KVRP Kranj

Urška · 16096

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
: 05 Marec 2007, 15:36:26
Imam vprašanje za vse, ki poznate to šolo. Šola se na prvi strani PeSjanarja oglašuje kot šola, kjer se dela po načelih pozitivne motivacije. Mi lahko kdo razloži, kam v pozitivno motivacijo spada uporaba korekcijske ovratnice v mali šoli (3-6 mesecev) KLIK ???



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1 : 05 Marec 2007, 21:58:42
Ah Urška, mislim, da ti je že eden od inštruktorjev lepo odgovoril na sosednjem forumu... Kot piše si lepo vabljena, da si šolanje prideš pogledat na lastne oči... :o ;D Potem pa ti bo verjetno vse jasno :P Meni je šolanje zelo všeč, temelji na pozitivni motivaciji z ustreznimi korekcijami kadar so potrebne... 8) Tudi svojo Nubo sem šolala in jo še šolam tu pa take ovratnice ni nikoli nosila... ;) Tečajniki so izredno zadovoljni in se jih vse več odloča za šolanje v tem klubu. Največ jih pride, "ker so slišali od prijateljev kolk je fajn" :D! In verjemi, da tudi dotične osebe niso izključili zaradi ovratnice ali česarkoli povezanega z njo >:D :-[!

Lep pozdrav

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 05 Marec 2007, 22:09:27
Lahko se le podpišem pod prispevek od Apollo.

Lp, Črt



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 06 Marec 2007, 08:04:02
Imam vprašanje za vse, ki poznate to šolo. Šola se na prvi strani PeSjanarja oglašuje kot šola, kjer se dela po načelih pozitivne motivacije. Mi lahko kdo razloži, kam v pozitivno motivacijo spada uporaba korekcijske ovratnice v mali šoli (3-6 mesecev) KLIK ???
Pa kaj kompliciraš. A znaš brat  ??? Lepo ti piše, da šolajo samo z pozitivno motivacijo. Če pa uporabljajo malo korekcije, ko je le ta potrebna, te pa čisto nič ne briga  >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4 : 06 Marec 2007, 09:52:13
Vsekakor sodi ta ovratnica  med pripomočke za ustvarjanje negativnih dražljajev.
Pa ne da sem kakšen moralist, nisem proti korekcijam ,tudi proti sili ne, če je potrebno in koristno  8). Vsekakor pa ne eno ne drugo ne sodi v malo šolo   >:( in samopogojno za ps emed 12 in 15 mesecev starosti .

Sem pa zelo proti, da se ne reče bobu bob  >:( in da se za neg vplive ne uporablja zadev, ki fizično najmanj škodijo psu.
Kar se mene tiče je najbolj primerna ovratnica za vse, ki želijo delati z neg vplivi na principu ovratnice- bodeča, če ima oseba pravi feeling in tehniko.
Vse zatezne so bolj škodljive, tiste za ušesi pa najbolj  :( .
Itak pa še bolj zgovarjam za se tudi za neg vplive in korekcije uporabi malo več domišlje in neposredno vpliv vodnika- torej ,da se pri šolanju ne zanašamo na opremo  8).
Drugo je pri vodenju- tam si lahko pomagamo z opremo, ampak za take primere bi potem jaz priporočila od pripomočkov halti, ne pa "davilice"  :-\.

Ta hrvaški izraz za zatezne ovratnice mi je strašno všeč  :o , ker pove bistvo "DAVILICE"   ;D ;D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #5 : 28 Avgust 2007, 12:00:38
Jaz sem malo  pofirbcala in si ogledala uro male šole. Bila sem zelo prijetno presenečena glede na kritike ki sem jih brala  :o. Delo je individualno, skupine so majhne, od pripomočkov za šolanje pa sem videla le kliker, priboljške, grače in pohvale  8) Meni se zdi njihov način dela super!

Naslednji teden se jim z Enyo priključiva  :D


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Avgust 2007, 12:43:34
Potem se bomo pa vidli pa sestanku. Midve greva naprej na B-BH.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #7 : 28 Avgust 2007, 21:23:44
 :o Zakon!


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #8 : 28 Avgust 2007, 21:30:12
Po vsej verjetnosti pridem tudi jaz 8)

LP
Helena


monti

  • Gost
Odgovori #9 : 28 Avgust 2007, 21:32:53
jaz pa sem slišal za kar nekaj primerkov ko so jim uničili psa - večino iz časov ko so imeli ene staromodne stare nštruktorice ampak tudi od mislim da lani ali predlani
jaz sem nažalost od predaleč da bi šel pogledat se mi pazdi tole šola na precej sumljivem glasu tudi glede da sploh niso člani KZS in menda mutijo z izpiti  ::)
naj se pa vsak prepriča saj večina folka itak ne ve kdaj zafurajo psa in je skoraj vseeno alga zafurajo sami al pa v wanabe dobri šoli  ::)



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Avgust 2007, 22:17:53
Niso člani KZS ne.
Šolajo pa pse za izpite s tem da se sam odločiš ali boš šel ali ne. Pač greš delat v Kinološko društvo s tem, da si prej skupaj ogledamo poligon itd. Kaj več pa čez tri mesce, ko upam da narediva B-BH.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #11 : 28 Avgust 2007, 22:20:36
Zakaj pa niso člani KZS?



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Avgust 2007, 22:31:15
Zakaj pa niso člani KZS?

Pokliči in prašaj. Ni v moji prostojnosti to odgovarjat.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #13 : 28 Avgust 2007, 22:35:45
Saj nisem spraševala tebe  ::) :-\



montbajk

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Avgust 2007, 22:50:00
Jaz sem malo  pofirbcala in si ogledala uro male šole. Bila sem zelo prijetno presenečena glede na kritike ki sem jih brala  :o. Delo je individualno, skupine so majhne, od pripomočkov za šolanje pa sem videla le kliker, priboljške, grače in pohvale  8) Meni se zdi njihov način dela super!

Naslednji teden se jim z Enyo priključiva  :D

Čestitke za izbiro  :)

MontBajk



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 28 Avgust 2007, 22:58:35
Jaz sem malo  pofirbcala in si ogledala uro male šole. Bila sem zelo prijetno presenečena glede na kritike ki sem jih brala  :o.

Vedno je pametno preveriti, kaj se dejansko dogaja, ker velikokrat kritike niso ravno utemeljene. Ni vse, kar piše na forumih res.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 30 Avgust 2007, 14:05:41
Citiraj
se mi pazdi tole šola na precej sumljivem glasu tudi glede da sploh niso člani KZS in menda mutijo z izpiti

Samo kratko pojasnilo: Niso člani KZS, so pa člani IRO (international rescue dog organisation), ker so se pač prvotno ukvarjali samo s šiolanjem reševalnih psov. Izpite delajo po IRO programu. IRO je usklajen s FCI, tako da ne vidim nobenega problema. Nižjih izpitov (BBH recimo) sami sicer res ne morejo organizirati, gredo pa brez problema delat v sosednja društva. Tudi ni nobenega razloga, zaradi katerega se ne bi mogli včlaniti v KZS, če se jim bo zaradi razširjene dejavnosti to zdelo potrebno.


Horhe

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 November 2007, 11:45:54
Mi z našo psičko hodimo  v malo šolo sem in lahko rečem da vse poteka tako kot mora. Menim, da kritike niso utemeljene.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 15 November 2007, 17:32:26
Mi z našo psičko hodimo  v malo šolo sem in lahko rečem da vse poteka tako kot mora. Menim, da kritike niso utemeljene.

a ne de  :)



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 08 Januar 2008, 09:48:34
Naj še jaz nekaj dodam. Meni se zdi šolanje zelo v redu. Šola se indivualno in izključno s pozitivno motivacijo. Meni nikoli niso svetovali zatezne ovratnice (mimogrede, bila je obvezni del opreme v KD ki je član KZS). Mi je pa šolanje zelo všeč saj imajo posluh tudi za nas ki psa uporabljamo za specifične namene.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 Januar 2008, 20:24:44
Tudi jaz sem s to šolo zelo zadovoljna, čeprav sem zanje zvedela čisto po naključju, ko sem v eni trgovinici za male živali jamrala, da sem zamudila vpis v šolo v Naklem.

Midva z Nerotom sva sicer trenutno na dopustu, ker kandidatov za zimski bbh tečaj ni bilo dovolj, pa tudi s čisto črnim, "zaraščenim" kužkom, zvečer (pa tudi če sem direktno pod reflektorjem), nimam kaj za delati, ker je vse kar vidim, ena črna kosmata kepa :)
Tako da, čakava na pomlad, potem pa naprej v akcijo in na bbh tečaj :)

lp Nina


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #21 : 09 Februar 2008, 11:58:28
Klub vodnikov reševalnih psov Kranj vabi k vpisu v spomladanske tečaje (malo šolo, osnovno šolanje, nadaljnje stopnje šolanja in Rally obedience).

Vpis bo potekal na društvenem poligonu v Struževem, in sicer:   
  • v petek 29.2. 2008 ob 18.30 uri za malo šolo in
  • v ponedeljek 3.3. ob 18.30 uri za ostale stopnje šolanja

Mala šola bo potekala ob ponedeljkih in sredah, enkrat tedensko, osnovno šolanje pa prav tako ob ponedeljkih in sredah, dvakrat tedensko.
Rally obedience je namenjen psom, ki že obvladajo osnovne stopnje poslušnosti.
Potekal bo ob torkih in le nekajkrat tudi v petkih.

Na vpis pridite brez psov! Dobili boste osnovne informacije o poteku tečajev in opremi, ki jo potrebujete pri šolanju.

Več informacij dobite na telefonski številki 041 261 758, e-mailu: [email protected] ali spletni strani http://www.klub-vrpk.si/ .

Lepo vabljeni!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #22 : 26 Avgust 2008, 12:11:17
Klub vodnikov reševalnih psov Kranj vabi k vpisu v jesenske tečaje (malo šolo, osnovno šolanje, nadaljnje stopnje šolanja in Rally obedience).
Ker smo letos zaradi velikega zanimanja omejili število vpisa, si prosim pravočasno zagotovite svoje mesto.
Več informacij dobite na telefonski številki 070 833 868 (Jure, kličite med 17. in 18. uro) ali spletni strani http://www.klub-vrpk.si/ .

Lepo vabljeni!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #23 : 03 December 2008, 14:06:13
Pravkar sem s Casperjem zaključila malo šolo v KVRP Kranj. Nimam nobenih pripomb, samo 11 tednov pozitivnih vtisov. Oba naša psa sta v učenju uživala in napredovala v vseh pogledih. Tja smo pripeljali dva "podivjančka" in dobili dva veliko bolj učljiva in prijetna kužka. S sicer veliko volje in lastnega vložka, predvsem pa z motiviranjem nas, vodnikov, sem vesela, da smo skupaj z inštruktorico Neco dosegli dober rezultat. Se veselim spomladi, ko gremo naprej v osnovno šolo, do takrat pa naj bo to iskreno priporočilo vsem, ki ste doma v okolici Kranja. Ne bom vam žal.

 :-*  :-*  :-* šošolkam in sošolcem - ovčarki Naji, višavcu Šonu, mešanki Piki in mali maltežanki (ne spomnim se imena  :-[),
Casper in Don

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #24 : 29 Marec 2009, 18:42:05
Klub vodnikov reševalnih psov Kranj vabi k vpisu v spomladanske tečaje male šole. Mala šola bo potekala ob ponedeljkih  in sredah (pri velikem vpisu tudi ob torkih), enkrat tedensko. Prijavite se preko prijavnice na internetni strani: http://www.klub-vrpk.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=58

Več informacij dobite na telefonski številki 070 853 113, e-mailu: [email protected] ali spletni strani http://www.klub-vrpk.si/ .

Lepo vabljeni!


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #25 : 02 Julij 2009, 22:45:49
Klub vodnikov reševalnih psov Kranj vabi k vpisu v poletne tečaje male šole. Mala šola bo potekala ob ponedeljkih  in sredah, enkrat tedensko.

Tečaj zajema:
• 10 ur (enkrat tedensko).
• +1 predavanje (pasja psihologija, igra, kliker...)

Namen male šole je izobraziti lastnike psov o sobivanju psa s človekom. Poudarek je predvsem na socializaciji psa v domačem in tujem okolju.Vodniki psov se seznanijo s kliker sistemom treninga, ki temelji na pozitivni motivaciji.
 
Prijavite se preko prijavnice na internetni strani: http://www.klub-vrpk.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=58

Več informacij dobite na telefonski številki 070 853 113, e-mailu: [email protected] ali spletni strani http://www.klub-vrpk.si/ .

Lepo vabljeni!


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #26 : 21 Oktober 2009, 10:20:29
Klub vodnikov reševalnih psov Kranj vabi k vpisu v zimske tečaje male šole. Mala šola bo potekala ob ponedeljkih, torkih  in sredah, enkrat tedensko.

Tečaj zajema:
• 10 ur (enkrat tedensko).
• +1 predavanje (pasja psihologija, igra, kliker...)

Namen male šole je izobraziti lastnike psov o sobivanju psa s človekom. Poudarek je predvsem na socializaciji psa v domačem in tujem okolju.Vodniki psov se seznanijo s kliker sistemom treninga, ki temelji na pozitivni motivaciji.
 
Prijavite se preko prijavnice na internetni strani: http://www.klub-vrpk.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=58

Več informacij dobite na telefonski številki 070 853 113, e-mailu: [email protected] ali spletni strani http://www.klub-vrpk.si/ .

Lepo vabljeni!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 21 Oktober 2009, 10:40:23
Lahko poveste kaj obsega program socializacije v domačem in tujem okolju?
Pa še zanima me kdaj boste imeli razpisano osnovno šolanje?

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #28 : 21 Oktober 2009, 15:55:25
Program poleg seznanitve s kliker sistemom in učenja osnovnih vaj, vsebuje tudi vzgojo mladička. Lasnike se seznani, kako v določenem trenutku pravilno odreagirajo, kaj morajo upoštevati če hočejo biti vodja v pasjih očeh (krdelska pravila), kako se izogibati konfliktov s psom itd. Socializacija v tujem okolju pomeni, da psi tudi na poligonu z veseljem delajo z lastnikom, tudi če je zraven polno drugih psov in ljudi. Se pravi, da socializacija ni to, da se psi med seboj igrajo in jim drugi psi pomenijo največ na svetu. S psom se ukvarja lasnik in mu zato ta pomeni največ  ;) Pes spozna, da drugi psi obstajajo, ampak mu niso pomembni.

Za osnovno šolo se je treba prijaviti preko internetne strani. Inštruktor nato pošlje obvestilo o začetku OŠ. SO pa razpisani tečaji čez celo leto.

Tečaje si vsak tudi pride pogledati in se potem odloči, ali mu je všeč. Trenutno potekajo od ponedeljka do četrtka od 17-20h

Lp, Katja


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #29 : 21 Oktober 2009, 22:43:37
A se mi lahko prosim razloži, kako točno naj bi ' socializacija v tujem okolju ' pomenila to, da imajo psi veselje do dela z vodnikom? Delo v nadzorovanem okolju ( beri : na poligonu ) je nekaj čisto drugačnega kot delo oz. obnašanje v dejanskem svetu.
Kaj pa kak ' urbano okolje ' course?