Pasji.Net

ninci · 1410208

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3060 : 04 Februar 2010, 06:36:46
Koliko se tile čeveljčki res obnesejo?
Bi bili primerni za enega zelo aktivnega reševalca?

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=110



Lp z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3061 : 04 Februar 2010, 07:43:00
Čeveljčki ne gredo dol, če se ježke ustrezno zategne. Jaz sem zadovoljna.

Nina jaz bi nekaj vprašala glede slednih povodcev - predvčerajšnjim mi je počila zaponka, v bistvu je razpadla. Morda bi bilo potrebno opozoriti tistega, ki izdeluje. Povodec je star manj kot eno leto. Uporabljen pa ni vsak dan. Bom magari poslikala.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3062 : 04 Februar 2010, 08:53:45
Moras jih res res fajn zatisnit. Moji so na navadnem sprehodu kr padali dol, ampak pred par tedni je letala po kamniti plazi in sem jih ocitno dovolj dobro zatisnila, da je vse ostalo gor (ceprav je skakala tudi v vodo).
Samo pravo velikost moras izbrat, se najboljse je ce ti jih lahko kdo posodi da jih sprobas...

battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3063 : 04 Februar 2010, 09:07:50
Moras jih res res fajn zatisnit. Moji so na navadnem sprehodu kr padali dol, ampak pred par tedni je letala po kamniti plazi in sem jih ocitno dovolj dobro zatisnila, da je vse ostalo gor (ceprav je skakala tudi v vodo).
Samo pravo velikost moras izbrat, se najboljse je ce ti jih lahko kdo posodi da jih sprobas...


Hvala!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3064 : 04 Februar 2010, 09:16:06

Hvala!
Lp Z.

Če boš prebral še temo o Ruffwearu  boš dobil še nekaj informacij. Nekateri imajo izkušnje, da če se čeveljčki npr. obračajo na taci, ko pes teče pomagajo Ruffwearove nogavičke. Vsekakor pa če ne izbereš prave velikosti, ti najbrž ne pomaga ne zategovanje, ne nogavičke :D V Ameriki pa nekaj enot baje te čeveljčke dejansko uporablja tudi pri iskanjih.

Ruffwear




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3065 : 04 Februar 2010, 09:55:26
SKY
Glede tegale obracanja Ruffwear ceveljckov na taci.. Fora je v tem, da se obracajo takrat, ce so preveliki. Recimo, moj ima na sprednjih tacah L, na zadnjih M. Je malenkostna razlika v sirini, pa kar kaksen centi razlike v visini ceveljcka. In ce mu dam tavelike na zadnje tace se mu obracajo okol, ker pac niso dovolj fiksni. Kadar ima pa pravo velikost na tapravih tacah pa teh problemov nimava, normalno lahko divja, nori, tudi na snegu se super obnesejo (imamo trenutno porezane tace), je dva dni nazaj norel z Ajko, pa so cisto lepo ostali na tacah  ;) Vse kar opazim v snegu je to, da se jezki nekako do polovice odlepijo (ker pac pride sneg vmes), ampak se vseeno dovolj drzijo in ne padejo dol.
Uglavnem, mi smo popolnoma zadovoljni, ker so res super, sploh za takele primere poskodb, in so vredni svojega denarja..  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3066 : 04 Februar 2010, 10:02:05
SKY
Glede tegale obracanja Ruffwear ceveljckov na taci.. Fora je v tem, da se obracajo takrat, ce so preveliki. Recimo, moj ima na sprednjih tacah L, na zadnjih M. Je malenkostna razlika v sirini, pa kar kaksen centi razlike v visini ceveljcka. In ce mu dam tavelike na zadnje tace se mu obracajo okol, ker pac niso dovolj fiksni. Kadar ima pa pravo velikost na tapravih tacah pa teh problemov nimava, normalno lahko divja, nori, tudi na snegu se super obnesejo (imamo trenutno porezane tace), je dva dni nazaj norel z Ajko, pa so cisto lepo ostali na tacah  ;) Vse kar opazim v snegu je to, da se jezki nekako do polovice odlepijo (ker pac pride sneg vmes), ampak se vseeno dovolj drzijo in ne padejo dol.
Uglavnem, mi smo popolnoma zadovoljni, ker so res super, sploh za takele primere poskodb, in so vredni svojega denarja..  ;D


Super!

Ampak glede na to, da so zadnje tačke večinoma manjše, bi potem moral kupiti kar dva kompleta.  ;)


Lp Z

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3067 : 04 Februar 2010, 10:08:32
Malo premeri, mogoce je taka razlika da padejo ravno v isto velikost.. Pri nama vem da je bilo na meji med dvema stevilkama in sem potem vzela dva kompleta, v katerih sta po dva ceveljcka.

Mogoce pa ninci lahko nabavi se tiste komplete, v katerih sta po dva  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3068 : 04 Februar 2010, 10:14:47
Pri moji je ista velikost uredu za vse 4 tacke - malenkost prevelike so, ampak manjsa stevilka ji je bila pa absolutno premajhna; nimajo glih dobro razdelanih teh velikosti :-\ Jih pac zatisnem cisto do konca jezka.
Ravno zato se ti splaca pri nekomu probat :)

battito animale


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #3069 : 04 Februar 2010, 10:31:24
Zdravo!

Zanima me Hurttina podložena ovratnica - polzatezna. Sem slišala, da so modeli malo manjši.. Bi bilo dovolj, da vzamem 50-60cm, če je obseg vratu ok. 50?

LP, Tina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3070 : 04 Februar 2010, 10:49:49
Tudi jaz sem zadovoljna s čeveljčki. Imam tudi nogavičke, ampak jih še nisem sprobala.

Lok, če boš kaj v Ljubljani, ti lahko posodim za sprobat. Velikost imam S. Je pa v temi mali oglasi Scarlett prodajala ravno take čeveljčke. Lahko jo vprašaš, če so še na voljo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=463.msg386193#msg386193
So sicer XS velikost, ampak morda bi bili Loku prav, če ima bolj drobne tačke.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3071 : 04 Februar 2010, 11:02:14
Ma kdo izkušnje s StarMark klikerji? Kakšen zvok oddajajo? Podobno kot i-click, glasneje, bolj potiho?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3072 : 04 Februar 2010, 11:06:56
Spet jaz :P

Ful so glasnejsi od i-clicka, in malo glasnejsi od Pryrocinih klikerjev. Imajo pa tak kul kratek klik. Pa se ful so prakticni, ce imas umazane roke od hrenovk, ne umazes vzmeti ;)

battito animale


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3073 : 04 Februar 2010, 15:40:39
Tudi jaz sem zadovoljna s čeveljčki. Imam tudi nogavičke, ampak jih še nisem sprobala.

Lok, če boš kaj v Ljubljani, ti lahko posodim za sprobat. Velikost imam S. Je pa v temi mali oglasi Scarlett prodajala ravno take čeveljčke. Lahko jo vprašaš, če so še na voljo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=463.msg386193#msg386193
So sicer XS velikost, ampak morda bi bili Loku prav, če ima bolj drobne tačke.

Mi imamo xs, če boš res kaj v Lj, ti jih lahko posodim za primerjat  :)



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #3074 : 04 Februar 2010, 19:47:43
Ninci dobila plašček za Bibo včeraj, super je res, hvala.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3075 : 04 Februar 2010, 19:49:21
Ninci dobila plašček za Bibo včeraj, super je res, hvala.



Super ;D  Ni za kej ;)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #3076 : 04 Februar 2010, 22:25:47

Lok, če boš kaj v Ljubljani, ti lahko posodim za sprobat. Velikost imam S. Je pa v temi mali oglasi Scarlett prodajala ravno take čeveljčke. Lahko jo vprašaš, če so še na voljo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=463.msg386193#msg386193
So sicer XS velikost, ampak morda bi bili Loku prav, če ima bolj drobne tačke.
jaz sem čeveljčke že prodala ;)
So bili pa Terri definitivno premajhni. So padali dol, ker je prišel ježek za zapenjanje prenizko. Tudi če sem ga zapela kot nora ni pomagalo. In ja, za zadnje tačke bi bili mogoče še ok, sprednje pa nikakor. Tudi jaz nameravam kupiti nove, ampak brez da jih prej pomerim sigurno ne ;) Je res težko zadet velikost :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3077 : 09 Februar 2010, 11:50:51
AKCIJA Hurtta zimske kolekcije -10%
PRO Flis pulover

PRO Flis Overall

PRO Zimski plašček




HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #3078 : 09 Februar 2010, 12:01:19
Ninci, na pasjem.netu sem videla, da imate tudi razstavne povodce. Kakšna je debelina vrvice?

LP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3079 : 09 Februar 2010, 12:07:37
trenutno imamo : črne in rdeče 4mm
modre in bele 6mm

Lp, nina



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #3080 : 09 Februar 2010, 12:09:46
trenutno imamo : črne in rdeče 4mm
modre in bele 6mm

Lp, nina

Kakšen pa je sistem zategovanja? Je na klupico ali na obroček? :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3081 : 09 Februar 2010, 12:16:55
Kakšen pa je sistem zategovanja? Je na klupico ali na obroček? :)

Narejene so po principu zateznih ovratnic. Tako, da nič ne reguliraš koliko je vrvica zategnjena.

Lp, nina




HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #3082 : 09 Februar 2010, 12:20:41
Aja.. škoda.. imam doma že zatezno kovinsko v kombinaciji z vrvico pa bi raje imela tisto, ko fixiraš, da ne bi rabila 100krat popravljat, ker
nimam časa ob precej živahnem cucku v ringu..  ::) :D

LP, Tina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3083 : 09 Februar 2010, 20:22:28
Ninci a je kakšen Hurtta Overall plašček sport kolekcije velikosti 451 še na voljo? Bi še za našega dolgodlakega pesjana en plašček naročili, ker se mu grozne kepe delajo na nogah kadar je sneg...  :-\ V flisu bi mu bilo prevroče, tale navaden overall bi bil pa idealen  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3084 : 09 Februar 2010, 20:25:27
Ninci a je kakšen Hurtta Overall plašček sport kolekcije velikosti 451 še na voljo? Bi še za našega dolgodlakega pesjana en plašček naročili, ker se mu grozne kepe delajo na nogah kadar je sneg...  :-\ V flisu bi mu bilo prevroče, tale navaden overall bi bil pa idealen  :)

Enega imava sicer naročenega ampak bo pomoje tistemu kužku prevelik morajo probat. Če ne bo ok ti sporočim. Je pa polar barve (rdeč).

Lp, nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3085 : 09 Februar 2010, 20:51:21
Drugih ni več? No sporoči, barva ni pomembna  :) Hvala ti.



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #3086 : 15 Februar 2010, 08:21:17
Citiraj
modre in bele 6mm

Ninci, kaj tale razstavni povodec bi bil primeren za mladega bullterrierja? Ker potem glede na to da imate stojnico v Celju, bi prosila, če mi prineseš eno belo zraven.
Kakšna je pa cena?

LP Ika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3087 : 15 Februar 2010, 10:56:06
Pinky pomoje bi bil. Lahko ga prineseva pa boš na licu mesta sprobala in videla če je ok. Mimogrede a to imate pri vas novega člana  :o Cena je pa 3,44€ ;)

Lp, nina



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #3088 : 15 Februar 2010, 11:07:10
Če ga naročim, potem bo moral biti pravi, ker drugega nimam. Misllim mam enega črnega od papillona.

Sicer imamo enega mulastega novega člana, mešanca med labradorcem in ang. bulldogom. Pravi pajac je!
Tale bullterrier je pa od prijatelja, pa je trenutno na počitnicah in ga jaz peljem na razstavo. Se bo pa sigurno v prihodnosti pridružil bullterrier, ker nas je tale mali spomnil, kako zelo obožujemo to pasmo in  nam obudil spomine s Pinky.

LP Ika


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #3089 : 15 Februar 2010, 14:05:44
Sem našla zdaj enega 10mm. Samo bi vseeno prosila, če tistega vzameš zraven, ker kakšen rezervni nedno prav pride. Upam samo da ne bom pozabla.Sem bolj take sorte. :-[

LP Ika