še moj nori svet...

kajcyka · 162208

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
: 09 Februar 2007, 20:18:56
Pa bom še jaz predstavila moje živali  ::)

Vse se je začelo ko sem bila še v vrtcu in sem bila popolnoma nora na mačke.Doma sem mamici vsak dan težila kako bi jaz imela rada mucka.No po dveh letih, mi je le nekako uspelo.Tetina mucka je bila breja in tako tudu moja možnost.Pogoj je bil, le ta , da mora biti samček in ne samička(ker takrat nihče ni pomislil na sterilizacijo).Končno je prišel dan ko smo ga pripeljali domov.Ime je bilo težko izbrat ampak na koncu je sestra predlagala ime BUČKO. Izkazalo se je da je to ime pravo zanj saj je res pravi bučman. ::) No do njgovega 7 leta je bil pravi divjak, ki je bil večinoma vzunaj in ni maral nošenja po rokah ali čohanja.Zaradi poškodbe na glavi je moral iti pod narkozo.Takrat pa je padla odločitev, da se ga še kastrira.Šele po kastraciji je moj Bučman postal maček, o katerem sem sanjala.Sedaj zelo rad poležava v naročju in neskončno uživa v čohanju.


Nato sem v 4 razredu začela jahati. Vedno sem si želela preskakovati ovire z velikim konjem.Ampak sem previ 2 leti kljub temu uživala na islandskih konjih.Pa so se potem odločili, da bomo imeli konje tudi doma. :-* že kmalu smo imeli malo stran od doma štalo in nekaj pašnikov.Nikoli si nisem mislila, da bom imela konje doma!Želela sem si samo enega pa še to v klubu, a sedaj imam doma 3  ::) čisto moj je Citus,jaham pa tudi Renoja, Moulina pa jaha mami.V Ljubljani imamo pa še 2 kobili in pa enega žrebčka(skoraj eno leto).eno leto smo imeli tudi navihančka Sana, ki pa je šel v Nemčijo  :(

evo konjčki:

Citus:


Reno:


Moulin:


s Citusom med treningom:
http://kajcyka.moj-album.com/slike/3041345/_Hs2x6I4YizMXX_V.v.jpg
pa še Sanko:


slike kobil in Alfija pa še pridejo  :-[ ::)

kmalu po prihodu konjev pa so mucka vrgli na cesto in bil je takoo prijazen in crkljiv, da smo ga kar mogli obdržat! :-* izbirali smo ime in, ker je neki naš znanec ki ima velikooo mačkov doma in je kao "strokovnjak" rekel da je mucka smo izbirali ime in odločili smo se za Ajdo. Čez nekaj mesecev pa nam ni šlo iz glave, kako mucka teži našemu tastaremu mačku in mu skače v glavo. Končno so me le prosili da jim pred nos pomolim knjigo kjer piše kako prepoznaš spol in priznali, da so se le motili. :-[  potem smo pa morali spremeniti ime.tako da je nastala naša Ajda, ki je bila v resnici samček, nastal Ajdek. ::) ta naš maček je bil vse kar do kastracije Bučko ni bil.Ampak se je po vsej nesreči od nas prekmalu poslovil.Imel je komaj čez 2 leti, ko ga je 3.1.2007 zjutraj povozil avto.  :'(  :'( Tako, da ima svoj grob  na travniku pri konjčkih in upam da uživa v svojem posmrtnem življenju. Ajdek full te pogrešam!  :'( 

No na to pa sem hotela imeti še psa.In sicer border collieja

 


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #1 : 09 Februar 2007, 20:38:01
Kajjcyka, ful lepa predstavitev. Uuuuuu, od enega mucka do toliko konjev.  :D Ful so lepi. Verjetno imaste veliko dela z njimi, a ne?
Moje soželje za Ajdeka.  :'(

Kdaj pa pride na vrsto un "norc" borderski? ;)

Veliko veselja s konji in crkljivim mačkonom!

lp, miša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 09 Februar 2007, 20:49:40
Lepa predstavitev in kako veliko konjev imate :o To so zame poleg psov druge najlepše živali :)

Sožalje za Ajdeka :'(

Lp


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3 : 09 Februar 2007, 21:05:52
se oproščam sem prej ponesreči dala pošlji  :-[

No na to pa sem hotela imeti še psa.In sicer border collieja.Doma je bilo zeloo težko prepričati, da bi ga pustili imeti, ker sta na našem dvorušču se 2 psa in sicer : nemški ovčar Boj(od babi in dedija) in mešanček z zlatim preinašalcem Brin(bratrančev).S pomočjo Petre Hladnik sem "odkrila" psarno ovčarska tako, da sem takoj Darji poslala meil in čez dobri teden me je ta pasma še bolj navdušila, ko smo prišli na ogled  ;D najprej sem rezerverala črno-belega samčka, saj je bilo zanj več možnosti. Kmalu po rojstvu pa mi je povedala da je možnost za psičko, ker je še nekdo odpovedal...odločila sem se za psičko.Tako je 2 meseca kasneje prišla v moje življenje prečudovita psička, ki mi ga je spremenila v veliko smereh.najbolj na mojem področju pri športu. Zaradi nje sem se morala odpovedati moji 3 letni karieri pink ponka pri kateri bi lahko bila zeloo uspešna če bi ostala tam.Vendar sem se odločila ža psa,ki mi pomeni veliko bolj kot pa lopar in miza. Sem pa se zaradi nje navdušila nad agilityem še toliko bolj kot sem že bila prej.Z agility-jem bova z Bebhinn zafurale verjetno konca meseca marca ali pa začeteka maja, ko bo spet lahko brez problemov tekala in skakala, kar ji sedaj prepreča okrevanje po operaciji.

evo love of my life  ::) :






prvi dan doma(spoznavanje Boja in Brina)



se pri vzrediteljici:

[img][http://kajcyka.moj-album.com/slike/3041345/2oGm8DOuWkkAYrQo.jpg/img]

lahko bi vam govorila še in še ampak zaenkrat bom nehala  ;) več slikic lahko vidite na http://kajcyka.moj-album.com    slikice pa bojo redno prihajale še posebno od malega navihanca Alfa, in njegove prijateljice Olimpije! ::)


 


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 09 Februar 2007, 21:10:43
Luštna borderka ni kej :)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 09 Februar 2007, 21:21:30
Aaaaaaaaaa kakšna konjaska banda!!!! Borderka je pa tud srček :-* :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6 : 09 Februar 2007, 23:00:47
baki- je kar veliko dela ja. če hočeš vse skudati in še vse zjahati rabiš zeloo veliko časa.

aja sem pozabila omenit, da bomo dobili spomladi še 2 žrebeta, ker sta kobili breji  :o bo še večja norišnica  ::) meni čist paše tako  ;D

hvala za pohvale!!  :-[ ::)

LP
Kaja


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7 : 10 Februar 2007, 17:31:07
Kaja, super živalski svet imaš...  :-* Lepa predstavitev, poročaj o novostih in nas veselo zalagaj s fotkami.  :)

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8 : 19 Marec 2007, 13:36:40
no pa vam lahko sporočim eno novo novico!!!! doma mamo zaseden že 4 boks.  V sredo smo dobili 12 letnega cotkanega, prijaznega in velikega Mr. nobody-ja ki je lisičje barve. slikice pridejo... ::)

in tudi spravila sem se nardeiti stran moji Bebiki in si jo lahko ogledate tukaj: http://freewebs.com/bebhin-cukr


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9 : 19 Marec 2007, 13:51:12
evo Nobody-ja








to je bilo v Avstriji, ko smo ga šli gledat


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 19 Marec 2007, 16:48:50
Oj!
Lepa živalska banda!
Reno mi je všeč ker je tak temen in ima belo liso na čelo  :-* Tudi Citus mi je všeč, ker ni ne rdeč ne rjav ampak nekaj umes  :-* ! Moulin je pa tudi lep, ker je čisto rdeč  :-*   Bebhin, ona je pa itak cukerček   :-* !!! sožalje za Ajdka  :'(   Mr. Nobody je pa tudi mwa  :-* 
Skratka cela tvoja bandica je suuuper!!

Lp,Tyaša

P.S. Lepo, da dobite še dva žrebička!!!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #11 : 21 Marec 2007, 12:57:10
kajcyka, nisem vedla, da imate toliko konjev doma  :o. Kako se pa kaj Bebi razume s konji? Moja se jih blazno boji in zato včasih laja nanje  :-[ >:(.

Se morm enkrat najavit za obisk  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #12 : 21 Marec 2007, 14:46:35
moja bi jih preganjala do onemoglosti, se jih čisto nič ne boji pa pastirja tudi ne, jo je že ene parkrat useku pa še kar sili.

drugače pa se kar najavi, da se z Buffy bolje spoznata in da ima koga ki jo lahko tudi prehiti ko laufa, je punca čist zravanjena ker je noben ne ujame  :o  ::)  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #13 : 08 Maj 2007, 08:47:18
No za vse ki ste bolj v konjih kot pa v psih sem naredila, še eno spletno stran, ki vas bo bolj zanimala: http://freewebslcom/kaja-konji   ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 08 Maj 2007, 09:17:11
Kajchyka - lahko rečem samo WAW! :o

Ti pa res uživaš med vsemi temi tvojimi srčki - konji, mucki in še psi.... super! 8)

Res lepa predstavitev, konji so mi zelo všeč - krasni so, tudi tvoja psička mi je zelo luškana, pa tudi ostala dva pesjančka. :)

Lp
Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 08 Maj 2007, 09:28:52
kajcyka te tvoje spletne strani mi ne uspe odpreti :-\

Lp


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #16 : 08 Maj 2007, 09:29:40
Meni tudi ne dela ???

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #17 : 08 Maj 2007, 09:35:16
Tudi meni ne!  ???



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #18 : 08 Maj 2007, 09:39:04
Kaja, super predstavitev :o :o
Enkrat mi morš konje od bližje pokazat 8)

punce, kaja se je zatipkala malo... tole je pravi naslov http://www.freewebs.com/kaja-konji/



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #19 : 08 Maj 2007, 09:43:22
Aha zdj pa bo :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #20 : 08 Maj 2007, 09:45:19
cacy hvala za popravek :)

Kakor sem si stran sedaj na hitro ogledala, je super :). Kasneje pa si jo še bolj podrobno.

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #21 : 08 Maj 2007, 09:48:04
Lepa stran in kot sem že rekla - čudoviti konji! :) :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #22 : 08 Maj 2007, 11:08:11
 :o :o :o

Jaz sem čisto navdušena nad tvojimi konji. Prelepi so. Moramo res enkrat priti te pogledat, da spoznamo še v živo tvoj nori svet.  :o :o


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #23 : 08 Maj 2007, 11:38:09
Super stran, Kaja in čudoviti konjički. Komaj čakam, da vas vse spoznam tudi v živo! Še naprej veliko veselja z vsem tvojim zverinjakom in veliko uspeha na tekmah!:roll:



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 Maj 2007, 11:42:02
Kaja super, lepe živalce...  :)
 tele konje ti pa kr malo zavidam  :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #25 : 08 Maj 2007, 11:52:42
Kaja, še ena super stran  :o. Sem jo takoj posredovala sodelavki. Njeni hčeri obe jahata in sta nori na konje. Starejša še nekako bolj, kot mlajša. Njena želja je, da bi nekoč delala na ranču.
Mogoče se ti  kdaj najavijo za obisk ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #26 : 08 Maj 2007, 13:51:32
hvala vsem za pohvale!!!bom končkom posredovala, kako lepi so!  ;D

najbolje da se kar vsi en vikend najavite na obisk! :P

tele konje ti pa kr malo zavidam  :P

hihi...tudi jest bi zavidala, sej so to moje dolgoletne sanje, da bi iela enega svojega konjčka! no zdaj jih imam kar nekaj, ampak mi je to še bolj všeč!  ;D ;D

se opravičujem za napako v linku!!!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #27 : 11 Maj 2007, 16:21:41
danes me oz. nas doma je doletela enkratna presenetljiva novica! Sicer smo to že kar nekaj časa pričakovali ampak vseeno presenetljiva.  ::) Danes od 7.30 zjutraj je na naš svet pokukal novi član naše družine...žrebiček..jaz mu pravim kar tamau Santanček, ker je nejegova mamica santana ::) ...slikice dobite jutri  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 11 Maj 2007, 16:33:49
O kako lepo :o. Čestitke :)

Lp


Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #29 : 11 Maj 2007, 16:49:33
Dobra predstavitev. ;D ;D Sploh konji so zelo lepi. :o :o