Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1713781

Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5460 : 25 Januar 2014, 11:20:18
Tako majhne rase (pod 2 kg) ne bi smele obstajati, so spet samo plod bolanih človeških idej o neki pasji igrači, ki pasjih potreb dejansko nima.

Po eni strani se strinjam, ekstra majhnih primerkov pasem ne bi smeli namerno vzrejat. Po drugi strani pa... kaj naj bi po tvoje potem s takim mladičem naredili? Naša psička ni zrasla, njena starša sta normalne velikosti za yorkija, v leglu so bile 4 psičke, ob starosti dveh mesecev približno enake velikosti. Sestric nisem videla, sem pa videla polsestro, ki je ostala pri vzrediteljici in je normalne velikosti. Pa še en primer pri mojem prejšnjem leglu papillonov. Bili so trije mladički, samica zame idealne višine, samec malo večji vendar ne prevelik. Mladiči so bili trije, en samec ima sedaj pri 15 mesecih 2,5 kg, samička 3 kg drug samec pa skoraj 5 kg (vsi trenutno na svoji idealni teži). Hočem povedat, da tut če pariš normalne starše lahko dobiš marsikaj ven. Rodovnike lahko preštudiraš še in še, pa te še vedno lahko kaj preseneti.


gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5461 : 25 Januar 2014, 18:00:28
Lusi...tako sem razočarana nad vašim odgovorom, da sploh ne vem kaj naj napišem. Najbrž ni vredno.  ???

Ne vem zakaj imate pse  :( ...mogoče zato ker nimate kaj početi in si s psom krajšate čas, ko hodite po pasjih razstavah  ??? in se bahate med sabo z vsemi dosežki, dejte no...bodite bolj človeški in ne tako trdosrčni. Ja vem in verjamem, da imajo tudi živali, pa čeprav imajo pod 2 kg...ali pa 70 kg al kolkr pač že ...čustva.
In ta kuža ni moj prvi kuža in še najmanj prvo leglo, ki sem ga kdajkoli imela (ne sicer te pasme). Ja, in zato vem, da psička prav dobro občuti materinstvo in skrb za svojega mladička.

Še naprej pa prosim vse tiste, ki imajo yorkija pod 2 kg, da napišejo svojo izkušnjo glede kotitve tako malega kužka.

Pa brez zamere  :P
Lep pozdrav



gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5462 : 25 Januar 2014, 18:08:04
Aja, še to...Friese, z vami se pa čisto popolnoma strinjam.

In prav zato sem spraševala za mnenje vseh vas, ki imate yorkije, da poveste kako in kaj je šlo pri vas. Jaz sem do sedaj parila le velike pasme in s kotitvijo HB ni bilo težav.

Me pa ja, razjezi me tako grdo obnašenje nekaterih forumašev. Psi niso igrače in niso '3 os.', ampak so naši družinski člani.

Ufff...sem še kar jezna  >:(   Skratka, ja Friese...kot sem slišala ima ta naša posvojenska tudi papirje, ampak jih ne bom hodila iskat, ker je to naša pupika, ne glede na to ali imam ob sebi rodovnik ali pa ne. Velikost je pa ja...verjetno pogojena malo dedno (lahko tudi več generacija nazaj), kaj pa vemo zakaj. Pes ni nič kriv, če smo ljudje ustvarili neke standarde (seveda zato, da se lahko med sabo še malo dodatno 'bockamo').

pa LP



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5463 : 25 Januar 2014, 18:17:23
Če papirjev nimate urejenih imate lahko probleme, tako da papirje le uredite. Tut če jih mate potem samo spravljene v omari.
Standardi pa niso namenjeni, da se ljudje postavljamo in bockamo ampak zato, da se pasmo ohranja. Če ne bi bilo standardov potem ne bi bilo pasem. Že s standardi vidiš vse mogoče primerke RODOVNIŠKIH psov. Če ne bi bilo standarda tudi vaša psička ne bi bila taka kot je, ker ne bi bilo zadaj nobene kontrole kakšen naj bi pes te pasme bil.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #5464 : 25 Januar 2014, 19:51:27
gmadaila, tako kot drugim očitate titule, razstave, ipd.,  je iz vašega pisanja jasno razbrati počlovečenje psa. Pes mora ostati pes in ne objekt za nepotešene človeške potrebe.
Vsak ima svojega psa rad, na tak ali drugače način, pa vseeno mislim, da je pomembno do kam ta "ljubezen" seže, da ne delamo škode živali, če že ne drugega.
Razmislite še enkrat, kaj to pomeni za psičko in njene mladičke.

lp



gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5465 : 25 Januar 2014, 19:56:28
Ne, Friese, nisem mislila takšnih standardov. Seveda priporočene lastnosti določene pasme morajo obstajati. Ni pa papir tisti, ki nam kaže in zapoveduje ali psička naj imamo radi ali ne. In tisti post od Lusi je bil sovražno nastrojen proti psičkom, ki niso po njenem okusu (torej pod 2 kg).   :'(

Pa saj vseeno. Na ta forum sem prišla z namenom, da se pozanimam o kotitvi malih psičkov. Vidim, da so (razen izjem) tu preveč potentni forumaši, kot sem predvidevala. Res je škoda strani in foruma. Zato bom o tej temi raje govorila z bolj kompetentnimi ljudmi, ki jim denar ne pomeni toliko kot jim pomeni majhno nebogljeno bitje, ki je na žalost čisto odvisno od človeka.

Pa lep večer v družbi naših kosmatincev  ;)



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #5466 : 25 Januar 2014, 20:18:48
Uf ja, na žalost je to majhno nebogljeno bitje odvisno od vaših pričakovanj, želja in potreb in ne od tega kar bi samo želelo...česar niste niti slučajno pripravljeni videti, ampak se kujate kot majhen otrok, ki ne dobi igračke.

Žalostno  :'(...




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5467 : 25 Januar 2014, 20:19:42
Ne, Friese, nisem mislila takšnih standardov. Seveda priporočene lastnosti določene pasme morajo obstajati. Ni pa papir tisti, ki nam kaže in zapoveduje ali psička naj imamo radi ali ne. In tisti post od Lusi je bil sovražno nastrojen proti psičkom, ki niso po njenem okusu (torej pod 2 kg).   :'(

Pa saj vseeno. Na ta forum sem prišla z namenom, da se pozanimam o kotitvi malih psičkov. Vidim, da so (razen izjem) tu preveč potentni forumaši, kot sem predvidevala. Res je škoda strani in foruma. Zato bom o tej temi raje govorila z bolj kompetentnimi ljudmi, ki jim denar ne pomeni toliko kot jim pomeni majhno nebogljeno bitje, ki je na žalost čisto odvisno od človeka.

Pa lep večer v družbi naših kosmatincev  ;)


Majhno nebogljeno bitje, ki ga boste VI nalasc izpostavljali tveganju. To ste ocitno v svoji arogantnosti spregledali.



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #5468 : 25 Januar 2014, 20:23:48
Brez zamere ampak stavek ' Zato bom o tej temi raje govorila z bolj kompetentnimi ljudmi, ki jim denar ne pomeni toliko kot jim pomeni majhno nebogljeno bitje, ki je na žalost čisto odvisno od človeka' me je zmotil. Ljudem ki se gre samo za denar (vestne vzreditelje imam v mislih), celo gledajo na dobrobit živali. Vi boste vaše nebogljeno bitje, ki je odvisno od vas izpostavili številnim zapletom pri kotitvi, ker nočete poslušati ljudi, ki vedo kaj govorijo. No ubogo bitje bo v najslabšem primeru imelo zaplete prav zaradi vas. In to da bi morala psička izkusiti materinstvo in take...saj ne vem kaj reči. Da, verjetno vsaka psička bo imela rada svoje mladiče in skrbela zanje, če jih ne bo imela se pa ne bo nič počutila slabo zaradi tega. Psi počnejo vse nagonsko, če bi jih pustili bi imela vsaka psica dvakrat letno mladiče pa tudi če bi bila totalno shirana zaradi tega. Živali mislijo enostavno in glede na dane okoliščine. Vi ste preveč počlovečili vašo psičko.
Tako mnenje imam jaz, sem lastnica psička šele 7 mesece in nimam toliko izkušenj s tem ampak jih imam z drugimi živalmi (mačkami in vzrejo konj) tako da sem aplicirala na to.
Pa lep pozdrav. :)




La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5469 : 25 Januar 2014, 23:54:54
To nebi bilo vaše prvo leglo? Lahko vprašam, zakaj ste potem drugje spraševali, kaj narediti da bo v stanovanju ob kotitvi čim manj ''svinjarije'' in kje dobiti ''hlev''?? In tudi takšne bedarije ste spraševali, če lahko nerodovniška psica pridobi rodovnik in podobno....Mislim, da smo vam že drugje doosti razložili, in da sem že rekla, da je preveč tveganj, ker je psička tako lahka (:

Naj se še malo mi oglasimo (: Naša tamala je že dala čez svojo prvo agility tekmo (4fun Emona)  :P In je bila za prvič super pridna ;* Še naprej pridno treniramo, in moram reči da me močno preseneča, z vsakim treningom je boljša. Včeraj smo tudi dočakali prvi sneg in je bila noroo navdušena.
Še video od tekme: http://www.youtube.com/watch?v=Y-c5zdNF-Po (in ja, oba teka sva bili disq)  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5470 : 26 Januar 2014, 04:20:40
Še video od tekme: http://www.youtube.com/watch?v=Y-c5zdNF-Po (in ja, oba teka sva bili disq)  :P
Super vama gre :)


gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5471 : 27 Januar 2014, 19:22:06
ohhh...sploh se ne bom več o tem razpravljala.  ::) Ker mislim na dobro moje kužike, sem hotela samo vaše mnenje, četudi bi bilo negativno. Nisem pa želela obsojanja. Škoda, ker ste vsi PeSjanarji tako nasršeni  ::)

Je pa to moj prvi post na to temo sploh in ste me žal z nekom zamenjali, ker o 'svinjarjiji' in o hlevu nisem spraševala prav nikoli in nikjer  :'(

Kljub vsej tej negativni nastrojenosti proti meni, želim vsem vam, lastnikom yorkijev, veliko užitkov v družbi malih kosmatincev  :)

čau, čau !  :P



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5472 : 27 Januar 2014, 20:06:27
Ehh, sploh nebom komentirala...
Danes sem stehtala našo tamalo, in me je skoraj kap zadela :'D 3.300, čez poletje je imela 2.800 če se prav spomnim. Velika je kot povprečen yorkie, 23cm plečne ima če kaj pomaga, in tudi ko potipam rebra se čutijo popolnoma enako kot takrat , jih čisto lepo potipam in mislim da je glede tega normalno. Zdaj nevem, je možno da je pridobila res samo mišično maso? Ker ko jo dvigneš je težja kot je bila poleti, kot potipaš rebra  se zdi suhica in tudi navzven ni debela. Je pa res, da od septembra trenira agility in je nasploh dosti aktivna.
Nevem, naj pustim in se še naprej prehranjuje tako, kot do zdaj in enako giba ali naj zmanjšam obroke? Ker kg ima več, kot ostali yorkiji, velika je enako kot večina, tudi navzven je suha in rebra normalno čutiš  :-[



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5473 : 27 Januar 2014, 20:24:03
Ti psa hrani glede na psa in ne na standard. Dokler psička na otip ni debela ali suha za moje pojme ni potrebno spreminjati količine hrane.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5474 : 27 Januar 2014, 20:43:38
Po eni strani se strinjam, ekstra majhnih primerkov pasem ne bi smeli namerno vzrejat. Po drugi strani pa... kaj naj bi po tvoje potem s takim mladičem naredili?

Mislila sem na samo vzrejo, seveda. Tako ekstremno majhni kot ekstremno veliki kot tisti nerodovniški (!) si zaslužijo najboljši možni dom, kot pač vsak običajen kuža.

Razumem ljudi, ki si želijo točno določene vizualne in značajske specifike pasme. Tudi sama imam nekaj favoritov med pasmami. Pod črto pa mi je v končni fazi, iskreno rečeno, vseeno, kako pes izgleda.. Sem do zdaj spoznala nekaj takih biserov pod kožuhom (barva/vellikot/tip dlake), ki ga moje oči nikoli ne bi izbrale.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5475 : 27 Januar 2014, 20:47:55
Friese, pike dobim, ko se povprašuje ali izraža kakršnokoli povpraševanje po teh miniatuarah. V več primerih gre za povpraševalce, ki bodo psa večinoma nosili, ga skoraj ne peljali ven itd. itd. .. Čeprav pravijo, da si želijo "psa" - pa si ga res?

Verjamem, da pride ven marsikaj, je treba bit zato toliko bolj previden pri oddaji takih primerkov.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5476 : 27 Januar 2014, 20:49:40
Citiraj
Je pa to moj prvi post na to temo sploh in ste me žal z nekom zamenjali, ker o 'svinjarjiji' in o hlevu nisem spraševala prav nikoli in nikjer  :'(
Mislim da s(m)o te res zamenjali, ker se je v zadnjem času na parih forumih pojavil en pravokator, ki sprašuje neka neumna vprašanja, pojma nima o vzreji in hoče pariti svojo majhno ''york schire psičko'', pa je spraševal da če bi mu kdo posodil ''hlev'' (mišljena je bila kotilnica), da bo imel zunaj mladiče, da noter ne bo svinjarije.  :)



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5477 : 27 Januar 2014, 20:57:04
In tisti post od Lusi je bil sovražno nastrojen proti psičkom, ki niso po njenem okusu (torej pod 2 kg).   :'(

Jaz nimam nič proti psom, ampak proti ljudem. Tvoje leglo bo na svetu zaradi tebe, ne zaradi tvoje psičke.

Še nikoli nisem bila na nobeni pasji razstavi in dvomim, da tudi kadarkoli bom. Pa ne zato, ker ne prenesem toliko pasjih plemenjakov, lepotcev in "popolnih" psov naenkrat na kupu, ampak zato, ker imam odpor do te človeške lastnosti, ki te pse vidi kot take. Čeprav po drugi strani podpiram dobre vzreditelje, je prva plat močnejša, j$%#ga.



MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5478 : 18 April 2014, 01:45:19
Zdravo, sem nova tukaj in čakam na svojega yorkija, dobim ga čez približno dva tedna in se že zelo veselim =) Zanima me kakšno ovratnico naj izberem za začetek? In s kakšnimi šamponi in balzami ga je najbolje negovati? Hvala in pozdravček..



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5479 : 18 April 2014, 06:34:13
S temi vprasanji se lahko obrnes na vzreditelja. :)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5480 : 18 April 2014, 08:22:29
Vprašaj vzreditelja, drugače pa za začetek kupi oprsnico.
Glede šamponov je pa tako, da je na trgu veliko različnih znamk in kvalitet. Vendar vedno glej, da boš kupila kvalitetni šampon in balsam, ki kužku ne bo izsušil kože in dlake.

Pa veliko veselja z novim članom družine ti želim.   ;D



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5481 : 18 April 2014, 23:04:23
Vprašaj vzreditelja, drugače pa za začetek kupi oprsnico.


Zakaj pa oprsnico? Sama imam raje ovratnico. Na oprsnici nekateri psi bolj vlečejo. In če se kuža vrti okol se na oprsnici zaplete, ovratnica pa se samo zavrti okol. Je sicer potrebno navajanje. Ampak to ni noben problem. Jaz mladičem dam najprej povodec gor tako da ga vlečejo za sabo da se navadi občutka karabina in povodca. Potem pa povodec v roko in priboljške v žep.


MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5482 : 19 April 2014, 22:40:23
Hvala za odgovor, sem nabavila oprsnico, ampak bo hitro prišla tudi ovratnica =) Bomo videli kako bo, se že zelo veselim in imam vse pripravljeno. Ima kdo kakšne nasvete za prve trenutke z mladičkom, saj res želim, da se čimprej počuti domače in je vse tako kot mora biti? Hvala lepa.. Lepe praznike vsem skupaj =)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5483 : 22 April 2014, 09:53:38
Oprsnico sem jaz uporabljala na začetku, ko sem ga navajala na povodec. Bil je namreč malo trmast, tako da je vlekel na vse strani, pa mi je bilo bolj humano, če je imel oprsnico, saj če sem mu dala ovratnico, se je kar davil, tega pa nisem hotela. Smo pa res zelo hitro prešaltali na ovratnico, ki je priročnejša, pa še dlake mu ne vozla. Ko pridemo s sprehoda pa gre ovratnica skupaj s povodcem dol.

Prvih dni z mojim kužkom se spomnim u glavnem po tem, da smo ga takoj začeli navajati na sobno čistočo. Torej non-stop smo hodili ven pred hišo, da se je potem počasi navadil, da se lula in kaka zunaj. Drugače bo pa verjetno dobil od vzreditelja kakšno igračko s seboj, da mu bo bolj domače. Pa kot vsak dojenček, so meni rekli, da tudi pasji dojenčki potrebujejo malo miru :) Sicer pa odvisno od kužka. Naš je že v avtomobilu, ko smo ga peljali domov, pokazal svoj živahen temperament in nas je takoj posvojil  :P



MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5484 : 22 April 2014, 21:14:29
Odlično, hvala.. Že odštevam dneve =)



MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5485 : 05 Maj 2014, 21:13:47
Heeeeii, že imamo novega člana :) Zelo je pridna. in ime ji je Mulata. Zdaj pa imam nekaj vprašanj..
1. Kako kužka najlažje naučiš, da ne grize?
2. Potrebujem kakšne dobre, preizkušene recepte glede prehrane.
3. Ima kdo kakšno metodo proti bolham, saj jih je tukaj menda ogromno in se je začela praskat, upam, da ni kakšne dobila. Ne želim pa uporabljat ampul, saj se mi zdi, da je premajhna za njih..
4. Kako poskrbeti za uhice, da bodo lepo pokončne?

Hvala lepa in lep pozdrav.

* Prilagam slikici..



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5486 : 05 Maj 2014, 21:27:40
Pikica luštna mala  :-*
Pri nas odvajamo grizenja vedno tako, da če grize odločen NE al pa FUJ in pa da se umakne tisto kar grize pa ne želimo da grize.
Glede bolh in klopov je ogromno napisano v temi Zaščita pred klopi in bolhami na temu forumu. Veliko je napisanega na dejanskih izkušnjah z določenimi preparati.
Na ušeskih pa je potrebno postriči dlako, vsaj zgornji del, lahko tudi več. Dlaka itak zraste nazaj. Pa pomaga če se vsak dan masira, poravnaš ušesek in masiraš na prepogibu. S striženjem dlake se uhelj razbremeni da ni tako težak, z masiranjem pa pospeši prekrvavitev.


MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5487 : 05 Maj 2014, 21:48:02
Ooo hvala lepa :) se javim še kaj in če ima kdo kakšne recepte bom zelo vesela.. Papa



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5488 : 06 Maj 2014, 10:23:18
Ušeska postriži do 1/3 (konice), da jih razbremeniš teže, potem pa si pomagaj s papirnatim selotejpom, da jim pomagaš da se postavijo pokonci. Mi smo imeli težave samo z enim ušeskom, vendar je po treh do štirih dnevih pomagal selotejp. On pa sploh ni opazil, da ga ima gor  :)

Bolhe so zelo trdovratna nadloga. Samo pazi, da jih ne dobiš v stanovanje. Se jih zlepa ne znebiš.



MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5489 : 08 Maj 2014, 23:15:57
Hvala. Glede bolhic smo že uredili  :)
Zanima me kakšno mnenje glede hrane Royal Canin..