Pasja torta

*nastja* · 97708

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #90 : 29 Marec 2008, 08:14:44
Vam je domislija zacela delat  ;) Prav lepe tortice ste naredili. Naj se kdo napise sestavine iz cesa je narejena ( teja con panto, sabina, polonci ). Tudi jaz se bom danes spravila narediti eno tako prav veliko, ker cez teden ni bilo casa. Je Zoki napolnil 4 leta in cokoladne princeske 22 mesecev.
Vasim kosmatincem pa vse najboljse!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #91 : 29 Marec 2008, 09:51:47
kakšne luštne torte  :o
naša starješa kužka v aprilu praznujeta 9. in 16. rojstni dan, sem rabila mal idej za torto in vaše so me prepričale
Zoya (9) praznuje že v sredo, tako da bom v torek za štedilnikom  ;)

lp, Tjaša


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 29 Marec 2008, 10:19:36
O Zoya tvoji kužkoti imajo pa že kr lepo starost. Vse najboljše Zoya. Malo zgodi samo se potem ne bom spomnila. Miša kdaj imajo pa tvoji rojstni dan?



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 30 Marec 2008, 10:10:04
Najbolj enostavn je d uzameš eno konzervico, pa jo prerežeš na pol, da ne bo tortica preveč visoka pol jo pa okrasiš po želji z dobrotami ki jih ima kosmatinčk najraje: briketki, piškotki, bombončki... samo domišlijo je treba spustit pa gre ;) luškane so tut iz polente in podobnega, pa še pravi tortici so podobne le da je malo več dela njbrž  ;) vsaka tortica pa je enkaj posebnega  ;)

***
rest in peace my precious friend


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #94 : 04 April 2008, 12:02:09
Naša Zoya je dobila tortico za svoj 9. rojstni dan  ;), ni bila najlepša, je pa zelo teknila  :P


in začela je izginjati



kmalu je ni bilo več


hvala za idejo!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #95 : 06 April 2008, 10:00:53
Zoya,
prav posreceno tortico si naredila! Taksno pa je dobil nas Zoki za svoj 4. rojstni dan:



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #96 : 06 April 2008, 14:10:31
uh uh Miša lepo prosim za rcept, čez 9 dni pri nas praznujemo 13 let. :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #97 : 06 April 2008, 14:12:36
Lepe torte spet..
Mi smo se odločili da bomo za Balujev 1. rojstni dan naredili eno veliko grisevo torto.Ampak res veliko,ker ima Balu 7 povabljenih. :P
Zgledala pa bo takole:
Grisova torta in okrašena z sadjem ali pa z zelenjavo in z briketmi ter mogoče z hrenovko... mmmmm... ;D

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #98 : 07 April 2008, 08:55:20
uh uh Miša lepo prosim za rcept, čez 9 dni pri nas praznujemo 13 let. :o

Recept je cisto preprost: makarone prelijes z vodo, ki ne sme presegati 1cm nad makaroni in pocasi kuhas. Ko popijejo vodo jih pokrijes s pokrovko in pustis cez noc, da se ohladijo in sprimejo.
Posebaj skuhas po zelji narezan korencek in karfijolco v neslani vodi, ki naj bo v vecjih kosih, da se ohlajena lazje reze in trga. Lahko skuhas tudi kaksno drugo zelenjavo! Ko je kuhano odcedis vodo in pustis, da se ohladi. Zelenjavo lahko skuhas v piscancji ali goveji juhi. Obvezno brez soli!

Drugi dan obrnes lonec z makaroni pocasi in previdno na pladenj in tortico po zelji okrasis! Okrasitev je stvar domisljije in je najprijetnejsi del delanja torte. Takole je moj Zoki dobil za svoj 1. rojstni dan:



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 09 April 2008, 22:57:40
Jaz bom pa kar skuhala korenje in bucke in jih zamesala v polento, potem pa nalila v model za torto - tak mali, tko da bo v bistvu imela tri tortice, ker bo stara 3  ;) Okrasila bom pa s piskoti v obliki zivalic.

Lustne torte.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 06 Maj 2008, 23:34:27
Sem si malo premislila. Takole torto je dobila Luna danes - je pa iz polente + gresa (skuhano na vodi), notri je pa vmešano kuhano piščančje meso (file), korenje in bučke in dodani so ovseni kosmiči. Namesto svečk so palčke, okrašena je pa z doma spečenimi pasjimi piškoti (peteršilj + bazilika in polnozrnata moka, recept sem našla tu):


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #101 : 07 Maj 2008, 17:12:30
Oo lepa tortica Ribica*...mojo pa boste videli že v soboto mogoče pa tudi v petek, ker takrat (v petek) Balu praznuje roj. dan (in drugače ima tudi takrat roj. dan). :-* Glavna kuharica bom pa jaz :) stranska pa babica :P

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #102 : 10 Maj 2008, 13:48:27
Še moja torta:




Več slik pa v Balu temi

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #103 : 11 Maj 2008, 12:54:10
Ribica-kako ti je uspelo tega medvedka? Imaš tak model?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 18 Maj 2008, 23:15:42
Ribica-kako ti je uspelo tega medvedka? Imaš tak model?

Ja, kupila sem ga pa enkrat v Müllerju, na oddelku z igračami. Imajo pa sicer tudi kje drugje te mini modelčke - spodaj na gospodinjskem oddelku sem kupila pikapolonico, zadnjič sem pa v Lesnini videla še ovčko, piščančka, metuljčka in ne vem kaj še vse.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #105 : 18 November 2008, 23:17:37
Lep pozdrav,

nas pes je danes napolnil drugo leto, za rojstni dan je dobil eno pasjo torto, eno pa za nas (iz Zvezde). Pasja je bila iz greza, notr sem dala kuhano konjsko meso in nekaj birketov, prelila sem jo s pasjo cokolado, ki sem jo pred tem stopila na pari :) Marcipanovega kuzka pa sem dodala za okras :)

http://06jasmina.moj-album.com/album/14227498/?os=14227505

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #106 : 19 November 2008, 06:44:31
vazmin :o

Full lepa tortaaaa :-* [Katera pa je hehe? Sta obe lepi ;D ]

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #107 : 04 December 2008, 17:06:03
vazmin :o

Full lepa tortaaaa :-* [Katera pa je hehe? Sta obe lepi ;D ]

ce mislis to za nas, je to ena in edina cokoladna markiza mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, kr sline se mi cedijo, je takoj tut sla. pasja pa sla bl pocasi :)

aja pa bl pocasi zato, ker niso smel takoj vse naenkrat pojest :)

Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 05 December 2008, 02:16:54
Meni je pasja skoraj lepsa in bolj vabljiva (no, konjsko meso me sicer odvraca, pa ok, na sliki se ga ne vidi  ;) )

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #109 : 17 December 2008, 20:21:34
Imate odlične ideje!Mislim,da bom katerega uporabila za Mikijev 2.roj.dan ki bo šele 13 marca 2009 :-\ ::)

My best friend is a westie


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #110 : 12 Januar 2009, 22:05:49
Urša kaj pa recept? :)

Drugače pa imate izredno lepe tore.  :-9

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


yyyan

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 18 Januar 2009, 19:39:23
nasa missy je pa uceri imela rojstni dan (za 2 leti)... pa je mela takole tortico:



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #112 : 19 Januar 2009, 10:30:18
Taiček je za svoj prvi rojstni dan dobila takole torto:


Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #113 : 19 Januar 2009, 16:31:56
Kakšen je pa recept?  ;)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #114 : 19 Januar 2009, 16:55:18
Za našo tortico je bil recept tak:
Najprej sem skuhala telečja jetra, grah in korenček. Potem pa sem v tisti vodi (z mesom in zelenjavo) v dveh posodah pripravila polento in gris. Nato sem po plasteh (ki na torti niso videti) devala polento in gris v tretjo posodo. Nato sem dala napolnjeno posodo malo ohladit, ohlajeno stresla na krožnik in okrasila s pasjo čokolado in rolco.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #115 : 19 Januar 2009, 17:40:51
Waaaaaaaaa! :o
Krasno izgleda, dopade se mi pa najbolj zelenjava.  8)
Seveda lahko damo v tako torto tudi sadje kajne?  :)

Koliko časa pa si porabila zanjo?  :-[

A je še kakšni recept, ki ima notri čim več mesa,zelenjave in sadja?  :-[ (vse hkrati)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #116 : 19 Januar 2009, 17:44:35
Uf, hitro je bila gotova. Mislim da nekje v pol ure. Ker sem jo dala hladit ven na balkon, ko je še bilo tako mraz.
Lahko daš sadje, samo nevem kako je, da se nebi kaj pokvarilo  ??? Nimam pojma.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #117 : 19 Januar 2009, 17:46:01
Pokvarilo?

Sicer pa hvala.  :-* :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


yyyan

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 20 Januar 2009, 16:32:45
naša tortica je pa cist preprosta... spodnji del: je narjen iz gresa pa notr je narezana hrenovka...gres je bl gost...pa dou sm ga u hladilnik d se je strdu... zgornji del: sm pa konzervo oblikoval v posodi pa dau v hladilnik d se je strdil pol sm pa posodo obrnu na gres... okrasu sm pa z zmleto konzervo... missy (bernka) je tortico z veseljem pojedla :)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #119 : 04 Februar 2009, 14:53:13
Nara je pa včeraj dobila tako tortico: