Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415273

ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3240 : 10 April 2012, 19:51:26
Jaz pa raje vseh stvari sploh ne bom pisala, ker bi bilo predolgo vse skupi  :-X...v glavnem mojega se itak vsi bojijo, ker je velik in temen, na sprehodih pa isto, se počutm včasih kot bi imela pitbulla, k ga tako gledajo...glede obiskov je pa tudi spet en drug ekstrem, preveč vesel, čist preveč...ampak vseeno upam, da se mi bo do 10 leta kaj umiril...ali pa jaz predčasno v grob :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3241 : 10 April 2012, 19:59:48
Moj prejšnji se je umiril nekako pri 12ih letih :P
Pa vendar, če je zapadel sneg, je še vedno oddivjal nekaj krogov okoli hiše in skakal kot kozliček :D Na srečo pa vsaj s skakanjem na ljudi nisva imela več problemov, ko je enkrat minila puberteta. Prej je bilo noro, tudi pri domačih :-X
Na sprehodih se je tudi vseh izogibal oz. je kar ovinek naredil, edino, če je imel kdo vrečko v roki, je šel malce bližje, da je mimogrede povohal, če je kaj zanj :D Privezala sem ga le, če sem zagledala kakšnega psa ali mam(i)co. Pač je bil velik, črn in posledično takoj ožigosan za nevarnega ::)

Pri Waiu pa se je verjetno vse skupaj potenciralo, ko je bil mladič. No, že tako je izredno radoveden, vsiljiv, povsod prvi...
Takrat so vsi silili vanj in cvilili "iii" pa "aaa" in lahko je skakal, grizel, po želji, to je bilo vse srčkano ::)...pa mu potem dopovej, da ne sme :-X In sedaj, ko ima blizu 40kg, misli, da jih ima še vedno 10 ter je še vedno prikupno malo bitje, na katerega so vsi nori ;) :D


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3242 : 10 April 2012, 20:24:48
U, vidim, da se je razpisala cela debata na temo skakanja. :-)

Laura, ja ... kri ni voda :), očitno so nam prodali divjake :-D :-D Ampak so vseeno najboljše čokoladke. Me pa kljub temu včasih res jezzzi. Vse bi mu še odpustila, ampak to divje skakanje je pa too much ... Kot da bi mela enega čisto podivjanega psa :), ki je pa drugač prava ovčka, ko ni vznemirljivih stvari zraven :-) Midva zdej zelo strogo trenirava nevlečenje in je zadnje dni kar malo užaljen, ker ne sme povohat vsakega grma, ampak dojema pa  :P :P Joj zverine čokoladne.

Aja, nalaja pa koga samo takrat, ko ga nekdo preseneti, da se kar naenkrat prikaže ... ni nujno, da je človek - lahko tudi kakšna kanta, drva ipd :) :)
Ursa_9 ... moj je tudi temen, velik in nabit :-D :-D in reees ni fajn vidt, ko taka gmota teče proti komu in se zažene kot da gre za življenje in smrt :)) Ma ne vem, upam, da jih bomo sčasoma ukrotili. Ker js res ne vem, ful delam z njim ... pa se mi vlasih zdi, da nikamor ne prideva   ??? Ampak, bo že, dolgčas nam definitivno ni :) :)



psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3243 : 10 April 2012, 20:31:04
Inanna, ja enako - tudi  naš je bil tako luštna mala čokoladica, ki seveda nič hudega, če skoči - vesel je  ;D In enako, blazno vsiljiv, že v leglu je imel vse pod kontrolo in bil največji bajsi  ::) ::) Zdej pa ni več tko fajn, ko 40 kilska čokoladna mrcina skače :) Ampak jih bomo že ukrotili, upam  >:D



psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3244 : 12 April 2012, 16:53:33
hejjj,

mam še eno vprašanje za vas :) a je kakšna s svojim (navihanim) labijem sprobala agility? Js razmišljam, da bi probala, mal za popestritev, pa za odvečno energijo psa skurit. Sem se pozanimala v KD Agility Ilirija in priporočajo. Imajo tudi tako, da je delo precej individualno, saj dvomim, da bi ob drugih psih našega Lorda agility sploh zanimal. Odpoklic stran od psov namreč zaenkrat še ne deluje  :'( ...

Odgovor inštruktorice je bil zelo obetaven, da se tudi poslušnost s tečajem agility - ja izboljša in da sva vsekakor primerna za tečaj :) Če ima kdo izmed vas osebno izkušnjo, bi bila vesela, če jo deli z mano.

Hvala in lep dan vsem.



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3245 : 12 April 2012, 17:05:26
Tudi jaz bi se pridružila k tem vprašanju. Sama nimam labradorca ampak flata, sicer pa gre za isti problem. Kolki namreč..Spadajo v najvišjo kategorijo, torej skakanje čez kar visoke ovire. Je imel že kdo zaradi treniranja Agilityja še večje probleme kot dejansko?

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3246 : 12 April 2012, 17:14:34
Lara, moje laično mnenje je, da če se misliš z agility - jem ukvarjat čisto tako, za hobi, v okviru tečajev ... mislim, da kolki ne bi smeli toliko trpet. Pa predvidevam, da se višino ovir itak lahko nastavi. Medtem ko bi mogoče, če bi se z agility-jem želela ukvarjati tekmovalno, to lahko kaj vplivalo na kolke. Vem pa, vsaj za labije, da nekateri tudi tekmujejo - ne vem pa, ali negativne posledice so ali niso. Velik vpliv na kolke ima tako ali tako dednost ...

Mene bolj zanima v smislu, ali bo mojemu živahnežu agility zanimiv ali ga bom bolj lovila po poligonu :)))



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3247 : 12 April 2012, 17:19:19
moje osebno mnenje je, da za labije odsvetujem agility, so taka "težka" pasma. Če gre za kakega glistastega labradorca, potem verjetno niti ne bo velike škode ;) Poznam primer, ko se psici stari okrog 4leta, sesedajo vretenca in ima grozne probleme, veterinar pravi, da menda ravno zaradi prezgodnjega uvajanja v agility.

Flati se meni osebno zdijo bolj primerni za agalitiy, ker so že kot pasma malo bolj agilni...

Se pa verjetno, v kolikor je delo lahko tudi individualno, da dogovoriti, da večino ovir delata normalno, skoke pa pač čim manj al pa na nizki višini... Kaj pa kakšen RO ali pa aportiranje z prinosili? Z aportiranjem se da tudi odlično pokurit odvečna energija, pa prinašalci navadno uživajo pri tem ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3248 : 12 April 2012, 17:23:18
S tem sem se tudi sama nekaj časa ukvarjala-kolki, agility...Prišla pa sem do takega zaključka. V agilityu je kar nekaj uspešnih psov z D ali še slabšimi kolki in so konkurenčni.

Prepogoj za ukvarjanje z agilityem in na polni višini pa je to, da je pes suh, v dobri kondiciji in da ima razvite mišice. Temu zelo pripomorejo trikci (dvigovanje različnih tac, sprednjih, zadnjih, diagonalno, stranske, zadnji taci na višji predmet in posledično tudi lahko stoja, dvogovanje sprednjih tac na višji predmet, stopanje na visok predmet, ki se počasi manjša (na koncu je neka ozka posoda) in stopanje v predmet (končni cilj, je da pes z vsemi 4 stoji v pasji posodi oz. čem podobnim)....

Rikverc hoja, rikverc okoli vodnika, rikverc osmica....Vse to pripomore k cik/cap in ta cik/cap odvzame velik del bremena sklepom ker že skočijo tako, da imajo tesen zavoj, namesto pristanka in potem hitrega sukanja.

Skoki oz. odrivi sami po sebi krepijo mišice in jih ne obremenjujejo, pristanki pa so breme predvsem za komolce/ramena, za kolke niti ne.

Sem pa s svojo psico ugotovila-defenitivno je agility lažje trenirat z igračo kot pa s hrano.

In agility se začne daleč stran od ovir. 

aja fajn je psa tudi naučit, da sledi roki levi in desni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 12 April 2012, 17:34:49
Predvidevam, da je tudi tečaj zasnovan tako, da se seveda ne začne takoj na polno ... In če bi bila to zgolj popestritev za psa, tja do poletja, mogoče spet v jeseni ... verjetno kakšnega hudega negativnega učinka na zdravje ne bi smelo biti. Je pa res, da ne spada med manjše in suhcene labradorce ... hmmm  ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3250 : 12 April 2012, 17:36:28
Skoki so bolj problematični za komolce kot pa za kolke. V vsakem primeru pa za hobi in z nižjimi ovirami, pri odraslem psu ne bi smelo biti težav.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3251 : 12 April 2012, 17:51:27
Že povedano - skoki so bolj problematični za komolce kot kolke. In še moj dodatek - moja psica (sicer mini 5kg pudl) skače agility tudi brez popolnega kolka  ;) (brez glavice stegnenice).

Kot je že povedano je agi za zabavo in ne tekmo na čas lahko povsem brez višinskih skokov. Pač teče/hodi/kasa čez ovire oz okrog praznih ovir. Seveda zelo priporočam cik-cap predznanje.

Gre se predvsem za to da pes sodeluje z vodnikom in ne v ravni liniji teka (kar je večini BV). To pa je glavni namen agija za zabavo.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3252 : 12 April 2012, 19:55:48
Hvala vsem za odgovore, ste zelo pomagali!! :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3253 : 12 April 2012, 21:45:48
Jaz z mojo treniram agility (no trenutno bolj stagnirava kot trenirava  ::) ) in sem tudi tekmovala in v planu je da še bom. Pri nas trenira tudi psička flatcoata in odlično skače. Jaz bi odsvetovala samo labradorcem zelo močne konstitucije, sicer pa ni problem (moja ima trenutno okoli 26 Kg pri cca. 52 cm). Roxy si je pravzaprav kolk poškodovala pri dirkanju za žogo. Brez problema lahko za hobi ostaneš na nižjih ovirah, začne se pa itak na nizkih. Jaz sem z mojo začela trenirati nekje pri letu in pol skupaj z rally obediencom in moram rači, da je to super kombinacija. Pri enem pes potroši energijo, pri drugem pa se jo nauči kontrolirati in vzdržuješ poslušnost. Za pazit je mogoče pri agilityju edino, da ne delaš ostrih ovinkov z labijem, ker pač niso tako fizično sposobni kot borderji, da bi z mesta v ovinek skočili preko skoka. Moja noro uživa pri agiju in tudi na začetku nisva imeli problema z odpoklicem, ker je tako not padla, da je drugi psi sploh niso zanimali...



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3254 : 13 April 2012, 13:18:36
Tudi tebi hvala, Roxi! Glede na to, da je stara eno leto bom še malo počakala, pa mogoče začnemo septembra..Za Rally-O pa žal nimamo kje  :-\ da bi se 2x tedensko vozile po 45min se mi zdi pa pretirano..pa še sama ne vozim :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3255 : 13 April 2012, 13:41:25
lara RO lahko tudi sama ucis (tako sem jaz, ker se mi tudi ni zneslo vozit v Celje ali Lj). Pac si malo preberes kako se posamezne vaje izvajajo (imas na strani http://www.rally-o.si/ vse obrazlozeno, hkrati si poglej tam na linku "RO v filmu" - tam je prikaz vseh vaj potrebnih za enko, dvojko, itd), v enki itak ni ne vem kok tezkih elemetov, poleg klasicne poslusnosti, ce pa zelis, se pa lahko kdaj zmenimo,  ti malo pokazem vaje, ki te zanimajo, ali pa ne ves kako bi se jih lotila..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3256 : 13 April 2012, 14:48:15
Hvala! :) sem si ravno včeraj RO1 printala :) tako da bom malo naštudirala pa se čim prej lotila :) tiste osnovne poslušne pa itak že zna, sam potem zna bit malo problema brez priboljškov :) ampak je še čas..če se bom pa resno lotila, bom pa sigurno rabila kaj pomoči, hvala! :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 13 April 2012, 15:07:26
Jaz osebno, sem se na koncu odločila, da ne bova delali agility-ja, predvsem ker me skrbi za kolke in komolce. Zadnje čase sem tudi gledala malo po seznamih flatov na agility-ju in večina resda nima odličnih kolkov... največkrat B1, B2, C1. Kar se tiče rally-O ful bolj priporočam. Se mi zdi da je veliko bolj primeren. :)
Imam pa tudi sama vprašanje-o frizbiju...neka Rusinja mi je povedala, da lahko s frizbijem začnem že pri 5 mesecih, kakor je ona s svojo spičko. Ampak meni se zdi da je tole malo prezgodaj? Na žalost pa psička nima slikanih niti kolkov niti komolcev, saj je še dokaj mlada in slikanja še niso opravili. :-[



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3258 : 13 April 2012, 15:32:15
Frizbi se meni zdi bolj problematičen od agilityja. Pri frizbiju je veliko več nekontroliranega teka in skokov, ker je pes osredotočen na frizbi. Pri 5 mesecih verjetno lahko že začneš, ampak z rollerji, ne metanjem frizbija v zrak. To je bolj vprašanje za v frizbi temo.
Jaz mislim, da pes zaradi agilityja ne dobi displazije kolkov v kolikor se začne trenirati pri primerni starosti. Če so kolki OK, so OK, ne bodo kar tako zaradi malo skakanja displastični ratali. Moja je imela slikane in nima displazije... Bolj problematične so res prednje okončine zaradi pristankov. In seveda je treba trenirati po pameti, ne od psa zahtevati, da dela preko svojih zmožnosti. In pes mora biti v kondiciji.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3259 : 13 April 2012, 15:35:33
Ko zacnes s frizbijem, ne gres kar v lovljenje v zraku, pa razne skoke... zacnes z vlecenjem (da psu predstavis frizbi, po moznosti najprej iz tekstila - vsaj pri nasih prinasalcih se je izkazal kot boljsi - CCR in NSDTR, ceprav mlajsa NSDTR nosi okrog tudi trde; pri mesanki sem sla takoj na trde, se ji zdi malo pod nivojem, ce ji pokazem mehkega - a ce ni drugega, pol pac tudi tega - samo se je srecala s frizbijem, ko je bila "polnoletna"), nadaljujes z rollerji, naucis ga, da gre okoli tebe, ko mu vrzes/pokotalis v isto smer, pa da gre mimo (v drugo smer), za lovljenje v zraku imas frizbi v roki in ga spustis, ko pes prime, potem mu "meces" ze lazje floaterje, potem ze malo bolj stran oz. nadgrajujes ... Odvisno od psa oz. njegovih "znacilnosti" - nekateri ne rabijo iti po opisani poti, njihovi psi ze takoj lovijo frizbije v zraku na dalec (a tudi njihovi metalci niso slabi - cisto prva tocka, preden se zacne psu metati frizbije, je, da ima metalec lepe mete) - so pa ti psi navadno iz FCI 1.

To je tale mlajsa tollerka: http://www.facebook.com/photo.php?v=2246838344391 (tukaj je stara dobra 2 meseca)
Tukaj pa je slikana 2. dan, ko je bila pri nas (prisla pa je z 8 tedni) in ko je bil majhen platnen frizbi vecji od nje:


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3260 : 13 April 2012, 16:03:07
Agility se začne brez ovir, zatem z ovirami na tleh, potem se postopno višajo, vsekakor, pa so preskoki, guga, palisada zelo znižani oz. skoraj pri tleh, dokler se ne zaključi rast.

Saj pravim-zavoje se natrenira preko trikov, boljša kot je koordinacija telesa, zavedanje telesa-boljši so odskoki (cik/cap), ki razbremenijo sklepe.

Če opazuješ pse med igro-je večji riziko poškodb ravno pri brezglavem divjanju in pasjem "ravsu" kot pa pri vodeni aktivnosti...Odloči se pa naj vsak sam.

Evo primer mladičkastega agility-a (čeprav ni labrador...ampak za vtis, kako se začne)...

http://www.youtube.com/watch?v=axgvtKmYDJc

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3261 : 13 April 2012, 19:43:41
Jaz sem začela kar na znižanih ovirah, ker je bila moja že "odrasla", ko sva začeli. Psu je pa gotovo lažje, če se začne čim prej in se postopoma nabira kondicija. Ne čakati, da pes dopolne določeno starost in ga do takrat čuvat zaradi kolkov potem pa kar trenirat začet (velja za vse športne aktivnosti).



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3262 : 15 April 2012, 13:20:32
Ena fotka od Abby...
Takole čilera pri babi...



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #3263 : 15 April 2012, 13:45:30
Druge fotografije ne vidim.



momokika

  • Gost
Odgovori #3264 : 15 April 2012, 18:31:50
ABBY LABRADOR iiiii kak je luskana.♥♥♥



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3265 : 07 Maj 2012, 22:10:38
Da ne bo tema čisto zamrla, nekaj slikic iz slovenske obale prejšni teden ;)

Zoom Zoom prvič v morju


Easy in Zoom Zoom=suha in debela rit :P



Cel žur po vodi  8)



Pa še malo poziranja... :-*




Tako je zgledlo po koncu dneva...


Lp







čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3266 : 07 Maj 2012, 22:19:58
Obnemogli obležali.  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3267 : 09 Maj 2012, 21:12:55
Ena pomladna...  ;)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3268 : 09 Maj 2012, 21:19:53
Tale Zoom Zoom je pa meni en tako lep pes  :-*

Mateja, s temle leglom si res zadela terno - saj ni čudno, da ti je eno psico pohvalila tudi zelo priznana vzrediteljica in sodnica iz Anglije :o


Inanna: dobra fotka - vidim da je bel pes veliko boljše viden v visoki travi kot črn :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3269 : 09 Maj 2012, 21:24:09
Sasha, sem slikala tam, kjer je nižja trava, drugače je samo delček glave kukal ven. Res je že visoka...čas za košnjo prihaja  :D