Vaš kraj

nincy · 3924

nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
: 18 Januar 2007, 19:18:40
No, te teme nisem zasledila nikjer (vsaj na iskalniku ne) zato sem naredila novo.Če je tema že kjerkoli drugje se opravičujem  :-[ !
Če tema ne spada sem upam, da ne bom s tem vzela preveč časa moderatorjem za prestavljajnje teme.

No v tej temi lahko predstavite svoj kraj, dodate kakšne fotografije, ga podrobneje ali na hitro opišete...Živite na podeželju ali v mestu? ... Lahko tudi poveste če imate doma kmetijo, živite v svoji hiši, v bloku...?Kakšni so prebivalci vašega kraja, koliko jih je? Se dobro ali slabo razumete z njimi?Koliko sosedov imate?Kakšna srečanja/aktivnosti/ali karkoli drugega so v vašem kraju?Kaj pa sami mislite o svojem kraju?Bi morda moralo biti kaj drugače, da bi se vaš kraj še izboljšal?Vas v vašem kraju kaj moti?Ste zadovoljni v vašem kraju?Se v njem dobro počutute? Mislim, da sem naštela že dosti vpršanj, na katera lahko odgovorite, lahko pa še več poveste o svojem kraju-še boljše!
No moja predstavitev kraja pride kmalu, skupaj z nekaj fotografijami!

Lp, nina!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 18 Januar 2007, 20:00:32
Evo,kopiram s sosednjega foruma :P

Gradišče je majhna vasica,ki šteje le 11 hiš,50 prebivalcev,ima svojo cerkev Sv.Miklavža,spomenik padlim borcem,150let staro šterno,mizarsko delavnico in še kaj.
Tu stoji že okoli 500 let (saj Valvasor je nekako tako dejal),pa cerkev tudi.Le-ta je v začetku služila kot protiturški tabor,danes pa...je bolj kot ne turistična zanimivost.Mašo imamo kadar se naš presvetli župnik to spomni pa za žegnansko seveda.Na Gori stoji tudi mežnarija s črno kuhinjo pa tudi turistično društvo se je nekako organiziralo tam gor.Vas pa je bila med 2.svetovno vojno v celoti požgana.Do takrat je štela 16 hiš,bila pa je razdeljena na zaselek Hom in vas Gradišče.No pa se je to po vojni spremnilo.Nekaj se jih je odselilo,tisti ki pa so ostali so se združili v Gradišče.

Človke bi že skorja rekel:idilična vasica.Pa je daleč od tega :( !Vaščani so/smo...No ja,le redki se dobro razumemo z vsemi.Spodnji del Gradišča se po večini razume,zgornji pa se nenehno ubada z asfaltom,vodovodom in še čim ::) .No pa se vseeno znamo poveseliti.Sredi gozda na Gradiščem so 2x-4x letno v kamnolomu igre,ki jih prireja KD Šmartno,1x letno pa imamo srečanje Gradišč 8)

No ja,saj se imamo kar fino---dokler se sosedje spet ne skregajo čigava je zemlja in kdo bo plačal asfalt Confused .

Gradišče:


Hom:


Homles:


Sv.Mikalvž:


Na hitrco nekaj :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 08 Februar 2007, 15:27:48
nove jarše:

je v mestu ima dve šoli; oš nove jarše (najbolši bivši učenci pa usi smo nadpovprečno pametnni ;D) pa oš jože moškrič (da ne govorim kako pri rokometu mečejo žoge >:(  ) lol če še ke zanima pa upraši



jozeselan

  • Gost
Odgovori #3 : 15 Februar 2007, 22:41:35
šentpavelj

živimo na podeželju v hiši.smo v stiku z naravo.mimo hiše teče potok,lepa potka in travniki in njive...to so naša drevesa vrbi,2 gabra,smrekico in lipo.velik vrt.imamo 2 ali pa 3 sosede.poleti je zelo vroče tako,da hodimo v potok po vodo za nas in za živali in za rože.poleti je veliko ptičkov in ujed.vsako leto k nam hodi na travnik loviti postovka in jo gledamo kako se spušča in lebdi.seveda tudi pridejo k nam štorklje in čaplje.zelo pogosta pri nas doma je kanja.


lahko noč
karmen
p.s.jutri nadaljujem ker grem zdela spat.



jozeselan

  • Gost
Odgovori #4 : 17 Februar 2007, 08:54:47
pa nadaljujmo...

lastovke so pri nas vsako leto.pik jih kar naprej gleda in skače v zrak ;Dpotok pri nas je zelo koristen saj naš pik hodi polet v potok in mu tako ni vroče :) :)   
 Neprimerna vsebina sporočil



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #5 : 07 April 2007, 12:54:28
No pa naj še jaz predstavim svoj kraj.  ;D :o

Rakitna

V osrčju velike gozdnokraške planote leži 800 metrov nad morjem razloženo naselje in počitniški kraj Rakitna. Izredno ugodne bioklimatske razmere, ki jih ustvarja mešanje sredozemskih in alpskih zračnih tokov, so Rakitno naredile za enega najbolj zdravih srednjegorskih krajev v Sloveniji.


Rakitna je vasica, ki je razdeljena na devet zaselkov, ki ima vsak tri hiše, ki imajo svojevrstna imena npr.: Nakličev konec, Hud konec, Boršt,... itd.

Rakitna je znana pred vsem po Mladinskem klimatskim zdraviliščem ( MKZ ), ki je bil znan že leta 1927, kjer so ljudi zdravili za kostno tuberkulozo, kasneje pa so začeli z zdravljenjem astme.

stara stavba

nova stavba

Rakitna je znana tudi kot turistični kraj, kjer je v vseh letnih časih veliko turistov, še posebej zato ker je veliko poti za sprehode. Pozimi se pridejo smučat, sankat, drsat,.. poleti pa kopati.


Ima pa tudi veliko drugih znamenitosti.
V rimskih časih je čez Rakitno potekal rimski zid.

Imamo pa tudi edino oz. posebno smreko, ki je ni daleč okoli.
Imenujemo jo Brinarjeva oz. Klanška jelka ( domačini pa ji pravimo ''ta lepa'' )
Ta smreka pa je posebna zato, ker ima cipresasto obliko, zaradi katere jo v gozdu sploh lahko najdemo.
Krošnje s stebrasto rastjo so pri drevesih zelo redke. Brinarjeva jelka je edina znana takšna jelka pri nas, zato jo uvrščamo med spomenike naravne dediščine.


Rakitna pa je tudi znana po velikem številu rjavega medveda. Zato je tudi turistični znak Rakitne medved.

To bi bilo o mojem kraju vse.