Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1414991

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3660 : 21 November 2012, 22:06:34
Potem pa je res čudno ... slabo izšolan in izbran...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3661 : 21 November 2012, 22:21:12
Jaz sem pomislila tudi na to da lastnica mogoče ne more ugoditi njegovim zahtevam po razgibavanju ali pa da ne utrjujeta tega kar bi morala.

Kolikor je meni znano se v primeru težav lahko vedno obrnejo k društvu ki je izšolalo psa, mogoče ona misli da ne potrebujeta tega?

Ostala dva para ki ju tudi redno vidim nimata takšnih težav kot ta dva.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


apostol

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3662 : 28 November 2012, 19:35:36
pozdravljeni

pred kratkim sem videl labradorca rumene barve. imel pa je več odtenkov bele barve ki so se prelivale z rumeno. zanima me  ali je res mogoče da ima tak pes rodovnik in če je ali je to ovira za vzrejno dovoljenje. meni se zdio čudno da bi lahko imel - sploh slednje.
hvala
l.p.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3663 : 28 November 2012, 19:45:47
A si že kdaj prej videl rumenega labradorca? Ker mislim da niti eden nima po celotnem telesu enakega odtenka barve - niti rodovniški, niti nerodovniški.

In pa še enkrat...rodovnik dobi vsak mladič v leglu, tudi če je zelene barve. Dobi pa potem vzrejno prepoved, če ne ustreza standardu.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3664 : 29 November 2012, 16:49:30
Seveda se prelivajo odtenki rumene, bi lahko rekla, da je značilno tudi za pasmo in še posebej za svetlejše predstavnike...pri mojem gre barva od skoraj bele (trebuh) pa tja do svetle lisičje (ušesa).
Najlepša so mi pa "angelska krilca"  :-* :)
In tudi posamična dlaka/kocina se preliva od bele do močnejše rumene.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3665 : 24 December 2012, 18:58:16


Vesel Božič & srečno in razigrano 2013!!!



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3666 : 24 December 2012, 19:00:03



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3667 : 01 Januar 2013, 08:57:58

lp ž & l & h


Rook

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3668 : 25 Januar 2013, 22:47:51
Zdravo. Jaz pa se zelo zanimam za tega kužka in sem si ga zmeraj zelo želel. Najprej sem hotel kupiti francoskega buldoga (čisto nasprotje labradorcu) nato pa sem se pozanimal za labradorca in si ga zelo želim. Me pa zanima in upam, da mi boste odgovorili na vprašanje: kakšno je zdravstveno stanje labradorcev, katere vzreditelje v Sloveniji priporočate, ter kaj menite o psarni  http://www.tylah.com/ ter o psarni http://www.laby.webs.com/

Hvala za odgovor! (: ;D

Rook
"Psi so čudeži s tacami." (Susan Ariel Rainbow Kennedy)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3669 : 30 Januar 2013, 21:39:41
O oddaji/prodaji vzrejno odsluženih psov lahko nadaljujete tule : http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12867.msg518563#new



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3670 : 19 Februar 2013, 11:49:48
Juhej!

Ljubitelji in poznavalci labradorcev, naj malo obudim tole temo ...
Torej naša Črnuha še vedno živi veselo in zdravo življenje in je vsak dan znova navdušena nad vso količino snega, ki nam ga pošilja nebo ...
mene pa zanima, kakšna je priporočljiva omejitev teka pri enoletnem labradorcu. Naša mrha namreč nikoli ni dovolj utrujena in poleg dveh 1-2 urnih sprehodov dnevno in še obilo igranja in prinašanja stvari, sva se letos lotila tudi teka. Zdaj tečeva okoli 5 km /dnevno, počasI pa razmišljam o desetih km. Res da pes poleg mene več ali manj malo hitreje hodi, pa vseeno, kakšna je priporočljiva dnevna doza teka za labradorce?

Hvala za prijazne namige!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3671 : 19 Februar 2013, 13:29:30
Tako na splošno... Naj bo lepo suha in pa formo lepo počasi pridobivat, kot bi mel začetnika. Verjetno veš kako...

Sicer bi sama, če bi hotela teč z labijem začela šele zdaj, ko je kolikor toliko odrasla...

Zelo priporočljivo je, da v roku kakega pol leta psički slikaš kolke, da boš vedel pri čem si. Če ma kolke OK, lahko še malo stopnjuješ, če niso pa jo raje šparaj.

Ker kolki, če so bolj slabi, to na zunaj "pokažejo" šele čez nekaj let. In če veš za to pravočasno lahko zmanjšaš obrabo s priporočljivim gibanjem, ki pa ni tek na dolge proge. S forsiranjem lahko zelo pospešiš nastanek poškodb, pes pa navadno pokaže nelagodje šele ko že dobro boli...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3672 : 19 Februar 2013, 21:52:44
Hvala za odgovor.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3674 : 26 Marec 2013, 11:35:02
Na WT Sokolici 2013 je bilo tudi kar nekaj labradorjev, mislim, da so bili vsi delovne linije. Slovenski vsekakor vsi:


2 slovenska sta nastopila v razredu odprti in osvojila 1. ter 4. mesto. Pri delu ju je bilo izredno lepo gledati (oba seveda prihajata iz resevalskih vod - kot sem vedno pravila, da bodo psi resevalci prej ko slej zasedali stopnicke tudi v WT/DT, so ze zaceli ;)).

Vec slikc je in se bo tukaj: http://www.facebook.com/groups/131862400297157/


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3675 : 26 Marec 2013, 11:46:22
Huh, leto je naokoli in naša črnuha je šla na pregled s cepljenjem. Bil sem zelo ponosen lastnik, ko so jo pohvalili, da nima še nič počenih zadnjih zob, da se ji dlaka lepo sveti in da lepo drži linijo - 32 kg.
Tudi črnuha je bila zelo ustrežljiva in cepljenja malodane sploh ni opazila, pač pa se je želela crkljati z vsemi, ki so ji prišli pod gobec. :-)
V prvem skupnem letu bivanja trkamo na les, da se sliši v sosednjo vas, razen dveh blažjih vnetij oči, nismo imeli nobenih zdravstvenih težav.  :)


vilibald

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3676 : 01 April 2013, 13:49:39
pozdravljeni

Zanima me naslednje na hrvaškem sem videla labradorce, za katere lastnik trdi da so čistokrvni vendar je bil v leglu tudi mladič ki je bil rumen, tačke pa je imel rjave. Oče je bil čokoladen, mama pa rumena. zanima me ali so to vzreditelji kaj mutili ali je to nekaj normalnega. Oba starša sem videla?????

l.p.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3677 : 01 April 2013, 14:18:28
pozdravljeni

Zanima me naslednje na hrvaškem sem videla labradorce, za katere lastnik trdi da so čistokrvni vendar je bil v leglu tudi mladič ki je bil rumen, tačke pa je imel rjave. Oče je bil čokoladen, mama pa rumena. zanima me ali so to vzreditelji kaj mutili ali je to nekaj normalnega. Oba starša sem videla?????

l.p.

Dvobarvni labradorci ne obstajajo, vse barve so take, da je pes v celoti cokoladen, rumen ali crn. Torej, ce mladic ni imel tac umazanih od blata ali kaj podobnega so ziher kaksne mucke. Stran od tega "vzreditelja".

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3678 : 02 April 2013, 11:10:27
Hmmm.. ???

Ne bom pametna, ampak kolikor mi je znano, parjenje kombinacije čoko-rumen pač ne gre skupaj kar tako.
Oz. je treba kar konkretno naštudirat dedovanje barv...gene.

Če se motim, me popravite.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3679 : 02 April 2013, 11:56:51
Mozne so genske mutacije: black and tan, crna flikca na belem psu (videla na slovenskem ZP), brnidle... ni da ni. Ti psi gredo potem ven iz vzreje. Vendar imajo vseeno rodovnik.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3680 : 02 April 2013, 11:59:35
Dedovanje barv pri labradorcih: http://www.blueknightlabs.com/color/coatcolor.html

Ne vem sicer, ce je prav prepovedano parjenje coko-rumen, ampak mozno je, da pri dolocenih kombinacijah ven pridejo dvobarvni mladici, sivi, black&tan ali brindle, ampak nadaljnja vzreja takih je prepovedana, ker pac psi niso po standardu. Samo prodajati take mladice kot da so nekaj posebnega pac ni fer, mladici bi morali dobiti vzrejno prepoved in biti kastrirani/sterilizirani, in pa treba je kupcu povedati, zakaj je do take anomalije prislo.

Pa sele zdajle sem opazila, da je napisala, da lastnik pravi, da so cistokrvni (pa smo spet tam...  ::)). Ampak, a imajo rodovnik?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3681 : 02 April 2013, 12:49:15
Pri kombinaciji čoko-rumen je problem v dedovanju pigmenta. Ven dobiš nepravilno pigmentirane rumene labradorce z rjavimi vekami, ustnicami in smrčki, kar ni dovoljeno. Ne vem, če ravno obstaja uradna prepoved te paritve, je pa gotovo zelo nezaželjena in se je dobri vzreditelji ne poslužujejo...

Takole, bolj na hitro najden link: http://www.woodhavenlabs.com/yellow-pigment.html



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3682 : 02 Julij 2013, 00:23:32
Pred dobrim tednom smo takole uživali na delavnici in WT za Zlato raco v Trebnjem :)
Turbo Logi:

Samo enega naenkrat se sme prinesti :)

Pa še priprave na WT za Zlato raco v prvih dneh junija:

Vse foto: Iztok Noč - se vidi  8)

lp ž & l & h


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #3683 : 03 Julij 2013, 07:58:49
Logi čaka na vrsto - tečaj za prinašalce, KD Šmarna gora, z ljubljansko skupino zlatoračnikov KDP za prikaze (foto: T. Drolc)  :)

lp ž & l & h


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #3685 : 06 Avgust 2013, 16:00:55
Naj malo obudim temo ... Naša Črnuha je dopolnila 20 mesecev. Vsak dan smo bolj navezani nanjo in ona na nas. Počasi bomo lahko začeli pisati knjigo o njenih dogodivščinah ... Toliko teka, prinašanja, prekopicanja, plavanja, potapljanja, kopanja lukenj, dobrikanja in opletanja z repom in jezikom zmore le pes! :)

Najbolj simpatično je bilo ob koncu šolskega leta, ko se mlajši fant še hodil v vrtec, starejša punca pa je že zaključila s šolo. Črnuhi nikakor ni šlo v račun, zakaj smo zbudili in odpeljali le malega in je nekaj dni vztrajno hodila v otroško sobo in vlekla odejo s hčerke, jo vlekla za pižamo in ji skušala dopovedati, da je zaspala. :)
Ko smo šli na morje, smo psa pustili doma pri ostalih družinskih članih. Nekaj dni se je kujala, šesti dan brez otrok pa je nehala jesti in piti ... K sreči smo bili odsotni le 7 dni in nemogoče je pojasniti Črnuhine vragolije, ko nas je zopet zagledala na domačem pragu. Prvo noč se je na noben način ni dalo deložirati iz otroške sobe. :)
Te dni sicer malce težje prenaša vročino in se najraje zadržuje v hladnem pesjaku, zvečer pa oživi in vedno nadoknadi kar je čez dan zamudila. Sprehodi in teki so zdaj seveda omejeni na zgodnje jutranje in pozne večerne ure.
Kako pa kaj vaši psi?


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3686 : 07 Avgust 2013, 07:07:18
Lep opis.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #3687 : 26 Avgust 2013, 21:21:35
Jaz imam 5 mescov starega labradorčka in je postal zelo ubogljiv, pa niti v pasjo šolo ni šel. Res ga ne bi dala za nič na svetu. Zelo lep karakter ima in jaz sploh nisem pričakovala, da so tako pametni. Poznam kar nekaj pasem, labradorec pa je the best! :) Zanima me kakšni športi bi bili za labradorca? Mislim da potrebuje malo več aktivnosti in tudi v veselje bi nama bi bil kakšen šport.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3688 : 26 Avgust 2013, 22:09:29
Lovsko delo, prinašanje iz vode, RO, poslušnost, reševanje (bolj način življenja, kot prostočasna dejavnost), mali miljon trikov, ples s psom, flyball, obedience, frizbi, agility,...Čeravno zadnje dvoje bi jaz zgolj v primeru, da je delavne linije in s tem tudi lažje konstitucije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...