Sobna čistoča

Geri · 176752

Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 02 Maj 2011, 22:34:25
Jaz sem svojega opravljanje potrebe zunaj učila s klikerjem in se mi zdi da je hitro pokapiral. Pač počakaš da kuža konča in v tistem trenutku klikneš in ful nagradiš in skačeš od veselja  ;)
Sem ga pa od začetka nonstop nosila ven- po spanju, po igri, po pitju/hrani... Je šlo pa s svetlobno hitrostjo skozi njega, od takrat ko je začel piti do takrat ko sem se jaz oblekla in obula je lahko bila že lužica na tleh  :D je pa vedno celo noč zdržal  ::)
Prvih nekaj tednov se zaradi nesreč v hiši nisem jezila, potem ko se mi je pa zdelo da je že dovolj poštekal da ve kaj je treba sem ga pa za nekaj časa poslala v kletko da je lahko razmislil o svojih napakah  ;)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #211 : 02 Maj 2011, 22:50:19
Ne vem če ste odgovarjali meni ali kakšnemu mojemu prehodniku. V glavnem, jaz nimam problmeov, da moja ne bi lulala zunaj. Vedno, ko jo samo postavim na travo lula, in zdaj se večinoma tudi pokaka zunaj. Ponoči ni več kakcev. Še vedno pa je problem lulanja tam kjer bi bilo treba v stanovanju. Ravno včeraj sem jo postavila na pleničko, ji kot vedno govorila lulala, Nely lulat,... in za sekundo, ko je lahko šla iz plenice, je skočila v svojo pojsteljico in tam opravila potrebo. Polula se tudi čisto zraven posode za pit in jest. Na plenico pa skorajda ne. Ne vem zakaj, ker jo vedno, ko hoče lulat postavim tja. Pa ko da se boji tja lulat. Sedaj je že malo bolje, ker malo bolj zadrži lulanje, pa ko sem doma greva večkrat ven, ni pa govora da bi zdržala 2 ure, razen če res spi tisti čas, tako kot takrat ko me ni. In res bi bilo dobro da se navadi lulat tam kjer mora, ker še en lep čas ne bo zdržala celo noč in pa preko moje službe. Zdaj kakšne kapljice ne bi pomagale, ker itak s pleničko enkrat pobrišem njeno lulanje, pa nič ne pomaga. Pa še vedno kdaj lula v spanju!

Če ne zdrži dve uri, ga pelji ven na vsako uro.

Zvečer mu recimo ob 20-ih vzami posodo za vodo tako, da ne bo več pil do jutra nič.
Po zadnjem pitju pa seveda vsaj 2x ven na potrebo, da bo ziher mehur prazen.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 09 Junij 2011, 12:53:56
Jaz sem pa šele danes ugotovila, da imamo dokaj velik problem...
Naša 7 mesečna psička načeloma pridno hodi lulat ven, včasih če se ji resnično mudi, pa teče v tuš, ker smo v bloku. Sicer smo imeli tu in tam še kakšno nezgodico in je nastala lužica v sobi... Ampak ponavadi opozori kdaj bi šla na potrebo in ko ji rečemo "lulalula" ali "kakakaka" začne v primeru da bi šla skakati pred vrati... Tako, da sem mislila, da je zelo pridna in da je že sobno čista ter da že pridno drži, ko naju ni doma ter počaka, da jo spustiva iz boksa (trudiva se, da naju ni doma maksimalno nekaj ur).
Zadnje čase sva začela opažati, da stanovanje smrdi po urinu, vendar sva mislila, da mogoče stopi v lužico, ko lula in sva ji vedno še bolj temeljito prala tačke...
Včeraj zvečer pa sem opazila lužo na njenem kovtrčku, ker jo je vztrajno lizala. Najprej sem mislila, da je luža nastala zaradi sline (na kovtrčku je žvečila kost iz kože), ko pa sem videla kako velika je luža, sem posumila, da se je polulala. In ko sem uporabila wc papir, sem videla da je vsekakor rumene barve.
Danes pa se mi je zdelo, da sem zopet zavohala vonj po urinu in sem zopet odkrila lužo na njenem povštrčku v kletki (bil je drug, ker sem polulanega dala prat)... Sedaj pa me resnično skrbi, da se to dogaja že dalj časa, pa tega nisva opazila (ima namreč prevleko iz dekice rjave barve) in da ona mogoče ni tako zelo pridna, kot sva mislila ter da že ves čas lula v svoji kletki, ko naju ni...
Ne vem kaj naj sedaj storim, ker sem ves čas mislila, da je kletka najboljši način za odvajanje lulanja po stanovanju... Ker sem mislila, da vedno pokaže, ko bi šla lulat... In da jo dovolj pogosto peljeva ven ali pa v tuš (tuš drugače obožuje, ker ima zelo rada vodo in ji občasno tuširava tačke)...
Hmmmm, sedaj sem pa res zaskrbljena kako jo bova tega odvadila :(

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 09 Junij 2011, 12:56:29
Glede na to, da sta šele v zadnjem času zaznala vonj po urinu, lahko tudi da si je psička prehladila mehur ali kaj podobnega. Pojdite najprej k veterinarju - če je možno ujemite urin v čisto posodico da ga bodo dali laboratorijsko pregledat - seveda se prej za to (in kdaj dela laboratorij) po telefonu dogovorite z veterinarjem, da ne boste zastonj nosili.

Sicer pa poskrbite za dovolj redne izhode in dovolj dolge sprehode.

Povejte še ali ste dali psičko morda sterilizirat?



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 09 Junij 2011, 13:11:15
Prej sva imela še cajtnge, na katere je hodila... Tako, da sva bila nekako "vajena" vonja po polulanem mladičku... Potem pa sva te cajtnge ukinila, ker ni več hodila tako pogosto... Ker na začetku je hodila takoooo pogosto, da od trenutka, ko je začela vohljati, nisva uspela z njo priti niti do kopalnice... In pogosti izhodi niso nič pomagali, ker bi lahko cele dneve preživela zunaj. Od samega začetka ima v kletki dekico, ki je takšna, da se ful ne pozna če je polulana ali pa da bi se poznala umazanija. Dostikrat jo je potrebno prati, ker je smrdela po polulanem, ampak sva za to krivila njene tačke, ker je kar naprej stopala v luže... Pač ima kosmate tačke...
Enkrat, ko sva imela obiska, smo opazili, da je šla lulat v boks in že takrat sem bila šokirana in sem potem razmišljala, če mogoče tega ne počne ponoči ali v najini odsotnosti... Ampak sem mislila, da je bilo mogoče takrat krivo samo razburjenje...
Sedaj, ko pa razmišljam vse za nazaj, se mi zdi, da bi bilo čisto mogoče, da bi gospodična občasno hodila lulat kar v svojo posteljico v boksu  :-\
Tako, da vem, da bom najprej iz boksa odstranila to dekico in dala not neko belo cunjo, na kateri bom lahko nadzorovala, kaj gospodična počne v boksu.
Ampak kaj pa storiti, če je v tem času ona svojo posteljico prepoznala kot stranišče? Ker kletke nima pregrajene ampak ima kar takšno velikost, kot jo bo imela, ko bo odrasla...

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 09 Junij 2011, 13:51:16
Pa mislim, da je za bolj intenziven vonj po urinu zadnje čase kriva tudi vročina... Res ne vem no...  :-\ Pred prihodom mladička, sva se sprijaznila z mislijo, da se bova mogla navaditi, da stanovanje nekje do pol leta pač ne diši... In sva pač prenašala konstantni vonj po kisu in še čem... Pa sva čistila, prala, zračila itd... Pozornejša pa sva postala šele sedaj, ko sva mislila, da je najina punca že sobno čista in ko se kljub stalnemu pranju tačk in pranju tal nisva uspela rešiti tega vonja (mislila sva, da je krivo to, da mogoče stopi v lužico in potem na tak način "odišavi" stanovanje... in da ji mogoče preslabo obriševa tačke z mokro krpo)...

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 10 Junij 2011, 08:16:34
Moja psica je imela ravno pred kratkim vnetje mehurja. Urin je bil na videz popolnoma normalen (čist in ne moten, svetlo rumene barve .. skratka na videz nič posebnega in tudi zunaj je na videz normalno urinirala brez nekega mencanja,..) - je pa imela točno take težave, da je pri 4. letih sobne čistoče ni uspela zadržat v stanovanju, da je prosila za ven, pa ji je ušlo že po stopnicah do vhodnih vrat,.... Smo dali testirat in je pokazalo infekcijo. Sledili so antibiotiki, sedaj je ok.

Sicer res ni nujno, da ima vaša psička vnetje, in če mislite, da dejansko ne gre za ta problem, potem vam preostane da jo začnete res dovolj pozorno opazovat in dovolj pogosto in za dovolj dolgo vozit ven.

V tolažbo - moja psica je šele pri enem letu postala sobno čista.. ampak jaz sem naredila napako, ker sem reagirala na vsak njen "počep" v stanovanju in jo nesla ven in me je začela s tem izsiljevat za hodit ven, včasih pa se je polulala ker je bila pod stresom (ko je kaj želela, pa ni dobila). Ko sem to ugotovila, sem jo 2x, ko je spet počepnila notri, ignorirala, pobrisala in od takrat je sobno čista, če nima ravno kakšnih takih težav kot sedaj pred kratkim.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 13 Junij 2011, 13:56:55
Mislim da pri nas ni šlo za to, ker ponavadi pri zdravstvenih težavah pride do sprememb v obnašanju. Ampak, mi imamo tu pa tam težavo s tem, da pač vohlja po tleh... In počepne ter se polula... Tako kot zunaj na travi. Ne da ne bi mogla zadrževati. Tako da mislim, da je ista fora tudi s posteljico. Ker recimo zunaj ne loči, da se lula in kaka na travo. Včasih se polula ali pokaka kjerkoli že je. Recimo zadnjič se mi je pokakala na prehodu za pešce  :-\ Po moje sva jo razvadila s tem, da takoj ko je pokazala da bi lulala ali kakala, da smo takoj leteli in da pač takoj ko jo pritisne to tudi naredi.

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 13 Junij 2011, 14:57:15
Ja lej.. pri nas tudi ni bilo pri tem vnetju sprememb v obnašanju, pa ne da bi te karkoli prepričevala da je tvoja psička bolna.. pač sem ti navedla en možen vzrok in povedala kako je šlo pri nas (se pravi razen da je lulala not, ni bilo nič drugače).. če misliš da tvoja ni bolna, potem pač prav - to je tvoja stvar.

In če gre torej za problem vzgoje, potem še naprej vztrajaj oz. upoštevaj: dovolj redni izhodi in dovolj dolgi sprehodi, pa po igri, po pitju, ko vidiš da se začne obnašat tako da jo tišči...



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 13 Junij 2011, 16:48:01
Sprememba v obnašanju sem mislila karkoli nenavadnega-to da se notri polula, ko je res že sobno čista definitivno je velika sprememba. Pri nas pa še nismo povsem sobno čisti, ker se je tut že pokakala pred vrata in se sem pa tja še naredijo "nesreče". In če moj fant potem kriči na njo, se "nesreča" kmalu za tem ponovi  :'( Ker se mu nikakor ne da dopovedati, da je najbolje, da se to ignorira in da je ravno kričanje recept za to, da se bo ponovno polulala nekje kjer se ne sme  :-\ Ima v glavi še vedno "staro metodo" tiščanja smrčka v lužico kot najbolj zanesljivo in si ne more kaj, da je nebi nadrl, ko počepne kje, kjer ne sme :(

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 13 Junij 2011, 17:22:32
Povej mu, da ma tiščanje smrčka kvečjemu kontra efekt... pes se posledično boji lulat/kakat v prisotnosti 'tiščalca'... taki ponavad nočjo potrebe opravt na sprehodu (kjer jih načeloma nekdo več čas nadzoruje)... pol ko pridejo domov se pa skrijejo za kavč pa naredijo svoje



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 14 Junij 2011, 08:37:09
Ja no, potem si pa navedla vzrok težav. Torej začnite se dosledno držati nekih okvirnih pravil za navajanje na sobno čistočo, pa brez dretja,.. ko opravi notri. Pravzaprav svetujem popolno ignoranco... sem že zgoraj napisala kako je bilo pri nas.. pa ponavljam.. psica je kljub doslednosti pri izhodih... lulala not skoraj do enega leta, dokler nisem pogruntala, da moram povsem ignorirat njene "počepe" in potem se je stvar uredila v enem tednu.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 14 Junij 2011, 08:50:06
Če bi se dalo tipom kej dopovedat... Bi blo po moje tut več lepo vzgojenih otrok in ne samo psov... Dosegla sem vsaj to, da ji nosa ne da v lužico, znori pa še vedno... Čeprav je dobro to, da smo večinoma same doma (in sedaj v bistvu opažam, ko sem to prebrala, da bi res znal bit vzrok to-ker imamo nek stalen urnik in red ter se ne spomnem, kdaj se je pri meni kam polulala... ker pač ne tulim na njo. ).
No naslednjič, ko se polula notri in če se bo moj spet drl na njo, bom njegov nos namočila v lužo, da si bo končno zapomnil, da se na psa ne dere  :o  :P  8)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #223 : 14 Junij 2011, 08:50:30
Sprememba v obnašanju sem mislila karkoli nenavadnega-to da se notri polula, ko je res že sobno čista definitivno je velika sprememba. Pri nas pa še nismo povsem sobno čisti, ker se je tut že pokakala pred vrata in se sem pa tja še naredijo "nesreče". In če moj fant potem kriči na njo, se "nesreča" kmalu za tem ponovi  :'( Ker se mu nikakor ne da dopovedati, da je najbolje, da se to ignorira in da je ravno kričanje recept za to, da se bo ponovno polulala nekje kjer se ne sme  :-\ Ima v glavi še vedno "staro metodo" tiščanja smrčka v lužico kot najbolj zanesljivo in si ne more kaj, da je nebi nadrl, ko počepne kje, kjer ne sme :(
Napaka je očitno špri fantu ,ne pri psu  :P. Pa pri obema, ker psice ne opazujeta. Če se je pokakala pred vrata, to pomeni, da je hotla ven, pa ji niste omogočili. Ko vidiš, da pes nekam odhaja ali se čudno vede to pomeni, da prosi ven. Predvsem,če odhaja v smeri proti izhodu ! Tvoja psica torej poskuša bit sobno čista in razume za kaj gre, nasprotono pa velja za vaju. Predvsem za fanta, ki je očitno pokvaril kar sta začela gradit. Zakaj psica lula v ležiče? Ker jo tam nista zalotila in ima mir. Psi vedo,da ni v redu in poskušajo prikrit. Moj mali je npr. kakec pojedel ( po njegovem mnenju pospravil  ::) )
Je pa res da je nekatere pse treba neprestano ven vodit,da se zadeve stabilizirajo. Meni se zdi, da malega vodim kar naprej in naprej pa še se je občano zgodila nesreča- vedno, kadar sem podcenjevala oceno časa oz okoliščin da mora spet ven. Npr ko si zunaj 2 uri , pride domov in se napije in pozabiš da moraš čez 10, 15 muinut spet ga peljat lulat, pa podobno.
Umetnost je, da psa zasačiš pri dejanju in ga prekineš na način, da ga ne ustrašiš (jaz ga samo nežno primem in nesem vem, če sem u gatah in bosa pač u gatah in bosa- razumeš? ) in neseš vem da tam dokonča- kot ti to uspe nekajkrat je psu v  ejasno. Ostane samo še da ga vodiš ven neprestano, na pol ure ,če je treba.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #224 : 14 Junij 2011, 08:53:27
Če bi se dalo tipom kej dopovedat... Bi blo po moje tut več lepo vzgojenih otrok in ne samo psov... Dosegla sem vsaj to, da ji nosa ne da v lužico, znori pa še vedno...
Čist dobronameren nasvet- znebi se tega tipa po hitrem postopku, ker to ni pravi človek za živet z njim in še manj imet skupaj z njim otroke  ;).
Lastnice psov imamo prednost pred ostalimi ženskami, da lahko bolje ocenimo potencialne partnerje, še preden se z njimi zaplezamo predaleč  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 14 Junij 2011, 09:38:13
Joj, šele sedaj vidim kako pomanjkljivo se bere tisto kar sem jaz napisala. Ja.. nisem mislila da ignorirajte prošnje oz. "namige" za ven.. ampak samo ko že dejansko počepne, pa še to je čisto odvisno od primera do primera. Deteljica npr. piše še o tisti drugi varianti, da psa tudi prekineš, brez da ga prestrašiš, da zunaj do konca opravi, kar je tudi čisto ok, samo pri nas je to vodilo v izsiljevanje za ven.. tko da je treba res psa opazovat in mal pogruntat kdaj lula ker ga tišči in kdaj zato, ker hoče izsilit izhod,...  ;)



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 14 Junij 2011, 09:52:09
Ne, saj ona ponavadi lepo pokaže, da bi šla ven. Gre do vrat in nazaj do mene in mislim, da že res dobro poznam njeno govorico. In ko jo vprašam, če bi šla "lula lula" ali "kaka kaka" začne poskakovat in cvilit, če bi šla. Ni da bi izsiljevala za it na sprehod. Ker od začetka delamo tako, da ko pride ven ni časa za vohljanje in igranje ampak mora najprej na "wc" in ko opravi svoje, sledi sprehod, tako da je drugače zelo pridna pupa.
To z lulanjem v kletki na skrivaj pa bi znalo biti čisto možno, ker vem, da do tega pride, če se s psom grobo ravna... Očitno bo treba še za fanta en kliker nabavit, pa ga mal prevzgojit. Ker če tko gledam... Tudi z ubogljivostjo nimamo težav, kadar smo same (pe čeprav na sprehodu med ljudmi in kužki)... Ko pa on vadi trikce z njo ali jo pelje na sprehod... Jao jao... En bolj živčen kot drug... Hehehe bo treba res še en kliker kupit  8)

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


Nejka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 19 November 2011, 15:12:51
Bi še sama pristavila "pisker" in opisala kakšen urnik nameravam uvesti, ko bo mladiček (Yorkshire terier) prišel v novi dom, torej v moje stanovanje, pa naj me kdo popravi in predlaga kaj drugega, če bo potrebno. :)
Glede na to, da sem študentka, ki ob študiju ne dela (vsaj takrat ne bom, ko bom dobila pasjega "cimra" in še kakšen mesec ali dva po tem), predavanja pa imam ob popoldnevih od 16. do cca 20.00 ure, sem si zamislila, da bi ga peljala na malo oz. veliko potrebo zjutraj ob 6. uri (samo 5 min, toliko da opravi kar mora), nato ob 8., ko bi se itak že vstala in bi ga peljala na cca uro dolg sprehod, nato spet okoli 11. ure (na potrebo) in pred predavanji še ene 2x, 1x od teh bi bil spet reden sprehod. Po predavanjih bi ga seveda takoj peljala ven (v kolikor me na začetku par tednov ne bo v teh štirih urah pričakala lužica), kar bi bilo nekje ob 20.15, in še zadnji pohod (malo daljši oz. intenzivnejši, da bi se poleg tega, ko bi opravil potrebo, še zmatral) ob 23. uri.
Bi bil tak "režim" primeren? Nekateri pravijo, da je potrebno psa peljati ven še ponoči, spet drugi pravijo, da če enkrat začneš s tem, bo pes iz navade delal silo ven sredi noči tudi, ko bo že starejši. Raje vidim, da me prvih nekaj tednov (v najslabšem primeru) počaka do 6. ure zjutraj lužica ali kupček in bo sčasoma sposoben zadržati od cca polnoči pa do 6. ure zjutraj, ko ga bom zunaj pohvalila in mu dala priboljšek, kot da psa celo življenje vozim na potrebo ob 3h zjutraj, kot so si nekateri navadili psa.
Kaj pa drugi menite o tem? Seveda lahko, da se motim in bi bila vesela morebitnih popravkov, da si bom prihranila kakšne večje lapsuse pri navajanju mladička na sobno čistočo.
Naj še dodam, da bo ob prihodu k meni star skoraj 4 mesece, vzrediteljica pa mi je zatrdila, da je sobno čist, vendar se bojim, da se bo zaradi novega okolja zmedel in se bo prejšnji red izgubil kot igla v senu. ;D
Aha, pa še to me zanima. Ob katerih urah naj ga hranim, da bo manj težav z opravljanjem potrebe po stanovanju? Na nekem drugem forumu sem prebrala, da je najboljše, če ima  pes zadnji obrok ob 18. uri, čez noč pa nima vode na razpolago, saj se s tem zmanjša možnost lulanja notri. Torej kje med temi sprehodi pridejo vmes obroki ter kdaj (pred ali po sprehodu)?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #228 : 19 November 2011, 16:59:27
Jaz nisem imela nikoli nekih določenih ur in tudi sedaj nimamo čisto določeno. Če bo pes ponoči spal, se mi zdi bolje, da ga ne zbujaš, ko pa se zbudi, ga je pa treba zelo hitro odnesti ven. Jaz sem dala nekaj čez pižamo in ga nesla ven, da se je polulal, potem sem se šla pa obleči in sva šla še na redni jutranji sprehod. Ko sem se jaz zbudila in vstala je bil on takoj pokonci, če me je pa on zbudil sem pač takrat vstala. Po sprehodu sem ga nahranila in kmalu po obroku spet peljala ven lulat. Potem je ponavadi spal in ko se je zbudil sem ga spet takoj nesla lulat. Čez dan sem mu razporedila 4 obroke, zvečer sem pazila, da ni bil obrok prepozno, da smo šli cca 1 uro po zadnjem obroku še na redni večerni sprehod. Vodo je imel ves čas na voljo in ni bilo problema. Se mi zdi, da je pri vsakem psu malo drugače in se je treba prilagodit samemu psu. Ko ga boš vmes pustila 4 ure samega bo verjetno vse ok ali pa bo na začetku jokal, potem se bo pa navadil, bi bilo pa dobro, če začneš postopoma. Drugače se pa potem vržejo po lastniku, pri meni sta oba zaspanca in zgodaj zjutraj sploh ne vstaneta, šele ko se oblečem in vidita, da gremo zaspano pritečeta k vratom. Če za vikend spim zjutraj ali vstanem in  delam na računalniku, potem spita in okoli desetih vstaneta sama od sebe in ju takrat peljem ven. Ne vem ali imam srečo, da sta zaspanca ali sem jih tako "vzgojila".


AmelainPikica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • moja pikica
Odgovori #229 : 12 December 2011, 00:28:59
Pozdravljeni,

jaz imam tudi težavo glede sobne čistoče ... ker nimam nikoli čisto.. stara je 2,5 meseca .
od samega začetka sem jo navajala na plenico in je hitro dojela da morja iti tja lulat ( se zgodi da ji včasih kar uide - tega ne razumem ampak ignoriram in pobrišem ). Kaka pa povsod in se vedno skrije ko kaka. in še ko kakec čistim pride zraven in puli iz rok robček čeprav ji govorim da to ne sme sploh ne posluša. 2 krat je kakala zunaj in takrat sem jo nagradila in ji dala priboljšek. ko sva zunaj na sprehodu sploh noče kakat ali pa lulat ( lula redko kdaj, kaka pa ne ) ko prideva notri in ko se preoblečem se ona že skrije in kaka.

Hvala za odgovore.



smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 16 Januar 2012, 13:02:19
Zdravo, naša kužika bo stara 5 mesecev. Zna sama povedat kdaj moral lulat ali kakat, začne cvilit. Ko pa ponoči spiva pa s sprednjimi tačkami skoči na posteljo in prosi.
Mi je pa čudna ena stvar. Ko ponoči vstanem, ko me zbudi (danes npr. malo pred 4 uro zjutraj), se grem obleči in jo pokličem, da greva ven, ona sploh noče iti, ampak gre nazaj v posteljico, kot da se ji ne bi dalo ali kaj. Danes sem šel potem po njo v posteljico in sva šla ven in je takoj zunaj 1x lulala in še 2x kakala.

Kaj to pomeni, da me zbudi in nato noče iti ven, ali naj jo pustim v posteljici, če ne bo hotela iti in vidim kaj bo?
Pri koliko mesecih naj bi psička lahko zdržala do 6ih zjutraj (zadnji sprehod ima ob 22:00)?



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 18 Januar 2012, 17:05:10
Zdravo!

Jaz mislim, da bi načeloma zdaj pri 5 mesecih že morala zdržati, vendar je vsak pes malo drugačen. Mogoče pa jo probaj ignorirati in boš videl kaj bo. Mene moja psica tudi pride zbudit zjutraj ob 6h pa se samo proč obrnem in gre ona nazaj spat in potem spi tudi do 8h včasih. Ona je zelo družabna in se načeloma vedno drži v bližini mene, zato mislim, da pač kadar se zbudi, pride pogledat kaj delam jaz. In me pri tem še malo po obrazu poliže. :D
Drugače pa je tudi pri nas dooolgo trajalo, da smo prišli do sobno čistega psa. In smo jo vozili ven vsako uro, vsakič po jedi, vsakič po igri, spanju itd. Pa še kar ji je ratalo zrihtat...
In tudi jaz sem enkrat zgrožena ugotovila, da se je polulala v svojo posteljo v boksu. In enkrat, še huje, se nama je s fantom na posteljo. Takrat je bil on doma z njo in ne vem točno kaj je blo in še zdaj je to za mene totalna uganka, glede na to, da sploh ne gre na posteljo, kavč ipd.  In midva je nisva zalotila, ampak šele ko sem šla spat, sem se vlegla na mrzzzzlo lužo fuuuuuj!
Jaz sem se ves čas držala načela, da jo je treba res redno ven vozit, ko jo zalotiš pri nesreči, jo samo mirno odneseš ven, da konča zunaj, ko opravi zunaj full pohvališ  (to delam še zdaj za vsak slučaj), predvsem pa, kar je najtežje, imeti potrpljenje in verjeti, da bo kmalu vse super obvladala. Ko sem imela hiperaktivnega grizli mladiča doma mi je najbolj pomagalo ko je moja prijateljica rekla: večkrat se lahko zgodi, da boš čisto obupana kaj delaš narobe in kdaj bo sprememba. In takrat moraš imeti v mislih, da je tvoje razmišljanje popolnoma normalno in si že na poti do uspeha. Pa še res je!!!

LP T

htttp://www.sky-lab.si


smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 19 Januar 2012, 14:10:38
Danes se je zbudila malce po 3 uri ponoči in s sprednjimi tačkami skočila na posteljo vsa vesela in dajala lupčke :) Sva jo ignorirala in je malce cvilila, pol sva ji pa rekla naj gre spat na prostor in je šla :) Čez 2 uri je bla spet pokonci in takrat je šla pol na sprehod :)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 22 Februar 2012, 00:34:59
Naša labradorka je stara dobra dva mesecs in pol in po prebranem sodeč, smo lahko z njo zelo zadovoljni. V svojo posteljico se je polulala samo prvi dve noči in nikoli več. Med 22.00 in 6.00 je ven ne vozimo. Velike potrebe ni še nikoli naredila v stanovanju, niti v avtu.
Imamo jo slab mesec dni in v zadnjih treh dneh tudi lula ne več v hiši, pač pa gre k vratom in zalaja - zacvili.
Odkar je prišla k hiši je zaradi uriniranja nismo zmerjali ali tepli, pač pa smo jo vedno, kadar se je polulala takoj postavili ven. Najprej je dojela zadevo tako, da ko se polula, mora ven in jzato e takoj po potrebi šla k vratom. :) Potem pa smo jo opazovali in jo (ko je hotela počepniti) z odločnim NE zamotili in postavili ven. No, hitro se je navadila in zdaj smo vsi zadovoljni.
Tudi nasplošno je zelo učljiv kuža in brez vsake (šolske, naučene) vzgoje razume ukaze: sem, sedi, v hišo (tam kjer spi), ne grizi ...
Je pa res, da je ves čas z družino in se razen kadar spimo vedno nekdo z njo ukvarja. Več kot dve uri še ni bila brez družbe! 


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #234 : 05 Marec 2012, 23:09:09
Lep pozdrav. V sredo grem po mladička, i še vedno ne vem, kako bi lahko izvedla sledeče. Ko bom v šoli, bo mladiček v ograjici, kjer bo imel svojo posteljico, igračke, posodice in vpojno podlogo. Sedaj me pa zanima, kako ga navaditi, da ko me ni doma, lula na tisto podlogo, ko pa sem, ga pa peljem ven? Ker  ko bom jaz doma, bi ga načeloma za vsako lulanje in druge stvar peljala ven, da se navadi, vendar me skrbi, kako bo potem vedel da v kletki lula na vpojno podlogo? Oz. če ga naučim lulati na vpojno podlogo, me skrbi, da se bo tako za vedno navadil, in ga bo tega zelo težko odvaditi. Ideje? :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 06 Marec 2012, 09:42:57
Zdravo,

pomojem bo šel sam avtomatsko na vpojno podlago in takrat ga zelooo pohvali. Sklepam pa po tem, ker se je naša vedno šla polulat na tepih - ko še ni bila sobno čista in se je med igro spomnila, da je treba odtočit, je načrtno tekla do tepiha in počepnila. Zato smo jih v prvi fazi odstranili. Pa tudi zunaj ne mara lulat na asfalt - vedno na travo ali vsaj zemljo.
Upam, da bo šlo :)

LP T

htttp://www.sky-lab.si


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #236 : 07 Maj 2012, 14:43:56
jaz imam pa podobno tezavo kot Esta .
Takole je :

Naj najprej omenim , da je danes 3. dan , ko je psicka pri nas . Pripeljali smo jo domov . Na tla smo polozili star casopisni papir . Prvo noc je zacela stokat in takoj smo jo odpeljal ven . To noc sem malo bolj trdno spala in je nisem slisala , ceprav sem bila v sosednji sobi . Ampak to ni problem . Sem zjutraj pobrisala nastale luzice in kupcek . 

Psicka zacne cviliti in praskati pri vrah , ko hoce na vecjo potrebo . Za manjso pa ostane tiho in cisto  nevidno pomoli smrcek k tlom toliko , da povoha , ali pa niti to ne . Ce jo zalotim , recem FUJ ! Ter jo odnesem na casopisni papir . Ko pa je nevidim , pa luzico mirno pobrisem . Kljub temu , da pa sem jo ze vedno , ko sem jo zalotila odnesla na casopis , pa se vedno potrebe ne opravi na papirju . Mogoce zato ker je takoj ne odnesem tja ? Sej bi jo , ce bi jo vidla . Naj kupim to vpivno podlogo , da bo hodila tja ?

Prosim za odgovore  :(
Lp



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 07 Maj 2012, 20:59:36
Če te ne moti, da ti psička lula notri potem jo pač vsakič, ko se polula na papir zelooo pohvali in ji daj kakšen zelo dober priboljšek, lahko si omisliš tudi tisto vpojno podlago, vendar pa bi se jaz tega vsega izognila, če bi psičko čimprej rada naučila sobne čistoče. S tem jo boš navadila le tega, da je pač OK, če lula notri na določenem mestu in se ne bo kaj pretirano potrudila, da bi nakazala, da se ji kam mudi. Jaz ti priporočam, da si res vzamete 1 teden časa in ste v tem času dosledni s tem, da jo nosite ven in jo vsakič zeloooo pohvalite in nagradite. Mladiček pri tej starosti mora lulati takoj, ko se zbudi, malo po tem, ko se napije, vedno po igri, če pa ne počne nič pametnega pa jo nosite ven na kakšni dve uri oz. jo dobro opazujte in čim se vam zdi njeno vedenje že čisto malenkost sumljivo, takoj šibajte ven lulat. Tudi ponoči je zaželjeno, da se zbujate na kakšnih par ur in psičko nesete ven. Verjemi, da se vam bo obrestovalo in bo psička kmalu začela prositi tudi za to, da gre lulat.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #238 : 08 Maj 2012, 09:20:54
Ali potem svetujete , da umaknem časopisni papir in jo na vsake dve uri  (tudi ponoči) nosim ven na travo in jo zelo hvalim ? Naj uporabim tudi kliker ? Sem jo že malo navajala nanj .
Sicer je stara 7. tednov , če ima slučajno kaj veze s tem  ;)

Lp



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 08 Maj 2012, 10:02:27
Če ti služba dopušča oz. katerekoli druge obveznosti, ki jih imaš potem naslednji dan, jo vsekakor nosi ven tudi ponoči. Lahko ji natakneš kakšno ovratnico z zvončkom, v primeru, da imaš bolj rahel spanec in čim ponoči slišiš zvonček takoj letiš ven. Vsaj pri meni se je tako obneslo, ker me res zbudi vsaka malenkost. Drugače pa se zbujaj ponoči na par ur in jo nesi ven lulat. Časopis bi jaz na tvojem mestu kar lepo pospravila, ker je to le slaba razvada in bo navajanje na čistočo trajalo precej dlje.
Če je že navajena na kliker ji lahko brez problema tudi klikneš, ko se polula in jo potem seveda zelo pohvališ in nagradiš. Hvali jo tudi med tem ko lula, v primeru, da jo to ne moti in potem ne preneha z lulanjem. Navadi jo tudi na določeno besedo, ki bo pomenila, da zdaj naj pa lula in ji to besedo vedno ponavljaj, ko gresta lulat in bo hitro dojela kaj to pomeni. Če boš pri tem res dosledna, bi v roku kakšnega tedna že morala nakazovati, da jo tišči lulat. Če se slučajno polula notri, to mirno ignoriraj kot da ni nič in lužico samo brez besed pobriši.
Kako to, da je pa stara le 7 tednov? In ja seveda ima starost velik vpliv pri tem, saj tako mladi kužki ne morejo dolgo držati in je zaradi tega treba hoditi ven zelo pogosto. S časom bo lahko zdržala vse dlje, tudi celo noč in ti ne bo več potrebno vstajati kar naprej.