Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724307

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 11 November 2007, 21:19:52
Mi mamo pa nove slikce  ;D



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #301 : 11 November 2007, 22:51:47
U madona...kakšna lepotica...pa še pozirat zna!  :-* :-* :-*



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 12 November 2007, 00:31:55
Jooooooooooooooj,pikice lepa!
Še zmeraj nevem dati gor tiste slike ko ti !
Zdaj sem šla na te male oglase ko si mi priporočila in sem našla tvoj oglas za kovček,no pa zdaj se lahko pohvališ a ne ?!  ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 12 November 2007, 00:42:06
Ja res se lahko pohvalim, ker sem dobila čudovit kovček, po zaslugi Tinkepletinke  :P


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 12 November 2007, 00:54:46
Ej pa nisem mislila TAKOOOOOOO ! Še sploh da mene tle hvališ ali da tamo kje si vprašala za kovček ga pokažeš a veš  ;D


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 12 November 2007, 08:22:14
Ej pa nisem mislila TAKOOOOOOO ! Še sploh da mene tle hvališ ali da tamo kje si vprašala za kovček ga pokažeš a veš  ;D

Hehe... ok ok  ::)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 12 November 2007, 08:25:24
A mogoče kdo rabi kakšne šampone, balzame, spreje, škarje, krtače ali karkoli drugega, da bi skupaj naročili tukaj: http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/P_index.html
pa si delimo poštnino. Ker poštnina je od 2 kg dalje enaka ne glede na količino  ::)

Torej punce gremo preverjat zalogo, sigurno vam gre že proti koncu s šamponom  :D


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #307 : 12 November 2007, 09:31:36
http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Fabric_-_Pet_Pocket_-_Pet_-_A_-_Roo_-_Tent_Crates.html

Jaz bi tole košaro za v avto. Šesto po vrsti. Črno!

Pa eno krtačo samo moram še izbrati katero.

Pa ziher bi še kaj samo si moram še malo pogledat. ;D



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 12 November 2007, 09:50:45
Aha to ki jo imam tudi jaz oz. moji psi  :D Kar se tiče krtače pa so najboljše od Chris C. - absolutno vredne te cene!!!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #309 : 12 November 2007, 10:39:21
Ja, saj veš da sem jo pri tebi videla in da mora imeti moj Gal isto,  :P da se bo lepo prevažal :o Zdaj si skoraj vrat izpahne ker se revež tako trudi, da bi kaj ven videl.

Ja, saj najbrž bom vzela to krtačo pa šampon tudi ali pa mogoče od Laser lites, se moram še odločit.

Do kdaj pa je treba povedati oziroma kdaj se bo naročalo.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 12 November 2007, 10:43:17
 :D :D :D vrat izpahne  :D :D :D
Ej sam tile naši yorkiji so res firbčni  :D

Ja ne vem kdaj bomo naročali, ko nas bo dovolj kandidatov, da bo poštnina čim cenejša  :P


Ja, saj veš da sem jo pri tebi videla in da mora imeti moj Gal isto,  :P da se bo lepo prevažal :o Zdaj si skoraj vrat izpahne ker se revež tako trudi, da bi kaj ven videl.

Ja, saj najbrž bom vzela to krtačo pa šampon tudi ali pa mogoče od Laser lites, se moram še odločit.

Do kdaj pa je treba povedati oziroma kdaj se bo naročalo.


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #311 : 12 November 2007, 11:05:36
jaz za našo princesko naročam:

Chris Christensens Ultra Soft Cushion 20mm Pin Brush  (Ref. 2441)
in
Chris Christensens Buttercomb Style 006  (Ref. 3670)

Sašenka, jaz sem dobila referenco od naše Gigosy in sem se lažje odločila  ::)

Hvala Gigosy!  ;)


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #312 : 12 November 2007, 11:48:52
pa tiste škarjice za ušeska, bi tud meli  :-[


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 12 November 2007, 13:05:59
Hi Gigosy ,

vidim nove slike sa izlozbe u Vrtojbi ....i tako mi je zao sto moji psi nisu mogli doci zbog loseg vremena i velike prometne nesrece na autocesti Salzburg na izlozbu ... :( :'( >:(
Kako je bilo ? Koliko yorkica ?
Kako je tvoja princeza prosla?
Daj pisiiiiiiiiiiiiiiiii ......



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 12 November 2007, 14:02:45
Evo pišem na e-mail  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #315 : 12 November 2007, 17:57:21
Gigosy kdaj boš to naročala? Jaz še moram malo pogledati, skoraj ziher pa je da bi ene par zadev imela:)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #316 : 12 November 2007, 18:10:51
Mogoče mi lahko poveš katera od teh krtač z naravnimi ščetinami je najboljša? Eno bi nujno rabila samo se ne morem odločiti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #317 : 12 November 2007, 18:15:15
Aja pa še to, a kdo uporablja Pet silk izdelke od vas?


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 12 November 2007, 18:29:50
Oj Botticelli! Jaz sem imela Pet Silk pa nisem bila preveč navdušena  ;)


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 12 November 2007, 20:02:31
Aja pa še to, a kdo uporablja Pet silk izdelke od vas?


Ja koristim Pet Silk i odusevljena sam jer je to kozmetika na prirodnoj osnovi .
Inace ta kozmetika super djeluje SAMO na yorkice koji imaju izuzetno svilenu dlaku .
Vec kod onih cija je dlaka izmedu svile i vune ne djeluje jer je preslaba to kozmetika ,a na cisto vunastu dlaku uopce ne djelje jer takva dlaka zahtjeva puno konkretniju kozmetiku.

Sto se cetki ( kartaca ) tice meni osobno su super Laser Litter cetke ,C.Christianden i Plush Puppy cetke ....imam i Vellus cetku koja mi je za uljenje dlake super.

Bitno je za cetku da bude primjerena duzini i kvaliteti dlake psa tako naprimjer yorkie duge i guste dlake treba cetku srednje savitljivih zubaca (naravno bez kuglica na zavrsetku zubaca!!) i duzina zubaca treba biti 35mm
Kod psa cija je dlaka rijeda i srednje duga dobra je cetka isto savitljivih i mekih zubaca duzine 27cm
a kod yorkica koje sisamo ili kod stenadi i mladih pasa dobra je mekana cetka duzine zubaca 20mm





Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 12 November 2007, 20:16:05
Arieta moj Gigo ima čisto pravo, težko svileno dlako in me kljub temu pet silk ni navdušil. Razen seveda če ti zelo veliko pomeni, da je kozmetika povsem naravna. Če primerjam z Laser Lites in Chris C. kozmetiko, sta mi zadnji dve veliko bolj všeč.

Kar se tiče pa krtač pa uporabljam Chris C. in se mi zdijo čudovite! Slišala sem tudi za All System da niso slabe, ostalih nisem preiskusila.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 12 November 2007, 20:28:00
Joj Botticelli, jaz sem tudi naročila preko spleta kartačo od All systems ker jo vsi hvalijo in nisem zadovoljna. Ker na sliki se tako nič ne vidi za jo zdaj prodajem na Bolhi in si želim tisto ki ma Gigosy od Chris. ( tisto tudi opisuje Arieta 20 mm) , ker jsem jo lahko probala in več si neupam nič naročit tako.Edino šampone ker jih lahko zmeraj uporabiš,ali zdaj samo male količine ( prvo sem kupla kompletne izdelke za yorka od Héry in vse po litru  :D ) Mislim da nekdo priporoča to in nekdo pač drugo,jaz pa kupim vse in probam sama.


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #322 : 12 November 2007, 20:38:52
Jaz imam od Pet silka Liquid silk serum in Rainforest leave in balzam pa mi je kar všeč. Ampak ne morem primerjati z Chris... ali pa z Laser lites, ker tega še nisem imela.

Krtačo imam jaz Mason Pearson, sem dala celo premoženje zanjo (mislim, da je bila okoli 20 starih jurjev) in mi je super. Imam pa tudi krtačo od All systems pa mi je čisto zanič.

Bi pa prosila, če mi svetujete kateri šampon naj kupim. V mislih sem imela Laser lites. Rabim en zelo zelo nežen šampon, ker je Gal vsak dan zunaj in ga moram vsak večer umivati, ker spi v postelji.

Kdaj naročamo?



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 12 November 2007, 20:53:51
Laser Liter ne mogu preporuciti jer sam sa tom kozmetikom nezadovoljna -previse kemije je unuta i dobro djeluje samo prvih par kupanja ,onda dlaka pocne pucati i izgleda isprano .
J.P.Herry je linija koju sam osobno probala prije nekih 11godina i kupila sam cijeluuuuuu kolekciju sretna sto sam ju tada uopce nasla jer internet prodaje nije bilo ,a onda kada sam vidjela da nikako ne cini dobro mojim psima bila sam tuzna ,ali isla sam dalje u potragu za drugim kozmetikama.
Ja inace ljudima koji imaju kucne ljubimce preporucam #All System Super Rich  Shampoo i Botanical conditioner i sa time ne mogu pogrijesiti ako nisu 100% sigurni kakvu dlaku ima njihov pas .
Za rascesljavanje razredite 1 zlicu Botanical conditionera + 20 zlica vode i dobro muckajte dok se conditioner ne rastopi u vodi ...onda naspricajte na cetku i lagano rascesljajte psa .
Dlaka ce se manje petljati ,biti ce duze cista i nece izledati ofucano .
#All Sistem cetke su za moj ukus pregrube



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #324 : 12 November 2007, 21:02:46
Glede šampona, jaz imam za Taro All sistem Super rich protein šampon in balzam iste firme, pa mislim da je ok. Zraven sem uporabljala še od Biogrooma Fluffy pupy šampon in balzam od Jean Peau (ta zadnja dva imam doma, tako da odvisno kje jo kopam, takšen šampon dam:)) Drugače pa mislim da ima Tara tako neproblematično svilnato dlako, da sta obe varianti ok, dlaka ji raste kot nora, nič se ne cepi, izgleda super, nič se ne ficla, tudi če slučajno par dni ne počešem ::) Drugače pa ima skoz do tal puščeno dlako, občasno enkrat na leto malo pristrižem, ko že preveč po tleh vleče dlako, da čim manj smeti pobere.

Ampak jaz bi rada pač čim bolj naravno zadevo, brez kemikalij, zato me zanima že nekaj časa Pet silk, ali pa tudi kaj podobnega pride v poštev, če ima kdo kakšen drug predlog.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #325 : 12 November 2007, 21:28:48
Jaz sem slisala da je od Pet Silka samo liquid silk ok, ostalo je tako, tako. :(...Sama uporabljam od bio grooma flufy puppy, in balzam isto od bio grooma. za razcesevanje pa jean peau tangle repair...je super!!! 8)! krtaco imam pa od plush puppy in je super!!!! All system je bil ok, ampak mi ni vsec vonj...
100 ljudi 100 cudi...se dosti boste potrosle, preden boste nasle kar vam je vsec, oz je vsec in pase vasim yorkijem... tako da se ne prevec ozirat na tuja mnenja....
bi pa bilo super ce bi tile ki prodajajo kozmetiko dajali kaksne testerje..... :-\

Lp Anja, Elly in Zoom


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 12 November 2007, 21:44:11
Arieta zato što sam baš nova na ovom području pa bi te još nešto pitala.Kad sam več kupila ovaj "super-cleaning" šampon in "hemectant moisturizing oil" conditioner jer imam bebicu sa 4 mjesjeca i još "stabilizer" za dlaku. Mogu li ovo kombinirat sa ovim "Hulie reparatrice" od Héry pred kupanjem in za češljanje mi je jako dobar ovaj od Khare "magic liss" ! Probala sam i od Héry taj "eclat" in "activ" ali stvarno nisu mi nešto specijalno djelovali.
I hočeš li nam još reči šta ti uporabljaš za čiščenje očiju i zuba,ali točnije kako upše naviknem malu da mi pusti uči unutra ??!!  :o
Hvala in lep pozdrav Tina iz Češke. Se opravičujem za greške u pisanju


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 12 November 2007, 21:47:46

Sasenka tudi meni je Liquid silk serum od Pet silka super!!! Jaz sem govorila samo o šamponu in regeneratorju nad katerim pa nisem bila navdušena. Seveda pa so nekateri njihovi proizvodi krasni. Kaj ti imaš Mason Pearson krtačo  :-|~ Tudi jaz sem jo želela samo se mi je pa zdela čisto predraga. Hmmm bi rekla da mora biti super  ::)

Jaz imam od Pet silka Liquid silk serum in Rainforest leave in balzam pa mi je kar všeč. Ampak ne morem primerjati z Chris... ali pa z Laser lites, ker tega še nisem imela.

Krtačo imam jaz Mason Pearson, sem dala celo premoženje zanjo (mislim, da je bila okoli 20 starih jurjev) in mi je super. Imam pa tudi krtačo od All systems pa mi je čisto zanič.

Bi pa prosila, če mi svetujete kateri šampon naj kupim. V mislih sem imela Laser lites. Rabim en zelo zelo nežen šampon, ker je Gal vsak dan zunaj in ga moram vsak večer umivati, ker spi v postelji.

Kdaj naročamo?


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 12 November 2007, 22:42:04
Arieta zato što sam baš nova na ovom području pa bi te još nešto pitala.Kad sam več kupila ovaj "super-cleaning" šampon in "hemectant moisturizing oil" conditioner jer imam bebicu sa 4 mjesjeca i još "stabilizer" za dlaku. Mogu li ovo kombinirat sa ovim "Hulie reparatrice" od Héry pred kupanjem in za češljanje mi je jako dobar ovaj od Khare "magic liss" ! Probala sam i od Héry taj "eclat" in "activ" ali stvarno nisu mi nešto specijalno djelovali.
I hočeš li nam još reči šta ti uporabljaš za čiščenje očiju i zuba,ali točnije kako upše naviknem malu da mi pusti uči unutra ??!!  :o
Hvala in lep pozdrav Tina iz Češke. Se opravičujem za greške u pisanju

Super cleaning od #All Sistemy nije potreban stenetu od 4mj i zapravo je prejak pa se nemojte cuditi ako se koza psa pocne ljustiti i prhutati .
Taj sampon je za detaljno skidanje teskih ulja sa dlake psa i cak ni onda se ne koristi za svako pranje psa nego prije izlozbe ili najvise 2 puta mjesecno ovisno o dlaci psa.
Taj sampon isusuje dosta dlaku pa ga koristite SAMO kod pasa ciju dlaku uljite .
Hemectant ulje je puno pretesko za svilenu dlaku yorkia i bolje je drugo ulje iz iste kozmetike Lanolin ulje .
Hery vise necu komentirati jer stvarno mi je ucinila ta kozmetika puno stete .
Oci mozete cistiti vatom namocenom u mlaku vodu svaki dan !
Ali podrucje oko ociju -ne i oci mozete cistiti bornom vodicom 3% koju mozete kupiti u apoteci ..
Zube ja svojim psima ne perem cetkicom jer je to maltretiranje pasa kojima takvo pranje nije ugodno ...ali zato svojima dajem bio  nemasne kosti od susene koze ,denta od Pedigrea i greeniese i super funkcionira kod mojih pasa -svi imaju ciste zube i nemam problema .
Jedino sam jednom psu do sada i to u dobi od 6g cistila kamenac kod veterinara laserom i to je za yorkice sasvim dobra dob.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #329 : 12 November 2007, 22:59:52
tinkapletinka...jaz ti predlagam, da malo čim prej navadiš na čiščenje zob z krtačko oz. z kakšno tanko bombažno krpico. Prav tako kot mora biti pes navajen, da si pusti zobe pregledati, mora biti navajen da se mu zobe čisti. Pač postopno in vztrajno ga navajaj, gre se za njegovo dobro. Jaz se ne strinjam da je to nepotrebno za tako malega psa, posebno pa da bi bilo to kakršno koli mučenje. Pri ta malih se še posebno hitro nabira kamen (res da je tudi odvisno od genetike psa, kako hitro se mu kamen nabere), tako da bolje preventivno čiščenje.
Za tako mladička ti jaz priporočam samo krpico, namotaj na prst in drgni zobke. Malo po malo, da se kuža navadi in normalno čim veš hvali psa če je priden. Verjemi da se ga da navaditi;)
Jaz sem mojo navadila tako, da jo dam na hrbet na moja kolena in potem čistim zobke. In ona spada med yorkije ki se jim zelo hitro nabira kamen in ne mara nobenih trših zadev za gristi - nobenih greenisov, kost - pravih ali umetnih - se pravi skoraj nič kar je malo bolj trdo. Pa te zadeve samo pomagajo pri tem, da se kamen ne nabira tako hitro, če je pes nagnjen k temu, se mu bo prej ali slej nabralo. Tako da čiščenje je najbolj efektivno. Tako kot jo navadiš na česanje in čiščenje ušes, ista zgodba so tudi zobki.

Se pa stinjam, da je to ful enih preparatov ki jih uporabljaš za tako mladega kužka. Osebno sem zagovornik teorije, da je manj boljše. Čim manj umetnih zadev dajati na kožo in dlako. Po eni strani najprej z šamponom speremo naravna olja, potem jih poskušamo dodati z umetnimi oljnatimi preparati...za mladiška tabiš samo blagi šampon za mladiče, pa še to redči. Še je dlaka še vedno zelo suha (pri večini mladičkov je lahko, saj še ni prave dlake ampak je puh), lahko daš malo balzama, seveda razredčeno in potem malo spereš. Med česanjem pa tudi, toliko da jo lahko razčešeč, nič nepotrebnih zadev.

Za oči čistit je super zadeva od Jean Peau tekočina, daš na vato in sčistiš oko in okoli očesa, za ušesa čistit tudi najboljša zadeva je od te firme, kar se da pri nas dobiti.