Pasji.Net

ninci · 1410381

sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1740 : 07 Julij 2008, 13:20:29
Sicer ne vem ali moje vprašanje paše tukaj ali kam drugam: Sem v dilemi - kovinski boks, ki sem ga kupila za mojo bodoči psičko je super. Uporabljala ga bom za čas, ko mene ne bo, da bo varno počakala nekaj uric. Je pa ta boks zelo velik (XL) in težak zame za prenašanje (iz ene sobe v drugo, za potovanja/v hotelski sobi itd.). Nekaj bo še treba, vsaj za čas, ko bo še mladička - torej varno in funkcionalno. V avtu jo bova vozila z oprsnico. Pa mi je padlo na pamet, kaj če bo kdaj sama počakala v avtu, pa bo imela demolirajoče misli in jih bo tudi uresničevala ::). Takrat bi seveda najbolj prav prišel boks, ampak plastični transporter se ne zloži in je tudi po moje težak za prenašanje. Platneni tudi še ni za mladiča. Ali je torej funcionalno, da imam recimo kovinski boks (velikost M ali L), s poševno stranico, zložen v avtu. Če mora kuža počakat v avtu sama, se ga lahko sestavi. Prav tako je taka velikost lažje za prenašat naokoli (govorim zame, ker verjetno ne bo vedno fanta zraven)??



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1741 : 07 Julij 2008, 13:38:15
Uvoznik pravi da se dobijo 0,6L velike posodice ki se obesijo, bi bilo to vredu?

Lp, Črt
ja lahko dejte če boste imeli, do takrat ko boste hrano in maičke pošiljli, še posodico zraven zapakirajte, če ne pa dejte na stran pa ob naslednjem naročilu,
 ;D hvala



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1742 : 07 Julij 2008, 15:02:22
sonce: vprašanje je popolnoma na mestu ... mogoče bi ga lahko zastavila še v temo o Kletkah za psa ... je pa box XL res kar težak, pa tudi sestaviti ga verjetno nebi mogla v avtu... ravno zaradi tega mi tudi načrtujemo nakup manjšega boxa za na razstave in podobno, kjer pes rabi preživet samo kaki dve urici, pa še to ima vmes nešteto sprehodov :)

Če misliš box uporabljati v avtu, tudi med prevozom, je verjetno boljša izbira kak Altas ali Clipper, če izbereš takega da bo ravno prav velik za tvojo psičko, pomoje nebi smel bit težek, je pa res da se bolj malo zloži (na polovico). Glede tega pa so seveda kovinski boksi v prednosti. Platneni boks se tudi prima zloži, vendar ti pri psu ki bi imel "demolirajoče misli" bolj malo pomaga.

Po moje je takole, če želiš box imeti vedno v avtu in da ga lahko po potrebi sestaviš, potem kupi kovinskega. Če pa boš boks po potrebi vzela s seboj (razstave, hoteli, ...) pa bi se jaz raje odločil za plastičnega.

mika: dobiš skupaj z majčko ;)

Lp, Črt



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1743 : 07 Julij 2008, 16:59:41
ja lahko dejte če boste imeli, do takrat ko boste hrano in maičke pošiljli, še posodico zraven zapakirajte, če ne pa dejte na stran pa ob naslednjem naročilu,
 ;D hvala
črt hvala, ampak sem posodo že dobila od enga prijatla. tako, da je ne rabim. hvala   ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1744 : 07 Julij 2008, 20:06:12
Sicer ne vem ali moje vprašanje paše tukaj ali kam drugam: Sem v dilemi - kovinski boks, ki sem ga kupila za mojo bodoči psičko je super. Uporabljala ga bom za čas, ko mene ne bo, da bo varno počakala nekaj uric. Je pa ta boks zelo velik (XL) in težak zame za prenašanje (iz ene sobe v drugo, za potovanja/v hotelski sobi itd.). Nekaj bo še treba, vsaj za čas, ko bo še mladička - torej varno in funkcionalno. V avtu jo bova vozila z oprsnico. Pa mi je padlo na pamet, kaj če bo kdaj sama počakala v avtu, pa bo imela demolirajoče misli in jih bo tudi uresničevala ::). Takrat bi seveda najbolj prav prišel boks, ampak plastični transporter se ne zloži in je tudi po moje težak za prenašanje. Platneni tudi še ni za mladiča. Ali je torej funcionalno, da imam recimo kovinski boks (velikost M ali L), s poševno stranico, zložen v avtu. Če mora kuža počakat v avtu sama, se ga lahko sestavi. Prav tako je taka velikost lažje za prenašat naokoli (govorim zame, ker verjetno ne bo vedno fanta zraven)??

Še moj dodatek, če bo kovinski boks v avtu, da bo pes počakal v njem ko boš kam skočila, da počaka je ok, za samo prevažanje pa so vsekakor bolj varni razni Atlasi in Cliperji. Za razstave, tekme itd. se meni bolje zdijo kletke, ker so bolj zračne, sploh na odprtem ko je na večini takih prireditev vroče, se kovinske kletke bolje zračijo kot plastični boksi.

Lp nina



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1745 : 07 Julij 2008, 21:27:13
Ja, ta boks bi vzela s sabo, ko bi kam šla (hotel, eventuelno služba), kjer bi kuža lahko počakala par uric, če bi bilo potrebno. Med samo vožnjo bi bila tako ali tako na zadnjih sedežih pripeta z oprsnico, skrbi me edino, kako bi se obnašala, če bi morala nekaj časa počakati sama - zato se mi zdi fino, da imam še eno "back up" rešitev ;) (da takrat na hitro sestavim kovinski boks). Če bi jo tudi prevažala v boksu, bi se brez razmišljanja odločila za Atlas.
Zdaj pa samo še ne vem ali kovinski boks velikost M ali L. M je sicer manjši, pa tudi lepše bi šel v avto, samo upam, da ne bo premajhen za pribl. 45 cm velikega in 12 kg težkega psa, da tam počaka nekaj časa. Kot sem že rekla, za doma, ko bo recimo notri, ko sem jaz v službi, ima zelo velik boks.
Hvala za diskusijo.

Lp
B.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1746 : 07 Julij 2008, 21:29:51
Za tako velikega psa za počakat nekje, je pomoje dovolj M, uleže se lahko, sedi lahko, da pa notri step pleše pa ni potrebe ::)


Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1747 : 07 Julij 2008, 22:08:16
Za tako majhnega psa je tudi za doma XL box veliko prevelik. Saj pes ne rabi po boxu krogov delat.

Nasploh večina ljudi preveč komplicira. Če bo v avtu box, da bo pes počakal notri, zakaj potem ga vozit na zadnjih sedežih pripetega z oprsnico?
Psa se lepo da v box primerne velikosti (ne sme biti prevelik, kljub zmotnemu prepričanju) in je tako najvarneje za vas in za psa.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #1748 : 08 Julij 2008, 08:04:05
Mene pa zanima kdaj bo hrana če jo naročim danes.
Gremo v četrtek na morje na bi rabila že jutri.
Smo pa skos doma tako da je nam praktično vseeno kdaj.Samo je pa četrtek dopoldan res zadnji dan.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1749 : 08 Julij 2008, 08:40:44
Za tako majhnega psa je tudi za doma XL box veliko prevelik. Saj pes ne rabi po boxu krogov delat.

Nasploh večina ljudi preveč komplicira. Če bo v avtu box, da bo pes počakal notri, zakaj potem ga vozit na zadnjih sedežih pripetega z oprsnico?
Psa se lepo da v box primerne velikosti (ne sme biti prevelik, kljub zmotnemu prepričanju) in je tako najvarneje za vas in za psa.



Lp Zoran

Jah, tako je, če avtomobila ne uporabljaš samo ti in nekdo meni, da ne bi dajal police dol in odpenjal zvočnikov itd. ::). Če bi odločala samo jaz, sploh ne bi spraševala tega ;) Se pa strinjam, da kompliciramo :D. Ok. Bomo zaključili to temo. Hvala vsem.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1750 : 08 Julij 2008, 08:54:54
Jah, tako je, če avtomobila ne uporabljaš samo ti in nekdo meni, da ne bi dajal police dol in odpenjal zvočnikov itd. ::). Če bi odločala samo jaz, sploh ne bi spraševala tega ;) Se pa strinjam, da kompliciramo :D. Ok. Bomo zaključili to temo. Hvala vsem.
Box se lahko da tudi na zadnje sedeže, vendar potem ni več prostora zadaj oz. se lahko eden stisne zraven.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1751 : 08 Julij 2008, 08:59:00
Jah, tako je, če avtomobila ne uporabljaš samo ti in nekdo meni, da ne bi dajal police dol in odpenjal zvočnikov itd. ::). Če bi odločala samo jaz, sploh ne bi spraševala tega ;) Se pa strinjam, da kompliciramo :D. Ok. Bomo zaključili to temo. Hvala vsem.

Plastični boxi, denimo Atlas 100, so precej lahki in ni problem jih dajati ven in noter iz avta. V tem primeru se ponavadi da polica (če so dovolj dolgi kabli) preprosto na zadnje sedeže, pa je.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1752 : 08 Julij 2008, 12:46:33
Mene pa tole zanima

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38&products_id=191

Dejanska cena 500ml flaške je 14,50€, ne?

Kolk je v tem primeru poštnina?


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1753 : 08 Julij 2008, 16:09:56
Mene pa tole zanima

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38&products_id=191

Dejanska cena 500ml flaške je 14,50€, ne?

Kolk je v tem primeru poštnina?



Ja 14,5 je dejanska cena z že obračunanim popustom. Poštnina pa je mislim da do 2kg enaka, in sicer 4,08 + poštar ti zaračuna še svojo provizijo, razen seveda če plačaš po predračunu potem je pa samo 14,5 + 4,08.

Lp, nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1754 : 08 Julij 2008, 17:36:41
Hm, a osebni prevzem pa ni možen?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1755 : 08 Julij 2008, 17:40:24
Desobediencia iz kje pa si?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1756 : 08 Julij 2008, 17:46:29
A jst prav berem, da ne bo več Nature's Variety?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1757 : 08 Julij 2008, 17:47:55
Desobediencia iz kje pa si?
Ribnica, samo imam "vezo" v koncu od ninci in trigija in bi lahko prevzela namesto mene.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1758 : 08 Julij 2008, 18:39:36
Ribnica, samo imam "vezo" v koncu od ninci in trigija in bi lahko prevzela namesto mene.

Ja seveda je. Ko oddaš naročilo označiš "osebni prevzem", ker ne boš prevzela ti je najbolje da navedeš številko osebe, ki bi zadevo prevzela, pa jo pokličemo in se zmenimo kje in kdaj bi ji prevzem najbolj ustrezal.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1759 : 08 Julij 2008, 19:36:36
A jst prav berem, da ne bo več Nature's Variety?

Ja prav bereš. In žal ni ne v naših ne v uvoznikovih rokah, da bi se stvar kaj spremenila. Situacija je taka kakršna je.
Na vse izdelke Natures Variety, ki so še na zalogi velja -15% popust.

Lp, nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1760 : 08 Julij 2008, 21:18:48
Danes so prišli novi priboljški!!

NOVO!

Za vse tiste, ki ste iskali kakšne mehke, ki se lepo lomijo, kot priboljšek pri šolanju priporočam Siro Joker.
Turnies najbrž poznate še iz časov Hunterja, Fresh Bones pa so v nekako taki velikosti kot AG Crunchy Bites.
Nekaj posebnega pa je vsekakor dehidrirana Polenovka. 

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1761 : 08 Julij 2008, 21:30:31
Kako pa zgleda ta polenovka? Koscki, suhi, mokri?

A kengurujckov od Karen Pryor ni vec? Boste se kaj narocali? (eni kolegici so postali vsec...)

Sama vprasanja ;)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1762 : 08 Julij 2008, 21:33:24
Torbice praktično enake kot so tele od Karen samo malenkost boljši patent zapiranja in odpiranja bo od Hurtte predvidoma v septembru.

Polenovka je suha - dehidrirana ;) Po domače posušena riba, razrezana na kose različnih velikosti.






Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1763 : 08 Julij 2008, 21:35:16
Hvala! :)

battito animale


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1764 : 08 Julij 2008, 21:47:20
Kateri so potem ti priboljški, ki se lomijo? :-[ ...vsekakor bomo naročili za probat, če so ji že te palčke od Siro full všeč, ni kaj, da ji nebi bilo tudi to :) Naročila bom pa ko bojo majice, skupaj z oprsnico - upam, da me še čaka :-[

lp

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1765 : 08 Julij 2008, 21:56:24
Siro Joker ;) In... čaka seveda.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1766 : 08 Julij 2008, 22:48:48
ok. hvala :) upam, da bojo majčke hmal, da dobimo vse skupi :)

...sledi svojim sanjam


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #1767 : 09 Julij 2008, 14:31:55
Zanima me, koliko vode gre v Canine Cooler S in M.  ???

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1768 : 09 Julij 2008, 21:27:09
Po navodilih za uporabo je takole:
V malo ležišče se nalije 4,7L , v srednje ležišče pa 10,4L

Lp, Črt



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1769 : 10 Julij 2008, 12:56:40
Oj. Odločila sem se za poševni kovinski boks vel. M in ga tudi naročila. Ga imata na zalogi ali bo potrebno nekaj časa počakati? Fino bi bilo, če bi ga dobila pred 19. julijem.