Pasji.Net

ninci · 1410343

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 02 Julij 2007, 10:49:38
Ja saj razumem Nina  :( No res upam, da se bo čimprej kdo lotil uvoza tudi teh briketov, saj nas je kar nekaj, ki naročamo brikete iz tujine, kar pa ni ravno poceni, glede na to, da so poštnine precej drage  :-\


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #271 : 02 Julij 2007, 14:17:10
OBVESTILO!

Posod za vodo s plastenko po vsej verjetnosti ne bo več, ker je proizvajalec ukinil proizvodnjo. So pa to ene redkih posod, na katere pašejo tudi plastenke Zale, Coca-Cole itd. Skratka posode bodo na voljo samo do razprodaje zalog (ki pa žal niso več velike :-\) potem pa konec.

Lp nina



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #272 : 02 Julij 2007, 14:50:07
Kaj pa razstavne verižice? Tiste tanke kovinske verižice, ki se uporabljajo kot razstavne za bokserje? JIh imate ali jih boste imeli? Enostavne malo dajše nikjer ne dobim (70 cm npr.)
Pa tudi tanke, mehke usnjene vrvice nikjer ne dobim (ravno tako za na razstavo).

A se da kaj podobnega dobiti pri vas?

Hvala in LP Katja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #273 : 02 Julij 2007, 22:17:22
Kaj pa razstavne verižice? Tiste tanke kovinske verižice, ki se uporabljajo kot razstavne za bokserje? JIh imate ali jih boste imeli? Enostavne malo dajše nikjer ne dobim (70 cm npr.)

Verižice se dobijo od dolžine 35 - 65 cm, in sicer z "fi" 2,5mm ali "fi" 4mm. Ovratnica dolžine 65cm in z fi-jem 2,5mm pride 10,55€, so pa kromirane tako da so zaščitene proti rji.
V priponki imaš sliko kako te ovratnice izgledajo, bi jo pa morali naročit dobavni rok je cca. 2-3 dni, če jih ima uvoznik na zalogi.

Za povodce pa po pravici povedano ne vem kakšne misliš. Nekaj usnjenih je in sicer ploščatih, klasičnih povodcev. A za razstave uporabljate kakšne special?

Lp nina




katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #274 : 03 Julij 2007, 07:31:09
ovratnica je taka, ki jo iščem



sam ta je prekratka, pa iščem daljšo

povodce pa obične, ploščate, samo tanjše, tam okrog 5 - 6 mm.

Če boste kdaj imeli kaj takega bi bila vesela, če me opozorite na to.

Hvala in lep dan



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 03 Julij 2007, 09:55:45
Lep pozdrav vsem.
ninci,hvala za piškotke  :).Mene pa zanima,če boste dobili brikete canidae pičanec in riž ?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #276 : 03 Julij 2007, 09:57:50
Mene pa zanima,če boste dobili brikete canidae pičanec in riž ?

Ne in tega okusa tudi uvoznik za Slo. do nadaljnega ne bo uvažal. Lahko se zgodi da še kdaj bo, lahko pa da nič več. Zaenkrat pravijo da ne.

Za piškotke pa ni za kej 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #277 : 03 Julij 2007, 13:33:33
Ninc glede konzervirane hrane Stuzzi in Canidae je meso notri v koščkih ali kot paštetka ali pa ragu, pa če slučajno uvažajo še okus govedine ali pa teletine.

Ja sej vem smo zahtevni ::) :-[, ampak na žalost Larsovo mišljenje je da so paštetke in ragu samo za tiste ki ne morejo grist ::)

Bi potem ko bomo naročali AG žakelj (mislim da bomo naročali 1x proti koncu meseca) za probo naročili še 2 konzervi (od vskaega proizvajalcae eno).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #278 : 03 Julij 2007, 14:15:32
Oboje je paštetkasto. Stuzzy ima tudi govedino, Canidae pa samo tista dva okusa, ki sta v trgovinici.

No zdaj vemo, da moramo tvojo hrano počasi naročiti :P ker je trenutno nimamo na zalogi ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #279 : 03 Julij 2007, 14:34:45
Potem pa na žalost ne bo nič :(, ma malo iščem zamenjavo za Almo Nature, če slučajno pride kaj vmes (kaj narobe s pošiljko ali pa izločijo iz prodaje). Pa moja zbirčna pasja rit ne mara ničesar kar ni v koščkih ::)

Kar v miru, v primeru da je kaj prej zmanjka se bom potrudla kak teden prej javit, ampak do zdaj sem kar pravilno skalkulirala kdaj bo žakelj na nuli :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #280 : 03 Julij 2007, 14:39:11



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #281 : 03 Julij 2007, 14:42:20
Tole bi pa šlo, samo a majo kej večje konzerve, za mojega je to malo malo ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #282 : 03 Julij 2007, 14:46:46
Tole bi pa šlo, samo a majo kej večje konzerve, za mojega je to malo malo ;)

Hja žal ne, to tudi mene moti in se za to še nisem spravila naročat pasjih ampak samo mačje. Tole je namreč samo 170g zadeva.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #283 : 03 Julij 2007, 14:54:43
Ob naročilu bom za probo vzela eno sam tolk da vidmo če mu bo zadeva všeč, čisto lahko da bo najdu kaj kar mu ne bo všeč :-\ ::), sem mislila 1x Natur Diet za probo vzet, pa ko so punce napisale da imajo malo vonja je bilo zanimanja konec, ker bi moj vrag posodo skupaj s hrano zakopal v pesek >:( ::) ::)
Mah sicer pa sem se že sprijaznila da imam razvajeno rit :-\ :-[ :D :D


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 03 Julij 2007, 17:53:39
Nature Diet imajo malo vonja????  :-[ No moj gospod jih obožuje, pa čeprav je izredno zbirčen. Pomoje si misli "samo da niso briketi" hehe...




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #285 : 04 Julij 2007, 07:46:29
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2616.msg82373#msg82373

Gor sem dala povezavo do teme o Naturdiete, kjer so napisali da imajo nekateri okusi zaradi drobovine specifičen vonj, ki je sicer bolj kot za pse moteč za ljudi, ker pa imam jaz doma enega velikega specifika in mislim da ima vsake toliko pribliske da je on zelo zelo podoben nam mu take zadeve ne dišijo preveč :o ::)

Sem imela z briketi enake težave kot ti, vendar od kar smo našli AG jih pohamamo za šalo, če je gor še konzervica Almo Nature s katerim od njegovih najljubših okusov so p a še boljši. Je za poleti krasno, ker mu ni potrebno kuhati, medtem ko se bomo proti koncu jeseni zopet vrnili na kuhano hrano ;)


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #286 : 04 Julij 2007, 07:51:11
Satin, saj ni pri vseh okusih drobovina. Do sedaj sem jemala samo ribo z rižem in nič ne smrdi (razen po ribah  :)) Pa mislim, da še pri enem ali dveh okusih ni drobovine...


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #287 : 04 Julij 2007, 08:16:42
Tina vem, ampak ostanejo samo okusi ki jih Lars ne obožuje preveč:
- jagnetinja bljak (ga kr strese, res pa je da ima jagnjetina že sama po sebi tudi en specifičen vonj, vsaj meni, pa OK meni vse meso ne diši)
- ribe samo če jih je še kdo od nas in da so gurmansko pripravljene ali na žaru (bolj tko košček tu in košček tam)
- piščanec samo če je kuhan ali pečen, pa še to če je malce večji kos (niti ni ne vem kako velik navdušenc nad perutnino)

Ja vem imam absolutnega gurmana doma, zanj še vsak sladoled ni dober :P ::) ::) :o


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 04 Julij 2007, 12:02:31
 :D Satin pa tvoj pes je fenomen  ;D
Jst sem pa mislila, da je moj zbirčen :-[  Satin tudi jaz sem mu ponudila brikete AG pa jih niti povohal ni. No danes me je pa prijetno presenetil. Sem naročila iz Nemčije brikete Nature's Variety Prairie in so mi jih danes pripeljali.  Jedel jih je ko nor in to 1 uro po zajtrku  :o Še vedno ne morem dojet, po tisočih vrstah različnih briketov, ki sem mu jih do sedaj ponudila so mu končno eni všeč  :o Poleg tega pa so še zelo kvalitetni.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #289 : 04 Julij 2007, 12:29:44
Aneda :D 8) ::) Ampak mi je takoj lažje ko vem da nisem edina s tem problemom, mi smo predno prišli do AG dali kar nekaj vrst briketov čez, seveda sem na koncu z njimi futrala sosedove pse in mačke, nekaj jih je Lars zakopal :o :D nekaj pa so jih požrla srake :o >:( ::)

Tako da moramo zdaj brikete čez dan skrivati, če ni sosedova mačka takoj v pesjaku ko Larsa ni not, se pa srake zapodijo not (te so celo tako predrzne da pridejo tudi ko je Lars notri :o)
Gigosy moj oče že dolgo trdi da Lars bolje je kot mi :D ;) :D


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 04 Julij 2007, 13:56:19
Aneda :D 8) ::) Ampak mi je takoj lažje ko vem da nisem edina s tem problemom, mi smo predno prišli do AG dali kar nekaj vrst briketov čez, seveda sem na koncu z njimi futrala sosedove pse in mačke, nekaj jih je Lars zakopal :o :D nekaj pa so jih požrla srake :o >:( ::)

Tako da moramo zdaj brikete čez dan skrivati, če ni sosedova mačka takoj v pesjaku ko Larsa ni not, se pa srake zapodijo not (te so celo tako predrzne da pridejo tudi ko je Lars notri :o)
Gigosy moj oče že dolgo trdi da Lars bolje je kot mi :D ;) :D

 :D Pobralo me bo hehe....
Ampak jaz opažam da v kolikor ponudiš psu zraven briketov še kakšno drugo hrano je konec zanimanja za brikete. Sedaj razumem zakaj nekateri pravijo, da poleg briketov ne smeš dajati psu nobene druge hrane. Naša mala Oddy se je na začetku ko smo jo dobili kar zakadila v brikete, sedaj ko ji dajem en obrok Nature Diet je postala izredno zbirčna in brikete samo še povoha  ???

Samo ne vem kako je s tem če hraniš psa samo z briketi??? Je to o.k.????



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #291 : 04 Julij 2007, 14:01:51
Gigosy če hraniš pse samo z briketi je to ok, seveda čejih hraniš s kvalitetnimi briketi, saj le ti vsebujejo že vse stvari ki jih pes potrebuje v svojem življenju, vendar pa mislim da noben pes nima nič proti če poleg njih dobi še kaj drugega da mu malo popestrimo jedilnik ;)

Midve pa bolje da se preselive v teme o najinih pasmah ali pa na ZS, če naju bo Ninc za ušesa ker malce smetive temo ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #292 : 16 Julij 2007, 12:59:49
Za vse mačkonarje nov BioSandov posip: BioSand Super Agglomerante Bianca

Če koga zanimajo schesir briketi za mačke ima uvoznik trenutno promocijsko akcijo 400g briketov za 3,90€.
Sestava briketov je sledeča:
Schesir ADULT Chicken briketi za odrasle muce s piščancem

Sestava: dehidrirano piščančje meso (min. 28%), krompirjev ekstrakt, riž, ječmen, živalske maščobe, gluten, ekstrakt piščančjih jeter, pesina pulpa,kvas, laneno seme, grah, sončnično olje, dehidrirana cela jajca, ekstrakt radiča, FOS, sodium fosfat, olje ribjih jeter, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, karkuma, kalijevklorid, taurin, cholin klorid, DL-mentionine, kondroitin. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 37%, maščobe 18%, vlakna 2,2%, pepel 6,5%,
kalcij 1%, fosfor 0,8%, magnezij 0,1%, Omega 6 3%, Omega 3 0,6% (R=5:1)

Schesir ADULT Lamb briketi za odrasle muce z ovčetino

Sestava: dehidrirano meso ovčetine (min. 20%), krompirjev ekstrakt, riž, ječmen, živalske maščobe, gluten, pesina pulpa, kvas, laneno seme, grah, sončnično olje, ekstrakt radiča, FOS, sodium fosfat, olje ribjih jeter, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, karkuma, kalijev klorid, taurin, cholin klorid, DL-mentionine, kondroitin. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 36%, maščobe 17%, vlakna 2,2%, pepel 6,9%,  kalcij 1,3%, fosfor 1,1%, magnezij 0,1%, Omega 6 3%, Omega 3 0,6% (R=5:1)

Schesir ADULT Fish briketi z ribo za odrasle muce

Sestava: dehidrirane ribe (ribe iz oceana min. 25%), krompirjev ekstrakt, riž, ječmen, živalska maščoba, gluten, pesina pulpa, kvas, sončnično olje, grah,laneno seme, ekstrakt radiča, FOS, sodium fosfat, L-karnitin, aloa vera,
psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma, kalijev klorid, taurin, choline klorid, DL-methionine, kondroitin. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 36%, maščobe 18%, vlakna 2,2%, pepel 6,9%,  kalcij 1%, fosfor 0,8%, magnezij 0,1%, Omega 6 3,2%, Omega 3 0,9% (R=3,5:1)

Schesir Sterilized & Overweight  briketi za sterilizirane muce, kastrirane mačke in muce s prekomerno telesno težo


Sestava: dehidrirano piščančje meso (min. 20%), krompirjev ekstrakt, ječmen, riž, gluten, pesina pulpa, rastlinska vlakna, živalske maščobe, ekstrakt piščančjih jeter, kvas, laneno seme, grah, sončnično olje, ekstrakt radiča, FOS, bikalcijev fosfat, sodium fosfat, olje ribjih jeter, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma, kalijev klorid, taurin,
choline klorid, DL-methionine, kondroitin in glukozamin. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 37%, maščobe 10%, vlakna 7%, pepel 6,8%,
kalcij 1%, fosfor 0,8%, magnezij 0,1%, Omega 6 2%, Omega 3 0,55% (R=3,6:1).

Schesir KITTEN briketi za mlade muce s piščancem
Sestava: dehidrirano piščančje meso (min. 26%), riž, ječmen, živalska maščoba, gluten, krompirjev ekstrakt, ekstrakt piščančjih jeter, grah, sončnično olje, dehidrirana cela jajca, ekstrakt radiča, FOS, rastlinske vlaknine, sodium fosfat, sodium klorid, kalijev klorid, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma, taurin, cholin klorid, DL-mentionine. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 34%, maščobe 20%, vlakna 3,5%, pepel 7%,  kalcij 1%, fosfor 0,9%, magnezij 0,1%, Omega 6 2,2%, Omega 3 0,3% (R=7,3:1)

Schesir SENIOR briketi za starejše muce

Sestava: riž (min.20%), dehidrirano piščančje meso (min. 15%), ječmen,
živalska maščoba, gluten, krompirjev ekstrakt, ekstrakt piščančjih jeter,
kvas, laneno seme, grah, pesina pulpa, sončnično olje, rastlinska vlakna,
ekstrakt radiča, FOS, sodium fosfat, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine
semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice,
ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma, kalijev klorid, taurin, choline klorid, DL-methionine, kondroitin, glukozamin   
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 28,5%, maščobe 18,5%, vlakna 4%, pepel 6,5%, kalcij 1%, fosfor 0,8%, magnezij 0,1%, Omega 6 2,6%, Omega 3 0,5% (R=5,2:1)

Schesir Persian & Long Haired briketi za dolgodlake muce
Sestava: dehidrirano piščančje meso (min. 16%), krompirjev ekstrakt, ječmen,
riž, živalska maščoba, pesina pulpa, gluten, ekstrakt piščančjih jeter, kvas, rastlinska vlakna, laneno seme, grah, sončnično olje, dehidrirana cela jajca, ekstrakt radiča, FOS, olje ribjih jeter, sodium fosfat, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča,
ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma,
taurin, kalijev klorid, choline klorid, L-lysin, DL-methionine, kondroitin. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 30%, maščobe 20%, vlakna 6%, pepel 6,5%,
kalcij 1%, fosfor 0,8%, magnezij 0,1%, Omega 6 2,8%, Omega 3 0,62% (R=4,5:1)

Čez cca. 1-2 meseca bodo pa na voljo še 1,5kg vreče.
Zaenkrat toliko.

Lp, nina











Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #293 : 16 Julij 2007, 14:02:01
Ninc samo toliko da vas spomnimo če slučajno še nista dopolnila zalog, mi bomo konec tega meseca kakor zgleda naročali naš standardni 15 kg žakelj papice ;) :D, da nam ne boste slučajno prej ušli kam na dopust pol bomo pa lakoto tokli ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #294 : 16 Julij 2007, 14:18:15
Ninc samo toliko da vas spomnimo če slučajno še nista dopolnila zalog, mi bomo konec tega meseca kakor zgleda naročali naš standardni 15 kg žakelj papice ;) :D, da nam ne boste slučajno prej ušli kam na dopust pol bomo pa lakoto tokli ;)

Že čaka ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #295 : 18 Julij 2007, 22:26:53
Mogoce je bilo to ze omenjeno, ampak ce narocam hrano, kako dosezem, da mi steje 5% popust ???

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #296 : 18 Julij 2007, 22:27:40
napišeš nick v opombe in ti ga obračunamo ;) Vse kar rabiš dodatno je 10 pesjanarskih točk, kar pa imaš ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #297 : 18 Julij 2007, 22:29:36
Aha super hvala ;D

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #298 : 19 Julij 2007, 11:42:17
Nove so Otto roll žvečilke za pse. Za tele res lahko rečem da trajajo tudi pri nas :o So imeli psi 3 ure zabave vsak z svojo žvečilko in so potem še nadaljne tri ure počivali, ker so bili tako utrujeni od demoliranja 8) Gre za enako zadevo kot Otto Crunch samo, da so tele še bolj vzdržljive.

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=products_new

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #299 : 19 Julij 2007, 13:31:50
Nove so Otto roll žvečilke za pse. Za tele res lahko rečem da trajajo tudi pri nas :o So imeli psi 3 ure zabave vsak z svojo žvečilko in so potem še nadaljne tri ure počivali, ker so bili tako utrujeni od demoliranja 8) Gre za enako zadevo kot Otto Crunch samo, da so tele še bolj vzdržljive.

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=products_new

Lp nina

Krasno, ravno to rabimo - za čiščenje zobkov, namreč! No, ko bo maca pojedla svoje AG brikete, bo šlo še tole zraven!