Hrana s šestimi zvezdicami

Urška · 26621

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
: 07 Februar 2007, 12:38:11
Nina je objavila ta link http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

Zanima me, koliko bi bili pripravljeni plačati za hrano s šestimi zvezdicami. Vzemimo 15kg vrečo, ker boste najlažje primerjali. Prosila bi vas še, če napišete, če bi hranili izključno s to hrano ali imate občutek, da bi jo bilo potrebno mešati.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 07 Februar 2007, 12:53:50
 :D :D Se boš lotila uvažanja, pa te zanima za koliko nas lahko obereš ? c c c :D ;) :P

Lp nina




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 07 Februar 2007, 12:56:22
Jaz za nobeno od predstavljenih niti evra, ker imajo veliiiko previsoko vsebnost beljakovin za moje psice vsaj.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 07 Februar 2007, 13:12:42
:D :D Se boš lotila uvažanja, pa te zanima za koliko nas lahko obereš ? c c c :D ;) :P

Lp nina



Nina, dejansko me zanima, če je interes. Ena od teh hran me je namreč pritegnila na razstavi v tujini, ima pa ta proizvajalec v Sloveniji že zastopnika. :P Iščem argumente za uvoz, sploh če pomislim po kakšni ceni se prodajajo precej manj kvalitetne znamke. Zame bi to pomenilo alternativo kuhani hrani (glede sestave in sestavin).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 07 Februar 2007, 13:13:35
Kaj pa so prednosti teh hran s 6 zvezdicami oz. v čem se razlikujejo od ostalih?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 07 Februar 2007, 13:19:00
Nina, dejansko me zanima, če je interes. Ena od teh hran me je namreč pritegnila na razstavi v tujini, ima pa ta proizvajalec v Sloveniji že zastopnika. :P Iščem argumente za uvoz, sploh če pomislim po kakšni ceni se prodajajo precej manj kvalitetne znamke. Zame bi to pomenilo alternativo kuhani hrani (glede sestave in sestavin).

Naj ugibam... Innova EVO?  ;D 8)

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 07 Februar 2007, 13:33:05
Ne moreš ugibat - ne povem ŠE  :P

Bom najprej stestirala hrano, pa počakala na rezultate te ankete.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7 : 07 Februar 2007, 14:49:57
Hmmm glede na to, da sva s Thebo zdaj zelo zadovoljne s hrano in končno so to briketi, ki jih poje brez dodatkov, nima težav s kožo, normalen iztrebek,... težko verjamem, da bova kaj menjali. Razen če bi se začele težave. Drugače pa pri hrani za Thebo in Mandi raje dam kak € več in kupim tisto kar jima ustreza  ;)
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 07 Februar 2007, 15:08:11
Mene tudi skrbi visoka vsebnost beljakovin :-\

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 07 Februar 2007, 15:14:40
Kaj pa so prednosti teh hran s 6 zvezdicami oz. v čem se razlikujejo od ostalih?

lp

Citiraj
This is an entirely grainless dog food. The major carbohydrate source is potatoes, which are also a good source of B vitamins and other minerals. There is a good range of fruits/vegetables in the food, whole eggs and a good range of probiotics.


This food is outstanding in that it contains no grains whatsoever. Grains are not a natural part of a canine diet and it is pleasing to see dog foods on the market that exclude grains completely from the diet. This is a far more natural food concept and combined with a complete lack of any low quality or controversial ingredients is the reason this food is placed in a class above the more conventional form dry dog foods.


The only caution we would make on this food is that the high protein content makes it suitable for adult dogs only, particularly in the case of large breeds.

Zoe, tole zgoraj je na linku navedeno za vse hrane.

Če na hitro povzamem...

Hrana je povsem brez žitaric, vir ogljikovih hidratov je krompir, ki je bogat z B vitaminom. Večina hran vsebuje tudi sadje, zelenjavo in probiotike.

Hrana izstopa predvsem zato, ker ne vsebuje žitaric, ki niso naravni del pasje diete. Prav tako ne vsebuje dvomljivih sestavin.

Opozarjajo, da je hrana zaradi visoke vsebnosti beljakovin primerna predvsem za odrasle pse, opozorilo velja za mladiče velikih pasem.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 07 Februar 2007, 15:17:37
Najlepša hvala.

Sicer pa mi je kvaliteta hrane zelo pomembna, cena pa malo manj. Če sta pa dve vrsti hrane približno enako kvalitetni, bi se odločila za cenejšo, če bi psu seveda ustrezala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 07 Februar 2007, 15:34:40
Sicer ne sodi čisto sem, ampak ali mi lahko prosim kdo na kratko razloži, kaj je narobe z žitaricami? Mislim na tiste pse, ki so zdravi in niso alergični nanje. Saj je to vendar osnova pasje prehrane odkar je človek iz lovca postal poljedelec. In še prav posebej: kaj naj bi bilo narobe s koruzo - vsi moji psi, sedanji in nekdanji so oboževali polento z nekaj dodatki. Brez vsakega problema.

Kadar mi je uspelo zaslužiti kakšen žakel podobno močne beljakovinske hrane sem naredila hud greh - porabila sem jih tako, da sem jih zmešala s polento. Namesto mesa.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 07 Februar 2007, 16:32:00
Irena, predvidevam da slaba prebavljivost in slab izkoristek te hrane s strani pasjega organizma (slaba hranljivost). Koliko polente psi izkoristijo - pomoje zelo malo, ker je blato psov, ki so hranjeni s slabšimi hranami z več koruze popolnoma rumeno. Poleg tega je ogromno koruze danes že genetsko spremenjene.

Moj Pax tudi obožuje polento, dobi pa jo le nekajkrat na leto. Zakaj? Ker je blata po njej občutno več in se točno vidi, da je organizem ni izkoristil. Sicer imam pa tudi jaz rada čokolado in pečen krompirček, pa to še ne pomeni, da sta zdrava.  ;)


genius12

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 Februar 2007, 19:49:35
Mislim da gre za Timberwolf,dobrodošli,komaj čakam.Prava pasja hrana innova evo,canidae,timberwolf,žita ceneni nadomestki in osnovni vir zdravstvenih težav pri naših prijateljih!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 07 Februar 2007, 20:01:10
Glede na to koliko ljudi je odgovorilo na anketo se mi postavi vprašanje, če so dejansko vsi ti ljudje nezadovoljni s hrano,s katero hranijo trenutno in bi resnično menjali za hrano s "6 zvezdicami" če bi bila v slo. na voljo??

Lp nina




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 07 Februar 2007, 20:05:37
Jaz sem s Canidae zelooooo zadovoljna... ampak recimo, me moti, da so tako majhni briketi - ker potem, ce delava poslusnost za vecerjo, mora nesrecnez naredit milijon stvari, preden porabiva vseh tistih 250g, ali pa imam jaz prelizane roke do komolca, ce mu dajem po celo pest briketov naenkrat :-[

Poleg tega smo vedno odprti za nove moznosti 8)

battito animale


genius12

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Februar 2007, 20:33:34
Z briketirano hrano,ki je trenutno na voljo pri nas smo lahko res resno v skrbeh,tako cenovno kot po kvaliteti.
Obstaja pa osnovno pravilo,da se hrana ne bi menjala pogosto.
Hrana tudi ni nagrada za poslušnost,če hranimo s suho hrano za nagrado uporabimo druge stvari.
Kvalitetna hrana Innova,Canidae,Timberwolf,Eagl pack,California natural,Wellness,Natural balance,hrana,ki vsebuje koruzo in pesne rezance ne more biti danes v prvem razredu.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 08 Februar 2007, 09:36:03
Lanabela, zakaj tvoje psice ne smejo veliko beljakovin? Jih hraniš s senior hrano ali izbiraš tisto, ki ima najmanj (napr.)?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 08 Februar 2007, 10:28:58
Ne izbiram hrane z nizko vsebnostjo beljakovin ampak normalno adult hrano, ki ima nekako 24% (malce več ali manj) beljakovin in neko srednjo vsebnost maščob. Nobena še ne je senior hrane, čeprav bi jo po starosti morale že vse razen Daisy. Tem psicam ki jih imam sedaj visokobeljakovinska hrana verjetno niti ne  bi škodila, pri prejšnjih, ki so imele težave s kožo pa je visokobeljakovinska hrana naredila cel cirkus.
Ker dreke pobiram z lopato in ne z vrečko, me prav malo moti če so normalno veliki (ker so notri vlaknine in razne neprebavljive stvari). Tisto kar me bolj moti so dreki, ne glede na velikost, ki po par dneh zelo močno plesnijo - kar pomeni, da je v njih še veliko neizkoriščenih hranilnih snovi.
Prebavljivost žitaric je pa v veliki meri odvisna od priprave - tudi krompir ni prebavljiv v vseh oblikah. In res je, tudi jaz sem že videla dreke rumene od neprebavljene koruze - ampak pri res zelo slabih hranah.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 08 Februar 2007, 11:43:44
Meni pa se zdi malo smešno,da proizvajalec pravi, da žitarice niso psja hrana- kot da krompir pa je al kaj?
Od kar so psi z ljudmi in to je precej tisoč let , jejo žitarice - vsaj na območju evrope, afrike in azije. Krompir je v prehrani šele zadnjih nekaj sto let in mnenja o njegovi primernosti za pse so vsake nekaj let različna.
Originalno pa so v želodcu in črevesju pojedli vse,kar njihov plen- in v želodcu je bilo več trav s semeni oz žitaric, kakor pa krompirja.Delež beljakovin je tudi za moje pojme previsok. Jaz bi najbrž dodajala mal riža, makaronov (iz pšenice) al pa polente  ;D ;D
Zame bi bil glavni kvaliteni preskok pri izdelavi briketov- vsebine so mnogoklje v redu, če bi jih začeli izdelovati oz sušiti z Zmrzovanjem namesto s pregrevanjem.

zagotovo je pozitivno,da ne uporabljajo genetsko spremenjene hrane in da so surovine visoko kvalitetne in vse ostalo!
Ne dvomom v vrhunsko kvaliteto te hrane, dvomim pa do take s kakšno zvezdico manj toliko slabše,da bi se ne vem kaj kje poznalo.
Vsaj za normalno zdrave pse. Moji so napr popolnoma zdravi. Več kot zdravi ne morejo bit -ali pač?.
Tudi živijo tako dolgo,da se jih že skoraj prej naveličam, kot pa jih pobere (joke  ;) ). Si predstavljate da bodo pol živeli 30 let ? Kolk jih bi jih  pa pol mela ,če si na vsake 4 leta zželim še enega  :P



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 08 Februar 2007, 11:44:52
Lanabela, katero visokoproteinsko hrano si jim pa dala?


Deteljica, mnenja o tem, da so žitarice za pse neprimerne ne podaja noben od proizvajalcev, na tej strani je to mnenje ocenjevalca.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 08 Februar 2007, 11:53:12
No da ne bo kdo vzel mojega posta preveč merodajno- jaz vsekakor nesodim med lastnike,ki imajo s kakršnokoli hrano (oz odzivi njihovih psov) kakšne probleme. Zato tud ne kompliciram. Imela pa sem nekoč enega delikatnega psa in če bi ga imela še danes bi zagotovo preiskusila vsako hrano,ki bi obetala boljšo kvaliteto kot ostale- ne glede na ceno.Prvzaprav je v Sloveniji zelo težko ugotoviti,katera hrana se bo "prijela". Ena znamka z ne vem kolko zvezdic in še več bi bila zagotovo dobrodošla, že zato ker je dosedaj ni.

O k Urška sorry- narobe sem dojela kdo kaj trdi.
Zaenkrat poznam kot"samo krompirejeve" edino neke dietne hrane za pse,ki so na vse alergični.
In ne dvomim,da pes z lahkokoto shaja brez žitaric. Ampak škodijo pa tudi ne.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 08 Februar 2007, 12:11:45
Sem šla malo brskat po internetnih straneh proizvajalcev teh hran.

Nekatere hrane so bile razvite kot alternativa dietam s surovimi sestavinami, kjer je ravnotežje sestavin vedno vprašljivo.

Drugi utemeljujeo to strukturo z anatomskimi značilnostmi psa, dolžino prebavnega trakta, zgradbo zob in čeljusti in pomanjkanjem encimov za razgradnjo škroba.

Pa še en z mojega vidika precej tehten argument glede tega, da so v želodcu in črevesju originalno pojedli vse, kar je njihov plen. Ja, res je - v želodcu in črevesju - torej že delno prebavljeno, oz. prebavljeno do te mere, da je lahko njihov organizem to izkoristil. Če bi lahko izkoriščali surove žitarice, potem bi se verjetno pasli skupaj z njihovim plenom.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 08 Februar 2007, 12:46:16
rezultat je bil enak ne glede na vrsto hrane. Tudi, če so dobile "premočno" doma kuhano hrano.
Surovih žitaric pa tudi jaz ne prebavljam prav dobro - semenčki, ki se nahajajo ne kruhu recimo gredo ven v točno taki obliki kot so šli noter. Pa cela koruza tudi, celo če je kuhana.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 08 Februar 2007, 20:45:04
Lanabella- jaz sem slišala ,da mnogi severnjaki in aziati slabo prebavljajo meso- z izjemo rib ,ki so jim zgodovinsko bliže. Za čov čove npr pravijo , da še rib bolj malo, da jim gre najbolje na rižu, zelenjavi malo sadja in malo rib. No osebnih izkušenj nimam, ampak glede na to ,da skoraj vsi s čov čovi jamrajo o kožnih težavah,bo morda kaj na tem.
Žitarice itd- saj po moje niso surove v briketih. Jaz sem si vedno predstavjala,da so kuhane oz kako drugače obdelane. Krompir pa sploh. Surov zna povzročiti čudne simptome.
Cele žitarice in koruzo celo konji ne prebavljajo- zato se jim šrtota (drobi, grobo melje- in celo namaka), če hočeš boljši izkoristek. Predvsem cela koruza je kot da bi stran metal.

No Urška- ko boš uvozila hrano pa sporoči- da n ebomo klanfali v prazno , ampak po izkušnjah ;).
Pa ne s ejezit, če bomo kaj riža primešali :-[

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 08 Februar 2007, 21:38:16
Hej, saj te severnjakinje predelajo čisto vse kar dobijo, ena lahko žre celo surov krompir brez čudnih efektov (dvomim pa da ga prebavi). Dvomim, da bi jim visokoproteinska hrana škodila. Navsezadnje, so v glavnem žrli ribe in manjvredne mesne ostanke, riža njihovi prvotni lastniki niso premogli. Se mi pa ne zdi smiselno, da bi jim hranila take količine proteinov, da bi mi s scanjem osmodile še tisto malo trave, ki ji uspe obstati.
Tista najbolj občutljiva je bila mešanka, pa tudi goldni so bolj slabo prenašali premočno hrano. Nekatere pasme naj bi imela pa še več problemov, poleg čov čovov sem slišala da tudi nekateri tibetanci in pastirski, ki so stoletja dobivali izredno malo mesa.





kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #27 : 09 Februar 2007, 17:17:59
kako bi komentirali tale način hranjenja pri malamutih saj priporočajo hrano z več proteini ( 32% )
pogoj je seveda da pes dela ( treningi vleke ), tukaj sem tudi zasledil priporočilo za CANIDAE, drugih vrst hrane pa mislim da se v sloveniji ne dobi.

IN še link:
http://www.snowlion.org/feeding.html

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 10 Februar 2007, 13:07:08
Psi, ki garajo nekaj ur dnevno močno hrano vsekakor potrebujejo. Za 10 km čez polje pa nikakor ne.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 19 Februar 2007, 08:02:34
Hoj Urška!
Ko smo pred kratkim debatirali o žitaricah : krompir v hrani s 6 zvezdicami:
Na eni od povezav v zvezi z epilepsijo sem odkrila članke,ki na veliko razlagajo zakaj žita NE sodijo v pasjo prehrano. Med drugim jih obtožujejo tudi sprožanja epileptičnih napadov. Predvsem vsa z glutenom (alergijska epilepsija)  pa tudi koruza in riž naj bi bila škodljiva.Pa delovanja kot anti hranilo itd- v glavnem celi litanije.
Tako da tale diete s krompirjem bi bila očitno nadvse priporočljiva za vse pse nagnjene h karšnimkoli živčnim boleznim, predvem pa za potencialne epileptike.

http://www.canine-epilepsy.com/healthydiet.html#connection

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!