Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415092

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3450 : 16 Avgust 2012, 00:19:42
Kako lepo bi bilo, če bi življenje potekalo tako kot smo si zamislili, kot smo si predstavljali.

Primer, ki ga poznam: Oba sta zaposlena, delata zjutraj. Zanosi. Sanjata in planirata v veselem pričakovanju. V četrtem mesecu mož ostane brez službe. Najde novo - voznik tovornjaka. Ni idealno, važno da se dela in nekaj zasluži.
Žena rodi... otrok bolan... invalidski voziček...
Se še trudijo, pa ne gre. Sama je za vse, izčrpana. Lahko bi psa obdržali, pa ni fer - do njega. Imajo vrt, pa se zaveda, da pes potrebuje veliko več.
V oglasu razlog - zaradi pomanjkanja časa. Ne, ni pisala svoje življenjske zgodbe. Jokala je kot mali otrok ko so ga odpeljali.

Težko je govoriti o izgovorih.

Nisem za to, da se psa da stran ob prvem problemu ali prvem naporu. Pa tudi nisem za to, da se takoj skače v luft in obtožuje.



malinca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3451 : 16 Avgust 2012, 01:12:40
Ste me s temi tauharskimi slikami zelo nasmejali in spomnili na ta video: http://www.youtube.com/watch?v=kfm1QATRJ-k&feature=player_embedded (upam, da ni narobe, da sem ga objavila) :D

Sem pa tudi sama na morju videla 2 labradorca, koliko sem razumela brata, ki sta neumorno tauhala kamne, lovila igrače, skakala s pomola, ... Pravi užitek ju je bilo gledat!  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3452 : 16 Avgust 2012, 12:23:38
Saga ne recem, da ni izjem in primerov, v katerih ljudje res nimajo drugega izhoda. Samo po mojih izkusnjah, v recimo 90% primerov je "pomanjkanje casa" samo izgovor za lenobo nevestnih lastnikov. Nazalost.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3453 : 16 Avgust 2012, 12:30:46
Ima ovcka kar prav.

Poleg tega ni napisal cisto nic, kaj je ze vlozil v psa, razen da je kupil labradorja z rodovnikom, ki ga sedaj, v pubarteti, hoce prodati (in ne podariti). OK, ce bi pes imel ze sampionate, pa ne vem koliko CACov, pa tak in on izpit, pa vzrejno dovoljenje, pa take in one zdravstvene teste, kjer je vse clear, pa da se njegov vzreditelj strinja... potem ga naj proda za vec 1000 evrov - govorim o spedenanem psu, ki nima problemov. Da pa nekomu za vrat obesis nekaj, kar si pokvaril, pa se prodas zraven... Ti podatki manjkajo!


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3454 : 16 Avgust 2012, 12:38:49
Aha. Torej je tudi bolje, da ga ne mečem predaleč, tako, da ga bo sprva prinašala s tal in šele kasneje lovila v zraku?
Pogledal filmček, bomo jutri poizkusili po "navodilih".
TNX!

Tukaj je bolje prikazan začetek dela s frizbijem: http://www.youtube.com/watch?v=Fv-CzPntrlo

Raje kot pustit da pobira s tal naredit t.i. take, ko pes frizbi vzame iz roke (in postopoma podaljševat mete), ker kot je že bilo rečeno, se bo kar hitro navadil da počaka na frizbi da pade na tla.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3455 : 16 Avgust 2012, 12:42:28
Hvala za odgovore. Imam kar "težave".
Psička z veseljem teče za frizbijem, skače ponj (ga praviloma ne ujame), ga pobere (na travi zlahka, na pesku težko). Zelo rada ga prinese nazaj.
Največji problem pa je, da ga med prinašanjem parkrat (močno) preprime in že prvi dan je frizbi, ki stane 10 EUR ves preluknjan.
:)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3456 : 16 Avgust 2012, 12:50:19
:) Klasična težava pri večini psov. Nevem zakaj, ampak so ravno pri labradorcih s tem največji problemi, ko bi naj imeli nežen ugriz. Kateri frizbi pa je to? Sicer močnejši frizbi ne reši težave, je pa začetek.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3457 : 16 Avgust 2012, 12:51:40

Največji problem pa je, da ga med prinašanjem parkrat (močno) preprime in že prvi dan je frizbi, ki stane 10 EUR ves preluknjan.
:)



 :D Kako znano. Moja je en frizbi razpolovila po drugem metu....
Rabiš res kvaliteten frizbi, tule ga zagotovo dobiš: http://shop.canin-sport.si/sl/6-frizbi
Kateri bo najboljši naj ti pa aleshor svetuje. Jaz imam zdaj že eno leto tu kupljen frizbi (ne vem več kateri) in je samo malo opraskan in brez vzorca pa si ga tudi drugi psi sposojajo...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3458 : 16 Avgust 2012, 12:59:45
Moje mnenje: za prinasalce so od (bolj specialnih) frizbijev najboljsi SuperHero. Vsi moji so se celi, eden ima samo luknje, ko se je igral z drugim psom in sta oba drzala frizbi in vlekla. Jawz je tudi zelo trpezen, samo za prinasalce ne tako primeren, ker prehitro "dol pade". SuperHero pa nekako boljse lebdi v zraku, tako da ga lazje ujame (itak nabavljas frizbije za vec let, tako da je pametno ze v startu kaj boljsega kupit, in imas potem mir  ;))

Drugace pa, to je res, prinasalci imajo rahel ugriz, kar se tice prenasanja stvari, predmetov, itd, pri frizbiju so pa pravi krokodili (imajo izredno mocan ugriz). Zakaj, ne vem, ampak tako je  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3459 : 16 Avgust 2012, 13:04:25
Nevem zakaj, ampak so ravno pri labradorcih s tem največji problemi, ko bi naj imeli nežen ugriz.

Pa to rodovniski ali tisti kvazilabradorci?

Ker mi imamo pri retrieverjih cisto druge probleme, ki izvirajo iz mehkega ugriza (imajo raje tekstilne; oz. ena pozna "dobro primi", pri cemer dobro drzi, a se vseeno ne pozna zobkov). Tistih tezkih gumijastih niso prevec marale, potem imam sedaj ene bolj plasticne, hitreje unicljive, a so solidni. Kupila sem ze rabljene, ni pa nobenih posebnih dodatnih poskodb zraven oz. ni hudo. Ce bo kdaj moznost, da si pes sam izbere svoj najljubsi model, bi jo izkoristila.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3460 : 16 Avgust 2012, 13:21:13
@barbara 10

Aha. Sem vedel, da bom prej ali slej obžaloval, da sem nabavil kvazilabradorca. Če že baraba črna nehvaležna noče zboleti in ji nikakor noben kolk ne pade ven, je pa mrha mešana končno pokazala svoj z.a.j.e.b.a.n značaj in namenoma prakticira strahoten frizbi-ugriz. Zdaj bom pa nabavil en kamion frizbijev in bom VSAJ 3 x preplačal ceno 800 - 1200 eur, kolikor stane pravi labradorec. Poleg tega je samo še vprašanje časa, kdaj mi mrcina požre ženo in otroke.

Punce, žal se tukaj ne da drugače pogovarjati, kot da se človek VES ČAS norčuje iz vas, naj se človek še tako trudi!  ::)


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3461 : 16 Avgust 2012, 13:24:34
Večino so "tapravi" prinašalci. Nevem zakaj to ampak tak pač je. Treba jih je včasih malo skregat, Maxi se je zdaj že normalizirala ampak kak proč pogledam ali ne pozim dovolj je takoj "štempel" na frizbiju, si jih označi keri so njeni :)

se pa strinjam z Ovcko, Super hero-ti so po moje najboljši, JAWZ-i so še močnejši ampak jih je malo težje metat (manjši in težji).


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3462 : 16 Avgust 2012, 13:29:50
se pa strinjam z Ovcko, Super hero-ti so po moje najboljši, JAWZ-i so še močnejši ampak jih je malo težje metat (manjši in težji).
Kupil sem frizbi "CAMON", 23 cm v zooticu v Qlandiji v Kranju. A kdo pozna to reč? Očitno sem čisto zgrešil?  :D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3463 : 16 Avgust 2012, 13:43:27
Kupil sem frizbi "CAMON", 23 cm v uuoticu v Qlandiji v Kranju. A kdo pozna to reč? Očitno sem čisto zgrešil?  :D

A je "pakiran" v rdeči škatli? Ta je šel pri moji na pol :) Moja dostikrat še stopi na frizbi in ga poskuša dvignit  ::) , ni ravno med najbolj brihtnimi  :P .

Kar se tiče mehkega ugriza... Moja ga ima, ampak to je nekaj drugega kot, če pes pregrizuje (seveda rac ne sme pregrizavat, ampak pri piskajočih igračah se tega hitro nauči).  In mislim, da nima kaj dosti veze s tem, da pes določenih igrač zaradi tega ne bi želel držat. Moja ima rada vse igrače, večje in težje so, toliko bolje... Med retriverji pri nas zmaga "Jolly Pets Romp N Roll" žoga, jo vsi kradejo Roxy  :D . Prinese mi pa tudi vse kar si zamislim in vse nepoškodovano. Racimo tudi jabolka, ki jih pobere s tal in jih ne pustim pojesti, prinese nepoškodovana. Ko pa nosi npr. Wubbo, ki piska, jo pa samo kvalitetna izdelava drži skupaj...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3464 : 16 Avgust 2012, 13:53:21
Hudma. Ne bit uzaljen, zanimala me je le statistika in morebiti vzrok. Me ne bi sploh nic plasilo, ce bi to bilo pri kvaziprinasalcih, ker so sli itak ven iz pasme, je malo bolj zaskrbljujoce, ce je to pri ta pravih. Sicer ce je ugriz pri delu tak kot mora biti, pol OK.

Se je zgodilo parim popularnim pasmam retrieverjev, da so v casu svoje popularnosti imeli marsikaj (tudi trd ugriz). Ko pa je popularnost padla, pa so vzrejali le se ljubitelji, posamezniki, in so vzrejali le se najboljse v vseh pogledih - se je potem pasma spet postavila na noge.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3465 : 16 Avgust 2012, 14:00:39
Sem si malo pogledala slike frizbijev, mislim, da je moj tudi Super hero.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3466 : 16 Avgust 2012, 14:09:26
A je "pakiran" v rdeči škatli? Ta je šel pri moji na pol :) Moja dostikrat še stopi na frizbi in ga poskuša dvignit  ::) , ni ravno med najbolj brihtnimi  :P .
Ja, točno ta je!  :D

@Barbara 10
Kar se tiče preprijemanja race ali frizbija, gre po mojem mnennju za povsem neumestno primerjavo. Raca je mehka in jo pes prime in drži, frizbi je pa trda plošča, ki jo mora RAVNO ZARADI MEHKEGA PRIJEMA preprijemati, da mu ne pade iz gobca.
No vsaj kvazilabradorci očitno to počnejo. Pa nič nisem užaljen, se mi zdi pa bizarno, da se nekdo boji za pasmo, če kakšna mrcina zgrize frizbi. V končni fazi imajo kvazilabradorci zobe zato da grizejo. Je pri rodovniških drugače?  ???


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3467 : 16 Avgust 2012, 14:21:03
Če je to ta kateri mislim, ni take panike, temu je Maxi sredino zgrizla ven :) Potem zna tudi kak Hero XTRA zadostovat. Je pa tak, Hero XTRA bo držal recimo 2-3 mesece (lahko manj, lahko pa več odvisno od grizenja), super HERO pa lahko tudi leto in več. Ob normalni uporabi seveda. Garancije pa tu ni, ker lahko frizbi drži mesece potem pa se pes en trening odloči da bo zgrizel vse :)


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3468 : 16 Avgust 2012, 14:25:51
Če je to ta kateri mislim, ni take panike, temu je Maxi sredino zgrizla ven :) Potem zna tudi kak Hero XTRA zadostovat. Je pa tak, Hero XTRA bo držal recimo 2-3 mesece (lahko manj, lahko pa več odvisno od grizenja), super HERO pa lahko tudi leto in več. Ob normalni uporabi seveda. Garancije pa tu ni, ker lahko frizbi drži mesece potem pa se pes en trening odloči da bo zgrizel vse :)
Kje lahko kupim te boljše frizbije? Pri tebi?
TNX!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3469 : 16 Avgust 2012, 14:34:48
Pri nas je Hero Xtra zdrzal ravno ene pol ure, potem je bil naluknjan kot ementaler  :D :D

Drugace pa, barbara10, nasplosno po vsem do sedaj prebranem glede frizbijev v razlicnih temah sklepam, da je pri vecini prinasalcev tako. Moj ima tudi nezen ugriz, kot je ze Roxy rekla, ce pobere jabolko, ne bo enega odtisa zob gor, lahko mu dam za nest iz trgovine kakrsnokoli mehko stvar, pa se ne bo opazilo da je bila v pasjem gobcu, isto velja za divjad. Nikoli ni preprijemal ali pregrizoval, vedno samo pobral in nesel. Ampak pri frizbiju je drugace. Frizbi mi (se vedno) hoce na vsak nacin zgristi, pa tudi ko ga lovi zelo mocno zagrabi, tako da pac vse svohnejse takoj unici. Zato sem nabavila mocnejse, sedaj teh problemov ni (tudi ce mu pustim, da se malo igra z njim se ne poznajo luknje). Je pa res, da tudi moj bedasto pobira s tal. Nikoli recimo s tiste strani, kjer je sam pes, ampak gre kontra, kjer je seveda tezje, vcasih si ga celo zlozi kot tortiljo  ::) Pravilnega pobiranja mi ga v vseh teh letih se ni uspelo nauciti.  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3471 : 16 Avgust 2012, 15:24:45
Ni bilo tukaj ciljano na iskanje boljsega prijema ;)

In ja, so v zgodovini dolocene pasme prinasalcev veljale za hard-mouthed oz. so zaradi tega izgubile na popularnosti (ceprav bi se naj slo le za par primerkov in ceprav obstaja se druga teorija, zakaj so zgubili na popularnosti), kar jim je prineslo le + za pasmo.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3472 : 16 Avgust 2012, 15:27:16
Ni bilo tukaj ciljano na iskanje boljsega prijema ;)
Ja no, sej vem. Težiš vsem, ki nimajo rodovniškega psa, z zavetišča ali pa najdenčka. Kadarkoli, kjerkoli.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3473 : 16 Avgust 2012, 15:29:27
Hudma, ti imas pa res probleme.

Ciljano je bilo na hard-mothed pse. da ves, ali je problem v pasmi, ali pa izven, ker bi jih npr. pometali ven iz vzreje zaradi napacnega ugriza. To je tisto, kar me je zanimal.

Tvoj pes itak ne more opravljati vec dela, za katerega je bila pasma narejena. Ostali so pa tisti, ki te lahko skrbijo (oz. kam gre vzreja - za pasmo steparija nima nic zraven).


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3474 : 16 Avgust 2012, 15:30:24
Hudma, ti imas pa res probleme.
Ljubim te.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3476 : 16 Avgust 2012, 15:36:11
Jaz imam za mojega samca 2 frizbija in sicer enega, ki se ga samo meče in prinaša in drugega (Jaws), ki ga lahko grize po mili volji, se cufa itd. Tollerka pa sicer ne pregrizuje, ampak ima včasih 'krokodil attack' in rahlo naluknja kakšen frizbi (ima CS in Hero Xtra).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3477 : 16 Avgust 2012, 15:38:06
Jaz imam tudi Hero Extra, ki ga ne marajo prevec (Heidi sem sicer naucila "dobro primi", ampak se vidi, da tega frizbija ne mara). Kateri je tisti CS?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #3478 : 16 Avgust 2012, 16:37:36
Competition Standard. Amažpak moja prime karkoli se ji vrže, samo jaz raje in bolje mečem tadva.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3479 : 16 Avgust 2012, 16:57:30
Jaz sem enkrat ob naročilu hrane zastonj dobila tale frizbi

http://www.zooplus.com/shop/dogs/dog_toys_dog_training/flying_dog_toys/frisbees/146816

in moram reči, da je že eno leto od tega in tale frizbi zdrži res vse "napore" našega bumbarja. Tudi za mojega velja, da frizbije mora vse uničiti, tale je pa res super, sploh ker je bil zastonj  :).