Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415325

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3180 : 17 Marec 2012, 14:24:34
Mi smo pa danes imeli en fajn trening - 3 labiji na kupu :o
Si lahko predstavljate, da je bilo zabavno :P

Kakšne slike pa upam, da bo dala Lauri gor..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3181 : 18 Marec 2012, 18:22:07
Na drugem forumu so pa malo obračali oči, ko so videli lanske fotke Zare na delu.  ::) Pa čeprav ja pasma lovska in čeprav njihovi psi jedo meso v taki ali drugačni obliki. Ljudje smo smešni.  ::)

Sem pa tuhtala. Meni se gabi primit mrtvo žival (kakršnokoli mačka, hrček, ptič....). Je mel kdo tak problem in ga rešil da zdej normalno prijema, ko mu pes preda plen?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3182 : 18 Marec 2012, 18:37:28
A bi mogoče rokavice kaj pomagale?Jaz, ko sem se prvič srečala z mrtvo perjad sem se pač sprijaznila, da bom mogla to prijet v roke, da bo pes lahko delal...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3183 : 18 Marec 2012, 18:55:39
Meni ne pobira take crkovine.. raco, fazana in zajca mi pa ni problem prijet v roke.. sem se pač sprijaznila s tem..

Drugače pa jaz razne povožene mačke pobiram s ceste z rokavicami..imam v avtu kar eno škatlo lateks rokavic..



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3184 : 18 Marec 2012, 19:25:21
Ma folk, ki ne pozna dela prinasalcev se pac nad tem zgraza. Isto je bilo z eno Cosmotovo fotko, kjer ima raco v gobcu.  :-[ So me sprasevali ce je raca taprava, in delali zgrozene frise..  ::)

Jaz, ko sem se prvič srečala z mrtvo perjad sem se pač sprijaznila, da bom mogla to prijet v roke, da bo pes lahko delal...

Tocno to, pac se sprijaznis, da nimas izbire, ce se hoces to it..  :-[ Meni je bilo prvic tudi bad, pa bogi mrtev fazancek, sam kaj naj, ce hoces psa strenirat moras to vzet v zakup.

Drugace ce najdem kaksnega mrtvega ptica itd, poberem s pasjo vrecko (ce je ravno dovolj veliko, da gre notri). Smo pa ze pobirali zmrznjeno povozeno kuno z lopato s ceste..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3185 : 18 Marec 2012, 22:19:46
Ma, ko so meni hrčki pomrli oz. sem jih našla mrtve etc. Jaz jih niti z rokavicami nisem mogla primit. Ne vem, imam tak odpor do trupla, človeškega še nisem videla, kaj šele dotaknila.

Ob priliki bom probala s kakimi delavskimi rokavicami.

Ker mi je škoda, da bi imela psa, ki z veseljem dela oz. bi delal, jaz pa z odporom primem mrtvo žival. huh

Meni je "hecno" da se zgražajo tisti, ki imajo sami doma prinašalce. Kot da ne bi poznali pasme.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3186 : 18 Marec 2012, 23:02:22
Takole smo danes prvič aportirali divjad-male prepeličke 8) Verjetno ni treba omeniti, da navdušenje nad njimi je bilo veliko :o







Js mislim, da od začetka mamo vsi malo odpor, ker maš krvave in posrane roke od divjadi, še posebej če je sveža, ampak pač vzameš v zakup, tako kot so ostali rekli. Meni se je na prvih dveh treningih z divjadjo tudi malo upiralo, ampak kaj češ, če treba je treba ;) Čara, najboljše da probaš s kakšnimi rokavicami ja. Vem tudi, da na preizkušnje hodijo nekateri (predvsem italijani) tudi z rokavicami... Ampak js mislim, da ko boš enkrat mogla z divjadjo delat, da te bo tudi ta odpor minil ;)



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3187 : 19 Marec 2012, 19:09:12
Hey...ja, trening je bil kar zabaven, slikce bodo, če mi kdo prosim na privat napiše kako jih prilept:) Blond :-[
Sicer pa je trening tokrat potekal na umetnih zadevcah   ::) , upam pa da tudi mi kmalu probamo še z kako prepeličko, raco...
Tudi jaz sem se ob prvem delu z raco sprijaznila da bo treba to prijet v roke  :P in ni bilo nič groznega...na rokavice še pomislna nisem, le na mokre robčke,  :)

Sasha in Urša, tnx še enkrat za vse, pa upam da kmalu ponovimo  :)



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #3188 : 20 Marec 2012, 15:00:46
Tečaji reševanja iz vode za vodnike in pse!

Več tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=745.msg495514;topicseen#msg495514 



Kayya

  • Gost
Odgovori #3189 : 23 Marec 2012, 13:51:51

Meni je "hecno" da se zgražajo tisti, ki imajo sami doma prinašalce. Kot da ne bi poznali pasme.
Uh, koliko takih poznam...  ::)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3190 : 31 Marec 2012, 19:32:11
@ ursa_9
Mislim, da si ti enkrat napisala, da bi rada videla fotke naše mešanke med čivavo in škotskim ovčarjem?
Upam, da vas ne moti, ker sem objavil tule, ampak res spominja na labradorca, no.

Tule jih je par - starost 3, 5 mesece:








momokika

  • Gost
Odgovori #3191 : 01 April 2012, 12:14:48
HUDMA zelo lepo psičo imaš♥ drugače pa res spominja na labradorko.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3192 : 01 April 2012, 13:18:42
HUDMA zelo lepo psičo imaš♥ drugače pa res spominja na labradorko.

ja, res je. prav imaš.... spominja...  ;)

Drugače pa luštna psička.

Dogs are best friends ever!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #3193 : 01 April 2012, 13:29:43
Je pa zelo podobna labradorcu.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3194 : 01 April 2012, 18:15:28
Veseli me, da je tudi vam všeč.  :)
Danes se je srečala z NOJEM. Huh, bilo je zelo smešno, saj se je Črnuha kar malce bala ubogega ptička. Se je po hrbtu naježila in ni vedela ali naj renči ali cvili. Škoda, da nisem imel s seboj fotoaparata. :-)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3196 : 06 April 2012, 21:11:30
Evo, še ena fotka naše princeske:


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #3197 : 06 April 2012, 21:13:40
Lušna psička je. Mogoče malo spominja na dogo, gotovo pa ima v sebi kaj labradorca.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3198 : 06 April 2012, 22:43:43
Lušna psička je. Mogoče malo spominja na dogo, gotovo pa ima v sebi kaj labradorca.

Uuuu! Potem bo pa velika!  :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3199 : 07 April 2012, 11:05:04
Lušna psička je. Mogoče malo spominja na dogo, gotovo pa ima v sebi kaj labradorca.
Dogo??  ???  ;D




Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #3200 : 07 April 2012, 11:08:54
Dogo??  ???  ;D
Nekako mi tako deluje. SIcer swe na doge ne spoznam in lahko da sploh ni vmešana vmes.  :-[



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3201 : 07 April 2012, 11:11:17
Dogo??  ???  ;D
A se tudi tebi zdi, da gre vendarle za bernardinca?  :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3202 : 07 April 2012, 11:21:32
Vsekakor  8)






hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #3203 : 07 April 2012, 11:52:10
Evo, še ena fotka naše princeske:

Tale vaša psička je tuk luštna.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3204 : 07 April 2012, 12:26:42
Hvala.  :)


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3205 : 07 April 2012, 17:05:24
Živjo vsem lastnikom labradorcev,

tudi jaz sem lastnica labradorca, čokoladnega, starega 2 leti. Je super kuža, prijazen, vesel, zeeelo razigran ...

Skratka,še vedno pa se spopadam z odpravljanjem skakanja na ljudi. iz veselja, seveda. V nas domače ne skače, v vse ostale pa je vsaj prvih 10 min kot podivjana raketa. Potem se nekako umiri. Mi gre pa to blazno na živce. Včasih mi je prav nerodno :), kot da bi imela povsem podivjanega psa. Je pa v sicer vodljiv, zna mnogo trikcev, vaj ... Blazen dobrovoljček in hiperaktivec. Veliko delam z njim in res več ne vem, kako naj se lotim te težave. Mogoče je del krivde tudi na tem, da dnevno ravno ne srečuje veliko ljudi, živimo namreč ob gozdu, tako da na sprehodih ne srečujemo ljudi oz. le redko. Ker ga sicer jemljemo povsod s seboj - na počitnice, izlete, mi gre ta njegova nezaželena navada že prav na živce, in bo vsak vaš nasvet dobrodošel.

Pa uživajte s svojimi kosmatinci,

Lp,

petra



momokika

  • Gost
Odgovori #3206 : 07 April 2012, 17:41:19
psustar
Tudi jaz živim ob gozdu in okoli 2 km ni nobenega človeka.Tudi moja Selly je skakala oz. še vedno skače.predlagam ti da ga probaš z posladkom nagraditi vsakič ko ne bo skočil na človeka.Ali pa ga probaš motivirati z igračo.



psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3207 : 07 April 2012, 19:37:10
Momokika,

hvala za odgovor ... ja, saj poskušamo s priboljški, igračami ... Ampak je enostavno v takih primerih preveč vznemirjen, podivjan :) ... sicer ne agresivno, od veselja, ampak vseeno je moteče ... sploh, ker je pravi nabiti mačo in če ga nekdo ne pozna, se ga prav ustraši :) in potem je še težko ljudem dopovedat, naj ga ignorirajo in NE božajo, če skače ...

Ma, upam, da bo sčasoma bolje ... ker počasi sicer gre na bolje. Včasih je hotel skočiti tudi na mimoidoče ... tako da razliga od enega leta nazaj definitivno je, ampak vseeno ... želela bi si večji napredek ... Če ima še kdo kakšen predlog, svojo izkušnjo, dobrodošla.

Lp,

Petra



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3208 : 07 April 2012, 19:50:59
Predvidevaj situacijo in psa začni umirjati še preden se zažene in začne skakati. Že prej preusmeri njegovo pozornost ali pa mu daj ukaz sedi/prostor in ga nagradi. Ves čas bodi pozorna nanj in z NE korigiraj že njegovo držo, če je napet, fokusiran na druge ljudi. Imam mešanko z labradorcem, ki je nadvse navdušena nad drugimi ljudmi. Pri skoraj treh letih je zdaj že sposobna samokontrole, sem pa zelo pozorna na njeno držo, pogled, ko se približuje drug človek, pes itd. in jo korigiram z glasom, da ostane ob meni na ohlapnem povodcu. Ko ji uspe oditi mimo človeka mirno, sproščeno, brez, da napenja povodec, jo sprostim - imava za to posebno povelje, tako da za nagrado zalaufa na fleksiju. Ali pa jo nagradim s priboljškom, če ga imam v žepu.



psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3209 : 07 April 2012, 20:01:07
Hvala za mnenje. Ja, mogoče res, že prej preusmeriti pozornost. Ampak tako mimoidoče zdaj zignorira ... je pa res, da jih gleda in ko opazi, da se mu kdo nasmeje in ga pogleda ... že navdušeno maha z repom ... Ko pride do situacije, da se kdo ustavi in bi ga želel pobožati ... ni šans, ker skače kot totalen divjak :) Mi je pa res žal, ker je drugače prav super, prijazen in že precej umirjen kuža ... v domače prav nikoli več ne skoči ... to mu pa ne gre ...  Mogoče kakšne vaje samokontrole in čim več med ljudi vozit in trenirat. Najbrž druge ni ...