Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415268

LacenS

  • Gost
Odgovori #3630 : 07 November 2012, 23:03:03
Evo kapo dol za ta sestavek in pripravljenost na pomoč!!!!
Da bi bilo še več takih.

Jaz, ko sem kupovala psa nisem pričakovala od nikogar, da bo mi dal garancijo v smislu, če kupim psa tu in tu bo pa 100% vse okej-vseeno gre za živa bitja.

Sem pa bila zelo vesela mnenja, ko mi je poznavalka rekla-glej ta psarna ni v redu, so že večkrat prodali psa z vidnimi napakami(za polno ceno!) in to leglo je v redu, saj sta starša super.

In to je vse kar sem kot nepoznavalka želela.

Ker je zelo težko ločit "zrno od plevela", ko še nimaš izkušenj, znanja in prav nobenega pregleda nad vzrediteljsko sceno(po posameznih pasmah).

No v glavnem še enkrat pohvalno :).

lp

(pa nimam labradorca!)



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3631 : 08 November 2012, 11:03:58
Še vedno milo prosim za 3 zaupanja vredne slovenske psarne labradorcev ... Kmalu bo pomlad in spet bom prisilne vzeti nerodovniško dete.  :(

Hudma...če je taka želja, je vredno počakat ali vseeno pogledat v tujino! In omenjene 3 psarne ti lahko zagotovijo zdravega mladička!
Če ni vredno čakati na zdravega psa, potem pa le vzemi spomladi mešančka, če zaupaš temu da ta pa bo zdrav kvazi labi.



AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3632 : 08 November 2012, 13:10:14

OCD je aktualen pri potomcih samca: Dren iz Dobrče. Kar se Olivlanda tiče, močno odsvetujem. Imam doma njihovega psa in sem pravkar pred veliko dilemo, ga dati uspavat ali ne, saj je revež šele pri 10letih v tako slabem stanju, da se sprašujem ali ga ima smisel še mučit... Pa ima v rodovniku skoraj sama zveneča imena kot so Silronray's in Sandyland's.

Mateja o hvala za info  :) zdej pa sem res vesela da ga nisem vzela tam. žal mi je za tvojega kužka  :(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3633 : 08 November 2012, 13:58:01
Labradorec pri teh letih ni več tako mlad. Veliko težav z gibalnim aparatom, kolki, hrbtenico, sklepi in mišicami v starosti se lahko reši z raznimi dodatki. Imela sem prinašalca, ki je doživel 13 let in pol, od desetega leta dalje pa je redno dobival razna sredstva za vzdrževanje gibalnega aparata. Brez tega ne bi doživel te starosti.
Drugo pa je, če ima pes težave vse življenje.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3634 : 08 November 2012, 22:20:43
KARMEN mi prosim zaupaš, kater izdelek je pomagal za gibalni aparat? Mi v temi o naročanju glukozamina noben ne pove ali je Dorwestov ok ali ne  ::)...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3635 : 09 November 2012, 07:38:45
Podrobno opiši težave (kje ima pes bolečine, kdaj, kako se giblje, kako vstaja, kako spi, koliko je star, težek,...). Jaz sem imela zlatega prinašalca izvrstne vzreje, dobrih staršev, kolki bp, vse o.k, od desetega leta dalje pa ni bil več kot prej. Brez posebnih težav smo podaljšali še tri leta in pol. Uspavali smo ga, ker mu je odpovedalo srce.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3636 : 09 November 2012, 21:08:07
Gre za dobrih 10 let starega labradorca iz Olivlanda, občasne težave s hrbtenico ima že od 3 let naprej, a nismo nikoli prišli do prave diagnoze, čeprav je bil slikan 2krat, slika baje brez posebnosti...izgledalo je tako, da ga je občasno zagrabilo ni mogel po stopnical, cvilil od bolečin, po 2, 3 dneh z movalisom pa je bil kot prerojen, ker se zadeva ni ponavljala ravno tako pogosto, nismo zaganjali neke hude panike, sedaj pri 10 letih pa je že tako bolj počasen, predel okrog 'riti' ima od nekdaj bolj občutljiv, uleže se tako, da se skoraj iz zraka vrže na tla, včasih mu malo spodnese zadnje noge, nekih bolečin trenutno ne kaže (je pa letos na začetku leta se ene 3krat ponovilo a smo mu zopet pomagali s kratko kuro movalisa) a vseeno razmišljam, da je zadnji čas da mu začnem kar doživljenjsko dodajati nek pripravek pa se ne morem konkretno odločiti za enega, Dowestov se mi ne zdi ravno slab, tudi če gledam razmerje cena/kvaliteta, a vseeno nisem ravno prepričana, ker nima ostalih dodatkov (hialuronske, vitaminov v kombinaciji s katerimi naj bi glukozamin bolje deloval,..)...



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3637 : 11 November 2012, 18:51:36
Sasha, čestitke za razstavne uspehe tvoje mladinke!      
Boš kaj napisala, pa prilepila kakšno sliko? 8)

lp ž & l & h


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3638 : 11 November 2012, 19:16:40
Še vedno milo prosim za 3 zaupanja vredne slovenske psarne labradorcev ... Kmalu bo pomlad in spet bom prisilne vzeti nerodovniško dete.  :(

Pravzaprav ne. Kadar človek točno ve kaj želi, je pripravljen iskati v tujini in tudi čakati po več let! Ne bi bil prvi, niti zadnji, ki bi 4-6 let čakal na psa.

Torej kdo je kaj prisiljen? Nihče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3639 : 11 November 2012, 19:45:14
Z vsem dolžnim spoštovanjem do rodovniških psov, ampak 6 let čakati na zdravega rumenega labradorca? Niste resni.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3640 : 11 November 2012, 19:51:01
Diva je bila ta vikend na svoji prvi razstavi - odrezala se je odlično ;)

Cacib Šempeter 10.11.2012:
Sodnik: Bo Skalin, Švedska

Lab-x-streams Funky Diva: zelo perspektivno 1, bob baby :)

Cacib Vrtojba 11.11.2012:
Sodnik: Zeferino Da Silva, Portugalska

Lab-x-streams Funky Diva: zelo perspektivno1, bob baby  :)

Slike pa pridejo (če je katera ratala)  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3641 : 11 November 2012, 19:55:42
Z vsem dolžnim spoštovanjem do rodovniških psov, ampak 6 let čakati na zdravega rumenega labradorca? Niste resni.

Ma, 4-6 let se tudi meni zdi pretirano ??? tolko bi cakala samo super duper izbranega psa iz neke tocno dolocene kombinacije, za katero cakam, da jo izvedejo. Recimo.

Ampak HUDMA sej smo v Evropski uniji, prehajanje z mladickom cez meje gre brez problemov...

battito animale


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3642 : 11 November 2012, 20:14:14
Ampak HUDMA sej smo v Evropski uniji, prehajanje z mladickom cez meje gre brez problemov...
Torej moram zdravega rumenega labija čakati 4-6 let, ali pa v tujino ponj? Sramota za slovesnko pasjerejo.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3643 : 11 November 2012, 21:52:26
Vsi bi danes in takoj.  ::) Kot štruco kruha... Mislim vzreditelji kaj si domišljate, da nimate več legel na leto in še poceni morajo biti, da bo za vsakega, ki se ob nedeljskem kosilu spomne, da bi imel psa, čim prej nekaj na zalogi!  ::)

Se pa strinjam, da tudi jaz ne bi čakala 4 leta na psa, bi se raje odpeljala malo dlje... Sploh pri pasmi kot je labradorec, ki je dovolj popularna in je vzrediteljev po celi Evropi veliko.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3644 : 11 November 2012, 22:29:27
Roxy, ne več legel, pač pa več zaupanja vrednih vzrediteljev ...

Skratka, naši črnuhi še slabi trije tedni manjkajo do prvega rojstnega dneva. Gre za zares zlato punco, po definiciji mešanko z labradorcem.
V prvem letu starosti je kot čisto prava terapevtka odvadila nekaj družinskih članov strahu pred psi, naučila 2 otroka, da je treba živali spoštovati in jih imeti rad, da je treba igrače pospravljati in da se vlečenje za rep kaznuje  - z mokrim jezikom po ušesu. V tem letu je naučila vse mačke v soseski, da morajo pred njo bežati, če se postavljajo po robu postanejo nezanimivi za igro. Na vrtu je skopala nešteto strašnih lukenj, zgrizla moje najljubše treking čevlje, šlape (no, pa prinesla od sosedov nove), nešteto cunj, brisač in otroških igrač. Z drvarnice je znosila pol kubika drva, celo sosedje so jo "pohvalili" da je "lepo" naučena, saj je domov prinašala tudi njihova drva. Najbolj je uživala v lovljenju milnih mehurčkov, prinašanju palic in uničevanju frizbijev. Naučila se je, da je pesjak na vrtu le letna rezidenca, v dnevni sobi ima pa zimsko - kletko. Izborila si je svoj kavč, kamor zbaše svoje zdaj že 32-kilogramsko telo, ne glede na to, če je kavč že zaseden. Zanjo se vedno najde prostor. Naučila se je stegniti za hrano do konca pulta in nam dokazala, da moramo zelo paziti, saj neužitna hrana zanjo ne obstaja. Naučila nas je, da nobena voda ni dovolj mrzla ali deroča, da se ne bi okopala, tudi v kopalno kad k otrokom bi se nepovabljeno pridružila, če je ne bi nekajkrat zadnji hip potegnil stran. Pri skupnem plavanju v jezeru, pa bi najraje zlezla name, ali pa me na vrvi vlekla po vodi. Vožnja z avtom je zanjo tak užitek, da bi prisedla tudi k sosedu, ki se odpravlja v službo.
Resnično pa sem zadovoljen, da je črnuha (zaenkrat) zdrava, da se ji dlaka sveti in je fit. Zelo me veseli, da ni napadalna do psov, da se je odvadila evforično skakati v mimoidoče, ter da ima izjemen odpoklic. Ne glede na to kakšna je skušnjava, vedno takoj priteče, uboga osnovne ukaze, ter mi je večkrat kot senca za petami. No, ostale družinske člane uboga glede na razpoloženje in jih jemlje kot prijazne vrstnike. Najbolj pa sem vesel, da v svojem prvem letu starosti ni še niti enkrat zarenčala na kogarkoli iz družine, pa čeprav gresta otroka včasih tudi nekoliko čez rob.
Naj bo tudi naslednje leto tako odlično! 


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3645 : 11 November 2012, 22:36:13
Joj HUDMA, to si pa lepo napisal! Sem fantu zdaj na glas prebrala in sva se lepo nasmejala. Prišla sva do ugotovitve, da imate žensko (in kanček mlajšo) verzijo našega Pakota.  ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3646 : 12 November 2012, 09:25:33
Gre za dobrih 10 let starega labradorca iz Olivlanda, občasne težave s hrbtenico ima že od 3 let naprej, a nismo nikoli prišli do prave diagnoze, čeprav je bil slikan 2krat, slika baje brez posebnosti...izgledalo je tako, da ga je občasno zagrabilo ni mogel po stopnical, cvilil od bolečin, po 2, 3 dneh z movalisom pa je bil kot prerojen, ker se zadeva ni ponavljala ravno tako pogosto, nismo zaganjali neke hude panike, sedaj pri 10 letih pa je že tako bolj počasen, predel okrog 'riti' ima od nekdaj bolj občutljiv, uleže se tako, da se skoraj iz zraka vrže na tla, včasih mu malo spodnese zadnje noge, nekih bolečin trenutno ne kaže (je pa letos na začetku leta se ene 3krat ponovilo a smo mu zopet pomagali s kratko kuro movalisa) a vseeno razmišljam, da je zadnji čas da mu začnem kar doživljenjsko dodajati nek pripravek pa se ne morem konkretno odločiti za enega, Dowestov se mi ne zdi ravno slab, tudi če gledam razmerje cena/kvaliteta, a vseeno nisem ravno prepričana, ker nima ostalih dodatkov (hialuronske, vitaminov v kombinaciji s katerimi naj bi glukozamin bolje deloval,..)...

Samo rentgensko slikanje ne pokaže prav veliko. Potrebno je opraviti mielografijo ali CT. Škoda, da ste ga dvakrat slikali, ker bi drugič za isti denar lahko opravili natančnejše preiskave. Tako bi vsaj ugotovili, ali ima težave s kostmi, mišicami, živčevjem ali kaj drugega. Imela sem labradorca, ki je tudi imel zelo občutljiv zadnji del na dotik, natančneje stegna.
Z njim smo imeli ničkoliko težav, dogajalo se nam je, da se je na obdobja po nekaj ur na dan tako slinil, da je vse teklo iz njega. Nato je začel cviliti v spanju, ob premikanju na ležišču. Naslednja faza je bila ta, da se je začel usedati na sprehodu in dvigati prednjo tačko v zrak. Najhuje pa je bilo, ko je dobival take napade bolečin, ki jih je ublažila le takojšnja protibolečinska injekcija. Zamenjali smo več veterinarjev, ki niso nič ugotovili. Po nasvetu zadnjega naj bi mu operirali prostato oz ga kastrirali. Ko smo že bili naročeni na poseg, je dobil tak napad bolečin, da je neznosno tulil, se usedel in se sede vrtel v krogu. Odpeljali smo ga k dežurni veterinarki, ki ga je rešila, ker je takoj ugotovila, da bolečine izvirajo iz hrbtenice. Takoj smo se naročili pri Dr.Matku, ki je šele po opravljenem CT ugotovil, da ima diskospondilitis. O tem sem že pred leti pisala na tem forumu. Z nekajmesečno terapijo z antibiotiki in protibolečinskimi sredstvi smo bolezen premagali, od takrat ni več imel težav.
Pes ima lahko v gibalnem aparatu veliko težav, zato je najprej treba ugotoviti vzrok, šele potem dodajati kakršnekoli pripravke. Za težave s sklepi lahko zelo pomaga Caniviton Forte kot dodatek k prehrani (preizkusila). Nekaterim zelo pomaga že veterinarska dieta od Hillsa in ni potrebno dodajati drugega. Za težave z živčevjem oz. povezavo hrbtenjače z okončinami zelo dobro rešuje Neurobion Forte. Tega sem dodajala vsem mojim starim psom. Če ima pes stisnjena vretenca, se to reši operativno.
Če pa vi take težave rešujete le s kratko kuro protibolečinskih sredstev, domnevam, da pes nima večjih težav. Da se mu to občasno ponavlja od mladosti, ni izključeno, da ni preživel katere klopne bolezni.
Labradorci so tudi nagnjeni k debelosti, kar je lahko vzrok za vrsto težav.
Obsojati psarno zaradi težav z zdravjem psa ni primerno, razen če se s preiskavami lahko dokaže, da ima pes res določene dedne napake (napr. kolki, komolci, oči,....). S tem nisem mislila tebe, ampak splošno.



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3647 : 12 November 2012, 09:32:41
Naslednja faza je bila ta, da se je začel usedati na sprehodu in dvigati prednjo tačko v zrak.
Tole mi je pa stopilo v oči. To moj večkrat dela, ampak doma, ko ne dobi pozornosti. A to bi lahko pomenilo, da ima kakršnekoli bolečine? :( Jaz sem izhajala iz tega, da hoče le pozornost ...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3648 : 12 November 2012, 09:51:17
Mislim, da želi pozornost  ;).



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #3649 : 12 November 2012, 10:15:28
Karmen, jaz sem pri teh zadevah čist preveč panična, zdaj ga bom pa še zaskrbljeno gledala ko bo prišel tačko ponujat.  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3650 : 12 November 2012, 11:11:10
Ma, 4-6 let se tudi meni zdi pretirano ??? tolko bi cakala samo super duper izbranega psa iz neke tocno dolocene kombinacije, za katero cakam, da jo izvedejo. Recimo.

Ampak HUDMA sej smo v Evropski uniji, prehajanje z mladickom cez meje gre brez problemov...

Pa saj to je bilo mišljeno! Malo sem karikirala. Ker se je hudma tako pritoževal in jokcal kako ne more do zdravega rodovniškega psa (pa še pri barvi izbira, kar jaz osebno nikoli ne)....Da nekateri pri drugih pasmah in verjetno kdo tudi pri labradorju čaka več let, ker želi res določen kombinacijo in se ob tem NE PRITOŽUJEJO.

Za razliko od Hudme...sem jaz za kvaliteto in ne kvantiteto!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3651 : 12 November 2012, 11:19:08
Roxy, ne več legel, pač pa več zaupanja vrednih vzrediteljev ...
To si tudi jaz želim. In stvari se premikajo v boljšo smer na tem področju, ampak vedno se je in se bo na vseh področjih našlo ljudi, ki bi vse z levo roko in malo truda naredili. Pri iskanju pasjega mladiča je pač utopično pričakovati, da ne bo potrebno čakati in preklicati nekaj vzrediteljev.  Če se pa še v barvo vpičiš, si pa čakanje avtomatično podlajšaš.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3652 : 12 November 2012, 11:22:44
Večina (tudi sama) si želi dobit zdravega tipskega psa primerne cene v enem, dveh letih. Večina ga ima za življenskega sopotnika in ne za neko resno delo, zato se jim ne gre za točno določeno kombinacijo ampak za normalnega psa, za katerega bodo skrbeli ravno tako dobro kot če bi na njega čakali ohoho let. Sem prepričana, da se da primernega psa dobiti za primerno ceno v primernem času. Mičken internet okol obrneš, mičken zdrave pameti in imaš mičkenga peseka.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3653 : 12 November 2012, 11:53:03
Večina (tudi sama) si želi dobit zdravega tipskega psa primerne cene v enem, dveh letih. Večina ga ima za življenskega sopotnika in ne za neko resno delo, zato se jim ne gre za točno določeno kombinacijo ampak za normalnega psa, za katerega bodo skrbeli ravno tako dobro kot če bi na njega čakali ohoho let. Sem prepričana, da se da primernega psa dobiti za primerno ceno v primernem času. Mičken internet okol obrneš, mičken zdrave pameti in imaš mičkenga peseka.

Se strinjam. Tako hudo v riti pa cela slovenska vzreja spet ni. Če imaš pa še kakšne posebne zahteve, se moraš pa že malo bolj potruditi in tudi pogledati čez mejo.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3654 : 12 November 2012, 12:56:49
Res imam nenormalno vesoljske želje - rumen, zdrav labradorec.  ::)
A sploh obstaja še kaka bolj razširjena pasma?  ::)
Malce se smešite, punce, no.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3655 : 12 November 2012, 13:25:48
Nikjer nisem trdila, da imaš TI kakšne posebne želje.  ::)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3656 : 12 November 2012, 13:41:00
Skratka, naši črnuhi še slabi trije tedni manjkajo do prvega rojstnega dneva. Gre za zares zlato punco, po definiciji mešanko z labradorcem.
V prvem letu starosti je kot čisto prava terapevtka odvadila nekaj družinskih članov strahu pred psi, naučila 2 otroka, da je treba živali spoštovati in jih imeti rad, da je treba igrače pospravljati in da se vlečenje za rep kaznuje  - z mokrim jezikom po ušesu. V tem letu je naučila vse mačke v soseski, da morajo pred njo bežati, če se postavljajo po robu postanejo nezanimivi za igro. Na vrtu je skopala nešteto strašnih lukenj, zgrizla moje najljubše treking čevlje, šlape (no, pa prinesla od sosedov nove), nešteto cunj, brisač in otroških igrač. Z drvarnice je znosila pol kubika drva, celo sosedje so jo "pohvalili" da je "lepo" naučena, saj je domov prinašala tudi njihova drva. Najbolj je uživala v lovljenju milnih mehurčkov, prinašanju palic in uničevanju frizbijev. Naučila se je, da je pesjak na vrtu le letna rezidenca, v dnevni sobi ima pa zimsko - kletko. Izborila si je svoj kavč, kamor zbaše svoje zdaj že 32-kilogramsko telo, ne glede na to, če je kavč že zaseden. Zanjo se vedno najde prostor. Naučila se je stegniti za hrano do konca pulta in nam dokazala, da moramo zelo paziti, saj neužitna hrana zanjo ne obstaja. Naučila nas je, da nobena voda ni dovolj mrzla ali deroča, da se ne bi okopala, tudi v kopalno kad k otrokom bi se nepovabljeno pridružila, če je ne bi nekajkrat zadnji hip potegnil stran. Pri skupnem plavanju v jezeru, pa bi najraje zlezla name, ali pa me na vrvi vlekla po vodi. Vožnja z avtom je zanjo tak užitek, da bi prisedla tudi k sosedu, ki se odpravlja v službo.
Resnično pa sem zadovoljen, da je črnuha (zaenkrat) zdrava, da se ji dlaka sveti in je fit. Zelo me veseli, da ni napadalna do psov, da se je odvadila evforično skakati v mimoidoče, ter da ima izjemen odpoklic. Ne glede na to kakšna je skušnjava, vedno takoj priteče, uboga osnovne ukaze, ter mi je večkrat kot senca za petami. No, ostale družinske člane uboga glede na razpoloženje in jih jemlje kot prijazne vrstnike. Najbolj pa sem vesel, da v svojem prvem letu starosti ni še niti enkrat zarenčala na kogarkoli iz družine, pa čeprav gresta otroka včasih tudi nekoliko čez rob.
Naj bo tudi naslednje leto tako odlično! 

Ful si živo predstavljam to vašo črnuho  ;D Upam, da ji bo zdravje služilo in boste še naprej zadovoljni.
Za naslednjega psa je torej treba gledati na karakter in zdravje in verjamem, da boste do pomladi našli vsaj eno primerno leglo.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3657 : 21 November 2012, 21:18:40
Jaz redno videvam eno punco ki je na vozičku in ima labradorca (terapevtski pes). Meni se zdi ta kombinacija čisto napačna. Sem že videla kako se je ta pes zagnal v metlo (oseba je pometala listje pes se je očitno hotel igrati in se je zagnal v metlo) pa tudi v drugega psa (lajal na njega in hotel za njim). Glede na to da je sama na vozičku se mi to zdi zelo nevarno (ko se je zagnal v drugega psa je imela srečo ker je psa na povodcu držala druga oseba) - ne razumem kako so sploh lahko izbrali takšnega psa za takšno delo.   ???

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3658 : 21 November 2012, 21:42:53
Si prepričana, da je terapevtski pes? Lahko je navaden ljubljenček. ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3659 : 21 November 2012, 21:52:09
Na sebi ima rdeč jopič z napisom Pes vodič. Vstop jima je dovoljen vsepovsod tako da to ne more biti samo ljubljenček?


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.