Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415096

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3480 : 16 Avgust 2012, 18:41:44
Tvoj pes itak ne more opravljati vec dela, za katerega je bila pasma narejena.
Ojej? Česa konkretno ne more opravljati? ???


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3482 : 16 Avgust 2012, 20:28:00
Aportirat divjadi.
Ker tega ne treniramo, ali zato, ker je nerodovniški kvazilabradorec?


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3483 : 16 Avgust 2012, 20:37:00
V bistvu jo lahko v lastni režiji, ne sme pa je uradno v lovišču in na lovskih preizkušnjah ipd... Nerodovniški psi ne smejo v lovišče.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3484 : 16 Avgust 2012, 20:51:43
V bistvu jo lahko v lastni režiji, ne sme pa je uradno v lovišču in na lovskih preizkušnjah ipd... Nerodovniški psi ne smejo v lovišče.
Aha. No, zanimivo. Vidim, da se bom tukaj še veliko naučil. Sem se za trenutek že ustrašil, da gre za kako novo, meni nepoznano hibo, ki jo je moj ubogi kuža fasal, ker nima rodovnika. Prav je, da v lovišče ne sme vsako ščene, le kaj bi si pravi ljubitelji psov mislili, če bi en vaški mešanec nascal psa, ki je bil mladič vrhunskih staršev. Nezaslišano.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3485 : 16 Avgust 2012, 20:56:04
Kateri "pravi" labradorec od tukaj pisočih opravlja delo za katerega je bila pasma vzrejena  ;) , se pravi delo službenega, lovskega psa v lovišču.
Pa še nekaj. Vzrejna vrednost vaših psov je povsem nekaj drugega.......kar je sploh potrebno za "vzrejno vrednost" ;)

PS
Demonstracijo aportiranja je g. Škofic na tečajih za lovske čuvaje v 80. ih leti demonstriral z navadnim križancem :)

A malo preusmerjate :o



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3486 : 16 Avgust 2012, 21:45:23
Ojej? Česa konkretno ne more opravljati? ???

Hm...če sem Barbaro prav razumela, je bilo mišljeno, da ne tvoj, ne od nikogar od nas ne more opravljati več dela za kar so bili vzrejeni. Se pravi pomoč RIBIČEM pri lovljenju rib. Mislim, da tega ne opravlja popolnoma noben labradorec več. Zgodovina labradorca sega k ribičem in Novi funlandiji...

Če imam pravilne podatke, pa lahko tudi mešanci in nečistokrvni psi delajo v lovišču. Zaprosit je treba za pogojni rodovnik in opravit preizkušnje/tekme, ki se za takšno delo zahtevajo. Pa prosim, ne me linčat, če so napačni podatki, ampak ne dolgo nazaj sem brala o tem nekje, morda so bili podani napačni podatki.

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3487 : 16 Avgust 2012, 22:06:46
Ja je možno dobiti pogojni rodovnik, tako bolj izjemoma kdaj, ki velja samo za delo v lovišču, ne pa za vzrejo - a nelovec ga prav zagotovo ne bo dobil. In pri tovrstnem delu je zelo pomembno kakšen ugriz ima pes.
Sicer ne vem, koliko labradorcev je trenutno v lovskih rokah (in tudi delajo) pred leti jih je bilo kar nekaj.
Pa niti ne vem, če je bila pasma prvobitno vzrejena za lovskega psa. Se mi zdi da niti ne.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3488 : 16 Avgust 2012, 22:54:29
Pa niti ne vem, če je bila pasma prvobitno vzrejena za lovskega psa. Se mi zdi da niti ne.

Ne, kot je napisala black beauty, labradorci so bili vzrejani za pomoč ribičem, za prinašanje in vlačenje mrež iz vode. Kasneje kot prinašalce divjadi.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3489 : 17 Avgust 2012, 00:15:19
Ker je že tako prilagodljiva pasma......................da jte pobudo, da bo na vzrejni preizkušnji tudi lovljenje frizbija in rib ;D
Kdaj mi gre resnično že prav na smeh  ;D ;D ;D



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3490 : 17 Avgust 2012, 08:42:35
pidog, čemu zdaj to posmehovanje?  ???

Če sem falila mimo z zgodovino labradorca in čemu so pasmo sploh razvili, potem mi prosim povej. Če ne pa bi bilo fino, da se z takimi nevmesnimi komentarji vzdržiš. Včasih se sprašujem kdaj in čemu smo prišli na tako nizko stopnjo komunikacije, kot je na tem forumu. Sej se človek sploh ne more o ničemer več pogovarjat, vedno se bo nekdo vključil in se norca delal, da človek mine, da kadarkoli še kaj napiše...

Kar se pa pogojnih rodovnikov tiče, pa absolutno nikakor ne veljajo za vzrejo. Rodovnik je pogoj, da se lahko prijaviš na preizkušnje. Brez preizkušenj pa ne moreš lovit... Zdaj kdo ga lahko dobi, ne vem. Ampak najverjetneje drugi kot lovci ne zaprosijo za njega, niti ne vem čemu bi. :)






pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3491 : 17 Avgust 2012, 08:58:23
Včasih se sprašujem kdaj in čemu smo prišli na tako nizko stopnjo komunikacije, kot je na tem forumu. Sej se človek sploh ne more o ničemer več pogovarjat, vedno se bo nekdo vključil in se norca delal, da človek mine, da kadarkoli še kaj napiše...

Se popolnoma strinjam s tabo......................in ja, res se je za vprašat ;)
Navsezadnje pa vse piše, je napisano..................zač neš s prebiranjem na predhodni strani; pa se vprašajva še enkrat ;)

PS
Problem zmeraj nastane pri "brezmadežnih"................dokler se recimo ne slečejo ali pa pokažejo gate 8)

Uživajte s svojimi psi še naprej...................saj zato jih pa imamo!



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3492 : 17 Avgust 2012, 09:48:48
Sicer se nisem nikoli poglabljala v zgodovino, ker mi je blo to, da so bili včasih za pomoč ribičem dovolj. Ampak ali kdo ve ali so jih kot lovske pse uporabljali že pred registracijo pasme v FCI? Če je tako, potem verjetno lahko trdimo, da so bili vzrejani za oboje...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3493 : 17 Avgust 2012, 11:33:56
Draga Roxy ;D. Ne vem če je problem nastal zaradi ribištva.................ampa k ko brihte povejo, da lahko Hudmin pes grize frizbi zaradi tega ker je kvazi labradorec. Pa saj ni vse v prirojenih sposobnostih; ravno tako se pravilen aport uči, ravno tako se uči pravilen ugriz, pa naj bo to IPO ali pa lovstvo, itd. itd. In nazadnje drugi povejo, da imajo nekateri iste probleme s pravimi labradorci................... .pa hard mouthed bla, bla. Seveda je nekaj resnice tudi na tem, ampak numnost je obtoževati, da frizbi grize zaradi "kvazičnosti" ::)............in za piko na i pa še o službenih psih (čeprav so njihovi isti "drek").............še bolj tumpasto pa se mi zdi še to, da naj bi ravno ti imeli nekaj osnov glede lovskega šolanja in ločitve prirojenega/naučenega!
Ali je labi lovil ribe, vlačil mreže, pomagal slepim, prinašal.........ali pa še bo mi je čisto vseeno. Seveda pa jih je zaradi njegove narave dosti tudi med "sodobnimi" delovnimi psi, kakor tudi med lovci.
Ko bodo pa uvedli vzrejne preizkušnje za določeno delo (kar je drugo kot šport) pa bomo upravičeno in pošteno priznali dobro preusmeritev in potrebo po le tej ;)
Dokler boste pa metali frizbi (kar ni nič narobe) in zraven mešali kvazi, nekvazi se bom pa še naprej upravičeno smejal ;)..............pa še kakšen, ki bere



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3494 : 17 Avgust 2012, 12:13:52
Fantje, fantje, umirite konje! Zdaj ste pa že paranoični. Sem spremljala debato, ker me je pač firbec matral, kako je z ugrizi in nikjer, prav nikjer, nihče ni rekel, da psica od Hudme grize frizbi, ker je nerodovniška. Prav nikjer. Je Barbara10 lepo razložila, da ni mislila na njegovo psico, vi pa še kar naprej paranojo furate. Dajte se mal umirit, pa trikrat globoko vdihnit. :)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3495 : 17 Avgust 2012, 12:14:07
Dragi pidog, moj post ni bil namenjen razglabljanju o pravih in kavzi labradorcih, ampak me zadeva dejansko zanima. Nikakor zato, da bi se preizkus vlačenja mrež iz vode pojavil na vzrejnem. Za kaj vse se labradorci uporabljajo zdaj je popolnoma jasno. Bi bilo pa zanimivo vedeti ali je kot "končna" pasma nastal še med opravljanjem prvotnega dela ali so ga že leta prej uporabljali tudi kot lovskega psa - še preden se je pasma dokončno izoblikovala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3496 : 17 Avgust 2012, 12:22:28
To, ali ima nek pes trd ali mehak ugriz je prirojeno, prav tako kot je prirojeno ali bo plen samo nosil ali ga bo prej še zadavil.
Delno je to možno spremeniti pri šolanju (za neko delo je potreben trd ugiz, za drugega rabiš mehkega, daveži so ponekod cenjeni, drugje jih pa ne marajo....) ni pa niti  lahko niti enostavno (še pomnite tovariši, kako so svoje dni jagri učili pse, ki so preveč stiskali prinešeno divjad - bodeča žica pa to...)
Pri prinašalcih je trd ugriz nezaželjen, zato se izločajo iz vzreje. Posledično bi znalo biti precej več psov s trdim ugrizom med nerodovniškimi, a če se ne uporablja za delo v lovišču in ne pride v vzrejo, zadeva niti ni pomembna. je pa zanimivo, kako se lastniki nerodovniških sekirajo zaradi papirjev, pa kakšna silna užaljenost je takoj ko se omeni, da se jih ne more šteti med pasemske. Ne vem zakaj sama pri svojih nerodovniških nikoli nisem imela problema s tem?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3497 : 17 Avgust 2012, 12:33:47
Meni gre pa to ze precej na zivce, da je ze v skoraj vseh pasemskih temah govora o rodovniskih/nerodovniskih (ce je tema Labradorec, naj se govori o labradorcih, ne da se skoz nekaj krega in mesa zraven nerodovniske). Ne vem zakaj tisti, ki imajo nerodovniske, in jih tako veselo zagovarjajo, se vedno skacejo v zrak in se kregajo po teh temah (ce bi bila komunikacija na normalnem nivoju sicer nimam proti njim cisto nic). Pomoje bi jim morali ustvariti eno extra temo, cistokrvni brez rodovnika, pa naj se tam izzivljajo in kregajo med sabo, kateri je bolj podoben kateri pasmi, kateri je zmozen opravljati kaksno delo, kateri ima vec znacilnosti pasme kot drugi, itd..  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3498 : 17 Avgust 2012, 12:47:02
Meni gre pa to ze precej na zivce, da je ze v skoraj vseh pasemskih temah govora o rodovniskih/nerodovniskih (ce je tema Labradorec, naj se govori o labradorcih, ne da se skoz nekaj krega in mesa zraven nerodovniske). Ne vem zakaj tisti, ki imajo nerodovniske, in jih tako veselo zagovarjajo, se vedno skacejo v zrak in se kregajo po teh temah (ce bi bila komunikacija na normalnem nivoju sicer nimam proti njim cisto nic). Pomoje bi jim morali ustvariti eno extra temo, cistokrvni brez rodovnika, pa naj se tam izzivljajo in kregajo med sabo, kateri je bolj podoben kateri pasmi, kateri je zmozen opravljati kaksno delo, kateri ima vec znacilnosti pasme kot drugi, itd..  :D :D
Za ostale ne vem, jaz se pregovarjam povsem za šalo. Nekatere definicije pasemskih psov so pač šala.  ;)
Najbolj nerazumljva je definicija, da potomec dveh labradorcev ni labradorec, če nima rodovnika.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3499 : 17 Avgust 2012, 12:49:15
Tako je, o tem se piše v teme kot so rodovniški/ nerodovniški, v pasemskih temah pa naj bi se pogovarjali predvsem o lastnostih pasme in o svojih psih. Načeloma so seveda zraven tudi nerodovniški in mešanci podobni tem pasmam, a če lastniki skačejo u luft takoj ko se omeni rodovnike....
Pa tudi to, ali so bili labradorci prvenstveno psi ki so pomagali ribičem ali lovcem....verjetno ljudje, ki so jih vzgojili niso bili plemiči, ki bi si privoščili za vsako opravilo svojega specialnega psa, ampak so si naredili psa, uporabnega za več nalog. Pa so ribičem pomagali
pri ribičiji, lovcem pa pri lovu. lahko je en in isti pes opravljal obe nalogi, pa še kakšno, če se je pokazala potreba. zato se mi tudi zdi skrajno neumno poveličevati eno funkcijo psa (lov) vse ostale naloge, ki jih opravlja ( zdaj ali pa nekdaj) pa označevati za nepomembne ali vsaj ne prvobitne naloge.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3500 : 17 Avgust 2012, 13:06:58
lahko je en in isti pes opravljal obe nalogi, pa še kakšno, če se je pokazala potreba. zato se mi tudi zdi skrajno neumno poveličevati eno funkcijo psa (lov) vse ostale naloge, ki jih opravlja ( zdaj ali pa nekdaj) pa označevati za nepomembne ali vsaj ne prvobitne naloge.

Pa da se dodam: zato se je tudi nesmiselno delat norce iz psov, ki v danasnjih casih nimajo moznosti opravljati prvotnega dela, za katerega so bili vzrejeni. Pac dandanes ni vsak lovec, nima vsak moznosti iti s prinasalcem na delo, tako kot so vcasih hodili. Ker pa so to se vedno delovne pasme je zelo priporocljivo, da se nekaj z njimi dela. Tudi pes je srecen, ce se pocuti uporabnega. Pa naj bo to prinasanje jutranjega casopisa, frizbi, ali pa popoldansko divjanje in iskanje zoge v visoki travi. Vsake toliko grem tudi jaz z mojim na trening prinasanja (sicer dummyjev, ampak vseeno boljse kot nic), pa tudi poslusnost redno vadiva. In bi me zelo prizadelo, ce bi mi kdo rekel, zakaj imam pa prinasalca, ce nisem lovec in ne hodim na lov.  :-\ Tudi v danasnjih casih se nekateri pac trudimo, da pasma izkorisca svoj genetski potencial, ampak ker druge opcije ponavadi ni, se ta izkorisca za sportno kinologijo (recimo da k temu pase poslusnost, agility, prinasanje dummyjev, itd), ampak kljub temu, je pes se vedno sposoben opravljati delo, za katerega je bil vzrejen (to pa dokazes na vzrejnem pregledu).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3501 : 17 Avgust 2012, 13:11:17
Pa tudi to, ali so bili labradorci prvenstveno psi ki so pomagali ribičem ali lovcem....verjetno ljudje, ki so jih vzgojili niso bili plemiči, ki bi si privoščili za vsako opravilo svojega specialnega psa, ampak so si naredili psa, uporabnega za več nalog. Pa so ribičem pomagali
pri ribičiji, lovcem pa pri lovu. lahko je en in isti pes opravljal obe nalogi, pa še kakšno, če se je pokazala potreba. zato se mi tudi zdi skrajno neumno poveličevati eno funkcijo psa (lov) vse ostale naloge, ki jih opravlja ( zdaj ali pa nekdaj) pa označevati za nepomembne ali vsaj ne prvobitne naloge.

Tako tudi jaz razmišljam in po tej definiciji so bili vzrejani za oboje. Kar se je pač potrebovalo, osnova je ista - prinašanje in vodoljubnost. Pa zraven seveda še ostale sposobnosti lovskih psov, ker divjad je v končni fazi treba kdaj tudi poiskat... Tak način ribolova je pa itak izumrl z razvojem ribištva in mehanizacije.
 
Vse te lastnosti je pri pasmi potrebno ohranjati ne glede na to kaj se z njimi počne. Če se te lastnosti izgubijo, potem se s psom ne da več nič počet razen kavč peglat.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3502 : 17 Avgust 2012, 13:21:28
To, ali ima nek pes trd ali mehak ugriz je prirojeno, prav tako kot je prirojeno ali bo plen samo nosil ali ga bo prej še zadavil.
Delno je to možno spremeniti pri šolanju (za neko delo je potreben trd ugiz, za drugega rabiš mehkega, daveži so ponekod cenjeni, drugje jih pa ne marajo....) ni pa niti  lahko niti enostavno (še pomnite tovariši, kako so svoje dni jagri učili pse, ki so preveč stiskali prinešeno divjad - bodeča žica pa to...)
Pri prinašalcih je trd ugriz nezaželjen, zato se izločajo iz vzreje. Posledično bi znalo biti precej več psov s trdim ugrizom med nerodovniškimi, a če se ne uporablja za delo v lovišču in ne pride v vzrejo, zadeva niti ni pomembna. je pa zanimivo, kako se lastniki nerodovniških sekirajo zaradi papirjev, pa kakšna silna užaljenost je takoj ko se omeni, da se jih ne more šteti med pasemske. Ne vem zakaj sama pri svojih nerodovniških nikoli nisem imela problema s tem?

Ne vem če je ravno za posplošit mehak, trd ugriz kot prirojeno sposobnost. Predvsem naj bi se tudi skozi vajo psu dopovedalo, da je prinašanje, aportiranje nekaj derugega kot davljenje. Po moje je večji problem (zmeraj največji ;) ) boriti se z recimo močnim nagonom (plenskim), ki lahko vpliva tudi na "kvaliteto" aportiranj, kar pa ne pomeni, da tak pes ne more biti dober aporter oz., da bo vse prežvečil...............ali pa da bo labradorec boljši aporter od NLT ja..............če stvari prepuščaš oz. verjameš samo v prirojene sposobnosti, se pa strinjam ;) ............s predispozicijo veselje do prinašanja se lahko ugriz ne samo delno ampak popolno, skozi šolanje priuči. Ko mu jo pa ranjena vrana da "po kljunu", ga pa vržemo iz vzreje ;D...........tako da o prirojeni vrsti ugriza sam ne bi ravno bučke prodajav ;)
Kalsang; ne vem no. Sem prebral še enkrat pa še zmeraj stojim za tem, da se je luknanje frizbija mešalo tudi s kvazi, nekvazi.
Kdor ima probleme z žvečenjem frizbija naj kupi pa kovinskega, saj je mehak, trd ugriz prirojena sposobnost ;)

Skratka, ne bom več smetil, med prirojenimi sposobnostmi; bo že tako



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3503 : 17 Avgust 2012, 13:29:27
Kalsang; ne vem no. Sem prebral še enkrat pa še zmeraj stojim za tem, da se je luknanje frizbija mešalo tudi s kvazi, nekvazi.
Nedvomno. Pravzaprav se večina debat sprevrže v kvazi-nekvazi prav zato, ker nek lobi divje posiljuje ostale s svojo logiko. Škoda.
Mislil sem, da je namen vsakega foruma izražanje (tudi drugačnega) mnenja, pa vidim, da tule ni tako. Se opravičujem vsem, ki sem zmotil njihovo brezskrbno rodovniško pravljico.
Imejte se lepo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3504 : 17 Avgust 2012, 13:30:58
Seveda je prirojeno, in pri nekajtedenskih mladičih lahko to prav lepo preizkusimo še v leglu. In davljenje ter trd/mehak ugriz sta dve ločeni lastnosti (davi lahko tudi pes z mehkim ugrizom in ne davi pes s trdim ugrizom). Pes z mehkim ugrizom ima lahko močnejši nagon od psa z trdim ugrizom.....Ni vse preprosto in enostavno, gre za več ločenih lastnosti ki se tudi dedujejo ločeno.

Se pa strinjam, da se prinašanja najlepše in najlažje nauči psa z slabim nagonom. Bo naredil točno tisto kar ga boš naučil in tako kot ga boš naučil. Samo ta bo prinašal uro, mogoče dve, potem pa te bo nekam poslal. Pravi prinašalec z nagonom pa bo prinašal ves dan pa mu še ne bo dosti.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3505 : 17 Avgust 2012, 13:33:20
Seveda je prirojeno, in pri nekajtedenskih mladičih lahko to prav lepo preizkusimo še v leglu. In davljenje ter trd/mehak ugriz sta dve ločeni lastnosti (davi lahko tudi pes z mehkim ugrizom in ne davi pes s trdim ugrizom). Pes z mehkim ugrizom ima lahko močnejši nagon od psa z trdim ugrizom.....Ni vse preprosto in enostavno, gre za več ločenih lastnosti ki se tudi dedujejo ločeno.

Se pa strinjam, da se prinašanja najlepše in najlažje nauči psa z slabim nagonom. Bo naredil točno tisto kar ga boš naučil in tako kot ga boš naučil. Samo ta bo prinašal uro, mogoče dve, potem pa te bo nekam poslal. Pravi prinašalec z nagonom pa bo prinašal ves dan pa mu še ne bo dosti.
Ooo, ja :o Moje uboge roke...  >:D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3506 : 17 Avgust 2012, 13:33:44
Ne vem no, pomoje se jim pa včasih ni dalo ukvarjati s strganimi mrežami in racami in so pse s trdim ugrizom gladko odpisali. Verjetno si niso ravno vzeli časa za obširno učenje psa, ampak so raje izbrali psa, ki ga tega ni bilo treba učiti. In take pse vzrejali naprej...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3507 : 17 Avgust 2012, 13:34:44
Ojoj, Hudma, daj no...  ;D

Kolikor jaz razumem je Barbaro10 zanimalo, ali luknajo frizbije tudi rodovniški, ali gre večinoma za nerodovniške iz preprostega razloga, ker naj bi se pri rodovniških s selekcijo ohranjalo "mehek gobec". Vprašala je na splošno, pač v luči genetike in dednosti in s tem povezane selektivne vzreje. Nič ni namigovala na tvojo psico.

Za povrh je pa še dobila odgovor, da frizbije luknajo kar vsi po vrsti, tudi rodovniški, ker frizbi očitno dojemajo drugače kot pravi plen.

Res ne vem, zakaj bi se torej tukaj moral kdorkoli počutiti ogroženega in užaljenega?

Chill out. ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1

aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3509 : 17 Avgust 2012, 13:37:41
Da gremo malo nazaj na labradorce in frizbi :)

Ta vikend sma bla z Maxi na tekmi v Italiji in ji je uspelo (bolj nezaželeno pa vseeno atraktivno :) ) vlovit frizbi z že dvema v gobčku  :D