Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415476

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3420 : 08 Avgust 2012, 16:44:26
Pri psicki predvsem to (vendar ni za zanemariti naprednejsega solanja psa, pa cetudi za drugo podrocje... (kaksnega vodnika lovca se lastni psi bojijo (se tresejo od strahu), vodnik ne loci med poveljevanjem in dretjem, nagrad pravzaprav ni nikoli... mah, razlika je bila ocitna v vseh pogledih in kapo dol Indy in Romanu - sta lahko le vzgled in bosta lahko z malcek vaje pobrala vse lovorike, kar se jih da)).


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3421 : 08 Avgust 2012, 17:55:07
Lauri, prva slika je res posrečena :D Ima vedno rešilni jopič ali le za daljše plavanje?
Koliko je pa kaj velika/težka?

Za daljša plavanja, razburkano-valovito morje in pa za na surf dilo :P
Jopič je super, za bližnje reke in jezera pa ubistvu ne pride v poštev...le preventiva na morju. ;D
Po velikosti je nekje na spodnji meji..merila je sicer nisem, ampak tako se mi zdi. Ima pa 28kg.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3422 : 08 Avgust 2012, 18:17:40
No, še dve naši morski - Roxy pri njeni najljubši dejavnosti  ;D :








Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3423 : 08 Avgust 2012, 18:21:37
 :o ja, pri tem so neumorni in uživajo mislim da vsi po vrsti !



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3424 : 08 Avgust 2012, 18:26:04
:o ja, pri tem so neumorni in uživajo mislim da vsi po vrsti !
Ja :o Ni boljšega od vode, ampak prav res ne. Tudi pasje prijatelje, ki niso marali vode, je Wai prepričal, da vsaj malo čofotajo, če ne plavajo.
Je pa zanimivo, da vsake toliko naletim na kakšnega lastnika labija, ki me vpraša, če moj mara vodo in pove, da njihov pa sploh ne. Največ do trebuha...in so začudeni, ko rečem, da je obseden, ne samo nor na vodo. Bi rekla, da je kar 50% takšnih, ki je ne marajo, niti za hlajenje ??? :-X Ne vem, mogoče slabe izkušnje v preteklosti ali enostavno samo (slabi) geni. Ali pa jaz naletim na take.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3425 : 08 Avgust 2012, 18:40:54
Hm, ne vem. Nekateri rabijo malo vzpodbude, da se opogumijo. Oboje je možno - slabi geni ali slabe izkušnje, lahko se tudi samo lastniki niso potrudili dovolj, da bi pes dejansko zaplaval in ugotovil, da je žur. Roxy recimo tudi ni kar sama od sebe šla prvič plavat, je pa res, da je bila vsa vzpodbuda, ki jo je rabila, igrača v vodi :D ::) .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3426 : 08 Avgust 2012, 19:09:53
Glede vode. Po mojih opažanjih je pomembno kako se psu predstavi voda. Tudi pri labradorjih. Okej eni jo obožujejo od prvega dne, drugi pa so previdnejši in rabijo več spodbude. Ampak je dokaj enostavno, s psom se igraš v vodi, čofotaš in čez nekaj časa skupaj zaplavata po igračo, magari na začetku psa malo pridržiš, da vidi da se ne bo utopil in da ni potrebe histerirat.

Več kot ima priložnosti čofotati in se igrati z lastnikom ali pa kakim drugim psom v vodi, prej se odločijo tudi zaplavati po igračo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3427 : 08 Avgust 2012, 19:45:20
Skina, edin predstavnik labradorjev na 1. dolenjskem retriever kampu pod mentorstvom Michelle Noteborn med pavzo:


In v taboru s "sestrico":


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3428 : 08 Avgust 2012, 19:49:27
Hehehe..valda da je bila edini predstavnik, če pa sploh nismo vedeli za tale kamp  :P



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3429 : 08 Avgust 2012, 19:51:46
Je bilo zelo na hitro (pa tudi terene je bilo potrebno "stestirati" oz. izbrati za naslednjic). Drugo leto se bo zacelo oglasevati nekaj mesecev prej.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3430 : 08 Avgust 2012, 21:51:02
Glede vode. Po mojih opažanjih je pomembno kako se psu predstavi voda. Tudi pri labradorjih. Okej eni jo obožujejo od prvega dne, drugi pa so previdnejši in rabijo več spodbude. Ampak je dokaj enostavno, s psom se igraš v vodi, čofotaš in čez nekaj časa skupaj zaplavata po igračo, magari na začetku psa malo pridržiš, da vidi da se ne bo utopil in da ni potrebe histerirat.

Več kot ima priložnosti čofotati in se igrati z lastnikom ali pa kakim drugim psom v vodi, prej se odločijo tudi zaplavati po igračo.
Ja, vsekakor. Ampak se mi zdi, da pri teh, ki sva jih srečala, ni bil problem v lastnikih...so vzpodbujali in večina je prav razočaranih nad dejstvom, da psu ni za vodo. Razen, kot sem omenila, če so imeli napačen pristop. Samo vsi zagotovo ne.
Wai je pa itak pri slabih treh mesecih zdrsnil v bajer (firbec pasji je prav "iskal" >:D) in samo splaval... ::) No, pa že prej je doma v posodo z vodo lezel itd. Negativna izkušnja ni bila, to je bistveno.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3431 : 08 Avgust 2012, 22:22:01
Naj povem da Asya do enega leta ni šla v vodo... :( Ja, je, če sem šla jst, je obupavala in me prišla ˝rešit˝.
Pa smo jo poskušal na ogromno načinov motivirat... Potem pa se je čez noč odločila da bo plavala in prinašala iz vode;)
Sedaj ni več nobenih ovir...ura plavanja, pa je sprehod opravljen  :P
Danes je bredla po potočku, se prišla zdivjat na travnik (tiste labijevske dirke), pa spet čofotat...
Uglavnem uživa in res mi nekak ne pade na pamet nihče katerega labi nebi oboževal vode-
Pri nas je trajalo, me je že malo skrbelo...ampak, plavamo, neumorno ;D

Če pa se nam ob tem pridruži še Asyina sestrica Cuba, ali (sicer manjkrat) bratec Flip...ŽURKA! :P :o

http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932811/asya/19932811.jpg
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932812/asya/19932812.jpg

Asya&Cuba
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932818/asya/19932818.jpg
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932819/asya/19932819.jpg
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932821/asya/19932821.jpg
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932822/asya/19932822.jpg

Asya&Flip
http://s1.mojalbum.com/17376411_17586282_19932844/asya/19932844.jpg



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3432 : 08 Avgust 2012, 22:24:49
Moja tollerka ni hotela v vodo do enega leta. Potem je sicer rada hodila notri stat, zaplavala je pa samo če si ji kaj vrgel. Letos poleti, pri 5,5 letih pa je prvič šla sama v vodo plavat in je notri ostala zgolj zaradi tega, da je plavala okoli.
Terier je pa pri parih mesecih skozi led čofnil v vodo, ampak ga to ni ustavilo, da se ni začel metat notri. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3433 : 10 Avgust 2012, 15:39:59
 ::) Pri nas je trenutno tole "in"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3434 : 10 Avgust 2012, 16:34:58
Iiii, tauhanje  :D




Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3435 : 10 Avgust 2012, 22:02:02
 ;D




momokika

  • Gost
Odgovori #3436 : 11 Avgust 2012, 10:19:49
He he zelo lepe slike  :D upam, da ste se vi in vaši labiji zabavali. Selly pa se to leto ni še nič  :( kopala, ker trenutno ne najdemo nobenega kraja, ki bi bil dovol blizu. Časa da bi se pa vozili kam daleč pa tudi nimamo.
 Nika4:  kaj lahko vprašam kje si ti posnela te fotografije ?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3437 : 11 Avgust 2012, 16:54:01
 Kanjon Kokre v Kranju. Tam se kopamo in potapljamo  :P tudi 2x na dan, ce je vroce. Mislim, da celotno poletje ni bilo sprehoda brez plavanja  ;D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3438 : 11 Avgust 2012, 17:23:24
Tole ni ravno labradorec ampak ovčarska pasma / moj avstralec - v vodi, na vodi in pod vodo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3439 : 11 Avgust 2012, 17:39:53
Tako. Naša psička seveda veselo prinaša palice, žoge, igrače. Jutri gremo prvič stestirat frizbi, ki bo upam letel čim dlje. Kakšen nasvet?
 :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3440 : 11 Avgust 2012, 19:24:16
Tako. Naša psička seveda veselo prinaša palice, žoge, igrače. Jutri gremo prvič stestirat frizbi, ki bo upam letel čim dlje. Kakšen nasvet?
 :)

Ne takoj metati visoko, je še premlada za skakat. Najbolje je začeti s t.i. rollerji in metanjem tako, da ji frizbi leti skoraj pred gobcem, da se ga nauči ujeti.
Da si boš lažje predstavljal: http://www.youtube.com/watch?v=IAiR9AnkLPk

Na sploh pazljivo s frizbijem, ne prehitevati in pretiravati.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3441 : 11 Avgust 2012, 19:59:54
Aha. Torej je tudi bolje, da ga ne mečem predaleč, tako, da ga bo sprva prinašala s tal in šele kasneje lovila v zraku?
Pogledal filmček, bomo jutri poizkusili po "navodilih".
TNX!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3442 : 11 Avgust 2012, 20:22:52
S tal ga bo težko pobirala, ampak načeloma ni s tem nič narobe. Se pa na ta način na filmčku pes res nauči tudi loviti frizbi. Če bo frizbi vedno padel na tla in ga bo potem pobrala, bo verjetno tudi vedno čakala, da pade na tla in se ga ne bo trudila ujeti v zraku, ker bo mislila, da se pač tako prinaša frizbi...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3443 : 11 Avgust 2012, 22:51:48
HUDMA, kako začeti s frizbijem si lahko prebereš tudi tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1741.0


anco

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3444 : 13 Avgust 2012, 13:34:24
Pozdravljeni ljubitelji labradorcev,
doma imamo zelo lepega in živahno igrivega čokoladno rjavega labradorca, starega leto in pol. Kuža je zelo živ in igriv, ter potrebuje veliko časa in gibanja, kar pa nam zaradi majhnih otrok zadnje čase vedno bolj zmanjkuje. Če koga od ljubiteljev labradorcev kuža zanima, smo ga pripravljeni prodati po simbolični ceni. Kuža je iz slovenske psarne, redno cepljen, negovan, popolnoma zdrav, energičen in izredno lep ter močan, z rodovnikom s kvalitetnimi predniki. Kuža je navajen bivanja zunaj in/ali v hiši, saj je bil prvo leto samo v hiši, sedaj pa mu je ljubše na dvorišču.
Najrajši labija prodamo nekomu, ki doma že ima kakšnega psa, po možnosti psičko.
Obvezni pogoji za prodajo: ljubezen do psa, ograjen vrt, čas za sprehode in igro. Kuža ne mara drugih večjih samcev, do ostalih psov pa je prijazen in izredno igriv(včasih celo preveč). Je tudi dober čuvaj. Za družine z majhnimi otroci je pogojno primeren, saj s svojo igro in velikostjo mimogrede nehote prevrže otroka.
Poleg podarimo tudi vse potrebno opremo za psa, potrebujete le prostor, kjer bo kuža spal (pasjo uto ali urejen kotiček v hiši).
Pred prodajo se želimo prepričati, da bo naš kuža prišel med prave ljudi, tako, da je osebni obisk zaželen. Smo iz Rač pri Mariboru, prosimo pa za začetni kontakt na mejl.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3445 : 13 Avgust 2012, 14:28:03
Ali ste obvestili vzreditelja?

Ali ste hodili s psom v solo in katero?

Kako ste poskrbeli za njegovo socializacijo, vzgojo?

Pes je sedaj v pubarteti in ce ste toliko pri sebi, pojdite z njim v pasjo solo po pomoc zase, kaksno leto oreng dela in pes bo narejen po vasem okusu (kolikor boste vlozili, toliko boste imeli)! Vse se da, ce se hoce (smo bili na vasem mestu pred 10 leti, samo teza psa je bila vsaj krat 2).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3446 : 13 Avgust 2012, 16:34:43
No, otroci sicer niso ovira, ogromno nosečnic, družin z malimi otroki ima aktivne pse. Stvar organizacije in odločitve. Predvsem pa pomislite to, kaj naučite otroke s tem, ko psa oddate drugam.

In v prvi vrsti je potrebno obvestiti vzreditelja, morda bo želel on vzeti psa nazaj in mu sam poiskal nov, dober dom, kjer bo pes ostal dokončno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3447 : 14 Avgust 2012, 11:00:44
Pa res, kaj vam ljudem ni jasno?
Dobro, kakorkoli že, najbrž mu bo res lepše pri drugih ljudeh... Mogoče je še kaj v ozadju, nočem obtoževat.

Jaz sicer še nimam družine, naj pa povem, da imajo drugi, ki imajo pse iz istega legla kot je moja otročke.
En par ima 2 mesca starega dojenčka, drug par ko je psičko kupil je imel dva otroka, punčka mislim da še ni bila stara eno leto,
pred dnevi pa so dobili še tretjega otroka. Spoznala sem ljudi, ki so vzeli čokoladkota v družino kjer je punčka ravno dobro shodila itd.itd...
Takih zgodbic je ogromno, vsem nekako sfolga. Če je pes primerno vzgojen, ne bo problema, saj je vendar labradorec! In če bo vsaj v začetku prikrajšan za kak dooolg sprehod, bo iz meseca v mesec bolj in tudi za otroke je pes v družini prednost, kajne?
In še to, naši labiji imajo dobri 2 leti in so norčki... Z ostalimi lastniki se radi pohecamo, da so iz Pekla (iz tam dejansko so) :o ja, peklenski norčki, hiperaktivni, svojeglavi...
Kakorkoli že, srečno čokoladku, naj najde super lastnike oz. sedanjim tehten premislek :))))



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3448 : 14 Avgust 2012, 11:34:08
Je res treba takoj v napad? Mislim, da nihče ne vzame psa zato, da ga lahko pozneje odda. Kot je Lauri napisala - ne vemo kaj je v ozadju!
In raje vidim, da psa oddajo nekomu, ki bo imel čas za njega, kot da ostane doma in večino časa preživi v boksu ali pred hišo in se mu nihče ne posveti tako kot je treba. Ker to bi res bil en zadovoljen pes!
Labradorec pa tudi ni mops, ki mu je dovolj en počasen špancir in divjanje po vrtu!
Tudi sama (upam, da nikoli do tega ne pride) raje dam psico drugemu, kot da jo po vsej sili obdržim doma, čeprav vem, da za njo ne morem poskrbeti tako kot je treba. Za psa moraš imeti čas, če časa nimaš, ga je res neodgovorno obdržati samo zato, ker ga imaš preveč rad, da ga daš od sebe ali pa da ne boš ''eden tistih'' zlobnežev, ki ga oddajajo. Ne stoji za vsako oddajo samo neodgovornost!






Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3449 : 15 Avgust 2012, 12:50:37
Ja, ampak predno si psa sploh omislis ves, da bos nekoc imel otroke (ce racunas da nabavljas psa za naslednjih 15 let), da bo casa bolj malo, da lahko ne vem kaj pride vmes. In to moras vzeti v zakup ze ob nakupu (ali se za psa potem sploh ne odlocis, ali pa se ne odlocis za aktivno pasmo, ampak kaj izmed druznih pasem). Ne pa, evo, zdaj so pa otroci, pa kar naenkrat ni vec casa. Lahko je cas, z malo organizacije se vse da. Lahko gre pes zraven na sprehod z vozickom, lahko si lastniki vzamejo eno uro casa (eden od lastnikov, medtem ko je drugi doma pri otroku recimo), odpelje psa na travnik, ga zdivja s kaksno zogo itd. Ce mene vprasate, vse se da ce se hoce. Seveda je pa najelegantnejsa in najlazja odlocitev, da se psa pac odda (proda v tem primeru).

Zato mene noben izgovor v stilu "pomanjkanje casa" ne preprica, zal.  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album