Zaprtje

Bugz · 8076

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
: 11 Februar 2007, 08:17:43
No mi imamo en problem. Kiba je zaprta. Ko gremo ven se full napenja in prav joče pa vseeno ne more kakat :'(. Vsake tolko ji uspe - po dolgem napenjanju in prestavljanju sm in tja, da nato dobi drisko. No in sem ugotovila, da se to zgodi vsakič ko je brikete. Hranim jo z AG large breed puppy. Bugzu popolnoma ustrezajo njej pa očitno ne. No in zdej razmišljam o menjavi briketov.

Je že imel kdo podoben problem? Na katere brikete ste potem šli?

Trenutno jo hranim z Nature diet ampak vseeno mislim, da bi blo bolše da ima za glavni obrok brikete.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 11 Februar 2007, 09:48:41
Takšnih problemov pri Aski zaradi briketov nisem imela. Problem je bil edino, ko ji je oče enkrat dal taprave kosti in je imela hude probleme z zaprtjem. Kaj posebnega proti temu nisem ji dajala. Pač samo redne obroke briketov naprej in čez dva dni je bil problem rešen. Samo pri vama gre za drugačno zadevo..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 11 Februar 2007, 10:52:32
Najprej ji daj namočeno laneno seme, lahko z jogurtom (če prenaša mlečne izdelke), da bo začela odvajat. Če ji nisi dajala kakšnih kosti potem je res lahko kriva hrana, sploh če se zadeva ponovi ob  vsakičnem hranjenju z briketi. Lahko jo zamenjaš za drugo znamko ali samo za drugačno hrano od istega proizvajalca. Spisek hran je velik Briketirana in konzervirana hrana, malo preberi odzive pa se potem odloči kaj in kako. Trije tule tudi ponujajo popuste za pesjanarje (Arden grange, Biomill in Dog club elite), med temi tremi bi skoraj nekaj moralo ustrezati Kibi.
Sicer pa je ona tudi že skoraj stara 1 leto?... mogoče bi lahko že probala s hrano za odrasle??


Lp nina



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 11 Februar 2007, 11:00:47
Stara je nekje 8 mesecev. Bom probala Dog Club Elite - kje bi se lahko dobilo testerčke?
Ja kosti ji nisem dajala - tako da sem 99% sigurna da so krivi briketi. Verjetno ji pač ne ustrezajo.

Aja - danes sem ji dala Royal Canine pa je blo spet isto - ni mogla kakat. Bom probala Dog Club Elite pa potem poročam.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 11 Februar 2007, 12:11:45
No le poročaj :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 12 Februar 2007, 15:34:36
Bugz, kako ji pa postrežeš brikete?

Predno zamenjaš 100 znamk hrane zato, da boš ugotovila, da je pri vseh isti šmorn, poskusi najprej takole...

Najprej vprašaj v zavetišču, kaj je jedla. Ker predvidevam, da je bil za organizem šok prehiter prehod na drugo hrano in se črevesna flora ni uspela prilagoditi spremembi.

V pasjo posodo nalij mlačno juho, dvakratno količino kot ji daš briketov. Potem dodaj brikete, pusti 15 minut, da se zelo rahlo namočijo (ne smejo se razpustiti, sredica naj še vedno hrusta) in žlico olivnega olja. Predvidevam namreč, da mala hrano pogolta (ne razgrize) in nima občutka, da mora po tej hrani piti.

Pa da ji pomagaš pri prehodu na novo hrano, ji daj probiotični jogurt. Na začetku po žlico, da vidiš, če ga prenaša, počasi pa lahko kar celega.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #6 : 12 Februar 2007, 18:03:17
Hvala za nasvet Urška. V zavetišču je jedla pač kar je naneslo - so bli pa povečini briketi Chappy in Pedigree. Bom probala ji dat to z mlačno juho.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 29 April 2007, 14:38:54
Če pes ne more kakat, pomaga tudi z vodo razredčeno mleko.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #8 : 04 Oktober 2011, 21:16:22
pozdrav!

Imam 4 mesece starega koker španjela...pred kakšnim mesecem je pojedel kos plastične vrečke, zato sva morala k veterinarju, kjer je po dozi peroksida revček izbrual presneto reč...grozen dan zanj in za moje živce...seveda je dobil zdravilo in antibiotik,ker mu je proces "uničil" želodčno sluznico...naredili so tudi ultrazvok, tako da je sedaj vse vredu...vendar pa od takrat zelo redko kaka....torej-včasih mine tudi 12 ur od obroka pred opravljanjem potrebe..spet druge dni je čisto vredu... Bi mu lahko antibiptiki rahlo porušili ta "ritem" in se bo sčasoma pač vrnil v svoj star "urnik"??
Je še ena stvar, ki bi lahko vplivala na prebavo-mali je precej hitro zrastel (prehitro), zaradi česar se mu včasih treseta sprednji tački. Po nasvetu številnih ljudi smo prešli na hrano za odrasle (isti okus, ista znamka; N&D), dobiva pa tudi vitaminske tablete za boljše sklepe in kosti.

Danes, recimo, je kakal samo enkrat, čeprav je pojedel svoj zajtrk, kosilo in večerjo..... Kolikokrat ponavadi kakajo 4 mesece stari kužki?


Glede na to, da je tema stara, bi bila res vesela kakšnega mnenja....
lp :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 04 Oktober 2011, 21:46:27
Naredi 14 dnevno kuro antibiotikov. Dodatki pa pazi-nekateri so neučinkoviti, drugi neprimerni  za uporabo brez veterinarskega recepta oz. priporočila.
Vedno po kuri antibiotikov oz. že vmes se je treba posluževati probiotikov. S tem da paziš, da je nekaj ur razlike vmes.

Gibanje pospešuje prebavo in pa primerna prehrana ter količina.

Res je problem veliko kvalitetnih hran, da mladiči po njih prehitro zrastejo. Zato nekako prisegam na stare recepture in tudi moj mladič bo jedel Bosch-ki je preverjen glede tega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 04 Oktober 2011, 22:11:22
Daj no, antibiotike predpiše veterinar, pa ne za zaprtje! Tale predlog je nevaren za zdravje.
So pa na voljo 'naravni antibiotiki', npr v neočiščenih surovih vampih, ki so nadvse primerni tudi za uravnavanje prebave, lahko jih uporabiš namesto 'probiotičnega' jogurta, načeloma naj bi bili primerni tudi za uravnovešeno rast mladičkov.

lp ž & l & h


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 05 Oktober 2011, 10:01:27
Ojej, ne antibiotikov...Mislila sem 14 dnevno kuro  PROBIOTIKOV.  :-[ Zatipkala sem se. Antibiotike res ne bi nikomur svetovala, za tako so veterinarji.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #12 : 05 Oktober 2011, 11:10:32
No,jogurt mu že dajem, pa 1x na dan tudi pol čajne žličke lanenih semen. Tako da,sporočim,kako bo! :) Hvala!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 05 Oktober 2011, 12:17:23
Lanena semena je treba prej namočiti za čez noč, da se naredi sluz, če dodaš cela so brez učinka.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 12 Oktober 2011, 14:31:06
Moja psička tudi 4 mesece stara ima že kakšen teden čisto trd drek. 2 meseca ja na Artemis LBP hrani in je bilo 1 mesec in pol čisto vredu. Sedaj pa kar naenkrat čisto trdo. Pa vidim jo ko gre kakat kako se napenja in traja kar nekaj časa da pokaka 1 klobasico, 2 največ. Kaka količinsko manj in manjkrat na dan. Opazila pa sem tudi, da ne pije več toliko kot je. Zjutraj ko ji dam po briketih za pit, sploh noče. Pa kdaj čez dan tudi. Lula še vedno precej pogosto (na vsaki 2 uri). Zdaj pa ne vem, ali ji hrana ne ustreza, ali pa premalo pije. Sem razmišljala, da bi ji dala kakšen probiotični jogurt. Kakšni predlogi kaj naj naredim, da se ji blato zmehča in bo lažje kakala?



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #15 : 12 Oktober 2011, 22:35:15
sem daleč od strokovnjakinje, večinoma na forumu samo postavljam vprašanja.... ;) lahko pa povem,kaj je pomagalo nam....1x na dan dobi malo probiotičnega jogurta poleg briketov, brikete sem mu namakala v mlačni vodi kašnih 10-15 minut, nekajkrat na teden pa sem mu dala tudi malo "sluzi" lanenih semen.....pa smo kakali :D
vedno bolj pa se tudi približujem ideji, da morajo kužki jesti tudi "normalno hrano"...s tem mislim na človeško kuhano hrano...seveda-brez začimb in le malo čisto maaaaaaaalo soli....Moje mnenje je,da je treba čimbližje naravi kar se tiče hrane....resda so briketi praktični,če so 1A lahko tudi nudijo vse,kar naši kosmatinci rabijo...vseeno pa ne morejo nadomestiti "prave hrane".... :) Tako da mi bomo od sedaj dalje veliko več kuhali za našega malčka :) Verjetno bo en kup nasprotnikov-ampak stojim za svojim mnenjem :)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 Oktober 2011, 10:30:38
Tudi jaz sem dala moji psički včeraj malo probiotičnega jogurta in je ponoči že na veliko kakala  :) Se mi zdi, da je bila precej zaprta in se ji je zdaj odprlo. Bomo videli kako bo naprej brez jogurta. Če jo bodo briketi zopet zaprli bom menjala hrano.

Drugače pa Urš(k)a, če se hočeš približati naravni hrani, to sigurno ni kuhana hrana. Sploh kuhano in pečeno meso za psa naj ne bi bilo koristno. Kje v naravi pa si že videla živali da bi si kuhale ;) Najboljši približek naravne hrane za psa je BARF (Bones And Raw Food), saj se tako prehranjujo vse divje mačke in psi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 13 Oktober 2011, 10:55:32
Psi so že kar daleč od narave-če se pogleda kopico bolezni ki jih staknejo, predvsem genetskih-to ni nič naravnega. Tudi prehrana je zdaj precej drugačna. In še psi po svetu so se različno prehranjevali, zato je treba upoštevati tudi izvor psa in kakšna hrana je bila tam pred leti, ko še briketov ni bilo.

Pa kakopak more biti uravnotežena z pravilnimi razmerji.

Meso so morda psi v določenih pokrajinah res jedli dnevno. A ne povsod! Zato lahko pri kakemu psu povzročiš s preveliko količino mesa, sploh pa proteinov težave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 Oktober 2011, 13:17:58
Meso so morda psi v določenih pokrajinah res jedli dnevno. A ne povsod! Zato lahko pri kakemu psu povzročiš s preveliko količino mesa, sploh pa proteinov težave.

Ja saj zato pa pri BARF prevladujejo mesne kosti in ne čisto meso. So pa današnji psi kar se hrane tiče sposobni prenesti marsikaj.



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #19 : 13 Oktober 2011, 16:28:18
mislim,da je vse v ravnovesju...tudi če so jedli surovo(seveda so),to zdaj ni 100% varno...kdo ve,ali bi sploh lahko prenesli tako hrano vsak dan! torej približati naravi kolikor se da,ne da bi s tem izpostavila svojega psa......mislim,da je to očitno ;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 Oktober 2011, 20:06:27
...kdo ve,ali bi sploh lahko prenesli tako hrano vsak dan!

Našim pasjim in mačjim zelo ustreza surova hrana, vendar ne sledim BARF modelu, ampak modelu celega plena, ki določa razmerje 80% mišic, 10% kosti in 10% drobovine.

Če boste kuhali, ni potrebno solit.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 13 Oktober 2011, 20:45:36
Eno vprašanje....Za nas ljudi vem, da naša voda nima niti približno dovolj joda in ostalih stvari in zato uporabljamo sol. Kaj pri psih so potrebe, presnova drugačne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 13 Oktober 2011, 20:51:49
Urš(k)a, pridi nas brati v temo ''Surova hrana''. Nas kar nekaj hrani pse surovo, jaz doma nimam nobenih briketov. Vsekakor lahko psa hraniš bolj naravno, če že ne povsem surovo. V temi Surova hrana je vse razloženo, kaj in koliko. Jaz se (za človeško prehrano) kjerkoli je možno izogibam procesiranim živilom, ne vem zakaj ne bi za svojega psa zahtevala isto.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 13 Oktober 2011, 20:59:37
Eno vprašanje....Za nas ljudi vem, da naša voda nima niti približno dovolj joda in ostalih stvari in zato uporabljamo sol. Kaj pri psih so potrebe, presnova drugačne?

Taka vprašanja najbolje da nasloviš v temo Surovo, ne v temo Zaprtje. Joda je dovolj v mesu, ki ga damo psom. Namreč rastlinojede živali (ki jih psi jedo) nujno potrebujejo jod, če ne so problemi pri porodu, razvoju ploda. Problem bi bil, če bi psi jedli izključno živali, ki se pasejo po pokrajini, kjer so tla revna z jodom (mislim, da je tak primer Dakota).
http://www.sac.ac.uk/mainrep/pdfs/tn572traceelementdisorders.pdf

Itak se danes živalim (za meso) v krmila dodaja minerale. Pa še če pes dobi občasno ribe, je to več kot dovolj.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 Oktober 2011, 21:21:38
Psi so že kar daleč od narave-če se pogleda kopico bolezni ki jih staknejo, predvsem genetskih-to ni nič naravnega. Tudi prehrana je zdaj precej drugačna. In še psi po svetu so se različno prehranjevali, zato je treba upoštevati tudi izvor psa in kakšna hrana je bila tam pred leti, ko še briketov ni bilo.

Če bi izvor psa nosil kakršnokoli težo, bi bili tudi briketi drastično različni in bi bili gor opozorilni znaki: ''Ne hranite psom azijskega porekla!', 'Ne hranite pastirskim psom!' .

Zato lahko pri kakemu psu povzročiš s preveliko količino mesa, sploh pa proteinov težave.

Smo tudi o tem že debatirali v temi o surovem. Seveda se ne hrani se samo mesa!!!! Hrani se tudi organe, kosti, maščobo!!! Naj o teh stvareh odgovarjajo tisti, ki hranijo pse tako že več let.