Pasji.Net

ninci · 1410394

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #930 : 21 Januar 2008, 15:44:54
Ninci, moje naročilo si zadnjič dobila? :-[ (priboljški + povodec)

Aja, pri flexi classic-u so na slikah različni povodci.(ali se mi samo zdi) ???  Je povodec tak ali tak?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #931 : 21 Januar 2008, 15:53:08
Alya ja. Jutri naj bi bilo oz. bo izdelovalec sporočil če bo dobil rdečo vrvico . Te bo Črt obvestil kako in kaj ko bo vedel kaj več.

Slike fleksijev so ok, ena prikazuje, da je vrvica in ne trak, druga pa samo barvo fleksija. So pa slike povsod simbolične, tako da lahko kakšna stvar izgleda malenkost drugače ali pa so možna odstopanja v barvi, čeprav se trudimo vse stvari poslikat oz. poiskat slike in objavit čim bolj realno.

Lp nina




m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #932 : 21 Januar 2008, 16:13:34
ninci, ali bi lahko enkrat, se sploh ne mudi, ker ga zaenkrat sploh nimam namena kupiti, vendar me zelo zanima, slikala flexi compact roza barve, ker sem s temi stvarmi kar na tekočem, vendar jaz vem samo za summer edition in tiste mini , da so roza, in me zeloo zanima kakšnen je compact (L) v roza barvi.
lp  ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #933 : 21 Januar 2008, 16:22:14
V zvezi z bikovkami - a so dimljene ali naravno sušene?

Pa še moja pripomba glede glavnikov, ko ste prej debatirali, ...tista ki si jo ti kazala Ninci je tudi meni super, ker odmrla dlaka odleti stran, je pa fajn česati na prostem :) Vsaj pri naši bernardinki imam takšne izkušnje. Drugače pa zelo hitro in dobro izčešejo srednje dolgo dlako še neke vrste trimerji, ki imajo daljše rahlo nazobčane zobce, ki so zviti v obliko kaveljčka. ne vem bolje zarložiti, brom probala slikico najti (seveda morajo biti kvalitetni, drugače škoda kupovati). Je pa preverjeno, preizkušeno in deluje, edino če predeč dolgo češeš lahko preveč razredčiš dlako, zato je treba malo pazit. Ampak res super zadeva za hitro izčesavanje podlanke zdja na spomlad.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #934 : 21 Januar 2008, 16:44:07
Botticelli potem ste vi to krtačko ala "žagico" sprobali tudi na bernardinki čeprav razumem. Je šla vsa podlanka ven ali ne?


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #935 : 21 Januar 2008, 17:20:45
Jaz se pa rahlo "bojim" tole "žagico", kot jo je poimenovala Satin, uporabiti. Nekako se mi zdi, da je preostra za pasjo kožo. :-\ Ali se motim?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #936 : 21 Januar 2008, 17:36:35
Če misliš tisto ki jo je ninci predlagala, potem da. Jo imamo še vedno doma, in jo uporabljam predvsem ko pes menjava dlako. Pasja dlaka je tako gosta, da ni panike da bi se koža poškodovala. Seveda je treba zadevo uporabljati z občutkom, ampak to itak velja za vsak glavnik. Zadeva deluje tako, da postrga odmrlo dlako, obenem pa tudi prah in umazanijo. In mislim da uporabljajo podobno zadevo pri česanju konjev, vsaj meni so tako rekli, in je primerna oz. posebej priporočljiva tudi za kratkodlake pasme.
Predvsem uporabna se mi zdi, ker zagrabi odmrlo dlako med zobce in potegne ven. In se ne nabira med zobci, medtem ko pa pri navadnem glavniku - grabljicah - se dlaka zadrži med zobci, in jaz jo moram po vsakem potegu spucati dlake dol, kar je veliko dela takrat ko bernardinec menjava dlako :)

Tisto drugo zadevo ki sem jo omenila sem pa sprobala na drugih pseh, isto srednje dolgodlakih z debelo podlanko, še takrat ko sem delal pri pasjem frizeru. In je res super zadeva ;) Tisto v bistu zredči dlako, tako da recimo nebi uporabljala ko pes ne menjava dlake, takrat se meni zdi itak najboljša zadeva grabljice. Ampak drugače je pa tudi super.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #937 : 21 Januar 2008, 17:39:22
Tale "žagica" je super. Sem videla ko je prijateljica uporabila na španjelu in je šlo vse ven. Ampak so ji v trgovini rekli da jo lahko uporablja samo enkrat na teden ker je tako močna.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #938 : 21 Januar 2008, 17:42:53
Sicer imava doma krtačko, ki potegne veliko, ampak še vedno moram potem z glavnikom za njo da poberem tiste ta fine cofke ki še ostanejo za njo, pa vendar z intenzivnim česanjem v času menjave dlake končava šele nekje po enem mesecu. Hvala za info Botticelli, bomo poskusili, bomo pa vseeno še en glavnik ubodli za finish lepotnega staylinga. ;)
Ninc tko da za nas za naslednji mesec kako prišparaj če bodo šle kot za med ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #939 : 21 Januar 2008, 19:56:18
Botticeli misliš nekaj takega?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #940 : 21 Januar 2008, 21:38:22
Ne glih, ta je bolj za vozle izčesavati.

Evo sem našla, tole mislim:

http://www.osterpro.com/productCat.aspx?mpckey=groomer&pcid=1572&pcid2=1595&pid=1704



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #941 : 21 Januar 2008, 21:39:22
ninci...glede bikovk se da zvedeti, ali so sušene naravno ali dimljene? Hvala!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #942 : 21 Januar 2008, 21:53:11
Kak' se pa tista "žagica" uporablja? Si sploh ne morem predstavljati... :-[

Citiraj
Posebne grabljice za odstranjevanje odmrle povrhnje dlake.
Torej je mišljeno za odstranjevanje krovne dlake in ne podlanke? Za kratkodlake mi je pa itak jasno ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #943 : 21 Januar 2008, 22:04:30
Katera žagica zdaj? Joj ko te zadeve nimajo pravih imen :) Če misliš ono okroglo žagico, potem se uporablja tako, da primeš in povlečeš po psu. Gibi morajo biti odločni in hitri, potem gre ful lepo dlaka ven. Moja varianta je takšna, da se celo da narazen vzeti, se pravi da zadevo primeš v obe roki, in potegneš po psu - po hrbtu. Ko pa daš nazaj skupaj, pa počešem še manjše predele. Recimo na tacah, kjer je kratka dlaka, tudi ful lepo počeše ven vse. In moja ima na eni strani bolj fine manjše zobce, na drugi strani pa večje zobce.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #944 : 21 Januar 2008, 22:18:34
Katera žagica zdaj?
Pravo si opisala. Hvala! :) Samo še vseeno mi ni jasno, če je bolj za krovno dlako ali tudi za podlanko. Krovno lahko itak brez problema z 'navadnim' glavnikom ali z grabljicami izčešem, pri podlanki pa se moram pošteno namučiti. :-X Je pa dober trening za mišiče na rokah, če ne drugo. Pa za noge tudi, glede na to, da moram stati kake 3 ure, če ga hočem celega "obdelati". Njemu je pa trening za živce -> potrpljenje. Še dobro, da nima težav s tem. :)
Ko si omenila dlako na nogah ... S tem imam ful problemov, ker s temi glavniki za dolgo dlako ne morem tam počesat, pa še on se upira (sicer mi še vedno ni jasno zakaj, glede na to, da zaradi kratke dlake ni cukanja, ampak ok). Sploh si ne predstavljam, s čim in kako lahko počešeš kratkodlakega psa. :-[ :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #945 : 21 Januar 2008, 22:26:10
No ta žagica je primarno za kratkodlakega psa. Zato je odlična za tace (aja večina psov po mojih izkušnjah, zeloooo pazi svoje tace pred morebitnimi dotiki ;):) ne vem pa točno zakaj je to tako).

No meni žagica pobere ven oboje, v bistvu pobira tisto dlako, ki je zrahljana, se pravi bo padla ven. Ker se med zobce zatakne dlaka in normalno čim mehkejša je, tem bolj se zatakne med zobce. Meni se je super obneslo.

Sammy mogoče bi morala probati tisto drugo zadevo, za katero sem link prilimala prej.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #946 : 21 Januar 2008, 22:37:16
http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=365

Ninci mi poveš prosim, koliko so teli zobci dolgi in koliko so narazen in ali so v dveh vrstah ali v eni?

Imam namreč doma dvojne grablje pa z nobenimi nisem pretirano zadovoljna. Ena ima sicer zobce precej narazen, vendar so pekratki, druga pa ima pretanke in preveč skupaj  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #947 : 21 Januar 2008, 22:38:50
Sammy mogoče bi morala probati tisto drugo zadevo, za katero sem link prilimala prej.
Kakšna ideja, kje bi se to dalo dobiti? Pa mogoče, kako se temu reče, da vem vsaj približno povedati, kaj rabim. :-[ ;D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #948 : 22 Januar 2008, 09:30:57
Neyka v eni vrsti... so zdaj naložene tudi večje slike tako da lahko pogledate.

Za bikovke pa imam slabo novico :'( Danes naj bi jih dobili skupaj z krtačami ampak jih nimajo, kljub temu da v ceniku so in da naj bi vse kar je v ceniku bilo na voljo. No ampak kot kaže bomo zdaj dobili ene druge tako da bo potrebno nanje še kakšen dan počakat :-X

Sammy tako krtačo kot je prilepila link Botticeli se dobi tudi od Hunterja no vsaj naj bi se jo. Preveri če imajo.

Lp nina




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #949 : 22 Januar 2008, 09:39:59
Tale "žagica" je super. Sem videla ko je prijateljica uporabila na španjelu in je šlo vse ven. Ampak so ji v trgovini rekli da jo lahko uporablja samo enkrat na teden ker je tako močna.

nekateri uporabljajo kar navadne liste od žage zaželezo :o (od dogašev sem to izvedela).
Meni se je paja žagica izjemno obnesla za malinoise med goljenjem, pa tud za terierje- je še mal trimanja zraven  ;)
če dlaka ni kvalitena lahko pride do cufanja če vsak dan s tem krtačiš, predvsem , če vlažno dlako. Jaz osebno nisem opazila kakšne škode na dlak  :)i, sem pa pri tistih, ki zelo malokrat češejo  :-[pse

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #950 : 22 Januar 2008, 09:41:44


Za bikovke pa imam slabo novico :'( Danes naj bi jih dobili skupaj z krtačami ampak jih nimajo, kljub temu da v ceniku so in da naj bi vse kar je v ceniku bilo na voljo. No ampak kot kaže bomo zdaj dobili ene druge tako da bo potrebno nanje še kakšen dan počakat :-X

A se še komu zdi,da so zadnje čase bikovke take, da se hitreje zgrizejo kot nekoč? A je kakšen drug način obdelave  v modi?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #951 : 22 Januar 2008, 09:44:09
Morda je fora ravno v tem kar je spraševala botticeli, če so dimljene ali ne?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #952 : 22 Januar 2008, 09:51:20
Morda je fora ravno v tem kar je spraševala botticeli, če so dimljene ali ne?
ne vem. Vem pa ,das em vedno imela pse z močnimi zobmi in sposobnostjo žvečenja- malinois, doberman, airedale, pa so mi žvake trajale vsaj nekaj ur. Zdaj pa mi tamali požvečita tak košček bikovke v petnajstih minutah  >:(. Tudi vidim, da se da odgriznit, je nekako bolj krhko, ni tisto gumijasto, da bi videl prežvečeni del ko čigumi nekaj časa in bolj ko ga žveči bolj se vleče odgrizne se pa ne  :-\.
Mene to prav moti, ker dam za žvečit, da bi bil vsaj nekajčasa mir, ne zato da bi se psi najedli  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #953 : 22 Januar 2008, 09:58:05
nekateri uporabljajo kar navadne liste od žage zaželezo :o (od dogašev sem to izvedela).
Meni se je paja žagica izjemno obnesla za malinoise med goljenjem, pa tud za terierje- je še mal trimanja zraven  ;)
če dlaka ni kvalitena lahko pride do cufanja če vsak dan s tem krtačiš, predvsem , če vlažno dlako. Jaz osebno nisem opazila kakšne škode na dlak  :)i, sem pa pri tistih, ki zelo malokrat češejo  :-[pse

Jaz tole ze kar nekaj casa prakticiram in moram povedti, da je veliko bolje z zagico kot s kupljenimim pripomocki. Uporabljam jo za vse pse od najvecjega do najmanjse. Razlika je samo v tem, da se moji psi tej zagici prav nastavljajo, da jih pogladim, med tem, ko so po krajsem casu gladenja s krtaco ali rokavico postali nemirni in  so komaj cakali, da se tretma konca. Pa se veliko ceneje je od stacunskih pripomockov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #954 : 22 Januar 2008, 10:34:58
Sammy tako krtačo kot je prilepila link Botticeli se dobi tudi od Hunterja no vsaj naj bi se jo. Preveri če imajo.

Hvala za info! :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #955 : 22 Januar 2008, 11:13:03
Jaz sem mu enkrat s to žagico prav porezala dlako na kratko. Ko sem ga česala, je šlo ven res ogromno dlake in nisem vedela, da ta stvar dlako tudi reže, zato sem kar česala in česala  ::). Potem pa odstranim vso izčesano dlako in vidim, da en del pri vratu porezala  :'(. Ker je to ravno na predelu ovratnice, dlaka sploh noče zrasti in izgleda, kot da bi mu ovratnica ogulila dlako na desni strani.
Drugače pa ta krtača odstrani ogromno dlake, vseeno pa po česanju Buckotu še vedno letijo dlake ven, ne upam pa spet toliko časa česat, ker bo postal kratkodlak.
Botticelli...kje se pa dobi tisto drugo krtačo? Bi kupila tako bolj kvalitetno, da ne bo še enqa izmed mnogih, ki mi delajo šaro doma.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #956 : 22 Januar 2008, 13:24:34
Ja ona druga, ki sem link prilepila, je od Oster firme, zelo dobra in kvalitetna. Morala bi se sicer točno pozanimati, ampak vem da je v Medvodah en ki uvaža profesionalne groomer zadeve in načeloma on ima, tako da se bove zmenile :)

Glede bikovk je po mojem tako, da odvisno kako stare so živali, ko jih ubijejo. Verjetno se bikovka mlade živali bistveno hitreje poje, kot pri starejši. Sicer pa je velik problem tudi v tem, da so ratale zelo popularne in vsaj pri nas v Slo vem, da tisto kar je domače pridelave, zgine zelo hitro, smo večkrat imeli pomanjkanje nekje zadnje leto dni, ko sem še delala v trgovini.
Drugače pa so te tuje lahko zelo različnih kvalitet, tako da po mojem je odvisno od sušenja, obdelave (kaj veš, mogoče jih celo z nečim obdelajo da dalj časa zdržijo prevoz in to), shrambe, ...


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #957 : 22 Januar 2008, 15:18:06

Za mačke Različni praskalniki in Nekaj igrač.

Lp nina

Mene ste čist navdušli - že šparamo  :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #958 : 22 Januar 2008, 15:40:50
Za mačke Različni praskalniki in Nekaj igrač.

Lp nina

Madonca, kake super zadevščine!  :o  Moram si mačka omislit.  :D   ;D

Kristinca & Florinca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #959 : 22 Januar 2008, 15:43:49
Madonca, kake super zadevščine!  :o  Moram si mačka omislit.  :D   ;D

Sej lohk našga "na daljavo" posvojiš, ker mi ji ne moremo vsega kupit, kar bi radi  :P