TURŠKA MAČKA VAN

janka · 5616

janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
: 10 Februar 2007, 21:15:38
 
V vzhodni turciji se na povrsini skoraj 4000 km2 razprostira jezero Van. tukaj živi posebna sorta macka; Van mack. Te so popolnoma bele, eno oko imajo zeleno, drugo pa modro in so za macke precej pametne (obnasajo se skoraj kot psi). Navajene so na vodo in so dokaj dobri plavalci.
 Nažalost pa sem zasledila da so te macke na robu izumrtja in da jih imajo le se nekateri bogatejsi mescani.
Ko najdem kakšno primerno slikco jo prilepim.

Podobna pa je mojem pokojnemu mucku





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 10 Februar 2007, 23:29:34
Janka, kje si pa te podatke dobila? Na spletni strani sem prebrala, da so te muce lahko v večih barvah, je pa res, da imajo vedno tudi belo barvo. http://www.swimmingcats.com/vancolors.htm

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #2 : 11 Februar 2007, 13:05:15
Enkrat sem zasledila na internetu,potem pa mi je ta fant poslal mail in malo predstavl , bil je tam na dopustu.
napisal je še da imajo na  univerzi sicer poseben oddelek, kjer te macke gojijo in vse skupaj izgleda precej klavrno.
pravi da je tam videl samo čisto bele.seveda obstajajo tudi drugačne barve ampak prvotno so bile pa čisto bele.
to stran sem že gledala ampak da bi bile čisto bele imam pa samo eno sliko to ki jo je on slikal tam.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)