Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724294

honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #900 : 22 Januar 2008, 23:42:34
Jeeeeeeeeeežžžžžžžžžeeeeeeeeeeeešššššššššnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaa!!!!!!! :-*


Pa isto velja tudi za lepotico od Petval!!!

Pa Gigosy čestitke za ''hitrega''!!! ;D  :-*

kaj jezesna , da ne bos misnla da se bos zmazala...zdej si ti na vrsti....

kje se pa kaj sasenka, pa lonka potepata....nic ju ni videt...lonka ni nabila slikic gor od novga leta...sasenka pa tk ne vem vec kako gal zgleda...anda ti tud lahk kaj novga das...gigosy ti pa speedyja iz razstave...boticelli, ti lahk pa skupinsko gole riti in kosmate riti nardis....a sem se koga vn spustla....

zdej sem lahk vazna ko sem nabila slike gor :P

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #901 : 22 Januar 2008, 23:45:31
čop sem ji nardila bolj naprej, pol mi gleda pa ko tak sumo borec :o

ja to je pa njena torbica, ki jo obozuje!!!! not se pocuti ful varno in nikamor ne greva brez nje...pravzaprav leze v vse torbe,sam da je dovolj prostora, ampak tole najbolj uporabljamo, k ni tezka, pa cisto prav velika ji je...super za soping, super za na kavo zdej k je usrano vreme....in se v avtu se vozi v njej...res jo ima rada!!
ji nastavim torbico recem hop in je noter in caka da gremo....

Lp Anja, Elly in Zoom


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #902 : 22 Januar 2008, 23:48:34
čop sem ji nardila bolj naprej, pol mi gleda pa ko tak sumo borec :o
:D :D

A res ima tako rada to torbico? S čim jo te špricaš...jaz bi tud imela to za naš boks!!!  :-[  ;D



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #903 : 22 Januar 2008, 23:51:10
Šibamo mi spat, ker me že gledata tako proseče skozi te zaspane očke in par zaspančkov iz kavča, da se bosta zjokala, če ne bosta kmalu pod odejo...dobesedno! :o ;D

Lepo se cartajte! :-*



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #904 : 22 Januar 2008, 23:53:05
sploh je ne spricam :(, ko sem jo dobla je bla se kr plaha.,...me ni stekala madzarica kaj hocem od nje...in pol je ta torbica bla nekako skrivalisce pred eno ko jo je uzela od mame in ji neki po slovensko tumbala...in tako je ostalo...ce pride kolegica na obisk z svojo maltezanko, takoj gre v njeno torbico in se bolj uziva ker je vecja in so nove igrace not...mah elly je moja zlata lubica, ki pusti vse delat...samo ene stvari ne...puljenje dlakic iz usesk...z prsti ja, z unimi skarjicami pa ni sans...zdej treniramo vsak dan....ker smo hudo zarasceni

uzivajte...gremo panckat

Lp Anja, Elly in Zoom


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #905 : 23 Januar 2008, 00:02:29
sploh je ne spricam :(
Pa saj vem!!! :D Hecam se malo...

Poljubčkaj svojo madžarsko frajlo in lepo spita!

Bi se pa znala z njo pogovarjati...no, vsaj pozdraviti bi jo znala:
''Jono potkivanok''  ...ko bo Botticelli to prebrala, se bo pomojem po tleh valjala od smeha! :-9  ;D



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #906 : 23 Januar 2008, 09:21:03
Ja saj vem da bi ji lahko ŽE ušeska pobrila ;D ;D ;D ;D ;D, samo počasni smo mi, se še učimo vse po malem. Drugače me pa zanima zakaj pa moraš ušeska pobrit? A je to pač standard za to pasmo, ali,......??

Pozdravček



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #907 : 23 Januar 2008, 10:45:29
honki....mala je super, fuuuuul luškana :):):) glede čopka, če delaš z gumico, mogoče probaj malo bolj zategniti, če se da, potem dalj časa zdrži. Ali pa recimo ko daš gumico in pridejo ta krajši laski hitro ven, jih jaz pač spnem z malim krokodilčkom, da ne popravljam vsakih pet minut čopa :) Krokodilčka pa ni panike popraviti. JAz moram recimo na kitajčici, ko ima krokodilčka not, res na 15 min ali pol ure popravljati, ker pade ven zaradi divjanja :)

tjašav...ja sem se res nasmejala :):):) ....jó napot kívánok... tako pa se pravilno napiše :) si bla kar blizu :)

petval...jaz sem omenila, ker se na sliki vidi, da en ušesek malo bolj plapola, mogoče je samo slika kriva. Fajn je da ima mladiček pobrita ušeska, da se lepo postavijo gor, in glede na to da je tvoja sedaj 4 mesece bo glih zobke menjavala in se lahko tudi ušeska bolj povesijo, tako da je fajn da ni teže gori. Pa definitivno zgleda drugače, če ima yorki lepo postavljena in pobrite konice ušes. Saj pol ko se enkrat navadiš je to res malo dela, lahko sicer z škarjicami delaš to, jaz sem tudi na začetku in traja pač dalj časa. Z brivnikom pa gre bistveno hitreje. Saj lahko v končni fazi tudi frizer to naredi, važno je da se pes navadi.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 23 Januar 2008, 10:49:51
Botticelli si pozabla na mene?

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #909 : 23 Januar 2008, 11:04:15
Botticell točno to mi je reko tudi frizer, da ji en ušesek malo visi. Veš zakaj sem vprašala, če je to po kakem standardu, da se ji pobrijejo ušeska, ker sem videla na oddaji 4 tačke tisti dve ki vodita oddajo mama in hči, da imajo tudi yorkija in nima ušesk pobritih in je ful cukrana. Pripopam sliko da vidite. :)i





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #910 : 23 Januar 2008, 12:18:46
Ma ja, po standardu morajo biti ušeska gor in večini se lepo postavijo gor (izjema so nerodovniški, kjer ne veš kaj vse je zmešano v psičkovi genetiki ;)). No nekateri rodovniški imajo tudi lahko zelo velika ušeska in mogoče je potrebna rahla pomoč, da se postavijo gor, čeprav po mojem je še vedno dosti v genetiki. In če se mladičku od malega ne brijejo ušeska, je še toliko večja možnost, da se ne bodo postavila, ker so lahko enostano pretežka, zaradi dlake ki je gor.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #911 : 23 Januar 2008, 12:33:43
Evo medo, nisem pozabila, samo je trajalo da sem sploh našla kakšne slike :) Na vseh so samo psi slikani  :P 8)

No evo nekaj slikic naše plaže, tam kjer smo mi je naravan plaža pač z temi kamni, vhod v morje pa smo naredili tako, da je ena potka sčiščena in se gre lepo noter. No slike so glih od takrat, ko je bilo malo bolj oblačno :) Jaz sem v veliki vročini zadržujem večinoma v senci :)

Tiste velike gore zadaj so Velebit, spredaj se mogoče kje vidi na slikah del otoka Pag. Ta del je malo bolj odaljeni od centra, v centru je urejena tudi plaža, na obeh straneh otoka (samo mesto je na enem koncu otoka, tako da sta obe obali zelo blizu skupaj).


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #912 : 23 Januar 2008, 12:34:22
Še nekaj slikic...


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #913 : 23 Januar 2008, 13:04:57
uff tjasav taja jonopotkivano znam tud jst...sam j$%# ga ko zgleda tega niso uporabljali pr njej...hihi....ce bi mi vsej povedli kako se po madzarsko psa pohvali in kako krega bi bilo od zacetka dosti lazje....hihi

ej boticelli te gole riti vase je treba poleti mazat s kremo al je to kak larifari....no glede na to da imajo golo rit....

drugac pa super plac za dopust.....mi smo lani bli bolj robinzon varjanta na otoku, kjer pes tud nima kam it...mala hiska, terasa....in je blo super, ampak ker nisem vedla kako bo, sem bila brez honkija....itak se starsi moji in od mojega cotajo za varstvo....

Lp Anja, Elly in Zoom


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #914 : 23 Januar 2008, 13:08:19
Lin ni treba mazati, ker ima že v osnovi zelo temno kožo, poleti pa to samo še bolj potemni, je prava mala črnka :) One ki so pa svetlejši ali pa brez pigmenta (roza barve) pa je nujno treba mazati, ker jih sicer sonce opeče, tako kot človeka. Saj glede na to koliko se Lin sonči, bom jo tudi naslednjič raje malo namazal, posebno ker se skoz nastavlja soncu :) Ampak to samo na morju, pri nas ni take panike.
Tara je pa itak smoz v senci :):)


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 23 Januar 2008, 13:46:58
Hvala,super slike!!!!
Ja jaz sem bla do zdaj v Povljani to je 9km pred centrom Paga,mi je ful všeč,samo plaža je sama mivka in nevem kakšen bi bil naš Medo od te mivke! ;D Že meni gre na živce,ko sem vsa od mivke,sploh je fajn,ko si moker in se vse zalepi na tebe.Je pa blo idealno za naši dve punci,nikjer se nista mogli potolčt,ker je vse mehko  :P :P!!
Pa tud na plaži nisem do zdaj nikol vidla nobenga psa!Sprehajali so se po vasi ,ni pa blo nobenga na plaži,ne vem al so se hodli kopat kam drugam ??? ???
Hvala za slike bomo premislili,tistih par km do Vira gor al dol!!! ;) :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 23 Januar 2008, 16:18:54
Petval mala je fuuuuuuuuuuuuuuuuul luštkana, ušeska ji pa kar pobrij, sicer so ti itak že povedali zakaj. Yorki ne sme imeti spuščena ušeska in ko menja zobke se to rado zgodi da padejo če niso pobrita. Bo pa pikica majhna če samo toliko tehta.

Honki tebe oz. tvoje Elly pa ne bom hvalila ker sem ti že vse povedala pa itak se pol še en mesec nosiš ko ti povem kako je luštna  :P
Slik iz razstave pa nimam ker smo vsi pozabili fotoaparat sej je že botticeli povedala. Dobite naslednjič, če se spomnim   ::)

Botticelli a si ti lahko predstavljaš da bi jst zraven "speedy-ja"- dobesedno, zmogla obvladovati še enega yorkija  :D :D :D Bo treba še precej treninga predno mi bo to uspelo.
Ej tile apatmaji pa zgledajo super tole mi boš pa ti dala malo več informacij  :o


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #917 : 23 Januar 2008, 17:06:15
Ja me bo zdaj honki strenirala kako in kaj okol te moje pikice, sicer sem pa danes bila v knjižnici in sem si prinesla domov en kup knjig takih in drugačnih o naših kosmatincih, tako da se zdaj vržem v branje in študiranje.

Pozdravček

Aja mi smo pa bili lani na dopustu na Krku-Njivice (sicer še brez Lou-Lou) in je bilo ful kužkov. Nevem kako nama je uspelo, da sva zadela ravno hotel, ki so dovoljeni tudi kužki (očitno sva slutila, da bova kmalu neki cartala in je treba bilo malo teren preverit ;D ;D ;D) in je bilo ful super, tudi plaža in voda,...pa hotel je bil zelo lep in sami kosmatinci so se šetali :)!
 
Samo me pa razjezi to, da ljudje mislijo, da če tam po borovih gozdičkih ob plaži šetajo kužka in se pokaka, da ne rabijo za njim pospravit!!! >:( Kr zmrazi me ko to vidim, potem pa se tam igrajo mali otroci!!  >:(

Evo ena slikica:




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #918 : 23 Januar 2008, 17:17:41
Gigosy...saj lahko grem še jaz zraven, bom Speedy nalaufala ta čas ko boš ti Oddy uredila ;););)

petval...ful lepa slikica, me spomni res na one tropske otoke. Saj človek sploh ne more verjeti, kakšne kraje lahko najdeš na hrvaški obali.  :D


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #919 : 23 Januar 2008, 17:35:30
Ja res je bilo ful lepo. No to sem pa jaz, če se kdaj srečamo, da me boste prepoznale, jaz sem vas že nekako videla v albumu, ko ste imele srečanje.




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 23 Januar 2008, 17:45:03
Ja res lepo, pa tudi plaža izgleda lepa ni videti kakšnih velikih in ostrih skal. No fino da si dala sliko gor če te kje srečam da te lahko za rokav pocukam  :D

Botticelli bom razmislila o tvoji ponudbi ampak vseeno mislim da že sam speedy rabi dva krotilca  :D :D :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #921 : 23 Januar 2008, 17:47:41
Hmmm...vseeno pa lahko Oddy z sabo vzameš ;) Čeprav za naslednjo razstavo, po tej Celjsi pa nebo več milosti, bosta morala oba v ring ;)  :P :P :P :P

No fajn za slikico :) Čeprav koliko poznam sebe, mi bo verjetno obraz znan če se sprečamo, ampak se bom šele čez 2-3 ure spomnila od kod mi je znan :) ::)


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #922 : 23 Januar 2008, 18:11:38
Bas lijepo da dolazite na hrvatsku obalu  ;D...mi smo imali do prosle godine kucu na Viru ....i tamo smo ljetovali zadnjih 20 -tak godina ....ali onda je moj brat htio vidjeti i druge otoke ....ja sam putovala po izlozbama i godisnji odmor smo iskoristili za izlozbe pa na Vir nismo ni isli osim u maju kada je izlozba u Zadru pa smo produzili do Vira...
Ne znam da li znate da je Vir bio pustinja sa mozda par kuca i nekoliko starosjedionca ,a kako tamo nije bilo posla svi su putovali u obliznje vece gradove na posao....nasa kuca je bila druga kuca u cijeloj ulici ...a danas u toj istoj ulici ima nekih 25-30 kuca.....
Mi sada obicno spojimo izlozbu u Portorozu sa godisnjim odmorom pa tamo i ljetujemo par dana .....tako cemo i ove godine  :)
A malo cemo ljetovati i u Splitu ..ha,ha...naravno i tamo su izlozbe.....
Nadamo se sresti Vas...
Honky malena Elli je sladka ...nadam se da si sretna sa njom  :)
Gigosy ,ne znam zasto tvoj e-mail box ne moze primiti moj mail vec duze vrijeme??? U svakom slucaju hvala najjjjjjjjjjj ...na pomoci oko smjestaja u Ljubljani ! Super je bilo !



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #923 : 23 Januar 2008, 19:40:24
Arieta verjetno zato ker se mi je sesul računalnik in mi spet deluje šele nekaj dni. Čeprav bi me pošta vseeno morala počakati na serverju tko da čudno da jo nisem dobila.



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #924 : 23 Januar 2008, 21:25:55
joj spet me drzi da bi imela se katerega.... :o se posebej ko sem gor na arietinem postu videla zadnjo slikico, tiste male kepice... ::)

Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #925 : 24 Januar 2008, 10:22:23
Če katera mogoče pozna koga, ki uporablja hrano RC starter naj mi sporoči, ker jaz sem napačno vrečo dobila ko sem naročala preko spletne trgovine, to je bilo ko sem dobila Lou in potem so mi priporočali, da je moja pikica že prevelika za tako hrano, tako da je zdaj ostala cela pakunga. Je pa pakirano 2kg.



Pozdravček



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #926 : 24 Januar 2008, 16:15:15
joj spet me drzi da bi imela se katerega.... :o se posebej ko sem gor na arietinem postu videla zadnjo slikico, tiste male kepice... ::)


Hi Honki , mala kepica je veliki  >:D.....ali ima potencijala ! Terorizira sve pse u kuci i kada se svi umore i pobjegnu od nje na krevet ( ha,ha....ona je jos premala pa ne moze skociti na krevet) ona uzme igracke i pisti  :D >:(...boli glava sta ta mala radi !
Kao da gledamo njenu mamu Tinu kad je bila mala...isti ludi karakter ,vesela cud ....i nikad mirna predugo  ;)
Poceli smo ici van ,a ona onako malena -ima samo 1100g .....trci za najvecim psima koje vidi ....to trebate vidjeti ...cirkus pravi!
Svi se smiju ,a ona laje ,mase repom i trci ...a veliki psi stanu i u cudu ju gledaju ....a mala Tidi se provlaci njima mroz noge i juri ....ha,haaa.
Ma yorki je zakon pas ! Ne mogu zamisliti zivot bez njihovih ludosti !



honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #927 : 24 Januar 2008, 16:58:09
Če katera mogoče pozna koga, ki uporablja hrano RC starter naj mi sporoči, ker jaz sem napačno vrečo dobila ko sem naročala preko spletne trgovine, to je bilo ko sem dobila Lou in potem so mi priporočali, da je moja pikica že prevelika za tako hrano, tako da je zdaj ostala cela pakunga. Je pa pakirano 2kg.



Pozdravček

tole bo najlazje vzel nekdo ki ima leglo yorkijev(lahko tudi druge pasme), ker je to hrana za mladicke, ko nehajo mlekeca pit....

Lp Anja, Elly in Zoom


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #928 : 25 Januar 2008, 22:40:00
en problemcek....Elly se je zmesalo... :o zacne kopat po posodici za hrano in vodo, ji nasujem brikete, ker mislim da je lacna...dobro poje dva in dosta...nakar spet zacne kopat po posodici, nalijem svezo vodo, ker se mogoce gospodicna prituzuje nad cistoco vode...in kaj nardi...zacne kopat vodo iz posodice in namaka sprednje tace v svojo vodo.mimogrede iz sosednje posodice vzame se kak briket...gre proc, pride nazaj in spet...obrisem, ji pregledam tacke, blazinice, vse ok... nalijem novo vodo..opet isto..
a se ji je sam zmesalo al je to neki novega za kar jst ne vem. :o

Lp Anja, Elly in Zoom


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #929 : 26 Januar 2008, 09:17:12
Hey Honki! Tudi Lou-Lou mi to počne in mi najprej ni bilo jasno zakaj, potem pa sem enkrat videla, da ko ni lačna se malo tam okol igra in potem ji pade kak briket v vodo in ga ven lovi ;D ;D-smešno. Samo sem pa tud opazila, da ima ful rada luže, ko dežuje in gre malo na balkon, pa naleti na kako lužico, mora obvezno not z tačkami namakat. Nevem če je to isti kot dela Elly, ampak taka je moja Lou-Lou!
Imam ful vprašanj, tako da nujno potrebujem še kak nasvet. Upam, da se kmalu srečamo.

Danes gremo pa malo pogledat v malo šolo, imajo srečanje z kužki tukaj v Portorožu, potem marca pa se vpišemo.

Pozdravček