Zavetišče Gmajnice

ninci · 163352

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #150 : 20 December 2006, 20:19:45
ojla! :P jaz sem bila pa pred kakšne pol leta nazaj v gmajnicah  pa smo sprehajali zdi se mi da sivo-črno psičko z imenom palčica! tisti ,ki malo bolj hodite v gmajnice kot jaz če mogoče veste če je še tam.

nihče?



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #151 : 20 December 2006, 21:23:16
Jaz od maja, torej nekako pol leta, hodim sprehajat gmajničarje in še nisem ne na spletni strani ne v samem zavetišču opazila nobene Palčice.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #152 : 31 December 2006, 15:52:10
Na sterega leta dan smo šle z nutello še zadnjič letos sprehajati gmajničarje. Dobile sve 4 letnega Nerota in 4 mesečno Bibo, ki sta si bila vsaj po izgledu zelo podobna.

Nero je črn z rjavimi ožigi in s kupiranim repkom. Malce spominja na koker španjela, samo brez dolge dlake. Zelo lepo hodi na povodcu, brez vlečenja, je tudi malce bolj rejen kot smo navajeni pri zapuščenih živalih, zato je bila moja prva beseda "bajsi" :D ;D Ima pa lovski nagon, je takoj zagledal raco ob potki in navalil, da jo bo on ujel  :o, pa tudi na travniku je začel luknje kopati, ko je zavohal miško, ampak je očitno bolj leve sorte in mu je ušla mimo nutelle in tega sploh ni vedel. :o Drugače pa zelo prisrčen kuža, ki se rad pocrklja.

profil   frontalno Biba

Bibo bo nutellca predstavila, omenila pa bom še mladičke, ki so bili tokrat v izpustu. V zavetišču se je znašlo celo leglo 9-ih malih bullčkov, stari nekje 2-3 mesece, ki iščejo nove domove. Večina je samičk, meni je uspelo samo dva fanta našteti. So pa cukrčki, ki takoj prilaufajo k tebi in ti začnejo lupčke talat. ;D

kva bulš!? lepa, lepa dej mi, dej mi !! in cela banda

Lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #153 : 31 December 2006, 16:22:01
Jaz sem bila tudi danes tam! kako luštni mešančki med dogami in stafordi so ti mladički!!! :-*


bolha alli si ti tista ki je imela fotoaparat v rokah in je kar naprej slikala v tistem prostoru kjer imaš psičke lahko spuščene?



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #154 : 31 December 2006, 16:31:58
Ena izmed njih, ja. :D ;D Ne vem kdaj si me videla, ker sem vmes tudi pospravila fotiča, pa je nutella slikala, tako da ne vem katero misliš. Če si videla eno visoko žensko, je to nutella, če pa majhno, sem bila pa jaz. ;D Katera si pa ti?
Lp


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 31 December 2006, 17:22:57
Js sn pa tista kl je bla v črni bundi.z mamico pa sestrco pa očijm sn bla!pa mamici je bla ful ušeč tigrasta samička!!!


ali si ti rekla da te je pes v brado ugriznil??? mami je pesek ugriznil malo v roko pa so ti pol rekla da je tebe tut, a si to ti?



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #157 : 31 December 2006, 19:05:14
Sem že prej napisala to sporočilo pa ga nisem mogla poslat zaradi tehničnih motenj, potem sem bila pa tako izčrpana, da se mi teksta ni dalo prilagajati glede na medtem prispeli bolhin prispevek. :P

Danes sva šli z bolho še zadnjič letos sprehodit gmajniške žverce. :D Dobili sva umirjenega "upokojenca" Nera in razigranko Bibo. Nero naj bi bil star približno 4 leta, ima kupiran repek, po moji strokovni oceni ;) je mešanec med rotvajlerjem in kokeršpanjelom, pa me sploh ne briga, kako sta se to zmenila :P Na povodcu hodi izredno lepo, brez vlečenja, tako da je bolhca že mislila, da se ji bo tokrat zelo lepo godilo. Potem pa je pokazal svoje prave barve, ko se je najprej šel strašnega lovca in zvrtal luknjo sredi polja, izgledal, kot da jasno ve, kaj dela, nakar mu je miš švrknila mimo nosa in plen je ostal za večno izgubljen. >:D Malo kasneje je med hojo opazil predrzno raco, ki je prifrfotala čez pot, tako da se je morala naša bolhca kar ukopat, če ni hotela pristat v kakšnem potoku, ubogi Nero pa je moral priti nazaj v svoj boks lovsko popolnoma poražen. ::) Biba je 4-mesečna piranhica, že sterilizirana, ki me je dodobra pregrickala s svojimi belimi iglicami, skakala je po svojem skuliranem cimru Neru skoraj cel sprehod, vendar ji sploh ne moreš zamerit, ker se ti potem vsa blatna zgužva v naročje in te lupčka, koplje, žveči in neznansko uživa obenem. :o ;D

Spet sva bili opozorjeni, da naj ne objavljamo slik psov iz Gmajnic kjer koli, sploh pa ne s pomanjkljivimi podatki.

Nero


Biba (tiste zadnje slikce je bolha posnela)


V izpustu je bila pa prava kolonija malih bulčkov. Nekdo je očitno zavrgel leglo devetih (!) mladičkov, tako da so pristali v zavetišču. So pa, kot je lahko pričakovati, pravi mali cukrčki. :D Bolha je ugotavljala, da so fantje v manjšini, glede barv so pa vsi črno-beli, razen dveh punčk, od katerih je ena svetleje tigrasto-bela, druga pa ima malo temnejše progice.



V boksih sem pa tokrat pofotkala Dumba z velikimi uheljci, ki se naslanja na ograjo in od mimoidočega pričakuje čohanje.


Khm, hehe, tema dvema ne vem, kako je ime. :-[ (primer, kako se ne objavlja slik >:D)


Pa še dva mladička, malo mirnejša kot tiste bulči bombice


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #158 : 21 Januar 2007, 17:22:54
Sem bila naprošena, da z drugega foruma kopiram tale post od rabarbare, ker naj bi se Bonu, Marsu in Danteju počasi iztekal čas na Gmajnicah... :-\

Citiraj
V zavetišču Gmajnice se izteka čas 3 kužkom, ki so tam že skoraj leto dni. In zdaj se jim iztekajo zadnji dnevi... :((((
Zato poziv vsem ljubiteljem psov - če lahko kdo pomaga.

Za tiste, ki kužate z Gmajnic poznate - to so Dante, Mars in Bono.
Njihovih slik na internetni strani žal ni - ne vem, a so že obupali, da jih bojo oddali???

Mars je pasji posebnež, zna biti precej divji, zna pa tudi prav lepo ubogati, če imaš v rokah pasji piškot.
Dante - velik, a prijazen, lep pes.
Bono - ne morem razumeti, kako je lahko že eno leto v zavetišču?! Zelo lep kuža, prijazen, crkljiv... Do včeraj je imel v kletki za družbo Elzo, ki pa so jo včeraj oddali. Novi lastniki so se odločali med Bonotom in Elzo, kljub priporočilom, naj izberejo Bonota in ga s tem rešijo, so se po dolgem razmišljanju vseeno odločili za Elzo. Ji privoščim! Super kužika je! Ne morem pa se sprijazniti, da mogoče Bonota že naslednji vikend, ali čez dva tedna ne bo več. Tako žalostno je danes čakal v kletki, kdaj bo s sprehoda prišla Elza. Ali pa je bil žalosten, ker sluti, da se mu iztekajo zadnji dnevi?!

Če bi živela na svojem, bi Bonota že danes vzela s seboj, pa čeprav v premajhno stanovanje.

Če ima kateri možnost za to, ga prosim, da obišče Gmajnice. Ne dvomim, da se bo Bono prikupil vsakemu ljubitelju psov...
Če rešimo pred uspavanjem še Marsa in Danteja, pa bi bilo sploh lepo.

Hvala vsem!

Zanimivo, meni se je pa Mars prikupil, ker je tako miren in priden na sprehodu. :) Sicer sem že lepila slike od teh psov, pa vseeno - povezave za osvežitev spomina:

Bono1
Bono2

Dante1
Dante2
Dante3

Mars1
Mars2
Mars3
Mars4


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #159 : 21 Januar 2007, 17:58:45
 :'( pa taki luštni kužati so. Lahko odpremo temo za vsakega posameznika in damo oglas na portal.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #160 : 21 Januar 2007, 19:34:11
Jih dam pod nujno v Slovenske Novice, Liso in Galo, pa probam še v Gorenjski Glas???  :(



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #161 : 21 Januar 2007, 19:57:39
Zoe, dejmo tako narest, ja. :) Aussie, to bi bilo super. Sicer nama z bolho ravno to očitajo - zgleda da sva midve krive za vse objave in neprimerne klice, ::) ampak če bodo tile trije tako našli svoje skrbnike, potem je vredno poskusit. ;) Tukaj so še slikice s spletne strani Gmajnic, ki so jih sneli.

Bono
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/JKzmfCCB6EtMIzBE.jpg

Mars
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/kMegYAWr06AVQBOa.jpg

Dante
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/jKY8lcxKKOp4RiFH.jpg


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #162 : 21 Januar 2007, 20:36:57
Oglasi oddani!  :)
Zdaj pa brž v nov dom!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #163 : 21 Januar 2007, 22:47:02
Nutella, boš ti napisala besedila?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #164 : 23 Januar 2007, 01:01:14
Aussie, hvala. :) Zoe, odprla sem teme, upam, da bo še kdo kaj dodal tukaj ali na kakem drugem forumu, da dopolnim, če sem še kaj pozabila:

Zavetišče Gmajnice: MARS

Zavetišče Gmajnice: DANTE

Zavetišče Gmajnice: BONO


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #165 : 27 Januar 2007, 19:21:11
Na drugem forumu so se oglasile Gmajnice in povedale, da Marsu, Bonu in Danteju ne grozi še tako hitro evtanazija, vseeno pa se to zna zgoditi, če bo prostorska stiska prevelika. :-\ Torej danes sva šli s katjusko v Gmajnice, kjer naju je peljalo na sprehod kar nekaj kužkov. Prva runda, ki pa sva jo morali opraviti vsaka v svojo smer, ker se cuceta ne razumeta najbolje, sta bila Blacky (on je bil moja mašina na pasji pogon) in Marko. Blacky se mi je najprej zazdel kot en "vaški cucek", ki mu ni mar za nič drugega kot za to, kam in koliko hitro se bova premikala, tako da sva na začetku kar tekla. ;D Potem pa se je rahlo pokazala moja nekondicija na dolge proge in sva se malo ustavila. Takrat se je pa spremenil v pravega scrkljanca, se naslonil na moje noge in užival. Potem pa spet v dir. Nakar je bilo treba skopat globoko luknjo, ker so očitno krti skovikali nekje spodaj, nazadnje pa je odkril še nov šport drsanja po blatno-snežni njivi. ;)



Moja druga runda je bila spet samo en pesek - Ron, katjuska je peljala pa Arija. Ron sploh ni tako miren, kot se zdi v boksu, najprej je spuščal čudne glasove (verjetno se je veselil sprehoda), potem mi je predlagal, da pobegneva pod ograjo, čeprav sva imela vse poti pobega odprte, ;) nakar jo je mahnil na sprehod, jaz pa plapolajoč za njim. Pri njem ni bilo toliko pomembno, da sva tekla, ampak bolj, da sem mu brez ugovora sledila po sumljivem območju, kjer sva bila na sledi nekemu zlikavcu, ki je po Ronovem prepričanju nedavno tega popotoval tam in za seboj pustil nedvomljivo sled. :P Tisti posnetek od zadaj se mi je zdelo nujno dodati, kajti takih je več kot polovica - ker kot stezosledec moraš biti vedno v pripravljenosti, ne pa počenjati neumnosti, kot je nastavljanje za objektiv.



Tretji sprehod je bil končno skupen, od nesprehojenih pa je ostala samo še mala plašna Betka. Sva jo morali kar nekaj časa prepričevati, da sva prijazni teti, ki nočeva nič hudega malim luštkanim kužkom, potem sva pa dober del sprehoda trimčkali, ker je to očitno manj nevarno, kot če skušaš tolažit. ;) :D Se vidi, da so tudi bolj paparacovski posnetki izza ovinka, ker fotič zgleda kot nekakšna misteriozna mučilna naprava.


Parček, ki sem ga ujela na sprehodu in v boksu - Bono je dobil novo cimro, lepo psičko Olivo, s katero se očitno dobro razume, čeprav ga zna ženščina tudi malo maltretirat. ;D


Dve lepoti - mešanka s šarplanincem Sila mešanec med dobermanom in rotvajlerjem Nero z narobe obrnjenim ušeskom. 8) 8)


Za konec pa še Miši, mali rjavi kuža z globokim pogledom.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #166 : 03 Februar 2007, 18:44:52
Danes sem bila na Sleddogu vsa hepi, da sem spet srečala (sicer sem ga popolnoma zatajila in mi je morala Satinka dopovedat in potem še vprašat strička, da sem verjela, da je to isti pes, ampak pustmo detajle :P) Smuka iz Gmajnic, kako se je s svojim "atejem" na smučkah veselo podil po snegu. Kako sem vesela za tega fanta. ;D ;D ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #167 : 03 Februar 2007, 18:50:38
Jaaaa, nutella. :o
Ne moreš verjeti kako sem bila šele jaz vesela ko sem videla Smukca, sredi belega travnika na oprsnici in za njim moškega na tekaških smučeh!  :) Že takoj ko sem ga videla sem si rekla, joj, to je pa Smuk! In grem do gospoda in ga ogovorim, pa rečem, saj tole je pa Smuk. Pa on ves navdušen da ga poznam in reče, da je zelo priden pes in kako je vesel, da ga ima.. In da je hotel že letos tekmovati z njim, samo ni dobil papirjev! Res mi je polepšal že tako čudovit dan! :P Pa tako zelo ga je hvalil tale gospod in je rekel, da je izjemno močan pes in da če bi tekmoval z njim, da bi 100% zmagal.
Res sem vesela, da je Smuk prišel k tako dobremu lastniku!   ;D ;D ;D

Slikico prilepim kasneje...  ;)

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*

nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #169 : 03 Februar 2007, 19:56:12
Hehe, sta ti prav zapozirala. 8) Res super, da sta se našla. Oba sta izgledala zelo zadovoljna. :D Mi, ki smo pa Smukca spremljali, ko je bil še v zavetišču, pa tudi, ane. :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #170 : 03 Februar 2007, 20:29:11
Mi smo ga pa dva dni nazaj srečali, ko je z svojim lastnikom ob kolesu nabiral kondicijo v naših koncih ;D Res je dobil odličen domek :-*

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #171 : 06 Februar 2007, 22:04:12
Jaz sem tudi spremljala zgodbo od Smukca, res je lep kuža in zelo zelo sem vesela, da je našel dober dom, kjer je deležen veliko ljubezni! :)

Ampak je moral biti pa lastnik od Smuka zelo ponosen, ko ste ga takole vsi ogovarjali kaj, po mojem sta se s Smukom počutila kot pravi zvezdi, ko ste vsi za njima s fotoaparati tekli... ;)
Ja res je lepo slišati zgodbe s srečnim koncem. :)

Lp
Tina



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #172 : 28 Februar 2007, 19:51:25
no dane spa sem bila v gmajnicah in videla, uganite kaj!? veliko(mislim veliko) kužkov je odšlo v novi dom! to so

-božo  :-*
-in mali mešančki med staford terierjem in dogo :-*

vso srečo v novem domu! :-* :-* :-*

lp,tyaša



Juja

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 06 Marec 2007, 11:38:19
našega Zika je hotla prejšna lastnica dati v zavezišče, ker ga ni mogla več imet...
Mi pa smo tudi razmišlali da bi vzeli psa iz zavetišča in tako smo vzeli Zikota in samo "skrajšali" ves postopek  :)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #174 : 25 Marec 2007, 14:58:26
Malo poročamo s sprehoda z Gmajnic. Z nutello sva peljali na sprehod Ronija in Maxija, malo moramo zreklamirat Mareta in Blackyja, pa še en zelo prisrčen muc se nam je motal pod nogami. ;D

Maxi je star 5 mesecev in je mešanček s koker španjelom, res en tak srček, ki rad skače in vleče na vrvici, ampak vse se da odpraviti, če se hoče.  :P

   

Še ena slika Ronija, ki ga bo predstavila nutella. ;D 

Blacky je  5-letni mešanec črne barve, ki zelo rad poležava na strehi svoje hiške.

       

Pa še Mare, starejši gospod, prav tako mešanček srednje rasti. Ne mara preveč ostalih psov, vendar prav prijeten kompanjon.

      

In pa prav prijeten bel muc s črnim repom in fleki na glavi, tako prijazen, da kar teče do tebe za božat, pa tudi psi ga prav nič ne motijo. Po moji oceni star nekje 7 mesecev, mogoče več, ker deluje malo suho, pa sploh ne vem, kaj dela v zavetišču, ker je res prav simpatičen.

       

Vsi se nahajajo v Gmajnicah, kontakt:  01/ 256 02 79

Lp



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #175 : 25 Marec 2007, 21:10:56
Bom predstavila Ronija, ja. Najprej naj izrazim svojo užaljenost, da je veselo skakal v objem oskrbnici, potem redni sprehajalki in sploh je bil navdušen nad vsemi, jaz sem ga morala pa cel sprehod prosit za en bežni poljubček, ki je seveda dišal po mešanici prekopane zemlje, ščepca gnoja in verjetno kakšni pasji ritici. ;D Malo je sicer hotel komandirati Maxija, ampak se dve deroči sraki nista čisto strinjali s tem. ;D Skratka, prijazen fant, ampak ga bo treba še malo usmerjati, po možnosti v pasji šoli. ;)





Pa še "bolhin" Maxi v vsej svoji lepoti, ko mu veter mrši lase. :D Je pa res prijazen fantek, pokasiraš kar nekaj poljubcev na nos, če se le malo skloniš.


Roni in Maxi si delita pesjak s pasjo punco Xeno, približno njune starosti.




Tole domnevam, da sta sestrici, sklepajoč po podobnosti, napisih na tabli in moji šerlokholmski intuiciji. Upam, da nisem hudo v temo brcnila. ::)








O Blekiju in njegovih dogodivščinah sem že pisala (KLIK!), da ga ne bomo takole klevetali, da pozna samo dve pozi v poosebljanju pasjega kipa. Ampak moram še jaz nelepit njegovo sedečnost, zlasti sta mi pa luštni njegovi beli obrvici nad vsakim očesom. Danes je bil očitno bolj nerazpoložen, čeprav je prišel pogledat, če imam kaj zanj oziroma, če sem ga prišla peljat na sprehod, pa je potem razočarano zavzel svoj klasični položaj.


Še nekaj mešančkov z ovčarjem


2,5-letni mešanec z labradorcem Maj je krepak prijazen pob.




Ena skuštrana glava se sploh ni menila zame, on bi raje šel v lajf pa se družil z ljudmi in psi, ne pa posedal v pesjaku in poslušal, kako drugi uživajo.


Tole je pa eno leto in pol stara Vučka.




Mini bitjece v frizerskem salonu pod milim nebom. Poglejte to čupico. :D




Muco je pa res užival v čohanju, z bolhco se kar nista mogla ločit drug od drugega. ;D


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #176 : 07 April 2007, 16:35:44
Danes sva pa z nutello sprehodile dve rundi v Gmajnici, čeprav je bil lep dan, je očitno kriv praznik, da je bilo bolj malo sprehajalcev. Najprej sva sprehodile Garija in Nevia. Vsaj mislim, da mu je ime Nevio :-[ bo nutella povedala, če sem se zmotila, star je 1 leto, ima črno dolgo dlako in me v glavo malo spominja na špica, pa tudi rep ima tako na hrbet zavit, če hoče. Je malo shujšan, čeprav se to ne vidi, ker je tako košat, ampak ob dotiku, mu lahko kosti prešteješ. Zelo prijazen, ga ne motijo drugi psi, tudi kolesarji ne, pa zaenkrat še ne vleče pretirano na vrvici.



   

Še Gari.
 

Druga rundo sve pa dobile Dumbota ter Moni in Mimi. Dumbo je še en tak otročji pesek, ki bi kar nekaj skakal in se igral, čeprav pri tem tudi malo z zobmi probava. Rad laja na ostale pse, ki jih sreča, pa tudi malenkost povleče, ko se mu zazdi, da bi hotel kaj povohati.

   

Moni in Mini sta pa prav lušne pasje dame. Sta mama in hči, stari 8 in 5 let, obe sterilizirani. Ta črna (ne vem katera je katera :-[) je imela na začetku malo trmastih izpadov, da ona pa ne bi šla tja kot hoče nutella ;D, zato ju je sredi travnika spretno podturila meni. Pri meni sta pa kar usklajeno hodili ena zraven druge, očitno je ta črna rabila samo malo energije porabiti, pa je bilo potem vse v redu. Imata pa navado se valjati in drgniti po travi :D, sta bili kar zabavni.





 

Vsi se nahajajo v Gmajnicah, kontakt:  01/ 256 02 79
Lp




nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #177 : 07 April 2007, 18:01:15
Ja, ja, sem ti poturila, da ti ukrotiš mikro damici, pajade. Ko sta prišli v tvoje roke, sta bili že lepo shojeni in skulirani, jaz sem dobila pa norčka Dumbota, da sva tekla po grbinastem travniku, kjer sem bila v silni nevarnosti pred neelegantnim padcem (za katerega ovekovečenje sem prepričana, da bi imela bolha v sekundi pripavljen aparat :P). V glavnem Nevio in Gari sta bila super sprehodek, Nevio je izredno lep in nežen peso, prijazen in sploh in oh. Gari zna biti na trenutke malo sitkan, ;) ko gre kak pes mimo, ampak  potem enkrat nazaj grede sem pa božala Nevia, pa se je Gari tako potihotno prištulil zraven, češ, hej, mene imaš na sprehodu, je nežno spodrinil čohalnega tekmeca in se usedel k meni, da sva se crkljala. Je prisrčen mali skuštranec. :-*

Lepi Nevio




Kuštravi mrcinček Gari




Drugi sprehod so bili pa, kot rečeno Dumbo ter črno-bela mama Mimi in sivo-bela dolgodlaka hči Moni. Dumbo je pravi mali vragec, teliček, ki bi se samo igral, metal po tleh, grickal povodec ali rokav, teeekeeel in plapolal s svojimi luštkanimi ušeski. Ampak niti slučajno ni neobvladljiv, ne vleče kot norec, ko mu rečeš, naj se ustavi, lepo uboga in se da zmeniti z njim, da se malo umiri. Simpatičen kokec. Sva se tudi malo kopala in potem lovila nekega čudnega žužka, ki je skakljal po vodi in predstvljal vsesplošno nevarnost. Jasno, da ga je bilo treba na mestu uničiti. Nisem prepričana, da nama je uspelo svet obvarovati pred to pošastjo, vendar pa sva jo vsaj dodobra prestrašila. 8)





In seveda zvezdnišk par Gmajnic - črno-bela kratkodlaka mamica Mimi in njena hčerka, sivo-bela dolgodlaka Moni. Mama na začetku, kot rečeno, ni bila za sprehajanje, hotela je nazaj in sploh je jamrala, da ni srečna, da mora na sprehod, medtem ko je bila hčerkica s srebrno trajno čisto navdušena nad tem, da se gre ven. Mimi se mi je zdelo bolj živček, ampak po nekaj prepričevanja se je unesla in je bila prav prisrčna, se je tudi "pogovarjala" z mano, mi skakala na noge, ko sem počepnila in ni imela več pripomb. Moni je pa bolj nežne sorte, mi je dala tak poljubec direkt na žnable, da me je kar odneslo :o ;D in nasploh je bila zelo prijazna punca. ;)





nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #178 : 07 April 2007, 20:28:04
Še malo peskov po boksih.

Pipa in Ron (speči pasji zmazek tik za ograjo na 3. sliki)


Rolf mi je zapel eno arijo.


Mladinci: Puma, Xena (na 3 sliki) in Rozi, Sora & Bolha


Goldi


Tedi in Bejbi (rjava)


Mali Đampi


Jogi ni vedel, kako bi se nastavil in ob kaj podrgnil, da bi se popraskal. :D


Rexi in Čupa (ta čupasta ;))


Sammy je prijazen velikan.


Beli Igi in rjavi lepotec Tobi


Oskar se je lotil rešetk.


Brina in Miši vam želita lahko noč. ;)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #179 : 09 April 2007, 14:39:58
Danes nas je bilo pa veliko v Gmajnicah. Z nutello sva peljali na sprehod Oskarja in Pumo. Oskar je tak mini gospod, ki zna tolerirati izpade mladine ;D in ga ostali psi ne motijo, razen Maja (črnega labradorca), ki je bil malo preblizu njegove Pume in je začel malo protestirati, ampak ne pretirano. Sedenje ima naravnano na avtomatiko :D, saj se vsake toliko kar vsede brez opozorila, pa čeprav je pred tem živahno poskakoval pred tabo. Rad se lupčka, tako z ljudmi kot s pasjimi kolegi in nasploh deluje zelo neproblematično.

 
 
Puma je pa še mladička, mešanka podobna nemškemu ovčarju sive barve. Komaj je čakala na senco, da je lahko zrelaksirala svoje utrujene tačke.

   

Vsi se nahajajo v Gmajnicah, kontakt:  01/ 256 02 79
Lp