Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1417577

Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3570 : 31 Avgust 2012, 20:48:25
Kako pa spravite dlako ven iz pasjih postelj?
Sej verjetno to ne sprašujem v pravi temi, ampak sem ravno videla sliko od Sashe (in se stopila), pa mislim da imamo mi tudi iz istega materiala posteljo, samo pri najboljši volji ne spravim vse te dlake dol. Je kak trik?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3571 : 31 Avgust 2012, 21:25:30
Klaudija tole je ležišče comfort in umetnega usnja - dlake samo posesas in voila  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3572 : 31 Avgust 2012, 21:29:10
Pri nas se obnese tudi silver tape, kjer ne gre s sesalcem ali kako drugače ::)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3573 : 01 September 2012, 11:10:48
cumulus moj vzreditelj priporoca tegale iz Hrvaske: Željko Perko, Črečan 33, Sv. Ivan Zelina - to je nekje v blizini Zagreba (tel. st: 095/903 91 94 ali pa 01/206 11 40). Podatki in telefonske so skopirani iz HKS-jeve strani med prijavami legel. Ima pa tudi facebook profil: http://www.facebook.com/zeljko.perko

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3574 : 01 September 2012, 14:46:17
cumulus moj vzreditelj priporoca tegale iz Hrvaske: Željko Perko, Črečan 33, Sv. Ivan Zelina - to je nekje v blizini Zagreba (tel. st: 095/903 91 94 ali pa 01/206 11 40). Podatki in telefonske so skopirani iz HKS-jeve strani med prijavami legel. Ima pa tudi facebook profil: http://www.facebook.com/zeljko.perko

Sem sele zdajle opazila, pozabila sem napisat ime psarne  :-[ Uglavnem, tole je psarna Golden Drop..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cumulus

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3575 : 01 September 2012, 14:50:37
Iskrena hvala za odgovor..... Lp



D.Roze

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3576 : 02 September 2012, 12:40:53
Odločam se med Arden Grange weaning puppy hrano ali acana junior/puppy za 9 tednov staro psičko..oboje poliže do konca :)
kaj mislite vi?



LacenS

  • Gost
Odgovori #3577 : 02 September 2012, 12:50:35
obe sta kvalitetni.
Moja je arden grange in sem zadovoljna-se mi zdi da ji odgovarja.
Odločite se za eno pa boste videli, kako ji bo odgovarjala(iztrebek...).
Kako sta pa cenovno?
Edino za arden grange lahko po moje računate, da poje manj kot je predpisano(po mojih izkušnjah na 2 psih).
lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3578 : 02 September 2012, 16:05:52
Cumulus: a kam dlje pa ne bi šli po psa?

Preverite pri Golden Drop, ampak kolikor je meni znano, nimajo psov gensko testiranih..

D.Roze: odloči se za eno hrano in boš videl, kako psici ustreza.. Jaz osebno imam mojo labiko na Acani in sem ful zadovoljna.
Tanova mladička pa je hrano, ki jo je dobivala pri vzrediteljici..



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3579 : 02 September 2012, 22:56:59
Par slikic z 'dummy' treninga na Mežakli (foto Polona Železnikar):

Ginger (Logijeva mama)


Logi


Logi


Indy

lp ž & l & h


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3580 : 04 September 2012, 11:43:14
V kratkem bom pošiljala vzorec za testiranje EIC v Univerzo v Minnesoti. Cena testa je 65$. Če se želi kdo pridružit naj se javi :)

Aja, btw. - v Laboklinu je cena testa (s popustom za člane pasemskih klubov) 66,76€ - so kar občutno podražili odkar imajo EU licenco..



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3582 : 05 September 2012, 19:22:04
barbara10: glede na to, da ima za EU edini licenco Laboklin, ne vem, koliko so ti testi v MB veljavni in zanesljivi.. Ker kolikor je meni znano je test pod patentom..kar pomeni, da ga drugi ne smejo izvajat, če nimajo licence.. ker vprašanje kakšen imajo sploh postopek testiranja..

Se zna zgodit, da ti ga kje v tujini ne priznajo (oz. da pariš v tujini pa ti lastnik samca ne prizna veljavnosti tega testa)..



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3583 : 30 Oktober 2012, 18:54:52
 :o


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3584 : 30 Oktober 2012, 19:07:43
Ahahahaha :o :o :o Ampak je pa resnično ;) :P 8)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3585 : 30 Oktober 2012, 19:13:48
Marsikaj, na žalost, res :P
Pozabili so še na travo in kakšne vrvi >:D


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3586 : 30 Oktober 2012, 19:20:15
Lahko bi dodali še xy kosov hrane, ki je ukradena s pulta, mize ...  :)


momokika

  • Gost
Odgovori #3587 : 30 Oktober 2012, 20:16:49
Ha ha ha ha čisto resnično  :D :D :D. Ja res bi mogli dodati če ukradene reči.  :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3588 : 30 Oktober 2012, 20:37:45
Eeej, če je užitno, sploh ne šteje :P Kradejo pa radi, vsaj moj  >:D Točno ve, da ne sme, ampak, če se le da...se potem blazno zabava, ko se jezim ::) (išče pozornost, ja)


momokika

  • Gost
Odgovori #3589 : 30 Oktober 2012, 21:07:07
Ja kradejo tak radi samo tisto kaj ne smejo in potem se začnejo blazno zabavat, ko jih začneš lovit. :P



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3590 : 01 November 2012, 11:32:35
Otroška soba je njeno najljubče "lovišče".

Če je le možnost, se odtihotapi v otroško sobo in se vrne s kako "novo" igračo. Danes je losu, ki sem ga prinesel sinu s Švedske enostavno odgriznila oba rogova. Los gre seveda neopazno v smeti, upam, da mali čim kasneje opazi izginotje.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3591 : 01 November 2012, 21:01:21
Par zimskih. Škoda samo ker je sneg tako hitro pobralo  :( Danes smo izkoristili še zadnje zaplatice  :D




momokika

  • Gost
Odgovori #3592 : 01 November 2012, 21:07:55
Ja sneg je res prehitro pobralo drugače pa so lepe slike. ♥ Vidim, da tudi ona uživa v snegu.  :D



AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3593 : 05 November 2012, 14:07:11
Pozdravljeni,
sem nova na forumu in se prvič odločamo za nakup psa in sicer pasme Labrador Retiver.  Glede vzrediteljev in psarn vam moram takoj povedat da nimam pojma o pojmu zato se obračam na vas, če mi lahko glede izkušenj (tisti ki jih imate z nakupom omenjene pasme) pomagate. Najprej sem gledala spletno stran (dokler je še bila na netu) od Oliveland in sem bila takoj navdušena še zlasti ker prihajam iz primorske in sem bila zelo vesela da  je psarna pri roki itd.. ma sedaj ko berem na netu glede omenjen psarne pa me obdajajo veliki dvomi in grozote in vidim da to ni to. Prosila bi vas, če mi lahko priporočate kakšno vredu psarno v Sloveniji kjer vzrejajo mladiče omenjene pasme kjer naj bi bili pošteni vzreditelji kjer ne gledajo samo na zaslužek?
Že vnaprej hvala vsem  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3594 : 05 November 2012, 17:29:34
Na CACIB Vrtojbo in CACIB Sempeter je ta vikend prijavljenih vec kot 20 labradorjev. Pejte tja 1 dan (da boste tam ze okoli 10), kupite katalog, spremljajte jih v ringu, po ringu pa pocukajte koga za rokav...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3595 : 05 November 2012, 17:43:31
V Vrtojbi bojo vecinoma italjanski labradorci, tako da, nima smisla hodit. Pa tudi, labrador scena je tok v k****, tako da ne mores kar vzrediteljev na razstavi cukati za rokav, ker se za lepo psarno skrivajo hude dedne bolezni, in se je treba prej pozanimati, kateri vzreditelji so ok in kateri niso.

AENE moj nasvet, preberi si temo o labradorcih tukaj na forumu: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=317.3570, ni dolgo nazaj, ko je bilo govora tudi o kvalitetnih vzrediteljih, tam vprasaj kaj te zanima, hkrati ti bo ali javno ali na privat kdo napisal koga se izogibat, komu zaupat. In res, kakor si ze ugotovila, ni vse tako lepo, kot se pise in bere. Nekaterih psarn se je pod nujno treba izogibati.

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3596 : 05 November 2012, 20:02:54
Kaj spet filozofirate???? Je ŽE vprašala, kateri vzreditelji so OK in kareri ne, a mora 10 x vprašati isto?
Evo tudi mene zanima!
Zdaj pa prosim za konkreten odgovor, ne pa mencanje. Bo šlo?


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #3597 : 05 November 2012, 20:46:10
Jaz mislim, da je Ovčka samo dobro želela, ker če bi jaz spraševala bi radavedla, zakaj nekdo je ok/ni ok vzreditelj, kaj so težave, kje in vse o njih, in to bo zagotovo zvedla v predlagani temi, ko bo pa recimo premlevala med 2, 3 vzreditelji, pa lahko vpraša, karteri se zdijo bolj ok... Nevem zakaj tako razburjenje...



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3598 : 05 November 2012, 20:51:36
Živjo, tole je kar kompleksno vprašanje.
Načeloma gre večini vzrediteljev za vzrejo vse boljših potomcev, sicer ta ista večina (vsaj pri nas)  med 'boljšimi potomci' misli predvsem na zunanji izgled, manj pa značaj in delovne sposobnosti. Osnovni zdravstveni izvidi so že kar nekaj let obvezni, zato je tudi hudih problemov s kolki in komolci razmeroma malo. Kar ni obvezno za vzrejni pregled, pa je lahko problem, ki ni nujno vezan na 'zaslužkarstvo' vzreditelja.
Pri psarni Olivland je zdravstveno problematične potomce dajal predvsem en samec, Patrick Olivland, če se ne motim; imeli so hude probleme z artrozami hrbtenice in vraščanjem dlak v stopala, tako da so nekateri potomci komaj hodili. Zato je treba pri vseh vzrediteljih pri nas (in v Italiji) preveriti, če ni  ta pes med predniki izbranega legla. Veliko drugih labradorcev iz te psarne pa je bilo  sorazmerno po zunanjosti in (za razstavno linijo) delu v redu psov.
Nekatere druge psarne, ki so (ali še) poleg labradorcev vzrejajo tudi nekatere druge pasme, so bile sprva  problematične glede kolkov, kasneje tudi značajsko (pa še potrdilo o ideniteti prednikov se je že kdaj izkazalo za vprašljivo ;)  ).
Nekatere pa imajo prav lepe razstavne in (sicer zelo težke) delovne pse, z manj opaznimi zdravstvenimi problemi (npr razne alergije, potrgane križne vezi ipd).
Poleg teh se je v zadnjih letih pojavilo še več manjših vzrediteljev s po enim leglom na vsakih nekaj let. Te imajo večinoma opravljene vse obvezne in neobvezne zdravstvene teste in se trudijo, po svojih močeh, v dobro pasme.
Vendar:
Pri večjih in dlje časa obstoječih psarnah je tudi potomcev veliko, možna je primerjava zunanjosti, zdravja in značaja.
Pri malih novih psarnah pa je število potomcev majhno, zato tudi odsotnost kakršnih koli problemov še ni zagotovilo, da se le-ti ne pokažejo kdaj v prihodnje.
Torej je nasvet težaven, odločitev je tvoja, pes bo tvoj dolgo vrsto let, zato si tudi kar sam ali sama le vzemi čas in se razglej.

lp ž & l & h


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3599 : 05 November 2012, 22:20:59
Glede na prebrano sem dobil občutek, da se v Sloveniji pasjerejci poznate do obisti in se prasvzaprav vsi zavedate, komu gre le za zaslužek in je z rodovniško vzrejo zakamufliran štepar. Nihče si ne upa javno govoriti o imenih, saj se boji izbruha resnice, s katero bi tudi sam izgubil kredibilnost? Ampak za božjo voljo, napišite vendar 3 odlične, zaupanja vredne rejce labradorcev, pustite ob strani tiste prevarante, ki se jih bojite omeniti.
Mar res ne obstajajo v Sloveniji 3 psarne, kjer bi lahko z gotovostjo nabavil zdravega labradorca?
 :(