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3177 : 27 Februar 2012, 15:54:36
Nabavili Atlas car 80. Asya notri lahko leži, se obrne, sedi pač sklonjena.
Za vožnjo je dovolj velik :)
Za doma, razstave in morje pa imamo velik kovinski box
(ogromen platneni pa je pod kavčem z uničenim vhodom,  :-[ kaj pa drugegea  :-\ ).
Meggy, vem, sem vas že spraševala kako je z tem boxom... Počohaj Meggyco  :P
Uglavnem, včeraj smo box že sprobali, takoj iz trgovine, tamala gre brez problema sama notri,
nč ni cvilila, glede na to da je bla tolk cajta carica na zadnjih sedežih... ;D Full se mi fajn zdi :)

In ker je bila tako pridna, je popoldne imala srečanje z sestrico Cubo, kar pa bo sedaj zelo pogosto,
saj so se preselili na našo ulico  :P Tako da je že pestro in kaj šele bo:) Wiii, kar 3 sestrce v Šk. Loki!

Tk da Meggy, Urša9, Popo...oglasite se kaj...dobrodošli na kako norenje pa tudi ostali labi in lastniki:)))



Old Friends

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #3178 : 29 Februar 2012, 17:43:38
Rumena samica labradorja se podarja v Ljubljano ali bližo okolico!
Samica je stara 2.5 meseci i novi lastniki jo podarjajo ker majo probleme s stanarji v zgradbi :(
Prosim sve drage prijatelje iz Slovenije če znajo da bi nekdo zastonj udomio samico da me kontaktirajo na:
[email protected]

... hvala



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3179 : 17 Marec 2012, 13:25:39
Včeraj sma z Bino na sprehodu srečala mladega labradorca (samega, brez ovratnice!).
Njegov pristop je bil pa takšen-priletel je kot torpedo, popolnoma razigran. Komu znano?  ;D Moja isto dela, pa ji to ni bilo všeč hmmm Ko bi vsaj zastopla, da ona tudi do drugih naj ne bi tako prišla, potem bi lahko bila več spuščena. ::)

Konec dober, pes čipiran in nazaj pri lastniku z nasvetom o ovratnici z obeskom in večjo pazljivostjo! Ekstra povodec pride prav. Pa še super je blo dva psa sprehajat, čisto brez problemov.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!