Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415076

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3330 : 01 Avgust 2012, 18:03:26
Ok Hudma, pa naj bo po tvoje, itak si najpametnejši in najboljši ::)
Se opravičujem. Nisem želel biti tako razumljen. Hotel sem le izraziti svoje mnenje, da je pasja šola super zadeva, da pa se da psa socializirati in naučiti marsičesa tudi brez nje. Upam, da sem bil tokrat dovolj nežen, da nisem spet koga prizadel.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3331 : 01 Avgust 2012, 22:18:27
Veš kaj, Hudma ima mogoče včasih bolj, rečmo temu, nagajive poste, ampak v tem primeru pa ni čist nič napačnega povedal. Se strinjam z vsakim stavkom.

Pasja šola  -da ali ne- je stvar presoje posameznika. Sam bi psa dal v pasjo šolo in se z veseljem pustil poučiti o tehnikah učenja, če bi po nekaj mesecih ugotovil, da psa nisem ničesar naučil. Če pa pes pri 8 mesecih dokaj dobro  uboga odpoklic, sedi, prostor, tačko, glas, poleg, prinaša predmete, razume naj ne skače in tako vedno bolj poredko skoči v objem mimoidočih, če ne napada drugih psov in se z njimi razume, kadar pa ima ukaz poleg pa jih niti pogleda ne več, potem pa za "hišno uporabo" najbrž ni razloga, da bi hodil v šolo?  ???
No, naša črnuha se npr. (uspešno) izobražuje doma.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3332 : 01 Avgust 2012, 23:40:37
Pa saj šola ni samo za to, da te pes uboga. Zame je veliko več kot to. Jaz hodim tja da se družim s preostalimi kinologi, mene zanima še kup stvari in mi je fajn, če je inštruktor tak, ki res obvlada medpasjo komunikacijo. Pa ker me zanima RO, agility.  In pri prinašalcih, ptičarjih-bi bila še kako vesela in potrebna, da mi nekdo pokaže kako aportirati in delati vse kar mora pes znati za VPR, II–VPR, I-PNZ, II-PNZ, II-LPR, I-TP-R, itd, da usmirim nagone psa.

Zdaj dokaj uboga...hmmm če s tem misliš, da je pes zanesljiv in odpoklic štima, da ne nadleguje živali, ljudi, da ne luta malo po svoje? Za to potrebuješ še kaj več od tečaja v šoli. Vsakodnevno delo in temeljito socializacijo od 8ga tedna dalje (temelje pa postavi vzreditelj).

Ja, je možno narediti psa kot se šika, sam (pa ne doma)-na terenu, v mestu, povsod. Le več dela je, ker moraš sam poskrbeti za motnje, poprosit mimoidoče, če bi sodelovali, da psa učiš, da jih ignorira....med tem ko je na tečaju to vsaj 2x tedensko omogočeno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3333 : 02 Avgust 2012, 10:41:24
VPR, PNZ... je le eden. Tiste stevilke so kvecjem razred, ki ga je pes osvojil (stevilo tock).

Pasje sole so predvsem za vodnike. To pokapiras sele, ko se dejansko udelezujes tecaja.


seboran

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3334 : 02 Avgust 2012, 15:49:40
Imam še eno vprašanje. Namreč Bela ima na obeh prednjih nogah, na "kolenih" nekakšno suho kožo. Sem se pogovarjal z nekaterimi lastniki labradorcev, pa so rekli, da so tudi njihovi psi to imeli. To naj bi se dobilo pri ležanju  ??? . Srbi ali boli je ne. Saj tudi če se dotaknem nič ne reagira in tudi čoha se ne. Prilagam sliko, vi pa mi prosim povejte, če  veste kaj to je in ali naj obiščemo veterinarja (prilagam večjo sliko, da se bolje vidi)

link: http://shrani.si/f/p/P7/3Zb5yZW1/0208201222071.jpg



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3335 : 02 Avgust 2012, 16:25:12
Tole so otiščanci in ni nič hudega. Res se pojavijo od ležanja na trdi podlagi.

Lahko jih mažete z kremo Elastopad.

Koliko je pa psička stara da jih že ima?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3336 : 02 Avgust 2012, 16:27:05
Otišanci ;)
Od ležanja na trdi podlagi, drgnjenja...lahko mažeš s kakšno mastno kremo. Jaz ravno zdaj to izvajam ::) Se pozna, da je poletje in mu je vroče, potem najraje leži na ploščicah oz. zunaj na betonu. Čez zimo ni imel niti malo nakazanih, zdaj pa skoraj do kože brez dlake  :-\
Kaj več pa najdeš v temi Zdravje.

P.s. tisto so komolci, ne kolena


seboran

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3337 : 02 Avgust 2012, 16:35:28
Stara je komaj 8 in pol mesecev. Je pa res, da je poleti veliko na betonu v senci, kjer se hladi. Ne vem zakaj, saj ima poleg travo.  Sem mislil, da je to kaj hudega :). Mi lahko še poveste koliko približno stane krema Elastopad?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3338 : 02 Avgust 2012, 17:06:39
Okrog 10€



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3339 : 02 Avgust 2012, 17:22:45
Sasha, kje se jo pa dobi? V nekaj trgovinah sem že spraševala, ampak je niso imeli oz. še niso slišali zanjo. Koliko časa je potrebno mazat za vidni učinek?

Seboran: Wai ima na voljo tepih, travo in blazino, ampak vedno leži na betonu ali ploščicah. Odvisno ali je noter ali zunaj, v vsakem primeru pa si tako zdrgne. Edino ponoči vedno spi na mehki blazini, vsaj nekaj.

Evo, še ena poletna fotka...skupaj s prijateljico Ally. (slikala Lea ;) )


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3340 : 02 Avgust 2012, 17:28:53
Sasha, mene tudi zanima, kje se ta krema dobi? Easyju se tudi nekaj hočejo delat otiščanci, ker mi zdaj poleti skos hoče na trdem ležat, ker mu je hladneje  :-\ Bolj ko ga tiščim na mehko, bolj on na beton ali pa ploščice...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3341 : 02 Avgust 2012, 17:58:19
Jaz sem jo dobila v ambulanti Vet-Med...

Ne vem pa, ali jo prodajajo tudi navadne zoo trgovine..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3342 : 02 Avgust 2012, 18:44:35
V temi o otišancih je bilo napisano, da imajo zoo trgovine to kremo, npr. Mr. Pet...ampak do sedaj še nisem naletela nanjo. In na dveh veterinah prav tako ne  :-\ Morda bi kakšno podobno, ampak prav tako ne vem katero, da bi bila podobna. So bile omenjene neke konjske ???
Kaj pa drugi uporabljate? Jaz trenutno mažem z domačo ognjičevo, vendar bi morala kaj bolj konkretnega še poskusit, se mi zdi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3343 : 02 Avgust 2012, 19:38:11
Jaz sem Elastopad nabavljala v Zooticu ce se ne motim.. Bi jo skoraj se vedno morali imeti (nekaj casa nazaj sem malo poskilila zadaj na polico za pult in sem jih se videla)  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3344 : 02 Avgust 2012, 19:55:18
Tega imam pa praktično čez cesto. Grem jutri tja in sporočim... ;D Je Cosmu kaj pomagal?
Hvala, Ovcka.


seboran

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3345 : 02 Avgust 2012, 20:01:25
Naša tudi ponoči hoče spat na trdem. Ne razumem je :). Hvala vsem za informacije, bom šel iskat v Zootic.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3346 : 02 Avgust 2012, 20:41:18
Jaz trenutno mažem z domačo ognjičevo, vendar bi morala kaj bolj konkretnega še poskusit, se mi zdi.

Jaz sem ga tudi nekaj časa mazala z domačo ognjičevo,sam se mi zdi da ni čisto nič pomagala...bom jaz tudi v našem zooticu povprašala, sam glede na to da je zelo majhna trgovinica,dvomim da bodo imeli  :-\



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3347 : 02 Avgust 2012, 20:52:18
Mene pa zanima, če proti tem otiščancem mažete bolj iz "lepotnih" razlogov, ali morda tudi zato, ker kužke to moti in je potrebno tudi iz zdravstvenega vidika?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3348 : 02 Avgust 2012, 20:53:23
Hvala za odgovor  :) Bomo preiskali Zootic in veterinarsko.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3349 : 02 Avgust 2012, 20:55:02
Klaudija: zaenkrat bolj iz lepotnega vidika, ampak hkrati želim preprečiti rane in infekcije. Ko enkrat ni več dlake, se koža lažje poškoduje. To pa potem ni več zgolj lepotno.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3350 : 02 Avgust 2012, 21:10:29
Tega pa sploh nisem pomislila. Hvala za odgovor.

Pa še ena slika mojega (z)mešanega labradorčka:




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3351 : 02 Avgust 2012, 21:46:15
Tega imam pa praktično čez cesto. Grem jutri tja in sporočim... ;D Je Cosmu kaj pomagal?
Hvala, Ovcka.

Ma jaz ubistvu nisem nasla kreme, ki bi otiscance popolnoma pozdravila. Pa tudi Cosmo lezi doma na trdem laminatu, zato so se mu zaceli delati. Jaz sem najprej mazala z ognjicem, potem z ribjo mastjo, potem z Elastopadom, na koncu pa se s Scavon kremo (to je tista za konje). Pa se mi zdi, da je najbolj Scavon pomagal (link: http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=4098&izrisTrg=trgArt, uvoznik je D.J. Don, to so tisti, ki eukanubo prodajajo, tule so njihova prodajna mesta), vsi ostali so nekako zmehcali kozo, ampak otiscanci niso sli popolnoma stran, dlaka ni hotela nazaj zrasti. Imela sva pa midva probleme bolj na zadnjih tacah, je ostal celo brez dlake, na komolcih ni bilo tako kriticno, ima pa se vedno samo malo trso kozo, ampak normalno dlako cez, tako da sedaj pustim pri miru..  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3352 : 02 Avgust 2012, 22:09:20
Trša koža me ne moti, mesta brez dlake pa. Vidim, da ima Tačka v Domžalah ta Scavon. Upam, da res, ker na spletni strani www.malezivali.com piše, da ni dobavljiva. Bom tam povprašala kako je s tem.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3353 : 02 Avgust 2012, 22:14:46
Na spletni strani Kluba retrieverjev že najdete razpis in prijavnico na jesenski rok PNZ in LP-R: http://www.klub-retrieverjev.si/



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3354 : 03 Avgust 2012, 10:28:19
Trša koža me ne moti, mesta brez dlake pa. Vidim, da ima Tačka v Domžalah ta Scavon. Upam, da res, ker na spletni strani www.malezivali.com piše, da ni dobavljiva. Bom tam povprašala kako je s tem.
Tacke ze en cas ni vec.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3355 : 03 Avgust 2012, 12:04:55
Aja ??? Saj res že od lanskega leta nisem bila tam :-[


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #3356 : 06 Avgust 2012, 16:45:44
Sem nova na tem forumu. V kratkem bomo kupili psa, v ožjem izboru je tudi labradorec. Predvidevam, da se na forumu ne sme omenjati psarn ali pač? Naletela sem med drugim tudi na psarne, kjer imajo mladičke red fox in silver barve s papirji. Glede na to, da v standardu ni teh barv omenjenih, mi je malo nenavadno in me zanima, če se je v tem času standard kaj spreminjal?
Iščem namreč po tujih oglasih, ker ne želimo tistega bikovskega tipa labradorca z globokim prsnim košem in kratkimi nogami in kratkim gobcem, ampak bi rajši vitkejši 'ameriški tip'... črnega ali rjavega, pri nas pa imajo po večini rumene in tiste bikovske variante. :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3357 : 06 Avgust 2012, 16:56:24
Putka - lahko omenjaš psarne ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3358 : 06 Avgust 2012, 16:56:54
Hmmmm...pa gremo od začetka.  :)

Po standardu so dovoljene tri barve (rumena, čokoladna in črna). Odtenki pa so lahko različni - pri rumenih npr. vse od skoraj bele do fox red.

Pa to, da so pri nas po večini rumene bikovske variante sploh ne drži. Pri nas so lepo zastopane vse tri barve v različnih konstitucijah (od tistih z lažjo konsitucijo do tistih s težjo).

Imamo pa v Slo tudi 3 predstavnike field-trial linije, ampak o tej liniji se krešejo mnenja, ali jih sploh lahko imenuješ za labradorce ali ne, ker roko na srce, nekateri res zgledajo skoraj kot hrti.




ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3359 : 06 Avgust 2012, 18:47:54
Zakaj je pa v ožjem izboru tudi labradorec, če so takšne konstrukcije in vam to ni všeč? Standard labradorcev pa tko poznamo, žal se pa pojavljajo vse več primerkov mešanja psov...pasma naj ostane takšna kot je bila primarno zasnovana....takšno je moje mnenje  :)