Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1716291

Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 13 November 2007, 23:52:33
Meni tudi tiste veljajo za pravega jorka ! Baš može biti uporabljen na reklamo  :D


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 14 November 2007, 08:27:50
Arieta kaj to pomeni "loš front"
Za moje pojme tale kuža niti pod razno nima kratke noge. Če ga primerjam s tvojo ICKX Inn  Yoki-Go ima bistveno daljše noge. Kako da si kupila potem to samičko če ti niso všeč kratke noge?

Evo še ena slika, meni so njegove noge povsem ok:


Los front je stav prednjih nogu !Koji se vidi i na ovoj slici gdje je pas stariji .
A ,na toj slici se vidi da ima dobru duzinu tijela ,ali sto ljudi sto ukusa ,a na sucima je da odluci .
Istina moja Diva je kuja na kracim nogama ,ali nema dugo tijelo pa je skroz proporcionalna ,a kupila sam ju iskljucivo zbog pedigrea i jako ravne ledne linije  kojom se ovaj pas kojeg si postavila bas ne moze pohvaliti -obrati bolje paznju .Isto tako moja Diva nikada ne drzi ovako rep i hoda jako ponosno u izlozbenim ringovima pa ju i suci vole iako je na nizim nogama i manja kuja na izlozbama.

Ovaj muzjak ima  lijepu glavicu ali nema kratak nos kakav ti volis! Samo mu je top knot natapiran .
Ne znam koliko je tocno star na toj slici ali vec je dosta po tijelu svijetao i to mu boja dolazi ne odozdo -mislim od noguca prema razdeljku kako je pozeljno nego od razdeljka prema dolje.




Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #362 : 14 November 2007, 08:33:04
Tjašav, hvala, si me potolažila. Danes skoraj celo noč nisem spala in sem bila čist živčna. Misliš, da bi vseeno morala k veterinarju preverit ta sapnik? Kako pa izgleda ta pregled, da vidijo če ima zožan sapnik?



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #363 : 14 November 2007, 09:16:49
Moj vet je za pregled uporabil tubus, ampak mislim, da ni potrebe za ta pregled. Naslednjič, ko bosta pri vetu, mu omeni ta reverse sneezing in ti bo še on kaj povedal, ponavadi se pa glede tega ne ukrene nič, saj tudi ni tako moteče za psa, za tebe pa še manj, ko končno veš zakaj gre. ;)

Tu si lahko pregledaš, ko je to res dobro opisala Mel:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3282.0

Lp, Tjaša



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 14 November 2007, 12:04:49

Za učke imam pa jaz tudi od Jean Peau


Sasenka kaj imaš to tisto tekočino ali olje od Jean Peau? Kako uporabljaš, ker sem ravno včeraj gledala in piše, da se kapne v oko???


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #365 : 14 November 2007, 12:10:59
Ja, tekočino imam. Jaz mu eno mičkeno kapljico kapnem v vsak uček približno 1x na teden. Drugače mu pa vsak dan samo okoli učkov umijem krmežjlavčke, malo tekočine dam na vatko in umijem okoli učkov. V učke mu pa ne dajem vsak dan.



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 14 November 2007, 12:21:01


Za usi koristim Grau proizvode na prirodnoj osnovi ili Pro Ear ,ali ne cesce od 1 puta tjedno .
precesto ciscenje usiju nije dobro .

Sto se tice onig hroptanja koje slici na kasalj kod pasa -to je cesto kod patuljastih pasmina da imaju traheal collapse .
Imala sam takav problem i svi veterinari su psu slikali pluca davali razlicite antibiotike od kojih je neko vrijeme bilo ok ...ali recimo ujutro ili ako se zaigra pas je nekoliko puta tako "zakasljao" pa sam isla dalje na pretrage i jedva saznala da moj pas ima traheal collapse sto nije veliki problem ali ne smije se ni zanemariti .
Obicno je to "kasljanje "pojacano u vrijeme cvatnje kada i ljudi koji su alergicni imaju probleme ,ili u zimskiim mjesecima.
Taj problem najcesce zahvaca manje predstavnike pasmine -sto znaci moja yorkica je teska 1,9kg i ima taj problem jer je mala ....isto od 5-te godine starosti je dobila tahikardiju .....uglavnom ona je nasa ljubimica i nikada nije koristena u uzgoju ,ali moram ju pohvaliti jer je iako tako mala zatvorila sampionat!
Dakle hocu reci psi koji imaju problema ako ih se dijagnosticira i na vrijeme tretira onda mogu dozivjeti isto lijepu starost .



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 14 November 2007, 12:22:12
Za oci koristim isto proizvod od firme Grau ili Pro Eye ili Tehnical je isto dobar



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 14 November 2007, 12:49:14
Arieta,
jesi li ti možda čula za kartače ACCA KAPPA ?!


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #369 : 14 November 2007, 13:04:52
Arieta, katere preiskave mi pa priporočaš? Kaj naj rečem veterinarju naj pregleda?

Pa je to možno pri tako mladem psu, starem malo več kot eno leto?

Zdaj me pa spet skrbi :'(



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 14 November 2007, 15:38:57
Arieta,
jesi li ti možda čula za kartače ACCA KAPPA ?!

Nazalost ne znam za te kartace.
Imas li sliku? Tko ih proizvodi ? Koja drzava?
One koja ja preporucam su Vipove za svaki dan i Mason Pierson bez koje nema njegovane dlake !
Uz ostale jako volim Laser Liter kartacu i Plush puppy ....pa onda C.Christiansen za moje pomerance i Vellus cetke su mi ok .

Arieta, katere preiskave mi pa priporočaš? Kaj naj rečem veterinarju naj pregleda?

Pa je to možno pri tako mladem psu, starem malo več kot eno leto?

Zdaj me pa spet skrbi :'(

Sasenka ,prvo ispricaj veterinaru kako se pas ponasa i kako i kada kaslje ...ako on nista sam ne nade onda ga pitaj da li bi to mogla biti bolest TRACHEAL COLLAPSE ?



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 14 November 2007, 15:54:53



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #372 : 14 November 2007, 16:04:03
Ja, to je to. Prva je tista prava, ki je podobna Mason Pearson ampak je Mason veliko boljša. Ja, to je za ljudi, saj je tudi Mason Pearson krtača mišljena za ljudi ampak je pač tako kvalitetna, da je tudi za pse. :).



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 14 November 2007, 16:45:14
Jooooooooooooooooj
no pa če so to kartače za ljude pa tisto mam domaaaaaaaaaaa! Ampak ja sam tisto kartačo kupila za " LASULJE " !!! Tudi ta je bla draga,samo se nespomnem kolko. Je li to to ?!
Pa že prej sem vidla tisto Mason in se mi zdelo smešno da mam isto za lasuljo   :o   Pa jo pofotkam ko bridem gor za božič in dam gor. Samo moja ogromno tistih črnih ( "dlakic" - nevem izraz )


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 14 November 2007, 16:57:12
Sasenka imas li ti tu kartacu?
Jel dobra?
Di si ju kupila?
Je Mason Pearson je jako dobra cetka kako sam vec napisala i ja svoju imam vec 12 godina ali je kao nova !
Imam i onu drugu verziju Pure Bristle mason Pearson i isto je dobra .

Ja sada trazim nova satenska odijela za novog muzjaka koji je dosao k nama -ako imate neki prijedlog gdje ih mogu kupiti povoljno -jer ih ja trebam punoooooooo....
Znam za Alisu i imam od nje gomilu kaputa vec ,ali trazim sada drugcije .
Hvala



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #375 : 14 November 2007, 17:49:11
Arieta, mislim da nisi vredu razumela, psi ne kasljajo ampak hrkajo, skoraj tako kot da bi lovili sapoin se zraven zvok spuscali...Sasenka tudi moja to dela. kolikor vem je to res reverse sneezing...

samo po tiho jo potolazi, js ji samo recem no no, in je ok....se pomiri in normalno vdihne....

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #376 : 14 November 2007, 17:53:01
kar se pa hrbtenice na prejsni sliki tice, pa ne moras ocenit ker je vsaka slika drugacna in psa, ali ima ravno hrbtenico ali krivo lahko ocenis samo v zivo....v hoji, na mizi....definitivno pa ne na sliki, kaj pa ce psu samo dlaka malo gor strli, ali pa ljudje ki drzijo pse ko jih slikajo, nateges ga lahko tako da bo cisto raven....tako da ocenjevati psa kaksen je njegov front in kaksna je hrbtenica je brezpredmetno ker ga ne vidis v zivo in je lahko trenutek ko se pes premakne ko ga slikas.....

Lp Anja, Elly in Zoom


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 14 November 2007, 18:11:41
Arieta, mislim da nisi vredu razumela, psi ne kasljajo ampak hrkajo, skoraj tako kot da bi lovili sapoin se zraven zvok spuscali...Sasenka tudi moja to dela. kolikor vem je to res reverse sneezing...

samo po tiho jo potolazi, js ji samo recem no no, in je ok....se pomiri in normalno vdihne....

Hionki ,dobro sam razumjela i znam da to nije klasicno kasljanje nego zvuci kao da je psu nesto zapelo u grlu !!!!
I on to polusava ispljunuti ali kao da kaslje izgleda....
Nekada se to dogada samo zato sto je pas brzo pio vodu pa mu se zahliknulo kao i nama sto se moze desiti ,.ali  cesto je to uzrok suzenje trahee ....i zaot se to zove onda Traheall collapse



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 14 November 2007, 18:17:31
kar se pa hrbtenice na prejsni sliki tice, pa ne moras ocenit ker je vsaka slika drugacna in psa, ali ima ravno hrbtenico ali krivo lahko ocenis samo v zivo....v hoji, na mizi....definitivno pa ne na sliki, kaj pa ce psu samo dlaka malo gor strli, ali pa ljudje ki drzijo pse ko jih slikajo, nateges ga lahko tako da bo cisto raven....tako da ocenjevati psa kaksen je njegov front in kaksna je hrbtenica je brezpredmetno ker ga ne vidis v zivo in je lahko trenutek ko se pes premakne ko ga slikas.....

to je uglavnom tocno ,samo sto pas koji ima ravnu hrptenicu ima ju uvijek ravnu -u igri u trcanju ,u stavu ,u hodu ...a istina da neki koji pse drze izmedu zadnjih nogu ili psu jako izvuku zadnje noge u stavu pa izgleda ko njemacki ovcar tako sakrivaju grbavu hrptenicu
Ali ako pas sam stoji i leda nisu ravna onda je stvar jasna-jer mu nitno nije izvukao zadnje noge .
Istina najbolje se vidi u hodu psa ,ali slika ako je ok je meni uvijek do sada bila dobar pokazatelj jer sam samo 1 svog psa kupila u zivo ...sve ostale sam kupila preko slika i videa i nisam pogrijesila .
U hodu se vidi koliko je hrptenica cvrsta .,



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #379 : 14 November 2007, 18:46:22
http://www.drugstore.com/qxp56272_333181_sespider/mason_pearson/junior___bristle_and_nylon_brush_medium_size.htm

Jaz imam to in mi je super.


http://http://www.amazon.com/Hair-Extension-Brush-Nylon-Bristles/dp/B000YJEOSQ/ref=sr_1_4/103-5765035-0756644?ie=UTF8&s=beauty&qid=1195051892&sr=1-4

Mami ima pa to od Acca kappa in je tudi zelo zadovoljna samo pravi, da je moja boljša.
Ta od Acca kappa je itak ponaredek Mason Pearsona in je tudi cenejša samo je Mason Pearson še vseeno boljša.



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #380 : 14 November 2007, 18:48:05
Zdaj sem se odločila, da bom še malo počakala, da vidim kdaj bo spet naslednjič hrkal in ko se naslednjič to zgodi greva k veterinarju. Mogoče ni nič ampak bom vsaj bolj mirna, tako me pa skrbi in sem čist živčna. Danes ni nič hrkal...še.



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 14 November 2007, 19:16:22
Zoya
danes so prišle slikice pa še enkrat hvala. Od nedelje sem doma pa ko ozdravim ti pošljem tudi CD,važi.
Punce sem dala slike gor pa poglejte če sem spet nekaj slabo komentirala. :-)
In tiste kužke od Marka se nespomnem in Taro nemorem prepoznati kje je. Pomagajte !

http://www.tinkapletinka.estranky.cz/clanky/pratele/pratele


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #382 : 14 November 2007, 20:46:39
Gigosy, mene od jutri naprej ni tri dni v Ljubljani. Če boš naročala bi jaz imela tole košaro za v avto v ČRNI barvi. Šesta po vrsti, taka kot jo imaš ti :P

http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Fabric_-_Pet_Pocket_-_Pet_-_A_-_Roo_-_Tent_Crates.html



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 14 November 2007, 20:51:14
Ok sašenka sem te že napisala  :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #384 : 15 November 2007, 09:07:37
Glede Jean Peau preparata za očke...zadeva se lahko kapne ena kapljica v očke, ker čisti tudi solzne dukte, ter tako tudi prepreči prekomerno izločanje izcedka iz očk.

Glede ravne hrbtenice, po tej sliki ne moreš nič rečti, ker je slikano tako , da je lahko tudi dlaka kriva da ni čisto ravno.

Zdaj ste pa mene tudi prepričale, in hočem imeti Mason krtačo:):) Dajte me propraviti če se motim, ampak meni se zdi da so jih imeli na Ljubljenskem CACIBU običajno. Ker bi jo rajši najprej v živo videla preden naročim.

Glede hrkanja se ne sekiraj res. Brez panike, če se ti bo pa zdelo da vseeno je to prepogosto, pa idi k veterinaru za vsak slučaj. Moja kitajčica ima to recimo 1 krat na mesec. Pri TAri pa sem opazila občasno, ampak večinoma bolj ko pije ali pa se ful hitro zalaufa ali kaj poje, in se ji verjetno zatakne na grlu.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 15 November 2007, 09:26:03
Ma ja ima ravno hrbtenico kar se dobro vidi tudi tukaj



Gobčka pa absolutno nima dolgega, kar se tudi lepo vidi na tej sliki.

Če primerjamo s Tip-Topom iz tvoje vzreje se dobro vidi, da ima Tip-Top bistveno daljši gobček


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #386 : 15 November 2007, 09:29:14
Zakaj pa ima ta na drugi slikici na golo pobrita cela ušeska?


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 15 November 2007, 10:13:44
Ma ja ima ravno hrbtenico kar se dobro vidi tudi tukaj



Gobčka pa absolutno nima dolgega, kar se tudi lepo vidi na tej sliki.

Če primerjamo s Tip-Topom iz tvoje vzreje se dobro vidi, da ima Tip-Top bistveno daljši gobček



Gigosy ,obrati paznju kako je stene koje si postavila drzano???? Netko mu podize zadnji kraj rukama medu zadnjim nogama -jeli tako? Uz to su mu i zadnje nogice izvucene
A Tip -Top sam stoji ....pogledaj mu ovdje lednu liniju i  zadnje noge mu nisu izvucene
-ja mu samo pridrzavam rep koji on sam drzi u zraku ...leda su cvrsta i sasvim ravna ....
Sorry ,ne zelim se svadati ali hocu vam pokazati trikove s kojima se nazalost uzgajivaci sluze .....ovakvu sliku kakvu si poslala ja ne priznajem i NIKADA po njoj ne bi kupila stene !!!!
Stene je slatko ,slazem se ali to nije dovoljno !



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 15 November 2007, 10:30:39
Nihče se ne krega, samo izražamo svoje mišljenje in zbiramo izkušnje  :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 15 November 2007, 10:33:20
Torej katero krtačo od Mason Pearson imate???