Novela zakona o zaščiti živali

ninci · 42068

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 12 Januar 2007, 20:41:12
Odbor DZ-ja za kmetijstvo je včeraj brez upoštevanja 13 dopolnil opozicije sprejel novelo zakona o zaščiti živali.

Zakon na primer definira kot nevarnega tistega psa, ki je neizzvano enkrat ali večkrat ugriznil, napadel ali se napadalno vedel do človeka oziroma živali. Skrbniki psov, ki so označeni za nevarne, morajo zagotoviti fizično varstvo psov, in sicer s povodcem ali nagobčnikom, lahko jih zaprejo v pesjak ali v ograjen prostor z ograjo, visoko najmanj 1,8 m in obesijo svarilni znak.

Nevarni psi morajo obvezno skupaj z lastnikom opraviti šolanje, hkrati pa ti psi ne smejo biti zaupani v vodenje osebam, mlajšim od 16 let.

Za nevarne spe ne štejejo službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz ali napad je posledica izvajanja službene dolžnosti, in psi, ki so napadli človeka, ki je prišel k njim za označeno ograjo.

Veterinar lahko usmrti psa
Dodan je pogoj, da morajo skrbniki psov na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psov, tako da so ti na povodcu. Največ prahu je dvignil člen, ki pravi, da lahko veterinar usmrti psa, ki je povzročil človeku hude poškodbe. Te mora potrditi zdravnik.

Za vse kršitve so predvidene visoke kazni, tudi več tisoč evrov. Spreminjanje zakona so spodbudili napadi treh bulmastifov, ki so hudo ranili Tržičana.

Ana Jurišič

Vir: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=130920

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1 : 31 Januar 2007, 20:32:31
Ste gledal danes poročila?
Bomo moral kar paziti kje bomo spuščali svoje kosmatince, ker se bo zelo poostrilo glede kazni!
Kar sem slišala, se mi zdi, da so šli kar močno preveč v ekstrem! :-\



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2 : 31 Januar 2007, 21:05:36
5rca - brez skrbi tudi v Zajčjo bomo šli - jaz bi prav rada šla tudi tja, saj sem že pozabila kako zgleda. ;)
                   Pa saj se bomo večkrat dobili, kaj ne?
                   Pa če gremo vsakič na drug konec bo tudi lepo, saj bo vedno drugo okolje, ki ga bo potrebno raziskati. ;)


Baki
- Jaz nisem gledala, kaj je bilo lahko malo na kratko opišeš... ??? :-\


Lp
Tina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #3 : 31 Januar 2007, 21:13:51

Baki
- Jaz nisem gledala, kaj je bilo lahko malo na kratko opišeš... ??? :-\

Če imaš psa spuščenega je kazen 200 do 400 eurou,
če se pes stepe z drugim psom se ga smatra za nevarnega in mora nositi nagobčnik,
če pa se stepe tako, da je drugi pes poškodovan in rabi veterinarsko pomoč se psa usmrti!

Sem malo zamudila, tako da ne vem od kdaj bo ta zakon začel veljati.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 31 Januar 2007, 21:20:13
Če imaš psa spuščenega je kazen 200 do 400 eurou,
če se pes stepe z drugim psom se ga smatra za nevarnega in mora nositi nagobčnik,
če pa se stepe tako, da je drugi pes poškodovan in rabi veterinarsko pomoč se psa usmrti!

Sem malo zamudila, tako da ne vem od kdaj bo ta zakon začel veljati.
Svašta  >:( A pol bodo psi celo življenje na vrvici, al kaj?  >:( To si lahko tut sam pri nas zmislijo.

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 31 Januar 2007, 21:27:04
V glavnem se gre za tole Klik  ;)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6 : 31 Januar 2007, 21:27:09
Ojej - tole pa ni dobro... :-\
       
 A pa je bilo to na Pop TV? Ker če je bilo si lahko pogledam posnetek.

Ja pa kaj si te mislijo, da bo pes celo življenje na vrvici, saj ga ne spuščaš v gručo ljudi, vendar če ga pa na travniku spustiš, pa nima nobenemu škodovati.
Glede tega pa, da če se stepe in je drug pes poškodovan in rabi veterinarsko pomoč, da se psa usmrti - bi pa jaz samo nekaj dodala, da je pa to mal mim, zato ker poznam primere, ko tisti nadležni cucki pridejo psu za hrbet oziroma za rit in se začne zaganjat v njega in s tem razkuri psa in če bi ga po potem ta pes ugriznil in poškodoval, se ga bo usmrtilo. Ja fino res.

Sem imela sama primer, ko sva šla z prejšnim kužkom nemškim ovčarjem Rick-om na sprehod, bila je že tema in iz parka, še danes ne vem iz kje je priletel en koker španjel, ki je že slovel po tem, da je zelo zoprn, seveda je priletel Ricku od zadaj in ga ugriznil za rep, Rick se je hitro obrnil in zarenčal, vendar sem ga jaz udržala, tamali pa je zbežal. No zdaj si pa predstavljajte, da jaz Ricka nebi udržala in bi ga ugriznil in bi bili v tem času teh kazni, bi potemtakem Ricka dali uspavati, pa čeprav v življenju ni napadel nobenega psa ali mu želel žalega, pa čeprav je to naredil v strahu in ker ga je tamali hinavsko presenetil.

No sem malo iz teme, ampak so me teli "zakoni" majčkeno iz tira spravili. ::)

Lp
Tina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #7 : 31 Januar 2007, 21:33:40
Ja, na Pop-u je bilo.

Mene je tud iz tira vrglo k sm to slišala!  >:(
Ja, res ful pretiravajo.
Zgleda, da ne bomo mogli več sproščeno in z veseljem na sprehod!  >:(



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 31 Januar 2007, 21:36:04
Mah, saj po eni strani smo pa že navajeni, da nas morajo denarno cuzati kjer koli je to pač mogoče... ::) >:( ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9 : 31 Januar 2007, 21:57:35
Kateri morajo biti na povodcih? Nevarni ali vsi? Ker link, ki ga je dala ninci, se nanaša na nevarne pse. In za take, ki večkrat ugriznejo človeka, je to tudi prav.

Kar se tiče tistega pretepa pa mislim, da za pretep sta ponavadi udeležena dva in mislim, da ga ni človeka, ki bi prijavil drugega lastnika in s tem svojega oškodoval. Itak se ne sme vse v en koš metati. Dva psa se lahko stepeta tudi zaradi kakšne igračke ali hrane... Kar se pa tiče tistega, da je treba psa, ki je poškodoval drugega psa, da je potreboval pomoč, usmrtiti...  Dajte si enkrat predstavljat, kako bi vam bilo, če bi vašega psa en drug takole napadel. Jaz vem, da se mi čisto zmeša.

Ampak uni psi od une zmešanke so pa še vedno živi...  >:( >:( >:( >:(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 31 Januar 2007, 22:00:03
Pa sej da morajo bit na povodcih v urbanem okolju določa že prešnji zakon, torej ne vem kaj se razburjate :P ;D Vse ostane isto, razen zneska kazni in tega kar se tiče nevarnih psov. Sicer je pa to popolnoma druga tema ;)

Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11 : 31 Januar 2007, 22:02:39
Pa sej da morajo bit na povodcih v urbanem okolju določa že prešnji zakon, torej ne vem kaj se razburjate :P ;D Vse ostane isto, razen zneska kazni in tega kar se tiče nevarnih psov. Sicer je pa to popolnoma druga tema ;)

Lp nina

No, potem pa ne vem, kaj se razburjamo...  ;)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #12 : 31 Januar 2007, 22:11:05
Pa sej da morajo bit na povodcih v urbanem okolju določa že prešnji zakon, torej ne vem kaj se razburjate :P ;D Vse ostane isto, razen zneska kazni in tega kar se tiče nevarnih psov. Sicer je pa to popolnoma druga tema ;)

Lp nina
Ja, je že, ampak si mogoče že kdaj dobila kazen?
Moj je skoraj ves čas spuščen, vendar pod nadzorom. Si sploh ne predstavljam, da bi mogel biti privezan ves čas.

Pa tisto glede usmrtitve, ne vem kaj naj si mislim. Moj se ne tepe, pa je enkrat enega kužka kar močno vgriznil v mišico, ker je vmes prišla goneča psička, pa še ful psov je bilo na kupu. Lastnica ima tega psa ful rada, samo je res najbolj nezakompliciran človek kar jih jaz poznam in psa ni peljala k veterinarju (jaz bi ga sigurno). Nekaj dni ga je morala nositi ven, ker ga je tako bolela mišica. In če pomislim, da bi zaradi tega morali mojega psa usmrtiti!? Zdaj se s tistim kužkom večkrat srečata in moj resnično ne ve, da mu je kdaj kaj naredil.

Zdaj sem si še enkrat ogledala posnetek, pa pravijo da se psa usmrti, če povzroči hudo poškodbo. Tako, da je to vseeno malo drugače.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 31 Januar 2007, 22:12:37
Ja z zakonom res malce preveč pretiravajo kar se tiče z umrtitvijop psa. Samo kaj bistveno se pa spet ne bo spremenil, samo denarno največ. Pa tako in tako ga ne bodo upoštevali. Vsaj pri določenih res navarnih psih (tukaj ni mišljeno na no nobeno določeno pasmo, samo na splošno). Poznam psico pitbulko, ki je že ne večrkat napadla druge psičke in lastnikom nobena prijava ni prišla do živega. Jo še vedno lepo spuščajo v urbanem okolju ipd. >:( Na Asko je renčala že takrat, ko jih je Aska imela komaj 8 tednov. Bo prej kaznovam kakšen lastnik kakšnega prijaznega psa kot pa taki, kot so z ono psičko.

Glede sračanja ta vikend z Asko ne moreva se udeležiti. Se bova pa naslednjič , ko se spet dobite..

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 01 Februar 2007, 07:13:19
Citiraj
Ja, je že, ampak si mogoče že kdaj dobila kazen?

Ne in glede na dosedanje dogodke močno dvomim, da jo bo kdo dobil ;) Za določitev kazni je pristojen inšpektor... hmmm si že videla kakšnega, ki bi se šetkal po Tivoliju in kazni pisal? (pristojni so bili namreč tudi že do sedaj) ::) In policija, ki je tudi do sedaj vse morebitne kršitelje samo ustno opozorila. Dvomim, da se bo kaj spremenilo v tej smeri. Kaj se bo smatralo za hujše poškodbe... napad bullmastifov recimo? Primer spuščenega AST-ja v Murglah, par tednov nazaj? Vsaj neumne opredelitve nevarnih pasem nimamo, ampak samo nevarne pse... ki so pač posledica "nevarnih" lastnikov. In ja v nekaterih primerh bi se jaz definitivno odločila za evtanazijo psa, ker človeka, ki bi prevzel odgovornost za takega psa ni, lastnik... psa niti slučajno ne dobi nazaj, pes pa je nevaren okolici. Torej kam naj ga damo? Po napadu na psa in človeka recimo? Ja definitivno v tem primeru evtanazija, pa naj se sliši še tako grozno.
Po drugi strani niti slučajno kazni ne bodo pisali na samotnih travnikih, kjer psi norijo ampak v mestnih središčih, recimo v Tivoliju... itd. kjer je več sprehajalcev in so psi lahko moteči za okolico.

Vsaj tako si jaz tole razlagam, in glede na dosedanji zakon in njegovo izvrševanje mislim, da se kaj pretirano bat nimate, če imate pse pod nadzorom v urbanem okolju in lahko malo lavfajo po samotnih travnikih ;)

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #15 : 01 Februar 2007, 07:26:46
Ninci,... saj imaš prav! Jaz sem se malo ustrašila, saj zadnje čase naletavam na histerične ljudi. Z Bakom se vaski dan sprehajavo po poljih, kjer so res vsi psi spuščeni. Na tem sprehodu 2x samo prečkava PST, kjer je pa res kar nekaj ljudi, predvsem v tem času, ko je lepo vreme. Nekaj dni nazaj sva spet prečkala PST in Bak se je na križišču stavil, ker je nekaj vohal in ženska, ki je bila več kot 10 metrov stran je narelila takšno paniko, kako imam lahko spuščeno zverino, dobila je čist histerični napad, se obrnila in tekla stran od psa, medtem ko jo Bak tudi opazil ni, saj je nekaj vohal.

Poznam punco, ki je že dobila kazen, ker je imela spuščeno psico. Je mešanka med labradorcem in psom tipa "bull". Verjetno zaradi izgleda, saj je drugače prijazna. To je edini primer, ki ga poznam.


Zdaj se moramo pa še dogovoriti za norenje, a ne! (sem mal zašla prejt!  :-[ )



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 01 Februar 2007, 08:37:27
Ninci - tole je druga tema, mogoče je že odprta, pa me prosim prestavi.
 
Včeraj sem slišala, sicer vem, da je prezgodaj za paniko, ampak bojim se, da novi zakon ( ali kar že bo ) ne bo prinesel nič dobrega za lastnike psov.
Zmotilo me je - na vseh javnih površinah naj bi bili psi na povodcu. Zanima me, kaj je opredeljeno kot javna površina: ali je to tudi travnik, okolica naselij.. in ali to potem pomeni, da človek niti žoge ne boš smel metati svojemu psu in ga spustiti s povodca..
Razumam za naselja, ampak se bojim, da bo vska sprehajalec lahko že na daleč vpil, naj damo pse na povodce.. kar se je dogajalo po lanskem incidentu v Ljubljani..
Bi še opozorila na to ( kar naj bi bilo tudi v novem zakonu ), da bo potrebno, da imajo  nagobčnike psi, ki so že koga napadli: pa saj to je že v Pravilniku.. 8/05, pa se to ne izvaja..
Zdaj pa naenkrat vsi na povodce in povsod..Ali se motim?
In zakaj imamo potem B-BH in naj se potem uvede še kakšna višja stopnja izpita, s katero lahko dokažeš socializiranega psa in usposobljenega lastnika..
Morda kdo ve, kdo pripravlja ta zakon ?
Ali moramo res iz ene skrajnosti v drugo?
Bojim se, da bomo morali razgibavati svoje pse samo še na lastnih vrtovih ali pa na tekočih trakovih v stanovanju..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #17 : 01 Februar 2007, 09:00:18
Martina.o,... mene je prav tako zaskrbelo kot tebe!
Definitivno se strinjam, da bi morali bisti vsi psi šolani, ne pa da se vse pse meče v isti koš.

Po tem prispevku bodo ljudje še bolj "napumpani" in se boto že na 100m drli, da bodo poklicali policijo.
Drugače pa razumem ljudi brez psov, da jim marsikateri pes gre na živce, pa si žal za to ni kriv sam pes, ampak njihov lastnik. Jaz sem tudi jezna, ko grem s psom vn in pridem čisto umazana nazaj, ker nekateri psi letajo nekontrolerano po igrišču in mi skačejo čisto do glave. Tak pes prileti tudi do koga, ki nima psa ali pa do kakšnega majhnega otroka. V tem primeru so čisto upravičeno jezni. Jaz mislim, če bi imeli vsi vzojene pse in bi čisto vsi pobirali njihove kakce bi bilo veliko manj nestrpnosti do psov in tudi teh pretiranih zakonov nebi imeli.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 01 Februar 2007, 09:15:49
O kriza... ce pes povzroci kakrsnokoli poskodbo ne glede na njeno tezo, dobi nagobcnik :-X se pravi, ce se pes med igro zaleti v cloveka in ga udari v koleno -> nagobcnik :-X ???

OK to je sicer dobesedna interpretacija, samo vsseno ???

In kaj se definira kot javna povrsina?

battito animale


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #19 : 01 Februar 2007, 09:20:14
Lilit veš kaj je najbolj smešno, da ljudi sploh niso omeljali! Govorili so samo o tem če se stepe s psom.
Zame so javne površine prav vse!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 01 Februar 2007, 09:21:52
Je kje ze objavljeno besedilo tega zakona? Se bojim, da so po novem tudi biologom prepovedali poskuse na zivalih >:(

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 01 Februar 2007, 09:26:20
Je kje ze objavljeno besedilo tega zakona? Se bojim, da so po novem tudi biologom prepovedali poskuse na zivalih >:(

Jaz ga sicer nisem našla, ampak mislim da drugih razlik razen tega dodatka o nevarnih psih in usmrtitvi psov ni.

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #22 : 01 Februar 2007, 09:27:42
Zgleda, da res ni velikih spremem, kar se zakona tiče, ampak ljudje bodo spet nekaj časa vsi pametni!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 01 Februar 2007, 09:30:01
In kaj se definira kot javna povrsina?

ni zanesljiv podatek- a kolikor vem iz glave je javna površina ki je definirana kot taka ni last fizične pravne osebe.
Se pravi travnik , ki je od kmeta- ni javna površina.
Travnik, ki je od občine, države itd namenjen javnosti ( ala Tivoli) je javna površina.
Javne površine so po definiciji namenjene za enakopravno uporabo vsem ljudem (javne ceste, pločniki ,trgi itd)
Privatne pa samo lastnikom oz z njihovom privoljnenjem. Večina se nas sprehajaja pogosto ali večinoma po privatnih površinah- brez dovoljenja lastnikov seveda  ::).
Torej če grem po PST ali 2 m zraven , kar vzdržuje RAST sem na javni površini. Ker pa moji psi hodijo bolj stran- po travniku, ki ga vzrdžruje in kosi kmet in je v negovi lasti - niso na javni površini in so lahko prosti  :P ( in je on edini, ki se lahko razburja -če me vidi seveda ;))
Me pa zanima npr parkirišče,ki je od firme (recimo Špar) a je to javna površina? Saj je od Špara ni javna namenjena je njegovim strankam - torej ? Teoretočno lahko podjetje samo pstavlja pravila za svojo površino.
Zanimiva vprašanja- rabimo pravnika  ::)  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #24 : 01 Februar 2007, 09:36:16
Je kje ze objavljeno besedilo tega zakona? Se bojim, da so po novem tudi biologom prepovedali poskuse na zivalih >:(

Pa kaj, če so -edino pravilno.
Noben potrebe ni izvajati poskuse, ki so bili že izvedeni.
Zadoščajo posnetki in modeli.Dandanes se da z umetnimi maretiali napraviti dovolj avtentične modele vseh organov in tudi na načn, da se da razstavljati in sesatvljati.- ala siciranje. Za vse ostalo (delovanje itd) zadoščajo posnetki.
Mislim, da imamo ljudje možgane, ki sosposobni učiti se iz videnega in  zmožnost abstraktenega razmišlanja. Res ni treba , da vse izvedemo z lastnimi rokami in na živih organizmih.
Vse ostalo je nepotrebno izživljanje za kvazi znanost.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #25 : 01 Februar 2007, 09:46:54
Pa kaj, če so -edino pravilno.
Noben potrebe ni izvajati poskuse, ki so bili že izvedeni.
Zadoščajo posnetki in modeli.Dandanes se da z umetnimi maretiali napraviti dovolj avtentične modele vseh organov in tudi na načn, da se da razstavljati in sesatvljati.- ala siciranje. Za vse ostalo (delovanje itd) zadoščajo posnetki.
Mislim, da imamo ljudje možgane, ki sosposobni učiti se iz videnega in  zmožnost abstraktenega razmišlanja. Res ni treba , da vse izvedemo z lastnimi rokami in na živih organizmih.
Vse ostalo je nepotrebno izživljanje za kvazi znanost.

Uf, deteljica, spet se strinjam!  ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #26 : 01 Februar 2007, 09:57:13
Moram rečt, da se kar strinjam s tem delom zakona: VSAK pes, ki brez vzroka napade človeka ali drugo žival se smatra za nevarnega in mora nositi nagobčnik. Ni razlik glede na pasme, obliko glave, velikost,...
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 01 Februar 2007, 10:06:29
Pa kaj, če so -edino pravilno.
Noben potrebe ni izvajati poskuse, ki so bili že izvedeni.
Zadoščajo posnetki in modeli.Dandanes se da z umetnimi maretiali napraviti dovolj avtentične modele vseh organov in tudi na načn, da se da razstavljati in sesatvljati.- ala siciranje. Za vse ostalo (delovanje itd) zadoščajo posnetki.
Mislim, da imamo ljudje možgane, ki sosposobni učiti se iz videnega in  zmožnost abstraktenega razmišlanja. Res ni treba , da vse izvedemo z lastnimi rokami in na živih organizmih.
Vse ostalo je nepotrebno izživljanje za kvazi znanost.

Kar nekaj ljudi na Oddelku za bio za sluzbo izvaja poskuse na zivalih ;) za zacetek. Meni bi bilo zelo zal, ce ne bi dozivela seciranja v zivo. Sploh pa smo mi pri tem porabili koliko, 2 ali 3 zabe vsega skupaj...

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 01 Februar 2007, 10:08:20
Deteljica - v zvezi s poskusi se strinjam, ampak držimo se teme.

Previlnik o zašćiti živali.... ( saj je jasno kaj.. ) ne govori o javnih površinah in povodcih, samo urbano okolje ali nekaj takega.

Deteljica - ti o tem s stališča urbanizma. O javnih površinah. Absolutno pravilno.
Samo, v praksi bo to izgledalo, da se vsak dere na lastnike psov, tudi, če jim nič nočejo.. kjerkoli že bodo, na kmetovem zemljišču ali na "javni " površini. Bomomorali dokazovati ljudem, na čigavem zemljišču pes stoji..
Potem te pa še kmetje začnejo preganjat, si pa lahko kupiš lasteb travnik ali ti ostane vrt ali tekoči trak v sobi...kot sem rekla
Mi je tudi popolnima jasno, da vsi psov ne marajo in da je naša naloga, da se psi ne vtikajo v ljudi, če oni tega ne želijo.. Ampak tudi, če je temu tako, ni vedno tako..
In vedno se samo govori o tem na način, kot bi bili psi en "nebodigatreba"
Neizkušene lastnike v šolo.. In to dobro šolo..
Pa mogoče tudi o tem, kaj psi dobrega naredijo..mogoče tudi dati možnost dela psom na različnih področjih..
Pa mogoče bi se oglasili strokovnjaki pri  kinološki organizaciji, ki je odgovorna tudi za šolanje.. Saj če psa šolaš, naj bi nekaj znal ne?? Vsaj več, kot če ga ne..pa je potem tudi sprejemljiv za okollje

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #29 : 01 Februar 2007, 10:16:58
Meni je pa, če pogledam iz zornega kota prijaznih psov, ki radi tekajo po travnikih in so socializirani in prijazni,
tale naslov teme in posledično tudi zakona malček ironičen - Novela zakona o zaščiti živali - vendar bodo s tem,
da bo pes moral biti vedno na povodcu, ne glede na to, da je prijazen in lepo vzgojen-socializiran odškodovali predvsem
psa in tu jaz ne vidim zaščite živali. ::)

Se strinjam, da v strnjenih naseljih in v predelih kjer je veliko sprehajalcev in ljudi nasplošno, mora biti pes privezan, saj
vsakemu ni prijetno, ko vidi psa, saj pač ne ve ali je prijazen ali ne, po vrhu vsega imajo pa nekateri še ogromen strah
pred psi in to ni za zanemarjati.
Vendar, da ga pa na enem samotnem travniku ne bi smel človek spustiti je pa smešno.
Čeprav po drugi strani gledano, kateri inšpekor ali policaj se bo pa sprehajal po samotnih travnikih - mislim da nobeden. ;)