Zavetišče Gmajnice

ninci · 163211

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #90 : 11 Maj 2006, 11:22:01
Dopoldne imajo srednješolci prakso, pa sprehajajo in češejo. Lahko, da so bili oni.
Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #91 : 11 Maj 2006, 11:26:41
Najverjetneje so bili z moje šole. Bom danes vprašala v šoli.
Tom je pa malo zrastel od zadnjič...ali se mu je pa glava pomanjšala. ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #92 : 11 Maj 2006, 12:18:51
Niso bli srednješolci, par mladih pa kšn starejši recimo. Ja, men se zdi Tom tut mal drgačn in sm pomislla, a je to on - ampak se mi zdi, da je. :-[


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #93 : 12 Maj 2006, 20:47:16
ja danes zutri so bili to srednješolci iz veterine ;). drugače pa baje so v temu tednu uspavali kar precej psov...saj tako sem bila odveščena :-\ :-\ :-\ :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #94 : 12 Maj 2006, 21:06:48
Tokrat smo šle pa na Gmajnice Azu in njena prijateljica pa jest. Smo veselo pešačile od Dolgega mosta in je res kakšne pol urice, ampak je prijeten predsprehod po sončku. ;D Dobile smo enega celega psa, ::) in to psičko Miko (upam, da nismo vse tri naglušne in je v resnici Nika). Mislim, da ta mehka prisrčna kepica sploh ne rabi pretirane reklame, ker je tako luštkano in scrkljano bitje... Je rekla neka tetica, da je ravnokar prišla iz karantene, na Gmajnice pa so jo pripeljali njeni skrbniki, ker je niso več mogli imeti. Ne vem sicer, kako se lahko odpoveš take nežne in občutljive dušice, ampak okej. Sej ne rečem, da ni vlekla malo, ampak ji tega sploh ne morš zamerit.

Kaže, da je še mlada psička pa mal je tibetanskemu terierju podobna. Evo puhaste kepice, kako se zna stisnit k tebi, itak se je pa takoj, ko smo jo dobile vrgla na hrbet in - čohajte me! Upam, da dobi topel domek, kjer je ne bodo mel za igračko. >:(
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/p_ZXndY9D3LM5oXK.v.jpg

Irenchy - kdo ti je pa to rekel? Koga so uspaval!? :'( Jest nism mogla dons pretirano spraševat.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #95 : 12 Maj 2006, 22:00:14
Da še jaz malo dopolnim... :)
Kot je že nutella rekla, je M(N)ika zelo zelo scrkljano bitje. Vlekla je le toliko, da je bil povodec napet. Ko sem z njo tekla, sem morala iti v slow motion, ker me ona preprosto ni dohitevala. Vse je šlo zanjo počasi in v easy. Malo je bilo problemov s kakanjem, a ne nutella? ::)
Do zavetišča smo se vrnile okoli 17.15 (malo smo pozabile na čas) in so bila vrata zaprta. :o In potem smo čakale in čakale...dokler ni nekdo končno prišel in psičko vzel.
Nazaj grede smo srečale še Mišo in gosenico (ki sem jo skoraj pohodila).

http://www.moj-album.com/slike/1726210/tO_X4Y6vciWVhRGG.v.jpg
Z vetrom v laseh oz. kožuhu

http://www.moj-album.com/slike/1726210/g87Qtl1q5aUBxOjo.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1726210/Kyk4S_xNd3gX4xvg.v.jpg

Scrkljanka na kvadrat. :-*

http://www.moj-album.com/slike/1726210/4wfznlZhyA01vJp0.v.jpg
Miša v stranskem profilu

http://www.moj-album.com/slike/1726210/NezcqMv2V2yqbogQ.v.jpg
Tudi mene čohajte!

http://www.moj-album.com/slike/1726210/uaDY1oZNv75U0McL.v.jpg
Skoraj pokojna gosenica  ::) :-[

Srečale smo tudi Toma, s Mojco pa sva tudi zvečer videli oba bullmastifa v izpustu.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #96 : 12 Maj 2006, 22:53:19
Malo je bilo problemov s kakanjem, a ne nutella? ::)
  :P :P ;) ;D

Da ne bo kdo hotu Miše posvojit, ona je gospodarica sosednje hiše zraven Gmajnic. Ni vedla, kaj bi nardila, da bi nas zabavala, in h keri bi se šla čohat, da bi se je lahko vse naužile. ;D Smo ble pa kot roj paparacev okoli nje, da je njena človeška mama v smehu rekla: "Miša, zdaj boš pa slavna!" Mislila si je pa verjetno svoje o nas treh kokicah. No, pa sej se vidi, da smo ble res fotografsko razpoložene, če smo še bogega črva napadle s fotiči. ::)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #97 : 12 Maj 2006, 23:10:10
Če bi prej prišle, bi pa lahko res cele Gmajnice pofotkale.
Škoda samo, da ni M(N)ika rada pozirala v travi. Bi bile tako lepe fotografije... ::)
Pa dobro, da nas niso nič okregali, ker smo bili malo pozni s sprehoda. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #98 : 12 Maj 2006, 23:37:03
Irenchy - kdo ti je pa to rekel? Koga so uspaval!? :'( Jest nism mogla dons pretirano spraševat.
psov je baje preveč in ... . 3 prjatlce so na veterinarski in petke na gmajnicah. kok je to kej res pa ...

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #99 : 13 Maj 2006, 16:36:52
Lili je v novem domu! ;D ;D Drugače pa je naša tibetankica res Mika, stara je pa 5 let!? Jest sm mislla, da je ful mlajša. :-[



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #100 : 14 Maj 2006, 17:11:53
Če je pa res 5 let stara, potem pa sem jaz kar uganila njeno starost...6mesecev-6 let. Sem rekla, da skoraj ni možnosti, da bi zgrešila. :P
Zobe ima pa vseeno zelo lepe. :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #101 : 16 Maj 2006, 09:40:26
Imam slabo novico. :'( Nika so pripeljali nazaj v zavetišče, ker so ugotovili, da je gluh.
Torej ponovno išče nov dom, kjer bojo razumeli njegovo fizično pomankljivost, je tudi že kastriran.



Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #102 : 16 Maj 2006, 10:16:42
Ja, matr! >:( Mislm, jest sploh nism opazila, da bi bil Nikec gluh, pa tut, če je res, se da nekak žvet s tem. :-\ Kr jezna sm, da tkole psa mešajo in prestavljajo. :( Ampak verjamem, da bo pikec dobil boljše ljudi, k bodo znal z njim. 8) ;) Drugače je pa Mika od včeraj na probi za posvojitev pri neki tetici in držimo pesti, da bo ostala. ;) :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #103 : 16 Maj 2006, 15:22:22
Ubogi Nikec.  :'(
Sej se sploh ni opazilo,da je gluh. :-\ Upam, da ga bo kmalu posvojil nekdo, ki ga gluhost ne bo motila.
Drživa pesti in šapice z Doro za Miko. :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #104 : 16 Maj 2006, 19:02:10
Zakaj pa za Miko? Mislim, da so jo že oddali, a mogoče veš kdo jo je posvojil?
Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #105 : 16 Maj 2006, 19:13:25
Da bo ostala pri tisti tetici. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #106 : 16 Maj 2006, 21:48:17
Punca z druzga foruma je rekla, da je tut peljala Miko ven, pol je pa pršla neka tetka, k je razmišljala, če bi jo posvojila, pa je menda rabla mal prepričevanja, nakar je rekla, da jo bo vzela in bo videla, kako in kaj, ker bi bil problem zarad sosedov v bloku, če bi Mika pretirano lajala. :) Zdej pa upajmo na najboljše, ker so si kužko baje kr mal podajal, preden je pristala v Gmajnicah. Upam, da bo to to. 8) ;D


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #107 : 17 Maj 2006, 19:07:48
No, očitno se nas vedno več navdušuje nad sprehajanjem gmajniških kužatov, ker se že na sosednjem forumu marsikaj dogaja. Lally je včeraj peljala ven očitno nova kužkota - Taci


in Pika - ODDANA :o

Tukaj sta pa še oba:


Bom kar skopirala njen komentar:
Ne vem kolk sta stara, ;) ampak sta bila pa zeloooo pridna! Taci je bil takoj navdušen ko se ga je dalo na povodec, Pika je bila pa kakšno minuto kar malo prestrašena, ampak pol je takoj začela mahat z repom  Tud nč nista vlekla, ampak lepo pridno hodila... tud če sm se ustavila, se je tud ona, ne da bi ji bilo treba kaj posebej reči. Prav tako pa Taci. Obnašanje sta imela tak, kakor da bi posnemala en za drugim... sej sem že rekla, kar je naredil en je potem naredil tud drugi. Sta pa zelo živahna in na splošno sta bila navdušena nad sprehodom. Pa tud crkljala sta se rada, čeprav je bila Pika na začetku tud glede tega malo zadržana, ampak ji je takoj postalo všeč  ;D :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #108 : 17 Maj 2006, 19:12:33
Kako sta luštna!  :-*
Koliko sta pa stara? Piko zgleda okt mešanec z borderjem.
Upam, da kmalu najdeta srečo v novem domu.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 17 Maj 2006, 19:20:01
živjo azu! kako kej dora?



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #110 : 21 Maj 2006, 16:03:06
Danes je šel na sprehod z nama Nino Veseljak. Priimek je zavajajoč, ker je kuža zelo miren in prijazen, tudi na povodcu zelo lepo hodi. Je mešanček z neko lovsko pasmo, ampak mu po obnašanju tega ne bi prisodila, verjetno ni imel lepega življenja do zdaj, ker je kar nekoliko plašen in se skrije ob določenih kretnjah. Do psov je prijazen, jih niti toliko ne opazi, gre kar mimo. Star je pa 2 leti in je manjše srednje rasti.



In pa še ena dolgodlaka tigrica ali tiger, ki išče nov dom.



Ostale bo pa nutella gor dala, ker je vsakega tako lepo poslikala, da je škoda, da bi zdaj to skrivala doma. ;D
P.S. Ta Pika iz zgornjega posta ni več v Gmajnicah, ampak v novem domu.
Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #111 : 21 Maj 2006, 18:53:02
Jaaaa, tale Nino je tako prijazen kužek. Na povodcu je hodil naravnost vzorno, skoraj poleg, bi pa verjetno rabil eno nežno razumevajočo človeško dušo, da ga temeljito precrklja in se z njim ukvarja, ker bi bil najraje vedno v človeški bližini. Ko se pa ustaviš in ga prečohljaš, je pa itak celo veselje. :D Pa tak luštkan progast smrček ima in te tako lepo gleda, ko mu kaj rečeš. Evo še ena slikica, ko se skriva za bolhino nogo: http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/pIhp9z6qerUZ3US4.v.jpg - ODDAN

Mars bi lahko bil Ninov "big brother", ker sta si zelo podobna, samo Mars je malo večji (Marsov obrazek: http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/whwDRAuiubvC4LeA.v.jpg)


No, pa še nekaj drugih pesjankotov. Seveda ne moremo brez naših prijateljev - Toma in Nika, za katera se je izkazalo, da sta oba gluha ??? (v pesjaku se jima je pridružil še Rio). Men nč jasno, ker se tega res ne da opaziti, je tudi bolhica pobarale današnje sprehajalke, če je kaj drugačnega pri teh dveh, pa dejansko ni. Mogoče bi se pokazalo, če bi ju spustili... Evo. naša pobčka:


Pa še Rio, k se mi zdi, da se je kar okrepil od zadnjič, ko sem vzdihovala, kako se mi je nežni kužek usedel v srce. ;) - ODDAN
No in še vsi trije bubiji (Toma je nekaj očitno zelo presenetilo ;D ;D):


Kar nekaj je majhnih kužijev:
Gajzi je kot palček zraven Pupe, s katero si deli prostor. - GAJZI ODDAN

Mimi je gospodičnica zelo zanimivih barv. - ODDANA

In mikroskopska pikica Minka (stara je 3 leta), ki so je sami poljubčki, ko prideš do nje, ko pa jo je šla Brina pozdravit, se je začela pa repenčit. :o ;D - ODDANA

Da ne bom preveč slik nalepila, pa raje pokukajte v album, ker sem se danes res nafotkala kužatov (in muck), tudi v sprehajalnem ambientu, ker je bilo danes tolk ljudi, da se je morala bolha podati v krvavi boj za psa, ;) kajti sprehoda željni obiskovalci so stali kar v vrstah pred pesjaki. ;D ;D


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #112 : 28 Maj 2006, 20:52:23
Minka in Mimi sta oddani!!! :D ;D :D ;D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #113 : 28 Maj 2006, 21:04:15
Hura! ;D
Komaj čakam, da bom rešena vseh testov in spraševanja in se vama bom lahko spet pridružila pri sprehajanju. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #114 : 07 Junij 2006, 20:58:02
Samo še en teden in bom free as a bird. ;D

V petek imam zopet prakso v Gmajnicah, tako da bom tokrat vzela samo potoaparat in dodobra poslikala pesjane. Prečohala bom pa tako ali tako vsakega 1000x. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #115 : 07 Junij 2006, 21:51:49
Azu, malo off topica, če sem spet kaj spregledala pa oprosti  ;) Kaj pa počnete na praksi na Gmajnicah? Ko sem jaz hodila v SŠ, tam še ni bilo zavetišča ampak farma LJ. mlekarn, kjer so imeli veliiiiko krav, ovc, koz, konjev, muc in kužkov  in so naše praktične vaje potekale tako, da smo polovico dneva kidali in čistili konje, polovico pa zdravili mastitise pri kravah. No, dvakrat smo žgali roge pri teličkih in pregledovali brejost. Potem je šlo pa vse skupaj "cu grunt", vse so razprodali ali kaj jaz vem kaj. :'( No, jaz sem od njih odkupila malo kozico, ki je zdaj že prava stara dama. ;D
Aja, a na Ihanu je še vedno praksa? in en del v ZOO?

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #116 : 08 Junij 2006, 07:15:40
Na Gmajnicah peljemo na sprehod kužke. Včasih vsak svojega, včasih dva učenca enega, včasih pa uspemo še enega psa in tako gredo na sprehod vsi psi. Pse tudi počešemo in se z njimi igramo. Peljemo pa jih samo v tistem prostoru, ki je ograjen (zraven boksov), izpustu in po starem hlevu (kjer je vedno nekaj golobov  ::)). Če se prav spomnim, smo si pse lahko celo izbrali sami.
Na Ihanu ni več prakse, v ZOO pa je še.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #117 : 11 Junij 2006, 15:04:18
Kaja je oddana!!! 8) :D


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #118 : 11 Junij 2006, 15:35:11
Super za Kajo!! Je bil že čas. Jaz sem pa danes ven peljala Čikota, črnega gmajničarja, srednje velikosti, starega leto in pol. Je zelo prijazen kuža, tako do ljudi kot do ostalih psov. Na povodcu hodi zelo lepo in ne vleče, trenutno pa ima malo vnete oči.



Imajo pa nova pravila v Gmajnicah, ne vem ali to samo ob vikendih ali tudi med tednom, namreč obiskovalci ne smejo več k pesjakom. Prej so se vsi zagnali pred pesjake in čakali na "svojega" psa, zdaj so imeli pa vrata zaklenjena in smo morali počakati pred vrati, da so ti pripeljali psa po vrsti. Zakaj je zdaj tako, ne vem, ampak si zaradi tega nisem mogla ogledati ostalih kužkov in videti kateri so že posvojeni. Videla pa sem, da imajo enega dobermana s kupiranim repom in povešenimi ušesi ter enega pekinezerja, se mi zdi, da tudi samca.

Lp


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #119 : 11 Junij 2006, 16:32:05
Jooooj, kaj vse zamujam ta vikend zarad bolehnosti. >:( Ja, kako bom pa izživljala svoje fotografične strasti, če me ne bodo pustil do pesjakov, jejhata. :P Pa muck tut ne bomo vidl... A mislš, da se ne bi dal mal podkupt unga strička, zanč smo že skor kolegi ratal, hehe. ;D ;) Aja, Azu, a si bla ti ta petek na praksi v Gmajnicah? Kje so slike in podrobno poročilo? :o