Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415173

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3510 : 17 Avgust 2012, 13:39:13
Ali pa tisti metalec teniških žogic, ki jih imajo za treninge ali kaj... :o

Meni pa vsaj igrač ne uniči, na večini se komaj kakšen zob pozna. Edino cufe, ki so namenjena cufanju! :P, sva uspela uničit v nekaj minutah. In to različne. Wai je pač krokodil, kadar gre za cufe in hrano ::) >:(

Aleshor: huda   ;D


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3511 : 17 Avgust 2012, 13:39:40
Seveda je prirojeno, in pri nekajtedenskih mladičih lahko to prav lepo preizkusimo še v leglu. In davljenje ter trd/mehak ugriz sta dve ločeni lastnosti (davi lahko tudi pes z mehkim ugrizom in ne davi pes s trdim ugrizom). Pes z mehkim ugrizom ima lahko močnejši nagon od psa z trdim ugrizom.....Ni vse preprosto in enostavno, gre za več ločenih lastnosti ki se tudi dedujejo ločeno.

Se pa strinjam, da se prinašanja najlepše in najlažje nauči psa z slabim nagonom. Bo naredil točno tisto kar ga boš naučil in tako kot ga boš naučil. Samo ta bo prinašal uro, mogoče dve, potem pa te bo nekam poslal. Pravi prinašalec z nagonom pa bo prinašal ves dan pa mu še ne bo dosti.

Samo to me še zanima, kako se v legle preizkusi vrsto ugriza? Da bom vedel, če kdaj nanese na kakšno izbiro.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3512 : 17 Avgust 2012, 13:46:52
Se pa strinjam, da se prinašanja najlepše in najlažje nauči psa z slabim nagonom. Bo naredil točno tisto kar ga boš naučil in tako kot ga boš naučil. Samo ta bo prinašal uro, mogoče dve, potem pa te bo nekam poslal. Pravi prinašalec z nagonom pa bo prinašal ves dan pa mu še ne bo dosti.

Saj zato tudi lovska vzreja strmi prav k takim, psi s slabimi nagoni. Za eno dlako na dan oz. nekaj več perjadi na enem lovu so takšni najboljši :o ;)
Saj veš aport, na katerega se spoznaš................. ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3513 : 17 Avgust 2012, 13:47:54

Ta vikend sma bla z Maxi na tekmi v Italiji in ji je uspelo (bolj nezaželeno pa vseeno atraktivno :) ) vlovit frizbi z že dvema v gobčku  :D

A ni hotla spustit? Kako pa pravzaprav labradorcu dopoveš, da naj en frizbi spusti medtem, ko leti po drugega? Tuliš "spusti" vmes? Ta del posebaj vadiš? Roxy vem, da z že eno žogo v gobcu leti po drugo in vmes ne spusti, ampak potem študira kako bi obe prinesla...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3514 : 17 Avgust 2012, 14:55:09
A ni hotla spustit? Kako pa pravzaprav labradorcu dopoveš, da naj en frizbi spusti medtem, ko leti po drugega? Tuliš "spusti" vmes? Ta del posebaj vadiš? Roxy vem, da z že eno žogo v gobcu leti po drugo in vmes ne spusti, ampak potem študira kako bi obe prinesla...
Vržeš ko pljune ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3515 : 17 Avgust 2012, 14:58:59
Vržeš ko pljune ;)
Pri nama bi to pomenilo, da se mora ustavit in moram ukazat "spusti", šele potem bi lahko vrgla nov rekvizit (če bi šlo na čas, bi bila bolj slaba). Sicer gre vedno s polnim gobcem iskat. In si res nabaše 2 igrači, žogo, palico...kolikor gre...isto v vodi, cele butare mi ven prinese naenkrat, če še kaj kje plava ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3516 : 17 Avgust 2012, 15:57:47
Citiraj
Za eno dlako na dan oz. nekaj več perjadi na enem lovu so takšni najboljši :o ;)
Saj veš aport, na katerega se spoznaš................. ;)

Tega kaj imajo najraje lovci in k čemu stremi lovska vzreja ne vem, ker že zelo dolgo nimam lovskih psov in me ne zanima nič, kar je povezano z lovom. toliko aportiranja kot ga rabim za svoje potrebe pa znam naučit vsakega psa.

Citiraj
Samo to me še zanima, kako se v legle preizkusi vrsto ugriza? Da bom vedel, če kdaj nanese na kakšno izbiro.

Tako da mladiča shecaš, da zgrabi nekaj, kar čimbolj spominja na pravi plen (kos zajčje kože, zajčjo taco...) Opazuješ kako zgrabi in kaj z njo počne. Mladiču lahko pokažeš živo žival (kakšnega hrčka ali kaj podobnega) in opazuješ, kako reagira nanj - ali se mu previdno približa in bi navezal stik, ali pa šavsne - moraš pa seveda paziti, da ga ne zgrabi zares (pa ne samo zaradi hrčka)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3517 : 17 Avgust 2012, 17:06:55
Ja, saj to, Roxy tudi rabi ukaz da spusti. Torej v bistvu posebaj psa naučiš, da bo naslednji frizbi letel šele, ko spusti... Samo na tekmi se ravno ne moreš it doslednosti med nastopom in, če imaš psa, ki rad testira pravila....  ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3518 : 17 Avgust 2012, 17:35:17
Jap, tudi Wai non-stop preverja, če pravila še veljajo. Na vseh področjih. Blazno nadležno, sem bolj podobna papagaju kot kaj drugega... Najhuje je, ko te pogleda v smislu "a resno, še vedno vztrajaš? ampak A RES NE?"
Na kakšni tekmi pa verjetno čutijo tisto živčnost in to dodatno izkoristijo, kajne?


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3519 : 17 Avgust 2012, 17:43:50
Jap, tudi Wai non-stop preverja, če pravila še veljajo. Na vseh področjih. Blazno nadležno, sem bolj podobna papagaju kot kaj drugega... Najhuje je, ko te pogleda v smislu "a resno, še vedno vztrajaš? ampak A RES NE?"
Na kakšni tekmi pa verjetno čutijo tisto živčnost in to dodatno izkoristijo, kajne?

Ja, itak. Na tekmi pa lahko vztrajanje pri doslednosti pomeni tudi diskvalifikacijo oziroma neuvrščenost. No, ne vem kako je pri frizbiju, pri Rally-O ali agiju je tako. In, če se ti pojavi tak problem, se skoraj moraš diskat, da psu pokažeš, da pravila še vedno veljajo.



Odilady

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #3520 : 17 Avgust 2012, 19:17:59
Samo to me še zanima, kako se v legle preizkusi vrsto ugriza? Da bom vedel, če kdaj nanese na kakšno izbiro.

Če te pa samo še to zanima, pa z veseljem pomagam! :)
Ideal je mladiček, ki je pripravljen nositi plen, ne da bi ga grizel. Na prvi pogled je lahko takšno celo leglo - da res zaznaš razlike med posameznimi mladički je treba pogledat podrobneje. V primerni starosti (7 tednov) lahko narediš prinašalski puppy test, ki zajema serije mini prinašanj. Pri tem delu si prizadevaš mladička s plenom zvabiti k sebi in zadržati v svoji bližini kar najdlje, ne da bi spustil plen. Mladička lahko v tem času opazuješ zelo od blizu in točno vidiš kaj počne z gobcem. Morebitno žvečenje vzameš na znanje. Ponavadi lahko mladička tudi dvigneš in še naprej drži, tako ga še bolje vidiš. Nato v nekem primernem trenutku skleneš predmet prevzeti. Morebitno vlečenje vzameš na znanje. Ravnaš čim bolj nežno in pri tem zelo nazorno občutiš moč, s katero je psiček predmet držal. Če imaš psa z močnejšim prijemom in hočeš delat prinašanje, je treba bit nekoliko bolj pazljiv in ga je treba bolj spodbujat in učit mehkega prijema. Obstaja cel kup super prinosil, ki spodbujajo mehek prijem in jih lahko pri tem uporabiš. Če imaš psa, ki ima že genetsko mehek prijem, s tem takorekoč nimaš nobenega dela.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3521 : 18 Avgust 2012, 12:34:33
Extreme makeover  >:D :o


momokika

  • Gost
Odgovori #3522 : 18 Avgust 2012, 19:42:11
He he  :D kje pa se je umazanček tako  umazal. :o



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3523 : 19 Avgust 2012, 08:26:39
Ob tej poti, nekaj km od doma, je en tak rečni rokav...in očitno tudi veliko blata :) Sem ga potem poslala plavat malo nižje ob poti, da je prišel čist ven 8) Labradorska dlaka je zakon :)


momokika

  • Gost
Odgovori #3524 : 19 Avgust 2012, 10:01:07
Zaj si me spomnila ko se je Selly enkrat tak umazala samo je hitro šlo dol z vodo. Se strinjam da je dlaka zakon.  8)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3525 : 20 Avgust 2012, 14:36:41
Lab-x-streams Funky Diva welcome   :-*




roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #3526 : 20 Avgust 2012, 14:48:20
Čestitke, krasna čokoladica.  :o
Predvidevam, da je iz Danske.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3527 : 20 Avgust 2012, 14:48:53
Ful lep ocka :)

battito animale


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #3528 : 20 Avgust 2012, 14:50:56
Lab-x-streams Funky Diva welcome   :-*

Čestitke :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3529 : 20 Avgust 2012, 14:53:32
Roy2: ja iz Danske je ;)

Hvala vsem :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3530 : 20 Avgust 2012, 15:49:15
Sasha, čestitam. Ste že v Sloveniji?

Mene pa zanima koliko so kaj vaši psi veliki in težki. Kakšna so razmerja višina/teža... Ko jih srečujem na sprehodih in izletih, se mi zdi, da so nekateri psi izredno debeli, nekateri čisto presuhi...kg pa pogosto ne odražajo videza. Po slikah je pa sploh težko soditi.
Tako kot zanimivost, da vidimo...


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3531 : 20 Avgust 2012, 16:32:57
Sasha čestitke za novo pridobitev, Zara je sigurno navdušena  :)...lepa čokoladka  :-*...

Inanna: moj je pred parimi meseci tehtal 36 kg...sedaj je sigurno kaj tudi izgubil, ker sva zelo aktivna s sprehodi...smo imeli pa že od vsega začetka komentarje in še sedaj, da je predebel...meni se pa ne zdi, glih pravšnja postava, čeprav tudi ne bi imela nič proti, da bi kakšen kilogram imel manj...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3532 : 20 Avgust 2012, 17:45:15
Ko smo gledali slike iz različnih kotov v eni drugi temi, je bil kar pravšnji ;) Koliko pa je visok, si ga kaj merila? Meni je to cela umetnost, ker je tako težko pri miru ::)



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #3533 : 20 Avgust 2012, 18:29:40
Ne, višine nisem nikoli merila...sicer kako se sploh višina izmeri? Od sprednjih tac pa do lopatic ali kako  :-\?



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3534 : 20 Avgust 2012, 18:41:12
Žimo (Retrievers of Village Hasty, razstavna linija) 57 cm in 31 kg - malo premočan je postal čez hrbet v zadnjem letu :)
Logi (Logos vom Keien Fenn, specialna lovska vzreja) 58 cm (ali malo čez) in 31 kg - mogoče malo suh, ker vse sproti pokuri :)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3535 : 20 Avgust 2012, 18:48:56
Ne, višine nisem nikoli merila...sicer kako se sploh višina izmeri? Od sprednjih tac pa do lopatic ali kako  :-\?
Jaz merim na vrhu lopatic. Menda naj bi se tako ??? Torej kot viher pri konju... ???


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3536 : 20 Avgust 2012, 19:01:41
Pa še par Logijevih julijskih slik iz Dusseldorfa (foto Angelika, SAR enota BRH Hessen):





lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3537 : 20 Avgust 2012, 19:17:03
Idefix, se mi je kar zdelo, da bo nekako takšen :)
Če se prav spomnim, mi je bil eden od staršev (oče ???) všeč, ker ni preveč FT. Se je po njem vrgel ;D In ja, ti ta mladi "kurijo" kalorije kot za šalo.

Mene pa vabijo na Češko jeseni, imajo ponovno tabor:  treninge, preizkušnje itd...pa mi spet ne bo uspelo it, vsako leto je nekaj :-\


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3538 : 20 Avgust 2012, 19:22:58
A res? Kakšne treninge?
Mi bomo trenirali dummyje naslednji teden z Logijevo vzrediteljico :)
Ta teden pa vadi plavanje 'okoli' boje in trampolina v Piranu 8)

lp ž & l & h


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3539 : 20 Avgust 2012, 19:34:13
Vsako leto ima vzrediteljica tedenski tabor...dela se prinašanje in trenira za te preizkušnje, osnovne (za vzrejo) in naprednejše. Kaj več pa težko rečem, ker v bistvu ne vem. Po slikah sodeč imajo tako dummyje, kot prave ptice.
In seveda zabava ter druženje za vse udeležence. Mislim, da je tokrat ža 14. leto.

Na Finskem pa sedaj vneto tekmujejo v "COLD GAMES", karkoli to pomeni. Vem, da delajo klasično prinašanje iz kopnega in vode, WT, FT, krvno sled...
Je bila lastnica Waijevega očeta letos zelo ponosna nase, ker ji je s puško celo uspelo zadeti fazana :o :D Si moram enkrat čas vzeti in ona tudi, da mi razloži vse skupaj.
Aja, pa pravkar si je iz Nemčije pripeljala novega FT mladiča ;) Ima obe liniji...