Sobna čistoča

Geri · 175812

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #180 : 11 Januar 2011, 14:39:13
Naštudiraj urnik kakanja in pojdite še pravi čas na sprehod-tak daljši sprehod, za to tudi imamo pse :P . Z vrečko vred.
Jaz živim na vasi in pobiram za mojo psico, ker mi grejo na živce dreki na našem travniku, ob cesti, na gozdni poti.
Psi imajo načeloma svojo "hišo", parcelo čisto in se raje iztrebljajo kje drugje.

p.s. upam da je psica sterelizirana, da ne bo kakih neželenih mladičev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 12 Januar 2011, 18:13:41
mene pa zanima par stvari:

- zakaj moj psiček po ''novem'' ko se polula, potem malo pobrca in kao zakoplje (ne vedno - recimo 2x na sprehod) se polula, pol pa mal pobrca
- pa po novem gre kakat v največje grmovje, ki ga lahko najde in uturi drekec v živo mejo (da ga ja čim težje poberem)

 :o



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 12 Januar 2011, 22:53:47
Citiraj
- zakaj moj psiček po ''novem'' ko se polula, potem malo pobrca in kao zakoplje (ne vedno - recimo 2x na sprehod) se polula, pol pa mal pobrca

Meni je še bolj zanimivo da moja to naredi recimo enkrat na 100 lulanj, pa še to vedno na našem dvorišču.. Kar tako, randomly se spomne malo zakopat lulanje ::)

Citiraj
Naštudiraj urnik kakanja in pojdite še pravi čas na sprehod-tak daljši sprehod, za to tudi imamo pse

Meni jo zelo redko rata spravit kakat kje drugje kot na domačem dvorišču.. Ker jaz ji dam za jest po sprehodu (zasuk želodca itd), in rabi ravno 10min po hranjenju da jo lulat IN kakat prime.. ::) Če bi jo pa pred sprehodom bi šla pa ven s polnim želodcem.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #183 : 12 Januar 2011, 23:04:00
mene pa zanima par stvari:

- zakaj moj psiček po ''novem'' ko se polula, potem malo pobrca in kao zakoplje (ne vedno - recimo 2x na sprehod) se polula, pol pa mal pobrca
- pa po novem gre kakat v največje grmovje, ki ga lahko najde in uturi drekec v živo mejo (da ga ja čim težje poberem)

 :o

Pobrca zato, da se "podpise" - da se bolj poudari svoj vonj. Pac zdaj ko postaja odrasel je to bolj pomembno :)  verjetno se podpise samo tam, kjer je bilo vec drugih psov.
Zakaj gre pa v grmovje pa ne vem, to dela tudi moj, kot mladic je pa kakal kar kjerkoli, tudi sredi plocnika. Jaz se hecam, da ga je postalo sram ;)

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #184 : 13 Januar 2011, 08:11:24
Ne glede na to, če nikamor ne gre, pes ne sodi sam ven, če ni ograjeno. Pika. Pes mora biti vedno pod nadzorom. Pika. Tu ni kaj razpravljat! Niti če koga moti, niti če ne.
Kar se tiče kakanja- če pes ni nikoli sam zunaj, pač greš in pobereš kakec. Oz ga pokličeš še preden stopi k sosedu . Pa tudi , če je pri vas blizu soseda, ga pobereš, ker drekci smdijo in naj ne bi ležali okoli.
Da se pse naučit, da hodijo na določen del vrta oz WC (večina ljudi ne želi imet min po vrtu , tudi če je na njihovem ograjenem). Za to pripravite en prostor z mešanico pesek žaganje 2 x2 m npr, kjer vam ustreza, ki ga seveda vzdržujete popolnoma čistega. Pes v času navajanja mora bit v hiši ali v pesjaku in ga vodite ven privezanega na ta prostir, ko ga zelo tišči, ter počakate, da opravi svoje. Opravlajne potrebe vežete s poveljem in sledi nagrada, lahko tudi psa potem spustite in se igrate ali greste na sprehod ali nazaj v hišo. Ponavljate nekaj tednov in potem poskušate, da ga spustite ko pridete iz hiše in če gre brez vrvice sam tja ga zeloo pohvalite itd. Če hoče opravit kje drugje, ga brez besed peljete tja, kjer naj bi opravil- kar takoj ne čakat da konča (enako kot za hišno čistočo).
Je pa to normalno, da gre stran oz na tuj teren, če to fizično ne preprečiš oz ne prešolaš:
 1)Ker hoče imet doma čisto in
2) ker hoče označit več teritorija.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #185 : 13 Januar 2011, 09:02:31
Naš damč... ko ga spustim na sprehodu... gre ful daleč stran... najprej pogleda če ga vidim in obvezno gre v grmovje se usrat...tudi v gmajni.
Meni je to super :o... ker po gmajnah iz grmovja pa res ne pobiram drekov :D

Doma  notri v hiši se pa nikoli ni nihče podelal...od malega oz.od prvega dne sem jih oba navajala da se zunaj lula in kaka.In se tega sveto držita.
Mislim , da samo enkrat, je damču ušlo pa še to v garaži tik pred vrati...izključno po moji krivdi ker sem mečkala z zavezovanjem superg. Je bil pa  še mladič takrat...in potem imel hudo slabo vest, ker je" potico nakidal".

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 13 Januar 2011, 19:28:52
Moj Bučko tudi vedno pobrca, ko se polula ali pokaka, sploh ko se polula. Da še bolj razmeče svoj vonj naokoli. Je pa tudi že mimo moje glave letel njegov kakec, da ne govorim o tem, kako me velikokrat umaže, ko pobrca močno z zadnjima tacama...  :o kakat gre pa največkrat na kakšen hribček  :)



Harlekin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 21 April 2011, 14:10:17
ful dobr prispevek o navajanju mladička na sobno čistočo. Res , prispevek je enkraten, vse izveš! sledi tej povezavi: http://www.n-tv.si/vzgoja-mladica-pes-lula-po-stanovanju-kako-psa-navaditi-na-cistoco ::) ::) ::) ::) srečno, HL



Harlekin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 21 April 2011, 14:11:44
kdaj peljati mladička na potrebo in koliko lahko zadržijo glede na starost? Preberi si tukaj: http://www.n-tv.si/vzgoja-mladica-pes-lula-po-stanovanju-kako-psa-navaditi-na-cistoco



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 21 April 2011, 14:42:20
Vse ok, edino tisto "ne ne sme" se mi zdi povsem nepotrebno in brez smisla, oz. na posnetku jaz tega nisem zasledila in ne vem zakaj je napisano pod posnetkom drugače.  ???



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 21 April 2011, 17:48:39
Pri nas pa imamo veliko srečo že od prvega dne, kar je najin Don z nama. Urnika glede lulanja in kakanja ne potrebuje, saj opravi potrebo ko ga peljeva ven, kar je sicer minimalno 4krat na dan. Niti ponoči še nikoli ni polulal, kaj šele pokakal stanovanja.  ::) Res je priden najin cartek.  ;D



amyZ

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 27 April 2011, 08:25:30
Jaz sem pa pred skoraj dvemi tedni kupila maltežanko. Trenutno je stara 11 tednov. V boksu kjer je bila je imela vsepovsod papir, tako da doma sploh ni ugotovila, da bi mogla it na papir lulat, ampak je na njem tudi spala. Nato sem kupila plenične podloge in jo začela navajati na to. Glede na to, da bo dopoldne sama doma, se mora kar navaditi na njih, ker verjetno ne bo zadrževala še nekaj časa ne. Pa vendar še vedno lula vsepovsod kjer se spomni. Med tekom po stanovanju se kar vsede in pricurlja malo in tako dalje. Pa če se polula na podlogo jo pohvalim. Zdaj jo, ko se zbudi in se igramo dam na njen prostor, kjer ima hrano in podlogo, pa dam pregrado, da tam opravi. In ponavadi opravi tako kot je treba, in jo pohvalim in vse. Čez dve minute bo lulala že nekje drugje. Zdaj pa ne vem v čem je problem. Vsi pišete, da lulajo na eno uro, na dve uri in podobno. Moja gre lulat večkrat. Če gremo vn, gre v prvih petih minutah od 4x do ene 6x lulat. In to čisto po malem. Ali je to normalno? Glede na to da je še tolko mlada? In kaj naj naredim? Tudi če jo hvalim in se grem to z nagrajevanjem in ne kaznovanjem, ne rata. Zanimivo je, da izgleda kot da ne more nadzirat, a če jo daš na podlogo potem lahko drži tudi do 30min. Zdj nekako ve, da more se polulat tja in da gre potem lahko spet ven pa po stanovanju, samo zakaj se more čez 2minutki spet ululat? Če se polula tam kjer se ne sme ji rečem strogi ne, jo primem in odnesem na podlogo. Potem pa samo čukavo gleda in čaka.
Upam, da sem podala dovolj informacij, da mi boste lahko kako svetovali, ker se mi zdi, da samo še hodim naokrog po stanovanju in čistim.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 27 April 2011, 09:27:51
Takoj ko se psička zbudi, bi jo jaz najprej vn peljala na potrebo, da opravi kar ima za opravit in nato ful pohvalit...ker če jo boš hvalila, ko lula na plenično oblogo bo ona mislila, da je treba tukaj opravljati potrebo. Jaz sem svojega takoj ko se je zbudil nesla vn na travnik, in kadarkoli se mi je zdelo, da se bo spet polulal sem ga nesla vn in ga zelo pohvalila....mi smo se v 14 dneh potem čisto navadili na čistočo...



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 27 April 2011, 10:00:39
Nasvet moje babice... oz. dva nasveta: 1.) Tam kjer se kuža polula, očisti s kisom. 2.) Ko se mladiček polula na mesto, kjer tega ne želiš (torej v stanovanju) mu na rahlo potisni gobček v lužico. Hitro bo nehal z lulanjem.
Drugače pa lahko v trgovinah za male živali kupiš kapljice za navajanje. Kadar jo pelješ ven, jih pokaplaš po travi in bo lulala, ker tega vonja v stanovanju ne bo, pa tudi lulala ne bo.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 27 April 2011, 10:08:09
Ja se strinjam, da tam kjer se polula, da očistiš s kisom, da pa mu potisneš gobček v lužico pa definitivno tega ne delaj!!!



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 27 April 2011, 10:31:55
To so nasveti, ki jih je meni dala babica, vendar jih pri Donu ne rabim upoštevati, saj kot sem že napisala, je čist od dneva, ko je prestopil najin prag stanovanja. Tudi meni potiskanje gobčka v lužico ni najbolj všeč, vendar je pri našem mešančku, ki ga imata starša, to delovalo (preizkusila sta vse in nič ni zaleglo, kuža je lulal povsod). Oče je to storil samo enkrat in kuža si je zapomnil za vedno.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 28 April 2011, 08:36:02
 ::) Mene prav zanima a so vam tudi kot otrokom nos v plenice tlačili  ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #197 : 28 April 2011, 18:11:15
To so nasveti, ki jih je meni dala babica......
, ki se je rodila1840 al p amal kasneje  in še vedno širi 100 let stare babje čenče  ::).
Ne boš verjela, da je kinologija (in ostale znanosti) v zadnjem tisočletju zelo napredovala  ;).
A veš, da so v času tvoje babice še vse bolezni zdravili s pijavkami in puščanjem krvi  :P?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #198 : 28 April 2011, 23:47:18
In Zemlja je bila tudi ravnina  :D

Mladičke je treba ven peljat vsakih par (recimo 2h) ur in jih zelo pohvalit, ko opravijo potrebo pa hitr skapirajo za kaj se gre.

Telebani pa si preberite vsaj knjigo Psi za Tebane  ;)



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 29 April 2011, 07:58:08
Oprosti,moja babica se ni rodila leta 1840, kar je prvo! Napisala sem, da sama tega ne počnem. MOJE osebno mnenje pa je, da s tem ni nič narobe. Napredek kinologije je res velik, ampak verjemi, da stari ljudje vedo marsikaj. Pa "pred 100 leti" so jim psi manj umirali in so bili precej manj občutljivi, kot danes.
Poleg vsega tega pa verjemi, da sem v svojem življenju prebrala verjetno 3krat več knjig kot ti, v zadnjem letu, kar sem nameravala kupiti psa, pa sploh.
Menim, da je forum tu zato, da si izmenjujemo mnenja in nasvete, ki pa jih vsak zase upošteva ali pa ne.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 29 April 2011, 09:01:37
Zakaj pa sama tega počneš, če meniš da s tem ni nič narobe?

In ja, stari ljudje vedo marsikaj, ampak nihče ne ve vsega in stari ljudje se dostikrat branijo novosti in če sodeluješ na forumu, moraš biti pripravljena tudi, da se ti pove zakaj nekaj ni tako dobro in je nekaj drugega bolj primerno,..  ;)

Torej čakam še vedno odgovor - zakaj se dojenčkom ne tlači nosa v plenice, da bi se čimprej navadili uporabljati wc?



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 29 April 2011, 18:44:16
Sama tega ne počnem, ker mi ni potrebno, saj je najin Don čist od prvega dne, kar sva ga pripeljala domov.  :P
Moj odziv je bil po mojem mnenju popolnoma primeren. Novosti ne zavračam, pripravljena sem prebrati vaše nasvete, ki pa jih bom upoštevala, ali pač ne. In iz istega razloga sem tudi sama podala komentar. Nikoli nisem rekla, da je to prav ali edina mogoča pot, vendar jo osebno sprejemam. Vam pa je ni treba. In nikoli nisem nikogar silila v to. Pika. Konec.

Zakaj dojenčku ne tiščimo nosa v plenico? Ravno zaradi tega, ker ima plenico in ne lula po celem stanovanju, ampak v plenico. In, ja vem, obstajajo pleničke za psa.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #202 : 29 April 2011, 18:53:44
Obstajajo nacini, ki so boljsi, hitrejsi, bolj ucinkoviti in bolj prijazni za ucenje sobne cistoce pri psu, kot je tlacenje smrcka v luzico. To je bil point te debate. :)

Ce bi poslusala mojo babico bi morali bit moji psi na verigi, obcasno spusceni da bi se sami zletali, jedli pa bi ostanke od kosila. Aja pa jaz bi morala bit ze zdavnaj mrtva, ker psi seveda prenasajo grozne bolezni, ce jim dovolis, da te polizejo.

battito animale


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 29 April 2011, 20:46:57
Sama tega ne počnem, ker mi ni potrebno, saj je najin Don čist od prvega dne, kar sva ga pripeljala domov.  :P

Dvomim, da se je tvoj psiček takoj navadil na čistočo, vsak mladiček se verjetno kdaj polula ali pa pokaka v stanovanje, ko je star 8-9 tednov, ja se pa hitro navadijo če jih tega naučiš.



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 29 April 2011, 22:31:48
Don se je v stanovanju polulal samo enkrat... :-[  ko smo prišli od veterinarja, kjer je doživel hud stres, drugače pa nikoli.  :P  Že vzreditelj mi je razlagal, kako je čist, pa tega nisem verjela dokler ni prišel k nama.  :o



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 01 Maj 2011, 21:46:02
Zakaj dojenčku ne tiščimo nosa v plenico? Ravno zaradi tega, ker ima plenico in ne lula po celem stanovanju, ampak v plenico. In, ja vem, obstajajo pleničke za psa.
Če torej dojenčki ne bi imeli plenic, bi bila ena izmed metod ta, da se jim tišči nos v lužice ???



amyZ

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 02 Maj 2011, 13:05:03
Ne vem če ste odgovarjali meni ali kakšnemu mojemu prehodniku. V glavnem, jaz nimam problmeov, da moja ne bi lulala zunaj. Vedno, ko jo samo postavim na travo lula, in zdaj se večinoma tudi pokaka zunaj. Ponoči ni več kakcev. Še vedno pa je problem lulanja tam kjer bi bilo treba v stanovanju. Ravno včeraj sem jo postavila na pleničko, ji kot vedno govorila lulala, Nely lulat,... in za sekundo, ko je lahko šla iz plenice, je skočila v svojo pojsteljico in tam opravila potrebo. Polula se tudi čisto zraven posode za pit in jest. Na plenico pa skorajda ne. Ne vem zakaj, ker jo vedno, ko hoče lulat postavim tja. Pa ko da se boji tja lulat. Sedaj je že malo bolje, ker malo bolj zadrži lulanje, pa ko sem doma greva večkrat ven, ni pa govora da bi zdržala 2 ure, razen če res spi tisti čas, tako kot takrat ko me ni. In res bi bilo dobro da se navadi lulat tam kjer mora, ker še en lep čas ne bo zdržala celo noč in pa preko moje službe. Zdaj kakšne kapljice ne bi pomagale, ker itak s pleničko enkrat pobrišem njeno lulanje, pa nič ne pomaga. Pa še vedno kdaj lula v spanju!



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 02 Maj 2011, 15:36:16
Jaz ne razumem zakaj sploh navajat psa na pleničko, če ste doma? Ok, razumem, če je pes sam tistih 8 ur, ko je lastnik na šihtu, se mu omeji prostor, pa naštima pleničko - če nič drugega, da se pes bolje počuti, da se ravno ne onečedi na svoj "prostor". Ampak ko ste doma, pa ga res ni treba matrat s tem...ne vem no...mi smo našega mladiča na 2 uri in manj peljali ven na potrebo - pa smo v petem štuku brez lifta.



NikaBarro

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 02 Maj 2011, 18:03:01
uf, dobro da mi nimamo takih problemov, pri nas pes še na parceli ne lula pa kaka,enkrat mu je ušlo ko je bil majhen, drugače pa nič. Razen kadar ma drisko se revček gre u pesjaku čisto u kot pokakat, sam to itak ne šteje. ;D

My dog makes my day perfect!!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 02 Maj 2011, 18:47:47
Jaz sem že prej omenila, da jo moraš, ko se zbudi takoj vn pelati in ko opravi ful pohvalit....in to moraš nekaj časa delati in pes se potem sam navadi..