Labradorec [Labrador Retriever]

ursa · 1415302

hovhovhov

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 27 Avgust 2006, 12:07:32
Hvala obema :)

Tjaša, smo sosedje? Ne, nismo je peljali k Sori...raziskovanje Crngroba od blizu pa nas še čaka ;D.
Vse poteka lepo, le problemi z lulanjem so še tu :'(. Kako ste to reševali pri vas, ko ste bili majhni? Luno peljemo ven, kjer se polula in pokaka, po prihodu domov pa je lulanje skoraj obvezno še enkrat notri. No ja, saj to je normalno, kaj? :-\

pozdrav obema (Nataša in Luna)




*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #181 : 27 Avgust 2006, 20:47:11
Mladički lulajo zelo pogosto, ker niti ne morejo povsem nadzorovati praznjenja mehurja.
Naša Luna je lulala res ful pogosto, vendar pa nikoli takoj ko smo prišli s sprehoda. Je pa res da je zunaj tudi veliko lulala in to ne vse v eni rundi. Mogoče ste prekratek čas zunaj in se zato polula takoj ko pridete notri.
Sicer pa smo se mi navajali na lulanje zunaj tako, da sem jo res ful pogosto nosila ven in jo ful hvalila, ko je lulala zunaj. Ful pogosto pomeni, da obvezno vsakič po pitju vode (ona je pa tudi pila ful pogosto) in še vmes.
Tako da kr pogumno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 29 Avgust 2006, 19:38:42
ja verjetno še v tem letu........... ;D ;D ;D ;D ;D....glede pasem smo razmišljali predvsem med labradorcem, slovaškim čuvačem, zlatim prinašalcem in nemškim ovčarjem......... ;D ;D ;D ;D ;D.......vendar smo se zdajže skoraj odločili da bomo imeli labradorca..........no še razmišljamo..... ;D ;D ;D ;D ;D
            labradorc je "the best" pes ;D

MartinaS


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 29 Avgust 2006, 19:40:53
Hvala obema :)

Tjaša, smo sosedje? Ne, nismo je peljali k Sori...raziskovanje Crngroba od blizu pa nas še čaka ;D.
Vse poteka lepo, le problemi z lulanjem so še tu :'(. Kako ste to reševali pri vas, ko ste bili majhni? Luno peljemo ven, kjer se polula in pokaka, po prihodu domov pa je lulanje skoraj obvezno še enkrat notri. No ja, saj to je normalno, kaj? :-\

pozdrav obema (Nataša in Luna)


                  to ni namenjeno meni. ali pač ???

MartinaS


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #184 : 29 Avgust 2006, 21:23:54
Martina pozdravljena. A si tudi ti lastnica labradorca?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #185 : 29 Avgust 2006, 21:38:44
martina, mislim, da ni bilo namenjeno tebi ;D Sem videla tvojo predstavitev - kakšno lepo ime ima tvoja psička: Sofi :o

hovhovhov, ne ravno sosedje (sem iz žirovskega konca). :) Crngrob pravzaprav bolj slabo poznam, le par krat sem se tam sprehajala. Drugače s Saro letos obiskujeva pasjo šolo v ovčarju in vem, da nekateri "sošolci" hodijo tja čez. btw: boste tudi vi kaj šolali gospodično?



martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 30 Avgust 2006, 10:40:27
Isti tir... ;) Ja resnično je vse odvisno od socializacije, če je ta primerna, so vse pasme in vsi mešančki in vsi nerodovniški psi čudoviti spremljevalci skozi življenje... ;)
to pa maš prav. 8)

MartinaS


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 30 Avgust 2006, 10:42:07
Martina pozdravljena. A si tudi ti lastnica labradorca?
ja :D

MartinaS


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 30 Avgust 2006, 15:37:13
pozdravljeni na novi temi o la bradorcih. tukaj ste dobrodošli vsi. ;D.pište vse kar veste o labradorcih. dajte slike svojih psov gor. 8)! tud jaz mam doma psičko labradorko S0FI. v glavnem zabavajte se! :o :P pa tudi potožite se lahko... :'(

MartinaS


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #189 : 30 Avgust 2006, 15:39:41
Martina - tem o labradorcih že obstaja. ;) In tam se lastniki in ljubitelji labradorcev pogovarjajo vse to kar si sama omenila. Tudi fotografije boš našla. ;) Obstoječa tema pa je direktno pod tvojo. ;)
Pa še link do tja.... http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=317.0

Lp,
M


hovhovhov

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 31 Avgust 2006, 10:19:20
Galy, ja, menda bomo tudi mi šli v šolo (še dobr, da se tud ta ne začne 1.9., sicer se mi zmeša) ;D.

Luna, ko zunaj skačem od veselja in nenormalno hvalim kužiko (tvoja navodila), tudi nagrajena je.......me malo čudno gledajo ljudje :D.



martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 31 Avgust 2006, 11:03:45
Pri nas pa Lordovo vlogo prevzame Tosy...
hahaha :P

MartinaS


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 31 Avgust 2006, 11:56:56
Hehe, Sara je prišla domov kot čokoladni labradorec s črno ritjo ;D in uspela kasneje z blatom skoraj zamašiti banjo. ;D Žal sem bolj malo slikala in na edini normalni sliki se vidita dve riti in repa, glav nikjer. Evo, tukaj je ena od Lune.

Pri nas se madam v teh sušnih dneh hladi tako:
http://galy.moj-album.com/album/2205037/?os=4172714 ;Dw
http://galy.moj-album.com/album/2205037/?os=4172702
http://galy.moj-album.com/album/2205037/?os=4172711

Sem te pozabila vprašat: kako sploh izgleda priprava na PNZ? PNZ..TO ZANIMA TUDI MENE. Če dobiš odgovor mi ga prosim pošlji :'( :)

MartinaS


martina

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 31 Avgust 2006, 12:16:26
Še zmeraj se mi niti sanja ne, kam ste šli iskat kužiko, ker ne vem iz kje ste. A je to takšna skrivnost?  ???

Drugače pa bodite pri sprehodih toliko pozorni, da psičke ne preforsirate. Opazujte jo in boste videli, kdaj je utrujena. Zdaj je v obdobju rasti in zato sklepi pa mišice še niso tako razviti, da bi zmogla kakne hude napore. Večkrat na dan po kakšnih 15 minut po zadoščalo.

Sicer pa vsi mladički veselo skakljajo za ljudmi, eni se držijo lastnika, drugi pa grejo za vsakomer. Moj prejšnji kuža se me je teko držal, da nisem rabila niti vrvice s sabo. Medtem ko je bila Luna pa tako radovedna, da je šla za vsakim. Najbolj so jo pa impresionirale premikajoče stvari, recimo kolesarji, tekači, majhni otroci, pa seveda psi in konji.
tudi mene se moja SOFI drži ko klop ;D :o :D 8)

MartinaS


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #194 : 18 September 2006, 14:17:30
Bellina slikica je v finalnem izboru za Koledar 2007  :D

Kaj počnejo vaši labradorčki v teh deževnih dneh?

Lp


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #195 : 18 September 2006, 22:10:35
Lune dež prav nič ne moti, ampak zelo uživa, ker je non stop mokra. Sploh je pa uživala včeraj na vzrejnem, ko je med prinašanjem pokazala še vse svoje vragolije. Saj lastniki labijev veste, kako se obnašajo naši kužki, ko se jim malo strga. Pri Luni je to vedno, ko pride iz vode. In ker je bilo najprje prinašanje iz vode in šele potem iz kopnega, je pač na kopnem začela s svojo predstavo. Opazovalci so se sicer nasmejali, midve pa sva pridelali nekaj minus točk pri vodljivosti. :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #196 : 26 Oktober 2006, 20:50:32
Ne vem sicer koliko lastnikov labijev je trenutno aktivnih tu gor, bi pa želela kakšno vašo izkušnjo v zvezi z grizenjem in žvečenjem. to naj bi bila sicer ena od značilnosti pasme, da morajo neprestano kaj imeti v gobcu, gristi ali žvečiti. Namreč Luna ima kar pogoste napade uničevanja (seveda ko nas ni doma) in tako se včasih akr držim za glavo, ko pridem domov. Danes je recimo čisto zgrizla daljinec za tv (še celo baterije so vse pregrizene), pa raztrgala ene par blokcev, pa zgrizla eno knjigo ... V preteklosti je odgriznila že več štekarjev, zgrizla žice, ki so štrlele iz zidu (očitno je nora na električne kable, ki se jih kljub temu, da jo je streslo, ne boji), da strga wc papir ali kuhinjsko krpo je že reden projekt ...
Me zanima, če se to kdaj umiri oz. kako preprečiti, razen, da ji čisto fizično preprečimo? Ker je že imela obdobje, ko je čisto mirno "prespala" čas, ko sem v službi, zdaj pa je očitno spet prišla v obdobje uničevanja.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #197 : 26 Oktober 2006, 21:11:16
*LuNa* najboljša rešitev bi bila, da se Luno zapre za tisti čas ko ni nikogar doma. Ni nujno, da se jo zapre v boks, lahko ji samo ogradiš nekaj prostora (verjemi, da ko te ni doma bolj ali ne spi oz. počiva - no razen ko pač ničesar ne uničuje :-\) in je pač tam ko je "home alone". Ker ni varno da grize vse mogoče stvari, ki si jih naštela sploh žice, baterije,...sploh zaradi zdravstvenih težav :-\

Mogoče bi jo lahko probala zamotit s kongom...samo za našo vem da ko ni več ničesar noter ni več zanimivo in pusti na miru. Pa tudi ne vem, če psa ravno celo dopoldne (oz. čas ko te ni doma) zanima ena igrača ???

Še ena stvar, ki mi je kapnila je da bi ji mogoče vse take stvari skrila oz. spravila z njenega dosega. Ok štekerjev vem da ne moreš ;) samo dalinca, krpe, stvari, ki so na mizi, pultu to pa lahko pospraviš sploh če veš da je "nagnjena" k uničevanju.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #198 : 27 Oktober 2006, 07:14:26
Citiraj
Ker je že imela obdobje, ko je čisto mirno "prespala" čas, ko sem v službi, zdaj pa je očitno spet prišla v obdobje uničevanja.

Sta mogoče v zadnjem času manj fizično in psihično aktivni kot sta bili v času ko tega ni počela? 

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #199 : 28 Oktober 2006, 23:37:20
To je tipično pri psih ko jim je dolg čas in so sami, pa iščejo zabavo. Idea je ista...

Ali vse potencialne stvari za grizenje poskusiš umaknit, ali pa jo zapreš v kakšen boks ali kaj podobnega. Drugače se boš težko izognila takšnim stvarem.


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #200 : 29 Oktober 2006, 20:15:36
Očitno nam zapiranje je uide. Saj ponavadi jo zaprem na hodnik, da se lahko sprehaja po hiši gor in dol. Potem tudi nič pomembnega ne uniči.
Drugače je pa kar precej aktivna, mogoče malo manj kot včasih, ampak se jo trudim fizično zmatrat tudi s prinašanjem in tekom. Ampak očitno to ni dovolj.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #201 : 29 Oktober 2006, 21:14:58
*LuNa* ni dovolj da psa fizično zmatraš ;) bolj ga moraš miselno "zmahat". Zase lahko povem da se po teku počutim super in imam polno zanosa za naprej kaj delat. Če pa se bom celo dopoldne učila bom dosti bolj zmatrana in samo še za na kavč. Pa tudi pri Atri to opažam...če greva na sprehod in nič ne delava ampak se samo "ganjava" bo Atra, ko bo prišla domov še enkrat bolj razturala. Če pa z njo delam na sprehodu - vaje iz šole, kakšni trikci, da greva kam na novo in odkrivava kakšne nove stvari, če se učiva kaj novega - pa Atra komaj čaka da se "pokne" na tepih v dnevni in se malo oddahne in na koncu zaspi.

Tako da ti predlagam, da v to delo s prinosili vključiš še kaj novega...naredita kakšno vajo poslušnosti vmes, pojdi na kakšno novo lokacijo in tam delajta, nauči jo kaj novega - kaj bolj zahtevnega. Če si mogoče že na Krimu delala s klikerjem se zagotovo spomniš predavanj in kaj so nam kazali kaj vse se da s tem naučit. Naj ti dela domišljija ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #202 : 30 Oktober 2006, 23:10:15
Mogoče sem malo čudno napisala. Luno umsko kar precej zaposlim, ker morava itak vaditi za B-Bh, pa RO .. Seveda bi jo lahko še bolj, samo imam občutek, da ji mogoče manjka fizične aktivnosti (prav norenja). Zdaj jo poskušam zmatrati tudi s tekom, pa potem sprehodi in na njih malo utrjevanja prinašanja, ponavljanja poslušnosti, skrivanja, ... samo očitno ni dovolj. bom mogla še kaj pogruntat.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #203 : 04 November 2006, 19:10:18
dosti psov je naveličanih teh vaj za bbh ker je skos ista in sicer dela ampak ni pa čisto prisoten in mu je bolj dolgčas. vsaj pri rondotu je bilo tako in še pri dostih psih. tako, da kot pravi meta vkluči še kaj bolj zanimimivega za njo oziroma jo še kaj nauči. jaz rondota večina trikov učim na sprehodu, ker mu je tam najbolj zanimivo in ga razganja od zanimanja in dela ko šus ::) :P ;D :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #204 : 04 November 2006, 20:16:53
Pa sej za B-Bh ne vadiva skoraj nič. Vadiva samo poslušnsot, ampak to čisto na kratko, pa z veliko igre. Vmes pa se skrivava, včasih ji položim sled, malo aportirava, se še kaj novega učiva ... Očitno pa potrebuje več fizičnega dela, tako da jo zdaj tudi bolj fizično utrujamo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #205 : 15 November 2006, 23:12:43
Pa še nekaj slikc zmagovalne psičke iz Poznana, LOCH MOR SUGAR.







Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #206 : 20 November 2006, 01:12:41
Pozdravljeni!

Da se vam se jaz pridruzim! :)
Vglavnem, sem ponosen lastnik 16 mesecne cokoladne labradorke, ki je zmeraj polna energije in otroske igrivosti. Je preprosto moj odklop od vsakdanjih skrbi. Takole na kratko :D

Luna: glede unicevalnosti... onicevalnost naj nebi bila domena labradorcev, vendar se v veliki meri pojavlja, tudi pri moji. Ena super in preprosta stvar kako jo zaposlis je, da v prazno plastenko narezes koscke sira in ji das da se igra. Moja preprosto uziva. Sploh, ker takoj ugotovi od kod disi in zacne grist zamasek. Potem pa seveda nic ne gre ven. In tako divja in divja :)
Druga podobna stavr je da vzames kong, ga napolnis s hrano, npr. iz konzerve, in z obeh straneh ob odprtini namazes s kikirikijevim malsom, primer. Potem das vse skupaj v zamrzovalnik cez noc, in zjutraj ko se odpravis v sluzbo vzemes ven in Luna bo imela ure in ure zabave doma :)

Pa se nekaj, a bos malo opisala kako je stvar potekala na vzrejnem. Tvoji obcutki, ter kako si se odrezala.

Pozdrav vse, marko



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #207 : 20 November 2006, 22:01:07
Uničevalnost res ni domena labijev, je pa zanje značilno, da radi "žvečijo". In Luna je v tej svoji vlogi več kot uspešna. Samo pogledaš stran in že izgine krpa iz pomivalnega korita in preden ugotovim, kje je Luna, je krpa že razcefrana. Tako da imam že tako natrenirana ušesa, da vedno ko slišim njen klk klk klk (hitri zvoki njenih krempeljčkov po tleh) takoj skočim za njo, ker sigurno kaj ponosno nese v gobcu. Zapiranje v flaško ne pride v poštev, ker se že tako rada igra s flaškami in zna zamašek zelo hitro spraviti stran. Včasih se spravi tudi na kakšno polno plastenko in preden ugotovim, da je lumpa spet na uničevalnem pohodu, je ponavadi že vse mokro. Zadnjič ko sem ji s pašteto namazala eno igračko za žvečenje (je prav anrejena za čiščenje zob, ker ima tako narejene luknjice) je bila z njo zaposlena celih 10 minut ali pa še manj (sem se skoraj več časa jaz matrala da sem tisto pašteto spravila v luknje).

Kar se pa vzrejnega tiče ni bilo pa nič posebnega. Res je cel dan deževalo, tako da sem bila na koncu povsem premočena.
Najprej imaš telesno oceno, kjer psa pregledajo podobno kot na razstavi, samo bolj podrobno. Izmerijo višino, pregledajo in preštejejo zobe, pregledajo dlako, konstrukcijo. Potem sledi vzrejna preizkušnja, kjer mora pes aportirati iz vode in iz kopnega. Pa še malo vodljivosti na vrvici se preveri (s psom se mroaš sprehoditi mimo dreves, ljudi ...). Na koncu pa preverijo še streloplahost (to včasih izvajajo v gibanju, včasih na mestu), Tokrat smo delali tako, da so psi morali ležati na prostoru na popuščeni vrvici.
Moji občutki so bili zelo mešani, predvsem zato, ker sem imela že na začetku komplikacije in je že kazalo, da sploh ne bova mogli na vzrejnega (ker se je moja prijava izgubila). Potem je pa še med vzrejno preizkušnjo Luno prijelo njeno norenje in neposlušnsot, tako da je imela na poligonu svojo zabavo. Ko pride iz vode se ji že tako vedno strga in tako je norela v tistem tipičnem labijevskem slogu (ampak glede na to, da je mogla po vodi še aportirat s kopnega je bilo to vse prej kot dobrodošlo). Je pa pokazala tipičen temperament  :P in si hkrati prislužila nekaj odbitih točk).
Sva pa dobili trajno vzrejno dovoljenje in pred kratkim tudi vzrejno knjižico.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #208 : 21 November 2006, 01:01:51
Cestitam in obilo veselja ;)

No, midva pa se bova vzrejnega udelezila spomladi, je bila za tega nazalost tocno 7 dni premlada. Sem bil res jezen, ker bi tisti prvi datum popolnoma ustrezal, pa so ga potem spremenili  >:(

No, pa sej se nikamor ne mudi!

Lp, Marko



don

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 01 December 2006, 15:30:57
Jaz pa bi vprašala vse tiste, ki imate labradorca oz. ste ga imeli, kako je z njihovim zdravjem. Jaz sem imela 7 let starega novofundlanca in smo ga morali uspavati, ker je imel kostnega raka. Moram povedat, da sem bila s to pasmo zelo zadovoljna, zdaj pa razmišljam o labradorcu predvsem zaradi tega, ker je manjši in lažji. Ko sem brala opis o labradorcih, me je pod opisom zdravja kar streslo, ker so predstavljeni kot da so najbolj bolni psi na svetu, zato me zanimajo vaše izkušnje.